Testy filtračních konvic

TESTY filtračních konvic – Jak vybrat nejlepší filtrační konvici

TOP prémium produkt v kategorii filtrační konvice 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii filtrační konvice 2023/2024

Testy filtračních konvic 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) filtračních konvic na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů filtračních konvic a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší filtrační konvice. Všechny testy a recenze filtračních konvic jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší filtrační konvici

 

O tom, že voda je základním prvkem našeho života, nemůžeme polemizovat. Sami z vlastní zkušenosti určitě víte, jak jeden den odstávky pitné vody stačí znepříjemnit život. Ale ani při dostatku vody není od věci ujasnit si, jaká pitná voda nám teče z kohoutku. Její chuť a kvalitu ovlivňují látky v ní obsažené, jako je chlór coby nezbytná dezinfekce, může obsahovat i kovy, jako měď, hliník nebo olovo, stejně tak i mikroplasty. Všechny tyto mikročástice jsou pro náš organismus nevhodné, nežádoucí a škodlivé, navíc způsobují tvrdost vody a vznik vodního kamene. Další pachutě mohou způsobit i zastaralé rozvody pitné vody nejen v domácnostech.

Na druhé straně voda obsahuje potřebné minerální látky, např. vápník nebo hořčík. Všechny tyto aspekty vedou k zamyšlení, jak se těchto nevhodných přísad zbavit a ty vhodné ponechat.

Vhodným řešením je pořízení filtrační konvice, která si s tímto problémem umí poradit. Čistící funkci má kapsle s obsahem směsi pryskyřice a aktivního uhlí, které je velmi důležitou součástí filtrů, ale levnější systémy ho velmi často neobsahují.

 

Jak funguje filtrační konvice?

Chcete vědět, jak filtrace funguje? Do horní části konvice napustíte nefiltrovanou vodu z vodovodu, která postupně přes vstupní otvor vtéká dovnitř filtru, kde v jemném sítku zůstanou větší částice. Takto zhruba očištěná voda projde filtrační směsí, ve které obsažená pryskyřice pohltí těžké kovy a změkčí vodu, a aktivní uhlí vodu vyčistí od zdraví škodlivého chlóru a pesticidů, které ovlivňují chuť a kvalitu vody.

Podle čeho tedy vybírat filtrační konvici?

Podle počtu členů domácnosti a předpokládané spotřeby vody jedním z hledisek výběru bude určitě objem filtrační konvice. Mezi parametry konvice najdete dva údaje: jeden udává objem horní nádoby, do které naléváte vodu určenou k filtraci, druhý údaj udává objem přefiltrované vody. Pro menší domácnost bude stačit konvice s udávaným množstvím přefiltrované vody 1,5 litru, ve větších domácnostech využijete i konvici o objemu 3,5 litru.

Pokud máte rádi studenou vodu a plánujete nádobu s vodou umístit do lednice, je na místě zohlednit i tvar konvice. Menší typy snadno umístíte do přihrádky na dveřích lednice, ty větší vám tam nevejdou. Výhodou může být i ergonomický tvar rukojeti, který usnadní manipulaci s konvicí.

Většina filtračních konvic je průhledná, čirá nebo jemně zabarvená, takže můžete kdykoliv pouhým okem zkontrolovat množství přefiltrované vody. Horní části – víka konvic jsou na trhu k dispozici v různých barvách, takže si můžete vybrat tu, která vám bude ladit třeba s vybavením vaší kuchyně.

Na co si dát při nákupu pozor?

Určitě byste si při výběru filtrační konvice měli zjistit dostupnost filtračních patron a udávanou životnost, kterou ovlivňuje hlavně tvrdost vody určené k filtrování. Při běžném provozu domácnosti a standardní tvrdosti vody vám filtr vydrží 4 až 5 týdnů. Někteří výrobci nabízejí i možnost recyklace filtračních patron, jejich zpětný odběr, což je nejen finančně výhodnější – uvádí se úspora až 20 %, ale určitě i ekologičtější.

Výhodou je, pokud má filtrační konvice mechanický nebo elektronický indikátor stavu filtrační patrony, který vás upozorní na nutnost její výměny.

Ceny filtračních konvic se pohybují od 400,- Kč do 1.000,- Kč, filtrační patronu pořídíte za cca 100,- Kč.

Na trhu jsou také k dispozici přenosné filtrační láhve s mikrofiltrem. Oceníte ji na cestách, při sportu nebo ji mohou využít vaše děti, kterým tak zajistíte filtrovanou pitnou vodu ve škole. Tyto lahve bývají vyrobeny z lehkého a odolného materiálu, takže se jen tak lehce nepoškodí.

Čištění filtračních konvic i filtračních lahví je snadné, většinu z nich bez víka můžete umýt i v myčce na nádobí.

  

Nejprodávanější levné filtrační konvice 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné filtrační konvice 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy filtračních konvic 2023/2024:

Hodnocení a testy filtračních konvic je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – filtrační konvice je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších filtračních konvic dle německého Testberichte.de

 

Testy filtračních konvic 2024 – vítěz testu nejlepší filtrační konvice

 

 1.  Brita Marella XL – 3,5L, více…  hodnocení 1,3
 2.  PearlCo Standard – 2,6L  hodnocení 1,6
 3.  Acala Quell One – 1,3L  hodnocení 1,8
 4.  Acala Quell One – 1,3L  hodnocení 1,9
 5.  Brita Marella Cool – 2,4L, více…  hodnocení 2,3

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu filtračních konvic

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto filtrační konvice

Nejprodávanější levné filtrační konvice (budget)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. BWT Vida 2,6 l BWT Vida 2,6 l 199 1,2
2. BWT Vida MEI 2,6 l BWT Vida MEI 2,6 l 168 1,4
3. Brita Fill & Go Vital 0,6l Brita Fill & Go Vital 0,6l 223 1,3
Nejprodávanější standardní filtrační konvice
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Brita Maxtra Style XL 3,6l Brita Maxtra Style XL 3,6l 648 1,1
2. Brita Marella 2,4 l grafit + 3 ks MX Pro PO 2024 Brita Marella 2,4 l grafit + 3 ks MX Pro PO 2024 555 1,0
3. Brita Marella 2,4 l bílá + 3 ks MX Pro PO 2024 Brita Marella 2,4 l bílá + 3 ks MX Pro PO 2024 599 1,0
Nejprodávanější TOP filtrační konvice (premium)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Laica Mikro PLASTIK-STOP Laica Mikro PLASTIK-STOP 1 399 1,4
2. Grayl UltraPress Purifier 0,5 l Grayl UltraPress Purifier 0,5 l 2 139 1,0
3. Lauben Glass Water Filter Jug 32GW Lauben Glass Water Filter Jug 32GW 1 499 1,0

Zobrazte si další nejprodávanější filtrační konvice

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU filtračních konvic + NEJPRODÁVANĚJŠÍ filtrační konvice ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu filtračních konvic (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší filtrační konvice v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Brita Marella XL Brita Maxtra Style XL 3,6l
Testy filtračních konvic – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené filtrační konvice 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy filtračních konvic 2023/2024


    

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

4.5/5 - (25 votes)