Testy křovinořezů

Testy křovinořezů – Jak vybrat nejlepší křovinořez (vyžínač)

Testy křovinořezů – vítěz testu 2017/2018

Testy křovinořezů – vítěz testu

Testy křovinořezů 2017/2018 – Pokud patříte k těm, co vlastní zahradu a nebo menší louku a potřebujete s její údržbou pomoci, tak to jste tady správně. Poradíme vám s výběrem křovinořezu (vyžínače), který vám s prací na vaší zahradě velmi pomůže.

Před výběrem ze zaměřte na nejdůležitější parametry a funkce:

Typ – máte na výběr ze dvou variant a to klasických křovinořezů a nebo vyžínačů.

Křovinořez – jedná se mohutnější a výkonnější zařízení určené k hrubému sekání velké trávy a rozsáhlejších ploch. Výkon je přenášen pomocí hřídele

Vyžínač – jedná se o menší, lehčí a méně výkoné zařízení opatřené pouze strunou. Zařízení je určeno pouze k doladění různých detailů při sečení.Výkon je přenášen pomocí bowdenu.

Druh pohonu – zde je na výběr ze tří druhů. Akumulátorové (je vhodný pro menší plochy a tam kde jsme limitování délkou přívodního kabelu), elektrické a (jsou nejlehčím zdrojem pohonu, jejich nevýhodou je omezující přívodní kabel el.energie) benzínové (vhodné pro větší plochy a náročnější porost, disponují velkým výkonem. Zde máte také na výběr ze dvou variant a to buď dvoutaktní nebo čtyřtaktní motory).

Výkon – u benzínových motoru se pohybuje v rozmezí 0,7kW – 2kW a to u lehčích křovinořezů, které jsou vhodné pro menší až standardně velké plochy (porosty) a nebo nad 2kW (ideálně 3kW a více), které jsou vhodné pro náročné terény a porosty. Jedná se už o křovinořezy pro profesionály. U elektrických motorů se výkon pohybuje od cca 0,8kW do 1,5kW (je dáno konstrukcí motoru)

Druh rukojeti – zde vybíráte mezi madlem (je součástí vyžínačů nebo menších křovinořezu) a nebo držadlem bike (je použito u výkonnějších křovinořezů a usnadňuje nám jednodušší ovladatelnost).

Hmotnost – v tomto případě platí jasné pravidlo, čím těžší tím výkonnější a kvalitnější křovinořez. Standardní hmotnost je kolem 5kg. Do 10kg se jedná už o profi stroje s kterými se však na zahradě poměrně brzy unavíte.

Příslušenství – vybírat můžete mezi příslušenstvím přímo ke křovinořezu (struny, ocelové nože, přídavné nástavce, atd…) nebo ochrannými pomůckami (rukavice, brýle, sluchátka, holínky, atd…)

Cena – zde je patrné také jednoduché pravidlo, čím dražší, tím výkonnější a kvalitnější stroj. Do cca 3000kč se jedná o hobby křovinořezy, které jsou lehké, méně výkonnéa určené pro malé plochy. Křovinořezy s cenou kolem 6000kč jsou uneverzální zařízení vhodné pro standardní užívání (zvládnou však i náročnější porost a plochy). Křovinořezy nad 10000kč vynikají svým výkonem, kvalitou a hmotností. Jedná seo křovinořezy určené pro peofesionály.

Nejlepší křovinořezy (vyžínače) 2016/2017

Nejoblíbenější křovinořezy (vyžínače) v ČR

Nezapomeňte na kvalitní ochranné pomůcky – nejlepší ochrana zraku a sluchu

Pro snadnější výběr použijte testy křovinořezů 2017/2018:

Hodnocení a testy křovinořezů je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Testy křovinořezů – vítěz testu nejlepších křovinořezů (vyžínačů)

Hledáte, který křovinořez je vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších křovinořezů dle německého Testberichte.de a rakouského Preisvergleich.at

Nejlepší křovinořezy podle německého Testberichte.de

Zdroj: Testberichte.de

Nejlepší křovinořezy podle rakouského Preisvergleich.at

Testy křovinořezů – nejlepší křovinořezy 2018

Testy křovinořezů – AL-KO

Zdroj: Preisvergleich.at

Zobrazte si další informace o křovinořezích z testu

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro německý trh.

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto křovinořezy

Zobrazte si další nejprodávanější křovinořezy na trhu

Testy křovinořezů 2018, Testy křovinořezů 2017

Shrnutí:
Aktualizováno:
Testy křovinořezů
Testy křovinořezů
4 (80%) 1 hlasů