Testy mikrovlnných trub

Testy mikrovlnných trub 2018 – Jak vybrat nejlepší mikrovlnnou troubu?

Testy mikrovlnných trub - vítěz testu 2018

Testy mikrovlnných trub – vítěz testu

Testy mikrovlnných trub 2018 – Mikrovlnná trouba je v české domácnosti hojně využívaný spotřebič. Umožňuje nám totiž velmi rychlou přípravu jednodušších pokrmů. Abychom vám výběr té nejlepší mikrovlnné trouby usnadnili, pokusíme se vám poradit, a to nejen přehledným hodnocením z testu mikrovlnných trub, ale také na co se při tomto výběru zaměřit.

Mezi nejdůležitější parametry při výběru mikrovlnné trouby patří: – vnitřní objem mikrovlnné trouby, průměr talíře, příkon a výkon mikrovlnné trouby, způsob umístění, funkce a způsob ovládání a samozřejmě její cena.

Vnitřní objem mikrovlnné trouby – zde můžete vybírat z hodnot cca 15 – 40litrů. Standardní objem mikrovlnné trouby je cca 20-25L. Čím větší objem, tím větší průměr talíře, který lze do mikrovlnky vložit. Samozřejmě záleží na vašich potřebách (jak často a jaké množství pokrmů budete připravovat).

Průměr talíře – máte na výběr s nejmenších modelů s průměrem cca 24cm (zde vložíte klasický talíř, ale víc neočekávejte), dále pak standardní mikrovlnky s průměrem talíře cca 25-30cm (zde už se vám do mikrovlnné trouby vejdou všechny jídelní talíře), poslední variantou jsou mikrovln trouby o velikosti talíře nad 30cm (v tomto případě by se vám měla do mikrovlnné trouby vejít i standardní pizza)

Příkon a výkon mikrovlnné trouby – tyto dvě hodnoty jsou spolu velmi provázané. Příkon nám určuje spotřebu elektrické energie mikrovlnné trouby. Standardně se pohybuje v rozmezí 1000-2200W. Výkon má vliv na délku a intenzitu přípravy pokrmů. Tato hodnota je u klasických mikrovlnek od 500W do 1200W. Pro častější používání doporučujeme výkon alespoň 800W.

Způsob umístění mikrovlnné trouby – v tomto případě si vybíráte mezi variantou volně stojící (lze ji umístit kamkoli v kuchyni, ale dle její velikosti vám zapere poměrně hodně místa) nebo vestavěnou (jedná se o modernější řešení, kdy je mikrovlnná trouba zabudovaná v kuchyňské lince, nejčastěji v úrovni ramen a to převážně nad klasickou vestavěnou troubou).

Funkce a způsob ovládání mikrovlnné trouby – Standardní funkce, které obsahuje každá mikrovlnná trouba jsou různé stupně ohřevu a rozmrazování. Rozšířené funkce, které již mají jen některé mikrovlnné trouby jsou gril (plnohodnotné grilování), crips (jednoduše docílíte křupavého povrchu pokrmu), horký vzduch (vhodný pro jakoukoli přípravu potravin), šestý smysl (co nejefektivnější příprava pokrmu), quick heat (předehřev mikrovlnky), jet defrost (dokonalejší rozmrazování potravin), steam (pro zdravější vaření v páře) a mnoho dalších funkcí. Ovládání mikrovlnných trub lze mechanicky (u levnějších modelů) a nebo dotykově (u dražších mikrovlnných trub).

Nejlepší mikrovlnné trouby 2018

Nejoblíbenější mikrovlnné trouby

Cena mikrovlnky – ceny nejlevnějších mikrovlných trub, které jsou volně stojící s minimem funkcí a malý objemem začínají na cca 1000kč. Pokud však požadujete nejmodernější typ s větším objemem, rozšířenými funkcemi a vestavěnou verzí, může se její cena vyšplhat i přes 8000kč.

Nezapomínejte také na určitá pravidla při používání mikrovlnné trouby a to hlavně na povinnost jaké nádobí (jaký materiál) můžete do dané mikrovlnné trouby vložit. Samozřejmě se řiďte požadavky příslušného návodu k užívání.

Pro snadnější výběr použijte testy mikrovlnných trub

Testy mikrovlnných trub – vítěz testu mikrovlnek

Hledáte, která mikrovlnná trouba je vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších mikrovlnných trub dle německého Testberichte.de a rakouského Preisvergleich.at

Nejlepší mikrovlnné trouby dle Testberichte.de

Zdroj: Testberichte.de

Nejlepší mikrovlnné trouby dle Preisvergleich.at

  • Beko MOB 20231 BG – 800W, 20L, talíř 24,5cm, 12kg, více…                           hodnocení – 1,0
  • Sharp R 82 STW – volně, 900W, 25L, talíř 31,5cm, 16,5kg, více…                     hodnocení – 1,0
  • Siemens BE 634LGS1 – vestavná, 900W, 21L, 21,4kg                                        hodnocení – 1,3
  • Rommelsbacher BG 1600 – volně 40L, talíř 36cm, 15,5kg, více…                    hodnocení – 1,5
  • Gorenje MO 4250CLI – volně, 700W, 20L, talíř 24,5cm, 13kg, více…               hodnocení – 2,0
Testy mikrovlnek 2018

Testy mikrovlnek – Beko

Zdroj: Preisvergleich.at

Zobrazte si další informace o mikrovlnných troubách z testu

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro zahraniční trh.

V České republice jsou aktuálně nejoblíbenější (nejlépe hodnoceni) tyto mikrovlnné trouby

Zobrazte si kompletní nabídku nejprodávanějších mikrovlnných trub

Testy mikrovlnných trub 2018/2017

Testy mikrovlnných trub
5 (100%) 20 hlasů

Shrnutí:
Aktualizováno:
Testy mikrovlnných trub