Testy posilovacích lavic

Testy posilovacích lavic – Jak vybrat nejlepší lavici na posilování

Testy posilovacích lavic - vítěz testu 2021
Testy posilovacích lavic – vítěz testu

Testy posilovacích lavic 2021 – Trápí vás vaše postava a chtěli byste nějaké to kilo shodit a zároveň tak posílit vaše svalstvo? Určitě nejste sami a ne každý má čas a také finanční možnosti na to, aby mohl pravidelně navštěvovat posilovny či fitness centra. Také mnohým může vadit to, že jsou při cvičení pozorováni. Právě proto vám zde představíme posilovací lavice, které si můžete pořídit domů a cvičit tak sami a v klidu.

Typy posilovacích lavic:

 • Bench lavice – Je perfektní pro ty, kteří chtějí mít mohutný a silný hrudník. Určitě jste slyšeli někoho, kdo navštěvuje posilovnu mluvit o tom, kolik zvedne na bench a tento typ je právě pro tohle určený. Pokud si pořídíte bench lavici, můžete cvičit rozpažky, tlaky a spoustu dalších.
 • Nastavitelná lavice – Nejlepší lavice pro všechny, kteří rádi obměňují cviky, je flexibilní a ty moderní mají sklon opěrky jak horizontální, tak vertikální, můžete provádět cviky v sedě i v leže.
 • Šikmá lavice – Tato lavice je přesně určená pro sedy-lehy a to buď vlastní váhou anebo se závažím. Při tomto cvičení posilujete břišní svaly příčné i šikmé.
 • Rovná lavice – Pokud nemáte dostatek místa, tento typ je právě určený pro vás a nabízí mnohostranné využití. Můžete posílit hrudník, ramena, bicepsy, tricepsy a nohy.
 • Scottova lavice – Je ideální pro rozvoj bicepsů. Existují dva typy. Prvním z nich je lavice s opěrkou, kde posilujete s činkami jednoručními nebo obouručními. Druhým pak je lavice se zabudovaným závažím.
 • Hyperextenzní lavice – Říká se jí také římská lavice a slouží ke zpevnění svalového korzetu, který podpírá páteř. Cviky na záda jsou velice důležité, protože ochablé svaly zapřičiňují nepříjemnou bolest. Většina těchto modelů je skládacích.
 • Multifunkční lavice – Jak už samotný název napovídá, jedná se o kombinaci 3 a vícero různých strojů na odlišné partie, kdy zpevníte a procvičíte celé tělo. Výhodou je, že nezabere moc místa a velice snadno se skládá.

Cena posilovacích lavic:

Určitě vás bude zajímat, kolik stojí pořízení posilovací lavice. Každý typ se pohybuje v jiné cenové relaci, ale nejlevnější lze koupit již od 2.000 Kč. Samozřejmě ty, které mají více funkcí, jsou dražší. Jejich cena se pohybuje okolo 8.000 Kč.

A pokud už cvičíte delší dobu a požadujete profesionální lavici, která má například moderní čalounění nebo s možností připojení adaptérů na závaží, zaplatíte okolo 13.000 Kč.

Ať už jsou vaše požadavky jakkoliv náročné, rozhodně vás nákup posilovací lavice domů vyjde levněji, než byste utratili v posilovně.

Podle čeho vybírat a na co si dát pozor:

Aby vám posilovací lavice vydržela co nejdéle a nedošlo ke zbytečným úrazům, zde je několik rad a typů, jak vybrat tu správnou a na co byste se měli zaměřit především.

 • Rozměry – Než si přístroj zakoupíte, je velice důležité zkontrolovat jeho parametry, jesli se vám vůbec vejde do bytu. A to jak složený, tak rozložený.
 • Stabilita a pevnost – Vždy vybírejte lavici podle vaší výšky, váhy a také síly. Samozřejmě hlavně kvůli bezpečnosti zkontrolujte také pevnost nejen lavice, ale i tyče, opěrek a rovněž sadu činek. Nezapomeňte, že čím déle budete cvičit, tím více bude přístroj zatěžován. Je tedy lepší zvolit robustnější.
 • Pohodlí – Důležité je, aby se vám cvičilo dobře, pohodlně a proto vyberte lavici, která je vybavena dostatečně širokou nastavitelnou opěrkou. Také si dejte pozor, aby měla stabilní a zároveň pohodlné sezení.
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené posilovací lavice - nejlepší lavice 2020
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené posilovací lavice

Doporučení pro větší bezpečnost:

Určitě nezapomeňte zkontrolovat velikost stojanů a jejich nastavitelnost na výšku, také musí být lavice vybavená háky proti převrhnutí a zarážkami proti rozdrcení. Samozřejmě nepřeceňujte své síly a zpočátku nezvedejte zbytečně příliš těžké závaží a postupujte podle pokynů výrobců.

Pro snadnější výběr použijte testy posilovacích lavic 2020/2021:

Hodnocení a testy posilovacích lavic je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, které posilovací lavice jsou vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších posilovacích lavic dle německého Testberichte.de

Testy posilovacích lavic 2020/2021 – vítěz testu nejlepších lavic na posilování 

 • Gorilla Sports 100118 – hmotnost 20kg                       – hodnocení 1,7
 • Hammer Bermuda XThmotnost 27kg                       – hodnocení 1,8
 • Hammer Bermuda XT PROhmotnost 41kg              – hodnocení 1,9
 • Gorilla Sports Univerzálníhmotnost 40kg                – hodnocení 2,0
 • Physionics HNTLB01 – hmotnost 20,5kg                      – hodnocení 2,3

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si více informa o posilovacích lavicích z testu

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro německý trh.

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto posilovací lavice

Nejprodávanější levné posilovací lavice (budget)
TOP Název Obrázek Nosnost Typ Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 InSPORTline Hero ABB15 InSPORTline Hero ABB15 100 břišní 1 399 2,6 Více
2 inSPORTline FB050 inSPORTline FB050 120 1 490 3,3 Více
3 One L8213 One L8213 100 břišní 978 1,7 Více
Nejprodávanější standardní posilovací lavice
TOP Název Obrázek Nosnost Typ Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 ACRA WB3500 ACRA WB3500 160 4 190 0 Více
2 inSPORTline AB055 inSPORTline AB055 200 4 890 1,1 Více
3 Trinfit Vario LX6 Trinfit Vario LX6 200 benchpress 4 570 1,5 Více
Nejprodávanější TOP posilovací lavice premium
TOP Název Obrázek Nosnost Typ Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 KLARFIT bench press KLARFIT bench press 280 benchpress 6 599 1 Více
2 Klarfit Ease Delux Klarfit Ease Delux 136 zádové 6 399 1,3 Více
3 Trinfit RX20 set Trinfit RX20 set 200 multifunkční 7 770 1,1 Více

Zobrazte si další nejprodávanější posilovací lavice

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

Nebo si nechte zkontrolovat zcela zdarma pojistné smlouvy, ušetřete a vyberte si tu nejlepší – kontrola smluv ZDARMA

Testy posilovacích lavic 2020/2021

4.9/5 - (7 votes)