Testy kancelářských židlí

Testy kancelářských židlí – Jak vybrat kancelářskou židli

Testy kancelářských židlí - vítěz testu 2019/2020

Testy kancelářských židlí – vítěz testu

Testy kancelářských židlí (křesel) 2020 – Pokud trávíte velkou část dne v sedě u počítače, tak dobře víte, že po několika hodinách je již sezení na kancelářské židli nebo křesle do značné míry nekomfortní, únavné a bolestivé. Buďte si jistí, že je čas na pořízení kvalitní kancelářské židle (křesla) a zaměřit se na správný „posez“.

V zásadě mate na výběr ze dvou variant (židle, křeslo), které se však v mnoha případech od sebe výrazněji neliší.

Židle – zpravidla jsou flexibilnější a výrazně lehčí. U dražších modelů dosáhnete velmi vysokého stupeně nastavitelnosti různých částí.

Křesla – jsou zpravidla výrazně robustnější, těžší ale i komfortnější. Jejich možnost nastavitelnosti však není tak výrazná jako u dražších židlí.

Při výběru se zaměřte na několik důležitých parametrů: – doba využitelnosti, nosnost, mechanika, materiál, jednotlivé části a samozřejmě cena.

Doba využitelnosti – zde se zaměřte na dobu, kterou v kancelářské židli (křeslu) hodláte denně strávit.

– do cca tří hodin – můžete si pořídit levnější variantu, která není plně vybavena jako dražší modely (např. bez hlavové opěrky). Ergonomické tvarování však nepodceňujte.

– do cca osmi hodin – zde se již určitě poohlédněte po dražších, ale samozřejmě kvalitněji vybavených modelech. Různá nastavitelnost židle je nutností.

– výrazně více jak osm hodin (celodenní práce) – zaměřte se jednoznačně na ty nejlepší modely na trhu, které mají dokonalou ergonomii, možnost veškerého nastavení poloh, velmi příjemné materiály a kvalitní zátěžová kolečka.

Jednotlivé části – plně vybavená kancelářská židle je složena z nastavitelného sedáku, otočného mechanismu s pístem (vč. zvedací mechaniky Up-Down) a kříže který je ukončen pojezdovými kolečky. Nad sedákem je dále bederní opěrka, která dále pokračuje v opěrku hlavy. Po stranách židle jsou podpěry pro ruce. U některých modelů je samozřejmostí podpůrný polštářek

Nosnost – Standardně se pohybuje dle typu modelu od 80kg až do velmi slušných 180kg. Zvláštní kategorií jsou dětské židle, kde může začínat nosnost na cca 40kg.

Mechanika – jedná se o velmi důležitou část židle, kterou rozhodně nepodceňujte a její výběr podřiďte době využitelnosti židle.

V případě že pracujete na židli jen příležitostně (cca do 3 hodin denně) postačí Vám permanentní mechanika. V případě křesla se zaměřte na houpací mechaniku.

Pokud patříte do skupiny uživatelů s celodenním užíváním židle, doporučujeme zakoupení synchronní nebo asynchronní mechaniky.

Pro nejnáročnější uživatele je k dispozici Body Balance Tec mechanika, která umožní dynamické (sportovní) sezení.

Materiál – na výběr máte z několika možností jak konstrukce (plast, ocel, nerez,..), tak potahového materiálu (síťovina, čalounění, kůže, ..)

Nejlepší kancelářské židle (křesla) 2019

Nejprodávanější a nejlépe hodnocené kancelářské židle (křesla)

Cena – nejlevnější a jednoduché kancelářské židle můžete zakoupit za cenu převyšující lehce 1000kč. Pro běžné uživatele však doporučujeme investici v rozmezí 3 000 – 6 000 Kč. U nejlepších modelů však můžete nalézt cenovku převyšující znatelně částku 20 000Kč. Nezapomeňte, že trávit více jak 8 hodin denně na kancelářské židli se při pořízení levného a jednoduchého modelu určitě neobejde bez zdravotních komplikací.

Pro snadnější výběr použijte testy kancelářských židlí 2020:

Podívejte se na nejširší nabídku TOP kancelářských židlí na nejoblíbenějším zahraničním eshopu českých zákazníků.

Hodnocení a testy kancelářských židlí je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Testy kancelářských židlí 2019/2020 – vítěz testu nejlepších kancelářských křesel 

Hledáte, která kancelářská židle je vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších kancelářských židlí dle německého Testberichte.de (známka hodnocení dle odborných zahraničních testů).

Nejlépe hodnocená dětská židle

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si další informace o kancelářských židlích z testu

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro německý trh.

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto kancelářské židle (křesla)

(známka hodnocení dle zákazníků, kteří si produkt již zakoupili).

Nejprodávanější levné kancelářské židle (budget)
TOP Název Obrázek Nosnost [kg] Hloubka sedáku [cm] Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Autronic KA-N837 Autronic KA-N837 60 44 990 2 Více
2 Halmar Timmy Halmar Timmy 120 59 1 090 1,4 Více
3 Jysk Sunds Jysk Sunds 120 1 199 1,7 Více
Nejprodávanější standardní kancelářské židle
TOP Název Obrázek Nosnost [kg] Hloubka sedáku [cm] Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Halmar Desmond Halmar Desmond 136 67 2 750 1,8 Více
2 Alba Lexa Alba Lexa 120 49 2 689 1,6 Více
3 Tempo Kondela Sidro Tempo Kondela Sidro 110 2 406 1 Více
Nejprodávanější TOP kancelářské židle premium
TOP Název Obrázek Nosnost [kg] Hloubka sedáku [cm] Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Mercury Fish Bones Mercury Fish Bones 110 48 4 890 1,6 Více
2 Halmar President Halmar President 120 62 7 679 1,3 Více
3 Alba Game Šéf VIP Alba Game Šéf VIP 150 46 5 118 2 Více

Zobrazte si další nejprodávanější kancelářské židle

Rada pro správné sezení na kancelářské židli (křesle) na závěr:

Zaměřte se na polohu celého těla při práci na počítači. Existuje velmi jednoduché, ale také velmi účinné pravidlo pravých úhlů, které je vhodné při práci na počítači aplikovat. V kolenou mějte nohy ohnuté do pravého úhlu a chodidla by měla být položena celou svoji plochou na zemi. Dodržujte také pravý úhel mezi osou těla sedící na židli (hlava, krk, trup a bederní část těla ) a mezi stehenní kostí. Totéž platí pro pravý úhel mezi paží a předloktím. Při správném „posezu“ jsou předloktí a stehna navzájem rovnoběžná v pohledu horizontálním (vodorovném). Dále pak osa trupu a osa lýtek jsou taktéž rovnoběžná, ale již v pohledu vertikálním (svislém).

Horní hrana monitoru by měla být ve stejné výšce (rovnoběžně) jako výška očí uživatele, který aplikuje správný „posez“.

Pokud židle nebo křeslo neobsahuje malý polštářek, který se nachází v úrovni křížové oblasti zad, zkuste si jej na zkoušku do této oblasti vložit a uvidíte, že Vám tento polštářek ulehčí sezení. Důležité je ovšem dodržovat již výše zmíněný správný posez.

Pravidelně se během sezení protahujte (hlavně dolní končetiny). Vhodné je také pracovní činnost přerušit a jednoduše dopřát tělu několik kroků ve vzpřímené poloze, případně aplikovat jednoduché cviky (rozhodně se nebojte pokud Vám to čas umožní tyto cviky zautomatizovat, jelikož budete velmi překvapeni, jak se vám a vašemu tělu uleví).

Testy kancelářských židlí 2020