Testy matrací

TESTY matrací – Jak vybrat nejlepší matraci

TOP prémium produkt v kategorii matrace 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii matrace 2023/2024

Testy matrací 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) matrací na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů matrací a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší matrace. Všechny testy a recenze matrací jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší matraci

 

Víte kolik času ze svého života strávíte v posteli a to ideálně ve stavu nazývaném spánek? Neuvěřitelnou 1/3 života prospíme. A kvalitní spánek je pro náš spokojený a energický život to nejdůležitější. Proto si uvědomte, že na výběru kvalitní matrace opravdu záleží.

 

Jakou vybrat správnou matraci?

Při výběru správné a kvalitní matrace se zaměřte na několik důležitých faktorů a to: – tvrdost a nosnost matrace, velikost, materiál, životnost a způsob uložení matrace, věk uživatele a charakter užití matrace. Všechny tyto faktory mají samozřejmě zásadní vliv na cenu matrace. Zde, ale na svém zdravém spánku určitě nešetřete.

Tvrdost matrace – je rozdělení, které má napomoci snadnějšímu výběru a je velmi ovlivněno hmotností uživatele (všeobecně mají ženy raději měkčí matraci oproti mužům, kteří upřednostňují tvrdší matraci. Není to však pravidlem)

V orientačním rozdělení se můžeme setkat se čtyřmi druhy tvrdosti matrací:

Tvrdost č.1 – Velmi měkká matrace, je ideální pro spaní na boku a pro uživatele do hmotnosti cca 75kg. Dokonale kopírují lidské tělo (nejčastěji jsou vyráběny z latexu a ze studené pěny).

Tvrdost č.2 – Měkká až střední matrace je ideální pro spaní na boku s možností střídání poloh. Její uživatel by měl mít hmotnost ideálně do 100kg. Tento typ matrací je spolu s matracemi tvrdosti č.3 nejprodávanější (nejčastěji jsou to matrace pružinové, polyuretanové, sendvičové a také ze studené pěny).

Tvrdost č.3 – Tvrdá matrace jedná je vhodná pro spaní na břiše s možností střídání poloh. Hmotnost uživatele by neměla překročit 130kg. Spolu s matracemi tvrdosti č.2 jsou nejprodávanějším typem matrací (tyto matrace jsou nejčastěji sendvičové, pružinové a střední vrstva může být z polyuretanu).

Tvrdost č.4 – Velmi tvrdá matrace, která je nejideálnější pro spaní na zádech. Hmotnost uživatele může být bez problému i 150kg (jsou to převážně matrace sendvičové z tvrdého polyuretanu).

S výběrem tvrdosti matrace si vybíráte i tzv. zóny matrace, které jsou vhodné přímo konkrétním potřebám uživatele. Pozor však na matrace pro ty nejmenší děti – zde jsou Zónové matrace přímo nevhodné.

Nosnost matrace – parametr, který je vázaný na výše uvedenou tvrdost, i když v dnešní době dokážou výrobci uspokojit uživatele, který vyžaduje měkkou matraci s nosností 130kg (jedná se však o výjimky, kdy se matrace konstrukčně uzpůsobí konkrétnímu zákazníkovi). Nosnost matrace by měla být vždy min o 10kg větší než je aktuální hmotnost uživatele (předejdete tak vnitřní deformaci, která je u matrací absolutně nežádoucí).

Velikost matrace – šířka matrace pro jednu osobu je ideálně 90cm. Délka matrace by měla být minimálně o 20cm větší než je délka ležící osoby. Pozor také na výšku matrace, která by měla být min.15cm. U starších uživatelů je vhodnější výška cca 25cm a to i z důvodu snadnějšího vstávání z postele.

Materiál matrace (latexové, pružinové, pěnové,…)

Latexové matrace – tyto matrace vyrobené převážně z latexu jsou velmi měkké a komfortní. Nejsou však vhodné do vlhkého prostředí a pro uživatele, kteří se nadměrnš potí. Ideální je ukládat je na prodyšný lamelový rošt.

Pružinové matrace – jsou tvořeny soustavou pružin, které se přizpůsobují tvaru těla. Jejich uložení je vhodné na pevný rošt (určitě nedoporučujeme pokoušet se ukládat pružinové matrace na lamelový rošt. Matrace mají výbornou prodyšnost a vysokou odolností vůči plísním.

Taštičkové a mikrotaštičkové matrace – jedná se o složitější a komfortnější typy pružinových matrací. Velké množství pružin je uzavřen v textilním pouzdře. V mikrotaštičkových matracích naleznete až tisíc malých pružinek na jednu klasickou matraci.

Pěnové matrace – nejčastěji jsou tyto matrace vyráběny z PUR pěn a studených pěn. Ideální je použití kombinace těchto pěn, kdy je poměrně jednoduše docíleno jednotlivých zón matrace. Lze je použít na všechny druhy roštů. Tento typ matrací je nejprodávanějším druhem matrací a to také díky nižší pořizovací ceně a dlouhé životnosti.

Matrace z paměťové pěny – tento typ matrací se dokonale přizpůsobuje tvaru těla a je skvělým doplňkem jiných druhů matrací. Je vhodná pro uživatele, kteří trpí na proleženiny.

Matrace z BIO-pěny – matrace, které jsou při výrobě doplněny o přírodní esence. Jsou odolnější proti houbám, plísním a tím jsou ideální pro alergiky.

Životnost – zde naleznete výrobce, kteří zaručují životnost matrace i 25let. Kvalitní matrace jsou schopny těchto 25 let slušně sloužit, nicméně opotřebení se určitě nevyhnete a pravděpodobněji větším problémem než výdrž matrace bude její hygieničnost. Výměnu kvalitní matrace proto odborníci doporučují každých 10 let při pravidelném užívání.

