Testy doplňků stravy a vitamínů

TESTY doplňků stravy a vitamínů – Jak vybrat nejlepší doplněk stravy a vitamín

TOP prémium produkt v kategorii doplňky stravy a vitamíny 2022/2023
TOP prémium produkt v kategorii doplňky stravy a vitamíny 2022/2023

Testy doplňků stravy a vitamínů 2023 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) doplňků stravy a vitamínů na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů doplňků stravy a vitamínů a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší doplňky stravy a vitamíny. Všechny testy a recenze doplňků stravy a vitamínů jsou aktuální 2023.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší doplněk stravy a vitamín

 

Poud se necítíte dobře, vždy raději navštivte lékaře. Každý z nás by měl dostatečně pečovat o své zdraví, protože to máme jenom jedno. Důležitý je například dostatečný pohyb, spánek a samozřejmě také správná strava. Jenže mnohdy se, bohužel, vyskytnou nějaké zdravotní komplikace a někdy se tak po poradě s lékařem nevyhneme užívání různých léků. Kvalitní strava dokáže v dostatečné míře doplnit věškeré důležité látky, jako vitamíny a minerály, ovšem někdy nás přesto zláká užívání vhodných doplňků stravy či vitamínů. O tom, jaké existují a na co si dát pozor, se můžete dočíst v tomto článku. Vždy především důkladně čtěte příbalový leták.

 

Jak vybrat doplňky stravy a vitamíny?

Nejdříve musíte vědět, kdo je hodná užívat. Jiné doplňky jsou dostupné seniorům, jiné dětem, sportovcům nebo třeba pro kojící a těhotné ženy.

Dále je třeba se zaměřit na to, co konkrétně vašemu tělu chybí a podle toho koupit ten správný doplněk stravy. Lépe se ale poraďte s lékařem, nebo odborníkem na stravu a zdravý životní styl.

  • Na posílení imunity – Zejména v chladnějším období se často setkáváme s různými nemocemi či nachlazením. Doporučuje se proto konzumovat více ovoce a zeleniny. Ty však v zimě v obchodech po dlouhém skladování obsahují o něco méně vitamínů a některé mohou obsahovat větší množství chemie. V dnešní době jsou však k dostání doplňky i čistě přírodní, můžete tedy zkusit sáhnout například po doplňku stravy, který obsahuje důležitý vitamín C. Ceny za větší balení se pohybují kolem 100,- Kč (záleží na prodejci, přesném složení a velikosti balení).
  • Na paměť – Pro správnou činnost mozku je dobré ze stravy dostatečně získávat vitamín D, B6 nebo B12. Prodávají se i ve formě doplňku stravy, a některé obsahují kupříkladu i ginko bilobu. Užívá se nejčastěji na zlepšení paměťi, ale potlačuje také hučení v uších a slouží jako prevence stařecké demence nebo Alzheimerovy choroby. Také studenti často potřebují zlepšit soustředění při učení a zkouší občas sáhnout po vhodném doplňku stravy například s omega 3 rybím olejem. Za balení okolo 70 tobolek zaplatíte asi 250,- Kč.
  • Na vlasy, nehty a pleť – U těchto produktů se složení většinou prolíná, takže vám bude pravděpodobně stačit zakoupit jeden, který se postará o všechny tři části. Doplňky stravy obsahují například rakytník který má posilovat slabé a lámavé vlasy, kyselinu hyaluronovou která je zodpovědná za kvalitu a pružnost pleťi nebo vitamíny C, E, zinek a selen které jsou důležitou složkou pevných nehtů bez lámavosti a třepení.
  • Na klouby – Tyto přípravky jsou výrobci určeny zejména starším lidem nebo pro sportovce, kdy jsou jejich klouby často dost namáhány. Například doplněk stravy s čistým krystalický kolagenem se 120 kostičkami je zhruba za 500,- Kč.
  • Na hubnutí – Přípravky určené na hubnutí se většinou snaží potlačit chuť k jídlu nebo urychlit spalování tuků, někdy také pomáhají zbavit se zadržované vody v těle. Ovšem bez pravidelného cvičení a vhodné stravy nečekejte zázraky. Myslete na to, že každý doplněk stravy je „jen doplněk“, je to pouze jakýsi pomocník.

 

Na trhu existuje samozřejmě celá řada dalších a podobných produktů, ale ještě před tím, než si nějaký doplněk stravy či vitamín budete chtít koupit, měli byste se zaměřit na pár dalších důležitých věcí, jako je napříkad kvalita. Ne všichni výrobci totiž nabízejí pouze přírodní doplňky a někdy může být bohužel na prvním místě zisk. Rozhodně nekupujte takovéto přípravky někde na tržnici, ale vždy například v lékárnách či u ověřených prodejců.

