Test, recenze čistič podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme

Test, recenze čistič podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme

Test, recenze čistič podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme - 2024
Test, recenze čistič podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme

Nově jsme otestovali akumulátorový vysavač a čistič podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme. Jedná se o nejprodávanější vysavač a čistič podlah v USA a v České republice je konečně k dostání od konce roku 2023.

Nejprve prozkoumáme obsah základního balení a jaké jsou parametry akumulátorového čističe udávané výrobcem. Následně tento produkt podrobíme testu a pokusíme se zjistit jeho přednosti a případné nedostatky.

Obsah balení akumulátorového vysavače a čističe podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme

 • – tělo čističe s rotačním kartáčem
 • – trubice s ovládací rukojetí
 • – nabíjecí adaptér
 • nabíjecí a odkládací základna
 • – 2ks držáků na příslušenství
 • – čistící kartáč
 • 2 ks náhradních kartáčových válců
 • náhradní suchý filtr
 • čistící prostředek
 • – uživatelská příručka (originál v 9 jazycích + přibalený v CZ)

Základní parametry akumulátorového vysavače a čističe podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme

 • Výrobce: Tineco
 • Jmenovitý výkon: 220 W
 • Baterie: Li-ion
 • Kapacita baterie dle výrobce: 4000 mAh
 • Napětí baterie: 21,6 V
 • Doba nabíjení baterie dle výrobce: 4 – 5 hodiny
 • Doba provozu dle výrobce: režim AUTO až 35 minut
 • Kapacita nádoby (nečistoty DWT): 0,5 l
 • Kapacita nádoby (čistá voda CWT): 0,6 l
 • Hmotnost čističe : cca 4,4kg
 • Jazyky návodu k obsluze originál: němčina, angličtina, španělština, francouzština, italština, holandština, polština, portugalština, ruština, (dotištěno: čeština a slovenština)
Videorecenze čističe podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme
Videorecenze čističe podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme

Test, recenze čistič podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme – realita, přednosti a nedostatky.

Test, recenze čistič podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme - LED displej
Test, recenze čistič podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme – LED displej

V případě čističe podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme nemůžeme úplně mluvit o klasickém vysavači, ale přesněji o propracovaném sacím mopu s rotačním kartáčem.

Aktivace čističe se provádí na madle zapínacím tlačítkem. Deaktivovat ho můžete jednoduše zaaretováním do svislé polohy a pro opětovnou aktivaci jej z této polohy jednoduše vyklopíte. Na samotném madle se také nachází tlačítko pro samočištění a tlačítko pro přepínání režimů.

Na výběr máte buď režim automatický, nebo maximální výkon. Automatický režim je navržen pro běžné čištění s úsporou energie, kdy čistič podlah díky chytrému senzoru iLoop detekuje znečištění a dle něho si sám nastaví sací výkon a průtok vody. Při maximálním výkonu vám čistič umožní intenzivní čištění i silně znečištěných ploch. Celkově zůstávají podlahy po vyčištění téměř okamžitě suché, jelikož čistič zachytává až 90 % použité vody, což je za nás také velký benefit.

Přehledný LED displej zobrazuje široké spektrum informací od stavu baterie, přes indikaci samočištění, připojení Wifi, ucpání kartáčového válce, plné nádržce na špinavou vodu, prázdné nádržce na čistou vodu, o výkonu, o aktivaci režimu AUTO až po monitoring množství nečistot.

Díly čističe a použité materiály působí pevným dojmem. Samotná ovládací rukojeť sice není teleskopická, ale její délka je dostatečná i pro vyšší uživatele.

FLOOR ONE S3 Extreme má velmi tichý provoz, což je příjemná změna ve srovnání s tradičními vysavači. Přibalený čistící prostředek, který příjemně voní, byste měli dávkovat v množství maximálně jednoho plného víčka na 0,6 l čisté vody. Až vám dojde je vhodné koupit ideálně originální málo pěnící roztok.

