Testy záložních zdrojů UPS

TESTY záložních zdrojů UPS – Jak vybrat nejlepší záložní zdroj UPS

TOP prémium produkt v kategorii záložní zdroje UPS 2022/2023
TOP prémium produkt v kategorii záložní zdroje UPS 2022/2023

Testy záložních zdrojů UPS 2023 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) záložních zdrojů UPS na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů záložních zdrojů UPS a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší záložní zdroje UPS. Všechny testy a recenze záložních zdrojů UPS jsou aktuální 2023.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší záložní zdroj UPS

 

Známe to asi všichni. Deadline klepe na dveře, makáte ze všech sil a najednou namísto rozpracovaného projektu na počítači vidíte jen černou obrazovku. Vyhněte se infarktovým stavům a nepříjemné ztrátě neuložených dat, které způsobují neočekávané výpadky proudu, a zároveň chraňte své spotřebiče nejen před přepětím. S výběrem spolehlivého záložního zdroje UPS vám rádi pomůžeme v následujících řádcích. 

 

Co je záložní zdroj UPS? 

Jedná se o zdroj nepřerušovaného napětí, který je na základě anglické zkratky názvu Uninterruptible Power Supply/Source označován písmeny UPS. Takže pokud vám nyní ajťák doporučí takzvanou jůpíesku nebo úpéesku, budete již aspoň mírně v obraze. 

Primární funkcí záložních zdrojů je udržet v chodu váš počítač (či jiný důležitý spotřebič) i v případě, že dojde k takzvanému blackoutu – tedy výpadku elektrické energie. 

 

S čím vám může záložní zdroj UPS ještě pomoci?

Kromě zmíněné ochrany před výpadkem elektrické energie, vám záložní zdroje UPS mohou pomoci také před poměrně neškodným krátkodobým poklesem napětí v rozmezí 15 – 20 %, ale zároveň ochrání počítač či spotřebič před krátkodobým přepětím nad 10 %, které může způsobit jeho vážné poškození. 

Dále vám pomůže v případech, kdy dochází k dlouhodobému předpětí či podpětí, rušení v síti – tzv. šumu, změně frekvence, která má často na svědomí neočekávané “spadnutí” počítače, nebo napěťovým rázům a harmonickému zkreslení. Jedná se sice o náročně pochopitelné pojmy, ale výsledek mají jeden. Buďto mohou poškodit váš spotřebič nebo jej nárazově vyřadit z provozu. A to zkrátka nikdo z nás nechce.

 

Jak funguje záložní zdroj UPS?

Záložní zdroj UPS je tvořen akumulátory o napětí 12 V, které jsou paralelně zapojeny. Dříve byly k tomuto účelu využívány olověné akumulátory, které jsou již dnes nahrazovány modernějšími Li-ion bateriemi. Doba, po kterou udrží váš záložní zdroj spotřebič v provozu, tak přímou úměrou souvisí s kapacitou zabudovaných akumulátorů. Jednoduše řečeno, čím silnější záložní zdroj koupíte, tím delší bude doba jeho provozu v případě blackoutu.

Pod pojmem UPS zdroj si tak můžete jednoduše představit zařízení, které připojíte k síti elektrické energie a do jejich zástrčky připojíte svůj PC či jiný spotřebič. Slouží tedy jako praktický mezičlánek. 

Typy záložních zdrojů UPS

Existuje hned několik typů UPS záložních zdrojů. Vybírat je tak můžeme nejen na základě jejich ceny, ale zejména podle toho, po jakou dobu udrží náš spotřebič bez elektrické energi v provozu. Nebo podle dalších ochranných funkcí.

