Testy přenosných kapesních tiskáren

TESTY přenosných kapesních tiskáren – Jak vybrat nejlepší přenosnou kapesní tiskárnu

TOP prémium produkt v kategorii přenosné kapesní tiskárny 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii přenosné kapesní tiskárny 2023/2024

Testy přenosných kapesních tiskáren 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) přenosných kapesních tiskáren na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů přenosných kapesních tiskáren a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší přenosné kapesní tiskárny. Všechny testy a recenze přenosných kapesních tiskáren jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší přenosnou kapesní tiskárnu

 

V dnešní době se staly součástí našeho života různé moderní technologie. Jedná se například o chytrý mobilní telefon, počítač, laptop nebo tiskárnu. Mnoho lidí si pod pojmem tiskárna vybaví větší těžké zařízení, ale už i zde doba pokročila a na trhu se objevily tiskárny malé přenosné nebo-li mobilní. Mají velkou výhodu v tom, že je můžete používat na cestách a potřebné dokumenty si tak vytisknout mimo váš domov či kancelář. Zde jsme pro vás připravili několik tipů, jak vybrat pro vás tu správnou.

 

Jak vybrat přenosnou tiskárnu?

Než si pořídíte nějakou přenosnou tiskárnu, měli byste vědět, jak často ji budete používat, co budete tisknout a kolik jste ochotni do tohoto zařízení investovat. Existují dva typy přenosných tiskáren:

  • inkoustová tiskárna – Tato tiskárna je určena především pro tisk dokumentů a fotografií. I když se jedná o tiskárnu přenosnou, můžete si potřebný dokument vytisknout barevně nebo černobíle i ve formátu A4 na klasický papír. Jedinou nevýhodou je zasychání inkoustu v náplních, jestliže zařízení delší dobu nepoužíváte.
  • termosublimační  tiskárna – Tento typ mobilní tiskárny se hodí pro tisknutí účtenek, štítků nebo fotografií menších rozměrů na speciální teplocitný papír. Výhodou je vysoká rychlost tisku, nehodí se ovšem pro tisk různých textových dokumentů.

 

Na co se zaměřit při výběru jednotlivých druhů?

Pokud například potřebujete tisknout účtenky, je důležitým parametrem šířka role papíru a rozlišení, kdy většinou stačí kolem 200 DPI, jestliže však potřebujete mít na účtence nějaký obrázek, zvolte tiskárnu s rozlišením přes 500 DPI.

Když chcete tisknout štítky či etikety, vybírejte podle šířky samolepících pásek a dále podle rozlišení tiskové hlavy a rychlosti tisku. Důležité je také vědět, kolik řádků zvládne příslušný model vytisknout.

U všech typů přenosných tiskáren se dále zaměřte na výdrž baterie, hmotnost samotného zařízení, velikost displeje a velikost vstupního zásobníku.

V neposlední řadě je nezbytné zvolit přístroj se správnou konektivitou. Přenosné tiskárny jsou bezdrátové a fungují buď pomocí připojení přes Bluetooth nebo WiFi. Vytištění potřebných dokumentů, letenek, vstupenek, účtenek či fotografií tak hravě zvládnete přes chytrý telefon nebo tablet.

Kapesní fototiskárny 

Tak trošku samostatnou kapitolou jsou kapesní fototiskárny, které si oblíbila především dnešní mládež. Díky těmto malým přístrojům lze pořizovat snímky ihned a kdekoliv, například na párty, u kamaráda nebo třeba někde na dovolené. Stačí si pouze do mobilu stáhnout příslušnou aplikaci a propojit s tiskárnou pomocí Bluetooth.

Oproti fotoaparátům Polaroid mají kapesní tiskárny jednu velkou výhodu, že si můžete fotky před tištěním různě upravit, například upravit jas nebo přidat nějaký clipart a až jste se vzhledem fotky spokojeni, teprve poté ji vytisknout a pak ji kupříkladu předat jako malou pozornost svým známým.

 

Jak vybrat kapesní tiskárnu?

