Testy léků na chřipku a nachlazení

TESTY léků na chřipku a nachlazení – Jak vybrat nejlepší lék na chřipku a nachlazení

TOP prémium produkt v kategorii léky na chřipku a nachlazení 2022/2023
TOP prémium produkt v kategorii léky na chřipku a nachlazení 2022/2023

Testy léků na chřipku a nachlazení 2023 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) léků na chřipku a nachlazení na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů léků na chřipku a nachlazení a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší léky na chřipku a nachlazení. Všechny testy a recenze léků na chřipku a nachlazení jsou aktuální 2023.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší lék na chřipku a nachlazení

 

Chladný podzimní vítr, náhlé změny počasí a celá řada dalších okolností mohou mít za následek nepříjemné nachlazení nebo chřipku. A ty nás mohou na několik dní pořádně potrápit. Jak se jim vyhýbat, víme všichni moc dobře, ale víte také jak se nejrychleji zbavit nachlazení a jaké jsou nejlepší léky na chřipku?

 

Nachlazení, chřipka nebo angína? 

Určit sám sobě správnou diagnózu může být někdy celkem oříšek, každé z respiračních a obdobných onemocnění má však svá specifika. Pojďte si s námi zopakovat poznatky z biologie a připomeňme si společně, jaký mají nemoci původ či příznaky.

  • Pokud nás přepadne jen klasické nachlazení s lehčím průběhem, máme celkem štěstí. Jedná se sice o poměrně nepříjemné virové onemocnění, kterému se v chladnějších měsících skvěle daří, ale jeho příznaky zpravidla zvládneme během pár dní překonat. Patří k nim zejména rýma a kýchání, bolest či škrábání v krku, bolest hlavy nebo i mírně zvýšená teplota. Ve většině případů se však obejdeme jen s horkým bylinným čajem, běžně dostupnými léky a vitamíny, které doplníme klidovým režimem.
  • Chřipka je narozdíl od běžné virózy či nachlazení doprovázena vysokými horečkami. A když se k nim přidá ještě bolest svalů či kloubů, únava, malátnost a nechutenství, je zřejmé, že nás nečeká nic příjemného. Akutní fáze chřipky většinou odezní po pěti až sedmi dnech, poměrně často se k tomuto virovému onemocnění ovšem v průběhu přidává také bakteriální infekce. Ta může způsobit záněty průdušek nebo dýchacího ústrojí.
  • Přestože bychom mohli angínu lehce zaměnit s chřipkou, jedná se o bakteriální onemocnění – respektive akutní zánět krčních mandlí. Mezi nejčastější příznak patří tedy samozřejmě bolest v krku, kterou často doprovází vysoké horečky, únava, slabost a zimnice. A ve většině případů se bohužel s volně dostupnými léky neobejdeme a bude nezbytná návštěva lékaře, který vám předepíše účinná anitbiotika.

Nejlepší léky na chřipku a nachlazení

Jak jsme si již vysvětlili výše, angínu pomocí domácí lékárničky nevyléčíme, chřipka a nachlazení naopak patří mezi onemocnění, u kterých návštěva lékaře často nutná není. V lékárnách totiž můžeme pořídit účinné léky a přípravky, které vás rychle postaví na nohy. 

Pokud jsou vaše příznaky mírné, je ideální zkusit léčbu jen pomoci bylinných čajů a přírodních přípravků, které doplníte dostatečným příjmem vitamínů. Právě vitamín C nebo zinek by v léčbě měli hrát hlavní roli. Jakmile vás ovšem začnou příznaky nachlazení více omezovat, je ideální sáhnout po dalších přípravcích. 

Lékárny jsou naštěstí skvěle zásobeny a můžete tak vybírat opravdu efektivní přípravky k léčbě rýmy. Většinou se jedná o nosní spreje se snadnou aplikací, které zároveň čistí a zvlhčují nosní sliznici a ušetří vám hromadu kapesníků. V případě ucpaného nosu nebo zánětu vedlejších cest dýchacích můžete zase použít účinné tobolky napomáhající rozpouštění hustého hlenu. Mezi nejúčinnější patří zejména Sinupret Forte, ze sprejů na rýmu jsou to pak Olynth či Nasivin a další obdobné přípravky, které pořídíte v průměrném rozmezí 90 – 200,- Kč. 