Dále je velice důležité přečíst si složení a informace o dávkování a doporučené denní spotřebě. Samozřejmě byste se měli doporučeními řídit, aby nedošlo ke zdravotním komplikacím.

Mějte také na paměti, že žádný doplněk vám nenahradí kvalitní stravu.

Pokud si nejste jisti, jestli není některý z produktů pro vás nevhodný, raději se poraďte s lékařem. Například česnekové kapsle jsou doporučovány při snaze snížit tlak, ale mnoho lidí je na česnek alergických, třezalka zase zvyšuje riziko krvácení, takže není vhodné ji užívat například před plánovanou operací. Většina doplňků vám však nijak neublíží.

Pro někoho hraje důležitou roli také cena vitamínů a doplňků stravy. Ne vždy platí, že čím je výrobek dražší, tím je kvalitnější. Mnohdy zaplatíte zbytečně více peněz pouze za reklamu, proto pozorně čtěte složení, dávkování a obsah deklarovaných látek.

  

Nejprodávanější levné doplňky stravy a vitamíny 2022/2023[/caption]
Nejprodávanější levné doplňky stravy a vitamíny 2022/2023

Pro snadnější výběr použijte testy doplňků stravy a vitamínů 2022/2023:

Hodnocení a testy doplňků stravy a vitamínů je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – doplněk stravy a vitamín je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších doplňků stravy a vitamínů dle německého Testberichte.de

 

Testy doplňků stravy a vitamínů 2023 – vítěz testu nejlepší doplněk stravy a vitamín

 

 1.  Cetebe imunity Plus Vitamin C – 60 tablet, více…  hodnocení 1,1
 2.  Orthomol Sport 30 – 30 tablet, více…  hodnocení 1,4
 3.  Multi-Sanostol – 300g, více…  hodnocení 1,4
 4.  OrthomolArthro plus – 30 tablet, více…  hodnocení 1,5
 5.  Orthomol femin – 30 tablet, více…  hodnocení 1,7

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu doplňků stravy a vitamínů

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto doplňky stravy a vitamíny

Nejprodávanější levné doplňky stravy a vitamíny (budget)
TOP Název Obrázek Účel užití Forma Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Protein&Co. Maca v prášku 200 g Protein&Co. Maca v prášku 200 g 159 1,9 Více
2 Protein&Co. Maca v prášku 100 g Protein&Co. Maca v prášku 100 g 84 1,1 Více
3 Nefdesanté LIST OLIVY šťáva 0,5 l Nefdesanté LIST OLIVY šťáva 0,5 l sirupy 186 0 Více
Nejprodávanější standardní doplňky stravy a vitamíny
TOP Název Obrázek Účel užití Forma Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Pleuran Imunoglukan P4H sirup 250 ml Pleuran Imunoglukan P4H sirup 250 ml sirupy 318 1,4 Více
2 Reflex Nutrition Nexgen Pro 90 kapslí Reflex Nutrition Nexgen Pro 90 kapslí kapsle 317 1,2 Více
3 Nef de Santé Artyčok 100% šťáva z listů Artyčoku 0,5 l Nef de Santé Artyčok 100% šťáva z listů Artyčoku 0,5 l sirupy 276 1 Více
Nejprodávanější TOP doplňky stravy a vitamíny premium
TOP Název Obrázek Účel užití Forma Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný 700 g Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný 700 g sypké prášky 999 1,6 Více
2 Lipo C Askor Forte 120 kapslí Lipo C Askor Forte 120 kapslí kapsle 595 1,1 Více
3 Revalid Hair Complex 180 kapslí Revalid Hair Complex 180 kapslí kapsle 799 1,5 Více

Zobrazte si další nejprodávanější doplňky stravy a vitamíny

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU doplňků stravy a vitamínů + NEJPRODÁVANĚJŠÍ doplněk stravy a vitamín ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu doplňků stravy a vitamínů (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2023 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší doplňky stravy a vitamíny v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Cetebe imunity Plus Vitamin C Pleuran Imunoglukan P4H sirup 250 ml
Testy doplňků stravy a vitamínů – vítěz testu 2022/2023
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené doplňky stravy a vitamíny 2022/2023
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy doplňků stravy a vitamínů 2022/2023


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

5/5 - (1 vote)