Test, recenze čistič podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme - nádržka na čistou vodu
Test, recenze čistič podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme – nádržka na čistou vodu

Jedním z hlavních benefitů tohoto sacího mopu je bezesporu úspora času úklidu. V jednom kroku vyřešíte jak samostatné vysávání, tak i stírání podlah díky efektivnímu systému oddělených nádobek. Někdo může sice namítnout, že nádobky o objemu 0,6 l pro čistou a 0,5 l pro špinavou vodu nejsou příliš velké, ale v našem testu v režimu AUTO stačily na vyčištění plochy cca 80 m2. Sami tak zvažte, zda je pro vás jejich velikost dostatečná.  Perfektní je možnost používat vodu o teplotě až 60 °C, čímž můžete odstraňování nečistot i bakterií ještě víc zefektivnit a snížit nutnost použití čistících přípravků. Mop můžete používat i zcela bez nich.

Výdrž baterie v režimu AUTO, vám umožní provoz na necelých 40 minut. Za tu dobu jsme pro představu vyčistili plochu cca 240 m2, což je velmi slušný údaj. Doba nabíjení činí necelé 4 hodiny, což odpovídá i údajům od výrobce.

Samočistící funkce v odkládací a nabíjecí základně je skvělá. Tato funkce automaticky čistí kartáč a vnitřní systémy po každém použití, což výrazně snižuje potřebu manuálního čištění a udržuje přístroj v dobrém stavu. Přesto je občasná kontrola a dočištění  nutností, aby se zabránilo tvorbě nepříjemných pachů, nebo šíření bakterií. Samočištění provádějte ideálně alespoň dvakrát po sobě, a to vždy až po vyprázdnění nádoby na špinavou vodu, hrubém očištění přístroje a doplnění nádobky na čistou vodu. Po procesu vyčištění doporučujeme nechat jednotlivé části důkladně oschnout.

Rotační kartáč čistí podlahy velmi dobře. K dispozici máte ještě dva náhradní a jeden náhradní filtr. Kartáč i filtr můžete jednoduše uložit na držáky základy. Příjemný úchop a jednoduché  ovládání spolu s otočným kloubem a kolečky zajišťuje poměrně pohodlnou manipulaci. Celková šířka čističe s kartáčem je 28,5 cm s částečnou pracovní výškou 8,5 cm. Pod nižší nábytek se s čističem úplně nedostanete. Jeho konstrukce také nedovoluje setření plochy až ke stěně, kdy nesetře cca 3 cm široký pruh podél stěny.

Test, recenze čistič podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme - mobilní aplikace
Test, recenze čistič podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme – mobilní aplikace

Počítejte s tím, že čistič s vámi bude komunikovat pouze v anglickém jazyce, a bude vás informovat opravdu o všem, co dělá nebo se chystá udělat, případně co jste udělali špatně. Pokud by vás jeho neustálý projev obtěžoval, dá se hlasová funkce jednoduše vypnout.

K čističi podlah si také můžete stáhnout mobilní aplikaci, kde můžete sledovat třeba stav nabíjení, ale ostatní funkce spíš moc nevyužijete.

Aktuální cena modelu je 9 999,- Kč, což není úplně málo, ale v poměru k funkcím, výkonu, množství náhradního příslušenství a faktu, že jde v podstatě o 2 stroje v jednom, je cena odpovídající.

Celkově přístroj čistí velmi dobře a pokud hledáte zařízení, které vám ušetří čas a úsilí při úklidu, je Tineco FLOOR ONE S3 Extreme výbornou volbou, která splní vaše očekávání a my můžeme jeho nákup určitě doporučit.