Na nepříjemný kašel efektivně a rychle pomohou sirupy, rozpustné tablety nebo klasické tobolky. Při jejich výběru buďte ovšem velmi obezřetní, zcela jinak totiž působí léky na suchý kašel, který vám v noci nedá spát, a léky na vlhký kašel a vykašlávání

Pokud se objeví i teplota a horečka, můžete je zmírnit volně prodejnými antipyretiky jako je například Paralen, na bolesti kloubů a svalů zase efektivně pomáhají analgetika, mezi které patří Brufen či Ibalgin. Ty běžně koupíme okolo 50 Kč za 20 tablet, které by nám měly na akutní fázi onemocnění plně stačit.

  

Nejprodávanější levné léky na chřipku a nachlazení 2022/2023[/caption]
Nejprodávanější levné léky na chřipku a nachlazení 2022/2023

Pro snadnější výběr použijte testy léků na chřipku a nachlazení 2022/2023:

Hodnocení a testy léků na chřipku a nachlazení je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – lék na chřipku a nachlazení je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších léků na chřipku a nachlazení dle německého Testberichte.de

 

Testy léků na chřipku a nachlazení 2023 – vítěz testu nejlepší lék na chřipku a nachlazení

 

 1.  Grippostad 20 – 20 tablet, více…  hodnocení 1,3
 2.  Mar Plus Nasenspray moř.voda – 20ml, více…  hodnocení 1,4
 3.  Sinupret Forte – 20 tablet, více…  hodnocení 1,4
 4.  Olynth 0.1% – 10ml, více…  hodnocení 1,4
 5.  Engystol– 50 tablet, více…  hodnocení 1,5
 6.  Nasic 1 mg – 10ml, více…  hodnocení 1,9
 7.  Otrivin 1PM – 10ml, více…  hodnocení 2,2

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu léků na chřipku a nachlazení

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto léky na chřipku a nachlazení

Nejprodávanější levné léky na chřipku a nachlazení (budget)
TOP Název Obrázek Forma Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Paralen 500 por.tbl.nob. 24 x 500 mg Paralen 500 por.tbl.nob. 24 x 500 mg tablety 42 1,4 Více
2 Olynth 0.1% nas.spr.sol. 1 x 10 ml Olynth 0.1% nas.spr.sol. 1 x 10 ml spreje 72 1,5 Více
3 Nasivin 0,05% 0,5 mg/ml nas.gtt.sol.10 ml Nasivin 0,05% 0,5 mg/ml nas.gtt.sol.10 ml roztoky 81 1,4 Více
Nejprodávanější standardní léky na chřipku a nachlazení
TOP Název Obrázek Forma Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Sinupret por.tbl.obd.50 Sinupret por.tbl.obd.50 tablety 154 1,5 Více
2 Ataralgin 325 mg/130 mg/70 mg tbl.nob.50 Ataralgin 325 mg/130 mg/70 mg tbl.nob.50 tablety 154 1,3 Více
3 Panadol pro děti jahoda 24 mg/ml por.sus. 100 ml Panadol pro děti jahoda 24 mg/ml por.sus. 100 ml tablety 152 1,4 Více
Nejprodávanější TOP léky na chřipku a nachlazení premium
TOP Název Obrázek Forma Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Oscillococcinum por.gra. 30 x 1 g Oscillococcinum por.gra. 30 x 1 g rozpustné prášky 519 1,4 Více
2 Kaloba por.gtt.sol. 1 x 50 ml Kaloba por.gtt.sol. 1 x 50 ml roztoky 205 1,4 Více
3 Erdomed 225 mg por.gra.sus.20 Erdomed 225 mg por.gra.sus.20 granulát 207 1 Více

Zobrazte si další nejprodávanější léky na chřipku a nachlazení

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU léků na chřipku a nachlazení + NEJPRODÁVANĚJŠÍ lék na chřipku a nachlazení ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu léků na chřipku a nachlazení (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2023 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší léky na chřipku a nachlazení v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Grippostad 20 Sinupret Forte por.tbl.obd.20
Testy léků na chřipku a nachlazení – vítěz testu 2022/2023
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené léky na chřipku a nachlazení 2022/2023
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy léků na chřipku a nachlazení 2022/2023


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

Ano, půjčka 5x oceněná indexem odpovědného úvěrování EXISTUJE

Dostali jste se do úzkých? Potřebujete rychle vyřešit nečekaný problém a nedostává se vám peněz? Spoléháte raději na lidi než na banky? Pak je tady pro vás správné řešení, KDE si půjčit

 

5/5 - (10 votes)