Testy kuchyňských vah

TESTY kuchyňských vah – Jak vybrat nejlepší kuchyňskou váhu

TOP prémium produkt v kategorii kuchyňské váhy 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii kuchyňské váhy 2023/2024

Testy kuchyňských vah 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) kuchyňských vah na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů kuchyňských vah a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší kuchyňské váhy. Všechny testy a recenze kuchyňských vah jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší kuchyňskou váhu

 

Dosloužila vám stará kuchyňská váha a uvažujete o zakoupení nové? Pravda je, že bez tohoto pomocníka to při pečení a vaření někdy nejde. Teď jde tedy o to, jakou váhu si vybrat a na co si při výběru dát pozor.

 

Jak vybrat kuchyňskou váhu?

Podle toho, pro kolik strávníků připravujete jídlo, bude jedním z kritérií při výběru určitě nosnost váhy, což znamená maximální množství vážených surovin, která se většinou pohybuje od 2 kg do 15 kg.

Důležitý je také výběr vhodného tvaru a velikosti plochy, na kterou budete stavět mísu nebo jinou nádobu, kterou používáte při pečení a vaření tak, aby vám samotná nádoba například nepřekryla displej váhy. Je také možné vybírat z modelů, jejichž součástí je i nádoba na vážení. Samotný podnos může být z různých druhů materiálu, výrobci používají plast, sklo, nerez nebo chrom. Toto je jeden z faktorů, který ovlivňuje cenu váhy. Určitě je dobré vědět, že čím kvalitnější materiál, tím snadnější bude jeho čištění a menší riziko, že se poškodí nebo pojme pachy nebo barvy surovin.

Dalším z aspektů je hmotnost samotné váhy. Pokud bude mít své stálé místo na kuchyňské lince, tak na tomto příliš nezáleží, ale pokud ji budete často přenášet, je na místě pro jednodušší manipulaci zvolit váhu s nižší hmotností. Hmotnost těchto vah se pohybuje mezi 200 g až 900 g.

 

Jaký typ váhy si vybrat?

Pokud jste byli zvyklí na klasickou mechanickou váhu, která ukazuje hmotnost vážené suroviny ručičkou na stupnici, a nechcete na svých zvycích nic měnit, máme pro vás dobrou zprávu: klasika stále existuje a nabídka je velmi pestrá. Vyberete si z různých designů v moderním pojetí nebo ve stylu retro. Její výhodou je nejen to, že dokáže zvážit větší množství surovin, ale i to, že funguje bez baterií, a také snadné nastavení. Nevýhodou je lehká nepřesnost v rozmezí plus – mínus 2 g, což může být než při vážení malého množství surovin.

Jestliže potřebujete přesné vážení potravin, což ocení třeba diabetici k odvažování jídla, pak je na místě vybrat si digitální váhu s digitálním displejem a dotykovým ovládáním, která váží s přesností na desetiny gramů. Na takové váze také přesně odvážíte léky nebo sušené byliny či jiné ingredience.

Digitální váhy nabízejí i možnost dalších funkcí, jako je např.:

  • Dovažování umožňuje po zvážení jedné suroviny vynulovat displej a dovážit další ingredienci.
  • Možnost volby měrných jednotek oceníte při vážení surovin podle receptu, kde jsou váhovou jednotkou např. unce.
  • Indikace přetížení zamezí poškození váhy v případě, že byste na vážící plochu umístili suroviny s vyšší hmotností než je než je nosnost váhy.
  • Pokud má váha zabudovanou indikaci stavu baterie, přijde vám vhod upozornění na to, že baterii bude zapotřebí vyměnit.
  • Funkce TARA či TARE umožňuje vynulovat hmotnost nádoby, ve které vážíte suroviny, takže výsledná hmotnost je čistá váhy surovin bez nádoby.
  • Některé z vah umožňují zobrazení nutričních hodnot vážených surovin nebo mají vestavěný teploměr.

Oba druhy vah se dají koupit za cenu už od 100,- Kč, ty kvalitnější pořídíte za 1000,- Kč a více.

 

Na co se dále zaměřit?

Při výběru byste se také měli rozhodnout, jaký typ váhy podle jejího umístění budete potřebovat.

  • Nejčastěji používané jsou stolní kuchyňské váhy, které mají své místo obvykle na kuchyňské lince tak, aby byly stále po ruce. Při výběru tohoto typu si ověřte, jestli vámi vybraná váha má protiskluzové nožičky, které zabrání jejímu posouvání při manipulaci.
  • Závěsnou kuchyňskou váhu využijete většinou v případě malého kuchyňského prostoru, kde by vám stolní váha překážela. Její nevýhodou je nízká nosnost (váživost).
  • Velké kuchyňské váhy v domácnosti nemají velké využití, jsou vhodné pro provozovny, kde se váží větší množství surovin najednou.

  

Nejprodávanější levné kuchyňské váhy 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné kuchyňské váhy 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy kuchyňských vah 2023/2024:

Hodnocení a testy kuchyňských vah je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – kuchyňská váha je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších kuchyňských vah dle německého Testberichte.de

 

Testy kuchyňských vah 2024 – vítěz testu nejlepší kuchyňská váha

 

1. Beurer KS 19 – 5kg, více… hodnocení 1,5
2. ETA 0790 90000 – 5kg hodnocení 1,5
3. Beurer KS 34 – 15kg, více… hodnocení 1,5
4. Tefal BC 5003 – 5kg, více… hodnocení 1,8
5. Clatronic KW 3626 – 5kg, více… hodnocení 2,0
6. Beurer DS 61 – 5kg, více… hodnocení 2,1

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu kuchyňských vah

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto kuchyňské váhy

Nejprodávanější levné kuchyňské váhy (budget)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. ISO 3465 ISO 3465 131 1,6
2. Ruhhy 19899 Ruhhy 19899 159 1,3
3. Siguro SC 810 Siguro SC 810 153 1,6
Nejprodávanější standardní kuchyňské váhy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Siguro SC710 Siguro SC710 399 1,3
2. Silvercrest SNAW 1000 D2 Silvercrest SNAW 1000 D2 350 1,1
3. Siguro SC 510 Siguro SC 510 449 1,1
Nejprodávanější TOP kuchyňské váhy (premium)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Sencor SKS 7070 Sencor SKS 7070 969 1,3
2. Sencor SKS 7078 Sencor SKS 7078 974 2,1
3. Hendi do 15 kg Hendi do 15 kg 849 1,1

Zobrazte si další nejprodávanější kuchyňské váhy

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU kuchyňských vah + NEJPRODÁVANĚJŠÍ kuchyňská váha ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu kuchyňských vah (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší kuchyňské váhy v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Beurer KS 19 Siguro SC710
Testy kuchyňských vah – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené kuchyňské váhy 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy kuchyňských vah 2023/2024


    

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

5/5 - (7 votes)