Způsob uložení matrace – na výběr máte z pevného (laťkového) roštu a nebo častěji používaném lamelovém roštu. Pokud uložíte vhodnou matraci na pevný rošt, počítejte s výškou jádra matrace ideálně 18cm.

Cena matrace – ty nejlevnější, ale již poměrně kvalitní matrace lze pořídit již za několik 1000kč. Na trhu však také najdete i matrace jejíž cena začíná na hodnotě 50000kč (jsou to nejčastěji luxusní, přírodní, zdravotnické a speciální matrace).

Nezapomeňte také na důležité doplňky, jako jsou ložní povlečení, potahy a prostěradla.

  

Nejprodávanější levné matrace 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné matrace 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy matrací 2023/2024:

Hodnocení a testy matrací je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – matrace je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších matrací dle německého Testberichte.de

 

Testy matrací 2024 – vítěz testu nejlepší matrace

 

 1.  Julius Zollner – soft pěna, výška 5cm, dětská cestovní  hodnocení 1,3
 2.  BMM komfort.XXL – studená pěna, výška 23cm, 7-zón  hodnocení 1,4
 3.  Belvandeo Flexion Plus – studená pěna, výška 18cm, 7-zón  hodnocení 1,5
 4.  Arensberger Deluxx – taštičková, výška 30cm, 9-zón   hodnocení 1,6
 5.  Tanato Kokosmatratze – taštičková, výška 24cm, 9-zón   hodnocení 1,7
 6.  Betten-ABC OrthoMatra KSP-500 – studená pěna, výška 16cm  hodnocení 1,8
 7.  Casper Essential – studená pěna, výška 18cm, 5-zón  hodnocení 2,1
 8.  Badenia Bettcomfort Irisette TFK – pěn.+ taštičková, výška 22cm  hodnocení 2,2
 9.  Hn8 7 Dynamic TFK H2 – taštičková, výška 25cm, 7-zón  hodnocení 2,3
 10.  Hilding Essentials Federkern – taštičková, výška 22cm, 7-zón   hodnocení 2,3

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Pro jednoduchý výběr přinášíme TOP 10 obchodů s největším výběrem matrací a doplňků za nejlepší ceny:

  • 4home.cz – universální obchod, mimo jiné i s povlečením, přikrývkami a polštáři
  • DecoDoma.cz – obchod který se specializuje na útulný domov vč.matrací
  • Dekorhome.cz – kompletní dodávky pro interiér domu vč.ložního prádla
  • I-LIVING.cz – e-shop s bydlením vč.matrací za nejlepší ceny
  • Inpostele.cz – široká nabídka postelí, matrací, roštů a dalšího
  • lidl-shop.cz. – shop s nejvíce prodávanými matracemi a dalšího zboží
  • MPO-matrace.cz. – e-shop se zaměřením převážně na matrace
  • Scanquilt.cz – obchod se kvalitními lůžkovinami
  • Spime.cz – dodávky produktů od matrací až po nábytek do ložnice
  • VyspimeSe.cz. – online obchod se zaměřením na matrace a zdraví spánek

Zobrazte si více informací o produktech z testu matrací

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto matrace

Nejprodávanější levné matrace (budget)
TOP Název Obrázek Nosnost matrace Počet zón Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 ECOMATRACE GOLD ECOMATRACE GOLD 130 1 1 319 1,3 Více
2 ECOMATRACE SIRIUS ECOMATRACE SIRIUS 130 7 1 399 1,6 Více
3 Interier-Stejskal CAPRI TRIO Interier-Stejskal CAPRI TRIO 120 7 2 202 1,4 Více
Nejprodávanější standardní matrace
TOP Název Obrázek Nosnost matrace Počet zón Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Ecomatrace DAKOTA PLUS Ecomatrace DAKOTA PLUS 130 7 3 749 1,1 Více
2 ECOMATRACE Masáž Relax Premium ECOMATRACE Masáž Relax Premium 130 7 3 959 1,1 Více
3 ECOMATRACE PARIS PREMIUM ECOMATRACE PARIS PREMIUM 130 7 4 049 1,3 Více
Nejprodávanější TOP matrace premium
TOP Název Obrázek Nosnost matrace Počet zón Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Ecomatrace DAKOTA PLUS 1+1 Ecomatrace DAKOTA PLUS 1+1 130 7 7 398 1,3 Více
2 ECOMATRACE Zeus 1+1 ECOMATRACE Zeus 1+1 130 7 7 098 1,2 Více
3 ECOMATRACE PARIS PREMIUM 1+1 ECOMATRACE PARIS PREMIUM 1+1 130 7 7 998 1 Více

Zobrazte si další nejprodávanější matrace

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU matrací + NEJPRODÁVANĚJŠÍ matrace ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu matrací (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší matrace v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Julius Zollner Ecomatrace DAKOTA PLUS
Testy matrací – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené matrace 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 

Jak vybrat nejlepší matrace – Rady na závěr:

– pro seniory je ideální vysoká matrace pro snadnější vstávání z postele (celková výška postele by měla být min.50cm)

– pro páry je vhodnější společnou postel vybavit samostatnou matrací (pro každého zvlášť). Každý z uživatelů může vyžadovat jinou tvrdost matrace a také manipulace je u dvou menších kusů snažší než u jedné matrace (např.1800x2100mm).

– pro lepší a zdravější vývin vašich děti používejte vždy tvrdší variantu matrací.

 

Testy-spotrebicu.cz – testy matrací 2023/2024


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

4.4/5 - (53 votes)