Cena těchto mini tiskáren se pohybuje okolo 3 000,- Kč, což není tak velká investice, ovšem musíte počítat s většími náklady při samotném tisku, protože je potřeba používat pouze speciální fotopapír typu ZINK, který sice disponuje všemi barevnými odstíny a fotky jsou tak kvalitní, ovšem za vytištění jednoho snímku velikosti 5×7,6 cm zaplatíte v přepočtu asi 15 Kč.

Protože se jedná o malé zařízení, které se vám snadno vejde do kapsy, může být pro některé menší nevýhodou velikost pořízených snímků, většinou jsou totiž jejich rozměry okolo 6 cm.

Při výběru kapesní fototiskárny se zaměřte především na její hmotnost, rozměry, výdrž baterie a cenu.

V této kategorii se stal nejoblíbenějším modelem HP Sprocket, který váží pouhých 170 g a jeho rozměry jsou 116 x 75 x 23 cm. Vyrábí se ve třech barvách, velikost fotografií je maximálně 5 x 7,6 cm a celková kapacita zásobníku je 30 ks fotopapíru. Pořizovací cena této fototiskárny se pohybuje kolem 2 000,- Kč.

  

Nejprodávanější levné přenosné kapesní tiskárny 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné přenosné kapesní tiskárny 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy přenosných kapesních tiskáren 2023/2024:

Hodnocení a testy přenosných kapesních tiskáren je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – přenosná kapesní tiskárna je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších přenosných kapesních tiskáren dle německého Testberichte.de

 

Testy přenosných kapesních tiskáren 2024 – vítěz testu nejlepší přenosná kapesní tiskárna

 

 1.  Canon Selphy CP-1500 – 0,84kg, více…  hodnocení 1,5
 2.  HP OfficeJet 250 Mobile – 3kg, více…  hodnocení 1,5
 3.  Canon Selphy Square QX10 – 0,445kg, více…  hodnocení 1,7
 4.  Canon Zoemini 2 více…  hodnocení 1,9
 5.  Kodak Photo Printer Mini 2  hodnocení 2,2
 6.  FujiFilm Instax SHARE SP-3 – 0,312kg  hodnocení 2,2

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu přenosných kapesních tiskáren

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto přenosné kapesní tiskárny

Nejprodávanější levné kapesní (přenosné) tiskárny (budget)
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Xiaomi Mi Portable Photo Printer Xiaomi Mi Portable Photo Printer 1 308 1,6
2. Polaroid Hi-Print Pocket Printer Polaroid Hi-Print Pocket Printer 1 956 1,0
3. Canon Zoemini zlatavě růžová Canon Zoemini zlatavě růžová 1 902 1,0
Nejprodávanější standardní kapesní (přenosné) tiskárny
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Canon Selphy CP-1500 černá Canon Selphy CP-1500 černá 2 888 1,5
2. Canon Selphy CP-1500 růžová Canon Selphy CP-1500 růžová 2 888 1,0
3. Canon Selphy Square QX10 černá Canon Selphy Square QX10 černá 2 990 1,0
Nejprodávanější TOP kapesní (přenosné) tiskárny (premium)
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Epson WorkForce WF-100W Epson WorkForce WF-100W 6 042 2,2
2. BROTHER PocketJet PJ-883 BROTHER PocketJet PJ-883 14 329 1,0
3. Brother PocketJet PJ-763MFi Brother PocketJet PJ-763MFi 16 126 1,0

Zobrazte si další nejprodávanější přenosné kapesní tiskárny

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU přenosných kapesních tiskáren + NEJPRODÁVANĚJŠÍ přenosná kapesní tiskárna ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu přenosných kapesních tiskáren (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší přenosné kapesní tiskárny v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Canon Selphy CP-1500 Canon Selphy CP-1500 černá
Testy přenosných kapesních tiskáren – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené přenosné kapesní tiskárny 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 

 

Testy-spotrebicu.cz – testy přenosných kapesních tiskáren 2023/2024


    

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

5/5 - (3 votes)