Testy úhlových brusek

Testy úhlových brusek – Jak vybrat nejlepší úhlovou brusku

Testy úhlových brusek – vítěz testu 2018

Testy úhlových brusek – vítěz testu

Testy úhlových brusek 2018 – úhlová bruska patří mezi nejpoužívanější vybavení v profesionálních dílnách, ale také v dílnách obyčejných kutilů. Lidově je známá pod názvem „flexa“ nebo také „rozbrušovačka“. Pokud patříte k těm, kteří ještě úhlovou brusku nevlastní a nebo si chtějí pořídit novou, tak se vám pokusíme s tímto výběrem pomoci.

Zaměřte se na několik základních parametrů a to: – příkon úhlové brusky, průměr a druh kotouče flexy, hmotnost rozbrušovačky, zdroj energie, otáčky, funkce a samozřejmě cena úhlové brusky.

Příkon – jedná se spolu s průměrem kotouče o nejdůležitější parametr úhlové brusky. Ty nejméně výkoné flexy disponují výkonem cca 500W, ty nejvýkonnější 2600W.

Průměr a druh kotouče – další velmi důležitý parametr, který je přímo úměrný výkonu. K dostání jsou nejmenší průměry 115mm, následované 125mm, přes 150mm až po 230mm. Samozřejmě na průměr kotouče se váže i jednotlivý prořez příslušného kotouče.

Nejčastěji se setkáváme s těmito typy kotoučů a to: – řezný, brusný, diamantový a leštící

Hmotnost – zde naleznete úhlové brusky o hmotnosti začínající na 1,5kg (nejmenší 500W flexy) až po největší úhlové brusky o hmotnosti téměř 7kg.

Zdroj energie – vybírat můžete z varianty elektrické s připojením do sítě 230V (nejpoužívanější, s vyšším výkonem) a nebo s akumulátorové verze (nezávislost na připojovacím kabelu, menší výkon a vyšší cena).

Otáčky – jsou závislé na velikosti kotouče. Čím menší kotouč, tím vyšší otáčky (115mm = cca 11500ot/min., 230mm = cca 7000ot./min.)

Funkce – je u úhlových brusek dána převážně typem kotouče a to řezným, brusným, případně leštícím. Další důležité funkce a příslušenství mohou být odsávačka prachu, regulátor otáček, doplňková rukojeť, atd…

Nejprodávanější a nejlepší úhlové flexy 2018

Testy úhlových brusek – nejlépe hodnocené flexy

Cena – ty nejméně výkonné úhlové brusky seženeme již za cca 600kč. Ty nejlepší a nejvýkonnější rozbrušovačky leze pořídit i za 25 000kč.

Nezapomínejte na ochranu při práci s tímto vysokootáčkovým nářadím a to hlavně profesionální ochranné brýle a rukavice.

Pro snadnější výběr použijte testy úhlových brusek

Testy úhlových brusek – vítěz testu

Hledáte, která úhlová bruska je vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších úhlových brusek dle německého Testberichte.de

Nejlepší úhlové brusky dle Testberichte.de

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si další informace o úhlových bruskách z testu

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro zahraniční trh.

V České republice jsou aktuálně nejoblíbenější (nejlépe hodnocené) a nejprodávanější tyto úhlové brusky

Zobrazte si kompletní nabídku nejprodávanějších úhlových brusek

Testy úhlových brusek 2017/2018

Testy úhlových brusek
5 (100%) 20 hlasů

Shrnutí:
Aktualizováno:
Testy úhlových brusek