Testy fritovacích hrnců

Testy fritovacích hrnců – Jak vybrat nejlepší fritézy

Testy fritovacích hrnců – vítěz testu 2020

Testy fritovacích hrnců – vítěz testu

Testy fritovacích hrnců 2020 – Fritovací hrnce jsou v kuchyních oblíbené hlavně pro rovnoměrné a rychlé smažení jídel. V těchto hrncích můžete připravit chutné maso, pokrmy z těsta, např. koblihy, nebo zeleninu.

Výrobci se předhánějí ve vylepšování jejich konstrukce a není snadné se v nich zorientovat. Základní rozdíl mezi nabízenými fritézami je v tom, zda používáte k fritování olej nebo vám k tomu slouží horký vzduch, takže v nabídce jsou olejové nebo horkovzdušné fritézy.

K čemu slouží olejová fritéza?

Na smažení křupavých hranolků nebo řízků je určená olejová fritéza. Příprava těchto jídel je v olejové fritéze mnohem rychlejší než na klasické pánvi. Při tomto způsobu fritování je koš s připravovanými potravinami úplně ponořený v rozpáleném oleji. S ohledem na to, že fritování v oleji není nejzdravější způsob přípravy jídla, protože připravované potraviny pojmou až 80 % tuků, je důležité používat pro tyto účely kvalitní rostlinné oleje, které se méně přepalují.

Při používání olejové fritézy byste měli pamatovat na pravidelnou výměnu oleje a dokonalé očištění hrnce tak, aby potraviny nepojímaly pachy z předchozích připravovaných potravin. Některé z fritéz mají zabudovanou signalizaci pro výměnu oleje při jeho přepálení nebo znečištění.

Olejové fritézy jsou rozděleny podle toho, kde je umístěno topné těleso, do tří kategorií:

– Fritovací hrnec se skrytým topným tělesem ukrytým ve spodní části nádoby je nejčastějším typem prodávaných fritéz. Výhodou je jednoduchá manipulace a dostatek místa pro připravované jídlo, nedostatkem je méně snadné čištění nádoby, kterou nelze ponořit do vody ani ji umýt v myčce na nádobí, aby nedošlo k poškození elektroniky.

– Fritovací hrnec s topným tělesem umístěným v oleji vás bude stát více peněz, vejde se do něj méně potravin, ale je výkonnější, jde mnohem snáz vyčistit a můžete jej umýt i v myčce.

– Fritéza s nakloněným dnem a rotujícím košem dostala název rotofritéza. Představuje zdravější a dokonalou přípravu jídla, ale je cenově nákladnější než předchozí typy.

Jak vybírat fritézu?

Jedním z uváděných parametrů je výkon fritovacího hrnce, od kterého se odvíjí rychlost zahřátí oleje na teplotu, která je dostačující pro přípravu daného jídla. Výkon je obvykle vyšší než 1,3 kW.

Podle toho, pro kolik strávníků obvykle vaříte, budete volit objem fritovacího hrnce. K dispozici jsou hrnce o objemu od 0,5 litru do 4 litrů. Nejčastěji používanou variantou bývá hrnec o objemu 2,5 litrů, ve kterém můžete najednou připravit 1,4 kg potravin.

Je dobré zaměřit se i na velikost fritovacího hrnce. Pokud nebude stát na jednom místě, ale budete jej přenášet, určitě si vyberete skladnější model pro snadnou manipulaci.

Jako určitý nadstandard u některých typů fritéz oceníte třeba průhledné víko fritézy, které vám umožní zkontrolovat průběh fritování, nebo vícezónovou přípravu, která oddělí dvě či více potravin při současném fritování, přičemž každá zóna má vlastní regulaci teploty.

Samozřejmostí při provozu fritovacího hrnce by mělo být snadné ovládání, jehož součástí by měl být i časovač. Ideální je, pokud má fritéza tepelně izolovaný povrch, který zajišťuje dvojitý plášť a zamezí popálení o vnější stěny fritézy.

Některé fritovací hrnce dokážou nejen fritovat potraviny, ale mohou mít i program pro pečení, dušení nebo grilování.

Ceny fritéz se pohybují v relaci od 1000,- Kč do 8500,- Kč.

Nejprodávanější a nejlépe hodnocené fritovací hrnce (fritézy)

Nejprodávanější a nejlépe hodnocené fritovací hrnce

Zdravé horkovzdušné fritézy

Horkovzdušný fritovací hrnec má nespornou výhodu v tom, že příprava jídla probíhá bez tuku nebo jen malým množstvím oleje a pro fritování používá nižší teplotu, takže vaše strava bude určitě zdravější než po přípravě v klasické olejové fritéze. Součástí tohoto hrnce je oddělovač potravin, který umožňuje smažení více druhů potravin najednou. Nevýhodou je pouze delší čas potřebný pro fritování.

Pro snadnější výběr použijte testy fritovacích hrnců 2020:

Hodnocení a testy fritovacích hrnců je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, které fritovací hrnce jsou vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších fritovacích hrnců dle německého Testberichte.de

Testy fritovacích hrnců 2020 – vítěz testu nejlepší friťák (fritéza)

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si více informací o fritovacích hrncích z testu

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro německý trh.

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto fritovací hrnce

Nejprodávanější levné fritovací hrnce (budget)
TOP Název Obrázek Objem oleje [l] Příkon [W] Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Tefal FF 230831 Tefal FF 230831 1000 749 1,9 Více
2 SILVERCREST SFM 850 A5 SILVERCREST SFM 850 A5 579 1,4 Více
3 SILVERCREST SFG 1900 A1 SILVERCREST SFG 1900 A1 899 1,1 Více
Nejprodávanější standardní fritovací hrnce
TOP Název Obrázek Objem oleje [l] Příkon [W] Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Delimano Air Fryer Delimano Air Fryer 1500 1 790 1,6 Více
2 Tefal Versalio Deluxe 9v1 FR495070 Tefal Versalio Deluxe 9v1 FR495070 1600 2 090 1,7 Více
3 Tefal EY 201815 Tefal EY 201815 1500 2 249 1,6 Více
Nejprodávanější TOP fritovací hrnce premium
TOP Název Obrázek Objem oleje [l] Příkon [W] Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Tefal FZ 760030 Tefal FZ 760030 1350 4 777 1,5 Více
2 Klarstein AeroVital Cube Klarstein AeroVital Cube 1600 3 599 1,6 Více
3 DMS Germany HF-12 DMS Germany HF-12 1800 3 999 1,4 Více

Zobrazte si další nejprodávanější fritovací hrnce

Testy fritovacích hrnců 2020