Testy střešních boxů

TESTY střešních boxů – Jak vybrat nejlepší střešní box

TOP prémium produkt v kategorii střešní boxy 2022/2023
TOP prémium produkt v kategorii střešní boxy 2022/2023

Testy střešních boxů 2023 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) střešních boxů na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů střešních boxů a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší střešní boxy. Všechny testy a recenze střešních boxů jsou aktuální 2023.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší střešní box

 

Jste početnější rodina, hodně cestujete a potřebujete zvětšit kapacitu nákladového prostoru vašeho auta? Jako jedno z možných řešení se nabízí pořízení střešního boxu na auto. Snadno v něm přepravíte spoustu zavazadel, ale i lyže, kočárek nebo surfovací prkno.

Každý box na střeše auta vám přece jen ubere na aerodynamice vozu a zvýší se tak automaticky spotřeba pohonných hmot. Při výběru střešního boxu byste proto měli volit jeho vhodný aerodynamický tvar, protože nevhodný tvar nejen zpomalí a prodraží vaši dopravu, ale může způsobit během jízdy nepříjemný hluk, jako je klepání, pískání nebo hukot.

Také nezapomeňte, že je nutné vycházet i z toho, jaký typ auta máte, protože ne každý box lze umístit na střechu kteréhokoliv auta.

 

Jak vybrat střešní box a na co se zaměřit?

Dále byste měli zohlednit to, co v boxu chcete převážet, protože od toho se bude odvíjet i výběr tvaru boxu. Pro přepravu lyží nebo rybářských prutů jsou určeny dlouhé střešní boxy, pro převoz kočárku nebo zavazadel vám lépe poslouží boxy široké a vyšší.

Docela důležitým prvkem je i objem autoboxu, který bývá obvykle od 270 do 640 litrů, a protože jen vy máte přehled o tom, jak objemná zavazadla chcete převážet, je třeba zohlednit i tento prvek.

Neměli byste přehlédnout ani nosnost autoboxu, která bývá většinou od 50 do 75 kg a je uvedena v technickém průkazu vašeho vozidla, a pamatovat na to, že přetížení autoboxu by mohlo ohrozit vaši bezpečnou jízdu.

Samotnou kapitolou je upevnění střešního boxu pomocí střešních nosičů. K tomu se používají hagusy, tj. podélné střešní nosiče, a příčníky, které jsou na střeše auta umístěny napříč. Autobox na tyto nosiče umístíte rovnoběžně s podélnou osou auta a zároveň uprostřed jeho střechy.

Tři typy otevírání autoboxu:

Oboustranné boční otevírání, které umožňuje přístup k boxu z obou stran

Zadní otevírání funguje stejně jako „páté dveře“ vašeho auta a je přístupné ze tří stran

Boční jednostranné otevírání je dostupné z levého nebo pravého boku auta

Při nakládání zavazadel do boxu vám dobře poslouží mechanické nebo plynové vzpěry, které bezpečně udrží víko v otevřené poloze.

Zámek autoboxu je nutným vybavením nejen jako zabezpečení proti krádeži, ale také proto, aby se vám box během jízdy neotevřel. Autoboxy bývají vybaveny některým z těchto způsobů zamykání:

Jeden zámek mívají boxy se zadním otevíráním

Více samostatných zámků mají boxy s bočním otevíráním

Centrální zámek je nejlepším bezpečnostním uzamykáním, protože najednou uzavře několik zámků, a dokud není box dobře uzavřený, nelze box uzamknout.

Materiály pro výrobu střešního boxu

Levnější typy autoboxů jsou vyrobeny z polyetylenu a polystyrenu. Mají nízkou hmotnost, která zajišťuje snadnou manipulaci, ale kratší životnost a jsou křehké a snadno se mohou poškodit nebo prorazit.

Dražší a kvalitnější autoboxy vyrobené z ABS plastu jsou pevné, odolné vůči nárazům i nepříznivým vnějším vlivům, tj. dešti, sněhu i UV záření. Některé z nich jsou zpevněny kovovou výztuží. Nevýhodou při manipulaci je trochu vyšší hmotnost.

Kombinace ABS plastu, polystyrenu a polyetylenu se využívá při výrobě autoboxů střední třídy. Spodní část z ABS plastu je pevnější, víko je vyrobeno z polystyrenu a je lehčí, takže svým způsobem jsou boxy odolnější a snadněji se s nimi manipuluje.

Zvláštní kategorií jsou látkové autoboxy, které sice mohou mít stejné uplatnění jako boxy plastové, protože jsou vyrobeny z nepromokavé textilie, která chrání věci umístěné v boxu před deštěm, sněhem a prachem a jejich výhodou je snadná manipulace a při uskladnění zaberou velmi málo místa, ale obvykle se využívají na přepravu plachet, ráhen nebo surfových prken.

  

Nejprodávanější levné střešní boxy 2022/2023[/caption]
Nejprodávanější levné střešní boxy 2022/2023

Pro snadnější výběr použijte testy střešních boxů 2022/2023:

Hodnocení a testy střešních boxů je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – střešní box je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších střešních boxů dle německého Testberichte.de

 

Testy střešních boxů 2023 – vítěz testu nejlepší střešní box

 

 1.  Thule Force XT XL – 500L, 21,3kg, více…   hodnocení 1,3
 2.  Thule Motion XT XL – 500L, 23,5kg, více…   hodnocení 1,3
 3.  Atera Certo 460 – 440L, 17,5kg  hodnocení 1,5
 4.  Thule Pacific 600 – 310L, 13kg  hodnocení 1,6
 5.  Hapro Cruiser 10.8 – 610L, 23,5kg  hodnocení 1,7
 6.  Kamei Husky 510 – 510L, 18kg  hodnocení 2,2

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu střešních boxů

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto střešní boxy

Nejprodávanější levné střešní boxy (budget)
TOP Název Obrázek Objem Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Hakr Magic 320 Hakr Magic 320 320 3 990 1,6 Více
2 Neumann Adventure 130 Neumann Adventure 130 300 3 759 1,3 Více
3 Hakr Relax 310 Hakr Relax 310 310 3 480 1,8 Více
Nejprodávanější standardní střešní boxy
TOP Název Obrázek Objem Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Thule Pacific 780 Thule Pacific 780 420 10 390 1,3 Více
2 Thule Force XT Sport Thule Force XT Sport 300 9 990 1,5 Více
3 Northline EVOspace Northline EVOspace 310 8 790 1,1 Více
Nejprodávanější TOP střešní boxy premium
TOP Název Obrázek Objem Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Thule Motion XT XL Thule Motion XT XL 500 17 480 1,1 Více
2 Thule Motion XT XXL Thule Motion XT XXL 610 20 790 1,1 Více
3 Thule Motion XT L Thule Motion XT L 450 15 790 1,1 Více

Zobrazte si další nejprodávanější střešní boxy

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU střešních boxů + NEJPRODÁVANĚJŠÍ střešní box ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu střešních boxů (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2022 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší střešní boxy v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Thule Force XT XL Thule Pacific 600
Testy střešních boxů – vítěz testu 2022/2023
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené střešní boxy 2022/2023
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy střešních boxů 2022/2023


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

4.9/5 - (14 votes)