  • Offline UPS zdroje patří k nejrozšířenějším a nejlevnějším řešením. Skvěle vám poslouží v kanceláři či domácnosti pro případ zmíněného výpadku elektrické energie. Počítač či jiný spotřebič dokážou udržet při životě po dobu pár minut a vám poskytnou dostatečný prostor k uložení potřebných dat. Neochrání je však před případným přepětím či podpětím a dalšími obdobnými vlivy. Pořizovací cena však není vysoká a slušné offline zdroje pořídíte již okolo 2 000 Kč.
  • Line-Interactive UPS pracuje na velmi obdobné bázi jako jejich offline varianta. Jsou vlastně pouze jejich dokonalejší verzí, která už dokáže pracovat i s výkyvy napětí v síti. Slouží tak nejen jako náhradní zdroj, ale zároveň jako efektivní ochrana spotřebiče. Spolu s rozšířenou funkcí jsou na tom lépe i využité akumulátory a můžete tak očekávat delší prostor pro dokončení a zálohování práce. 
  • Online UPS jsou nejmodernější variantou záložních zdrojů. Patří mezi nejspolehlivější systémy a jsou tak využívány i ve zdravotnictví nebo datových centrech a v průmyslu. Akumulátory jsou zde neustále dobíjeny a v případě přerušení dodávky elektrické energie dokáží ihned tento zdroj efektivně nahradit. V závislosti na náročnosti spotřebičů tak mohou nepřetržitě fungovat i v řádech hodin. Počítat samozřejmě ale musíte s vysokými pořizovacími náklady, jako jediné však dokážou ihned dodat nepřerušovaný proud.

  

Nejprodávanější levné záložní zdroje UPS 2022/2023[/caption]
Nejprodávanější levné záložní zdroje UPS 2022/2023

Pro snadnější výběr použijte testy záložních zdrojů UPS 2022/2023:

Hodnocení a testy záložních zdrojů UPS je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – záložní zdroj UPS je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších záložních zdrojů UPS dle německého Testberichte.de

 

Testy záložních zdrojů UPS 2023 – vítěz testu nejlepší záložní zdroj UPS

 

 1.  APC Back UPS CS 500VA BK500EI – 6,3kg, více…  hodnocení 1,9
 2.  Emerson Liebert PSA500MT3 – 5,4kg  hodnocení 2,1
 3.  Cyber Power CP900EPFCLCD – 6,6kg  hodnocení 2,1
 4.  Power Walker VI 650 SE – 4,4kg  hodnocení 2,2
 5.  AEG Protect Home 600 VA – 3,5kg  hodnocení 2,5

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu záložních zdrojů UPS

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto záložní zdroje UPS

Nejprodávanější levné záložní zdroje ups (budget)
TOP Název Obrázek Výkon Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 CyberPower BU650E CyberPower BU650E 3.8 1 055 1,4 Více
2 CyberPower UT650EG CyberPower UT650EG 3.8 1 099 1,4 Více
3 REBEL POWER 500 RB-4011 REBEL POWER 500 RB-4011 4.7 1 845 0 Více
Nejprodávanější standardní záložní zdroje ups
TOP Název Obrázek Výkon Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Kemot URZ3405B Kemot URZ3405B 4.75 2 175 2,8 Více
2 Kemot URZ3409 Kemot URZ3409 5.5 2 224 1,1 Více
3 GETI GEP500 CPSI-800 GETI GEP500 CPSI-800 6.5 2 140 1,5 Více
Nejprodávanější TOP záložní zdroje ups premium
TOP Název Obrázek Výkon Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 APC BR900G APC BR900G 10.36 6 273 1 Více
2 VOLT sinusPRO-1000E VOLT sinusPRO-1000E 7.15 3 450 1 Více
3 PylonTech US3000C PylonTech US3000C 32 27 225 1 Více

Zobrazte si další nejprodávanější záložní zdroje UPS

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU záložních zdrojů UPS + NEJPRODÁVANĚJŠÍ záložní zdroj UPS ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu záložních zdrojů UPS (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2023 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší záložní zdroje UPS v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
APC Back UPS CS 500VA BK500EI MHPower MPU500-12
Testy záložních zdrojů UPS – vítěz testu 2022/2023
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené záložní zdroje UPS 2022/2023
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy záložních zdrojů UPS 2022/2023


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

5/5 - (9 votes)