Nejdůležitější postřehy z testu (recenze) čističe podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme

 • + velmi slušně čistí a to i opravdu velké množství a silnou vrstvu nečistot u tvrdých a uzavřených podlah
 • + úspora času při úklidu (nemusíte samostatně vysávat a poté stírat podlahu)
 • + oddělený systém, kdy je čistá voda dávkována z nádobky o velikosti 0,6 l a ta špinavá je zase zachycena v další nádobce na špinavou vodu o velikosti 0,5 l. Nádobky jsou vyrobeny v lehce zatmavené variantě, což činní hůře viditelný stav hladiny vody. Obě nádobky by mohly být ještě o něco větší.
 • + do nádržky na čistou vodu je možné napustit vodu o teplotě až 60 °C
 • + dva režimy čištění a to automatický a nebo na maximální výkon. Automaticky režim pracuje velmi dobře s drobnou časovou prodlevou mezi detekcí znečištění a samotnou změnou čistění. Při nastavení na automatický provoz dochází k úspoře energie v baterii a poměrně rychlému oschnutí čištěného povrchu.
 • + chytrý senzor iLoop detekuje znečištění a sám si upravuje sací výkon a průtok vody
 • + podlahy zůstávají po vyčištění téměř okamžitě suché, jelikož čistič zachytává až 90 % použité vody
 • + přehledný LED informační displej na horní straně čističe, který vás informuje o stavu nabití baterie, samočištění, indikace Wi-fi, ucpání kartáčového válce, plné nádržce na špinavou vodu, prázdné nádržce na čistou vodu, aktivaci režimu AUTO, výkonu a také např. monitoruje množství nečistot.
 • + reálná výdrž při čištění v režimu AUTO je necelých 40 min. V režimu MAX je výdrž znatelně nižší.
 • + doba nabíjení je reálně 4 hodiny, což odpovídá údajům výrobce
 • + základna je super nejen z možnosti provádění procesu samočištění, ale také z důvodu jednoduchého nabíjení a možnosti uložení veškerého příslušenství na držáky základy (prostě máte vše po ruce)
 • + samočistící funkce v odkládacím nástavci, (jedná se o skvělou funkci, kterou při provádění většího úklidu doporučujeme provést min. dvakrát po sobě, vždy až po vyprázdnění nádoby na špinavou vodu , hrubého očištění čističe a doplnění nádobky na čistou vodu)
 • + trubice s ovládací rukojetí sice není teleskopická, ale i tak je dostatečně dlouhá pro vyšší obsluhu. Navíc je možné trubici od těla čističe odejmout.
 • + poměrně tichý (určitě tišší než některé vysavače)
 • + v balení naleznete i čistící prostředek a kompletní náhradní filtr. Čistící prostředek dávkujte v množství max. jedno plné víčko na 0,6 l čisté vody. Použitý roztok musí splňovat podmínky výrobce a být málo pěnící.
 • + komunikace čističe s okolím. Čistič vás informuje opravdu o všem, co dělá nebo se chystá udělat, případně pokud jste něco udělali špatně, ale pouze v anglickém jazyce. Pokud by to někoho obtěžovalo, což se může určitě stát, a také se stane, dá se tato hlasová funkce jednoduše vypnout.
 • +/ mobilní aplikace – určitě potěší např. možnost sledování stavu nabíjení přes aplikaci, ale její ostatní funkce asi moc nevyužijete?
 • +/ rotační kartáč je poměrně kvalitní a čistí velmi důkladně + v balení máte dva náhradní, do rohů a okrajů se s ním však nedostanete (zanechává cca 3 cm nesetřený pruh)
 • +/ i když podlahový čistič obsahuje samočistící funkci je důležité občas kartáč a jednotlivé části vysavače zkontrolovat, případně dočistit a nechat důkladně oschnout. V opačném případě by mohlo docházet k nepříjemnému zápachu a s tím spojenému šíření bakterií. Toto případné dočištění vám nějaký čas zabere.
 • +/ velmi snadné ovládání a manipulace s čističem a to také díky dvěma kolečkům a otočného kloubu. Ovšem pod nižší nábytek s určitou hloubkou se čistič nedostane, tudíž tam nevyčistí.
 • +/ cena je vyšší než u klasických mopů ale v poměru k příslušenství, funkcím a výkonu je odpovídající. Je však důležité si uvědomit, že se nejedná o klasický vysavač, kdy touto samostatnou funkcí vysávaní ani čistič nedisponuje.
 • není vhodné s ním čistit jakékoli koberce (je určen pro vysávání a čištění tvrdých povrchů)

Test, recenze čistič podlah Tineco FLOOR ONE S3 Extreme – 2024