Testy střešních boxů

TESTY střešních boxů – Jak vybrat nejlepší střešní box

TOP prémium produkt v kategorii střešní boxy 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii střešní boxy 2023/2024

Testy střešních boxů 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) střešních boxů na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů střešních boxů a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší střešní boxy. Všechny testy a recenze střešních boxů jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší střešní box

 

Jste početnější rodina, hodně cestujete a potřebujete zvětšit kapacitu nákladového prostoru vašeho auta? Jako jedno z možných řešení se nabízí pořízení střešního boxu na auto. Snadno v něm přepravíte spoustu zavazadel, ale i lyže, kočárek nebo surfovací prkno.

Každý box na střeše auta vám přece jen ubere na aerodynamice vozu a zvýší se tak automaticky spotřeba pohonných hmot. Při výběru střešního boxu byste proto měli volit jeho vhodný aerodynamický tvar, protože nevhodný tvar nejen zpomalí a prodraží vaši dopravu, ale může způsobit během jízdy nepříjemný hluk, jako je klepání, pískání nebo hukot.

Také nezapomeňte, že je nutné vycházet i z toho, jaký typ auta máte, protože ne každý box lze umístit na střechu kteréhokoliv auta.

 

Jak vybrat střešní box a na co se zaměřit?

Dále byste měli zohlednit to, co v boxu chcete převážet, protože od toho se bude odvíjet i výběr tvaru boxu. Pro přepravu lyží nebo rybářských prutů jsou určeny dlouhé střešní boxy, pro převoz kočárku nebo zavazadel vám lépe poslouží boxy široké a vyšší.

Docela důležitým prvkem je i objem autoboxu, který bývá obvykle od 270 do 640 litrů, a protože jen vy máte přehled o tom, jak objemná zavazadla chcete převážet, je třeba zohlednit i tento prvek.

Neměli byste přehlédnout ani nosnost autoboxu, která bývá většinou od 50 do 75 kg a je uvedena v technickém průkazu vašeho vozidla, a pamatovat na to, že přetížení autoboxu by mohlo ohrozit vaši bezpečnou jízdu.

Samotnou kapitolou je upevnění střešního boxu pomocí střešních nosičů. K tomu se používají hagusy, tj. podélné střešní nosiče, a příčníky, které jsou na střeše auta umístěny napříč. Autobox na tyto nosiče umístíte rovnoběžně s podélnou osou auta a zároveň uprostřed jeho střechy.

Tři typy otevírání autoboxu:

Oboustranné boční otevírání, které umožňuje přístup k boxu z obou stran

Zadní otevírání funguje stejně jako „páté dveře“ vašeho auta a je přístupné ze tří stran

Boční jednostranné otevírání je dostupné z levého nebo pravého boku auta

Při nakládání zavazadel do boxu vám dobře poslouží mechanické nebo plynové vzpěry, které bezpečně udrží víko v otevřené poloze.

Zámek autoboxu je nutným vybavením nejen jako zabezpečení proti krádeži, ale také proto, aby se vám box během jízdy neotevřel. Autoboxy bývají vybaveny některým z těchto způsobů zamykání:

Jeden zámek mívají boxy se zadním otevíráním

Více samostatných zámků mají boxy s bočním otevíráním

Centrální zámek je nejlepším bezpečnostním uzamykáním, protože najednou uzavře několik zámků, a dokud není box dobře uzavřený, nelze box uzamknout.

Materiály pro výrobu střešního boxu

Levnější typy autoboxů jsou vyrobeny z polyetylenu a polystyrenu. Mají nízkou hmotnost, která zajišťuje snadnou manipulaci, ale kratší životnost a jsou křehké a snadno se mohou poškodit nebo prorazit.

Dražší a kvalitnější autoboxy vyrobené z ABS plastu jsou pevné, odolné vůči nárazům i nepříznivým vnějším vlivům, tj. dešti, sněhu i UV záření. Některé z nich jsou zpevněny kovovou výztuží. Nevýhodou při manipulaci je trochu vyšší hmotnost.

Kombinace ABS plastu, polystyrenu a polyetylenu se využívá při výrobě autoboxů střední třídy. Spodní část z ABS plastu je pevnější, víko je vyrobeno z polystyrenu a je lehčí, takže svým způsobem jsou boxy odolnější a snadněji se s nimi manipuluje.

Zvláštní kategorií jsou látkové autoboxy, které sice mohou mít stejné uplatnění jako boxy plastové, protože jsou vyrobeny z nepromokavé textilie, která chrání věci umístěné v boxu před deštěm, sněhem a prachem a jejich výhodou je snadná manipulace a při uskladnění zaberou velmi málo místa, ale obvykle se využívají na přepravu plachet, ráhen nebo surfových prken.

  

Nejprodávanější levné střešní boxy 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné střešní boxy 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy střešních boxů 2023/2024:

Hodnocení a testy střešních boxů je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – střešní box je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších střešních boxů dle německého Testberichte.de

 

Testy střešních boxů 2024 – vítěz testu nejlepší střešní box

 

 1.  Thule Force XT XL – 500L, 21,3kg, více…   hodnocení 1,3
 2.  Thule Motion XT XL – 500L, 23,5kg  hodnocení 1,3
 3.  Atera Certo 460 – 440L, 17,5kg  hodnocení 1,5
 4.  Thule Pacific 600 – 310L, 13kg  hodnocení 1,6
 5.  Hapro Cruiser 10.8 – 610L, 23,5kg  hodnocení 1,7
 6.  Kamei Husky 510 – 510L, 18kg  hodnocení 2,2

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu střešních boxů

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto střešní boxy

Nejprodávanější levné střešní boxy (budget)
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Neumann Adventure 130 Neumann Adventure 130 3 709 1,3
2. Hakr Relax 300 Hakr Relax 300 2 999 1,6
3. Hakr HV1301 Hakr HV1301 740 2,0
Nejprodávanější standardní střešní boxy
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Thule Pacific 780 Thule Pacific 780 9 490 1,3
2. Thule Force XT Sport Thule Force XT Sport 10 589 1,4
3. Thule Touring L 780 Thule Touring L 780 10 790 1,4
Nejprodávanější TOP střešní boxy (premium)
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Thule Motion XT XL Thule Motion XT XL 16 990 1,1
2. Thule Motion XT XXL Thule Motion XT XXL 20 989 1,1
3. Thule Motion XT L Thule Motion XT L 15 989 1,1

Zobrazte si další nejprodávanější střešní boxy

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU střešních boxů + NEJPRODÁVANĚJŠÍ střešní box ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu střešních boxů (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší střešní boxy v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Thule Force XT XL Thule Pacific 600
Testy střešních boxů – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené střešní boxy 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy střešních boxů 2023/2024


    

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

4.9/5 - (15 votes)