Testy energetických tyčinek

TESTY energetických tyčinek – Jak vybrat nejlepší energetickou tyčinku

TOP prémium produkt v kategorii energetické tyčinky 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii energetické tyčinky 2023/2024

Testy energetických tyčinek 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) energetických tyčinek na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů energetických tyčinek a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší energetické tyčinky. Všechny testy a recenze energetických tyčinek jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší energetickou tyčinku

 

Ke zdravému životnímu stylu patří neodmyslitelně vyvážená strava. Pro rychlé doplnění bílkovin a energie jsou k dispozici různé potravinové doplňky, ke kterým se řadí i energetické tyčinky. Základní informace o jejich složení najdete na obalu tyčinek a je vhodné si je před zakoupením pečlivě prostudovat. Protože energetických – proteinových tyčinek je na trhu nepřeberné množství, přijde vám možná vhod několik rad a tipů, na co se zaměřit při jejich výběru.

 

Obsah bílkovin

Kvalitní proteinová tyčinka by měla obsahovat nejméně 30 – 40 % bílkovin, u šedesáti gramové tyčinky by se jejich hodnota měla pohybovat okolo 20 g. Je také důležité, z jakých zdrojů bílkoviny pocházejí. Nejčastějším zdrojem je mléčná bílkovina, která se skládá ze syrovátkových a kaseinových bílkovin, nebo albumin získávaný z vajíček. Protože se jedná o bílkoviny s vysokou biologickou hodnotou a s obsahem esenciálních aminokyselin, dokáže je lidské tělo lehce zpracovat a také doplnit snadno svalovou hmotu. Tento způsob získávání bílkovin je finančně náročnější a odráží se i v ceně tyčinky, takže je jasné, že tyčinky s nižší cenou většinou obsahují bílkoviny získané z jiných zdrojů s nižší biologickou hodnotou.

Méně vhodné pro tvorbu svalové hmoty jsou v tyčinkách obsažené sojové bílkoviny, kolagen, vápenatý kaseinát nebo rostlinné proteiny, ke kterým patří proteiny z hrachu, hnědé rýže nebo konopí.

 

Obsah sacharidů

Každá energetická tyčinka je také sladkým zdrojem energie. Sacharidy nejsou jen cukry, kterých by mělo být v tyčince co nejméně, ale patří k nim hlavně složité komplexní polysacharidy, získávané z obilných vloček, mouky a škrobů, a také polyoly (polyalkoholy), které jsou sice sladké, ale mají nižší energetický obsah. Klasické cukry v tyčinkách tvoří glukóza, fruktóza, třtinový cukr nebo sirup z glukózy a fruktózy. Obecně platí, že poměr bílkovin a sacharidů by měl být téměř stejný a cukrů by mělo být v tyčince maximálně o 10 % více než bílkovin. U kvalitních tyčinek o váze 60 g by měl být obsah polysacharidů a polyolů 20 až 22 g.

 

Obsah vlákniny

Odborníci na zdravou výživu doporučují 30 g vlákniny jako minimální denní dávku. Šedesáti Gramová tyčinka by měla obsahovat 10 až 15 g vlákniny, ať už kukuřičné, ovesné, rostlinné nebo čekankový inulin. Na obalu je můžete najít také pod názvem frukto-oligosacharidy nebo isomalto-oligosacharidy.

Obsah tuků

Třebaže tuky jsou ve stravě všeobecně často zamítanou složkou potravy, nelze se jim vyhnout. A také určitě víte, že jsou tuky špatné a dobré, že obsahují mastné kyseliny, které lidský organismus potřebuje. V tyčinkách mohou být zastoupeny nejen mandlovým máslem, kakaovým máslem nebo kakaovými boby, řepkovým olejem, mléčným tukem, extra panenským kokosovým olejem, ale také celými ořechy nebo lněnými semínky. Celkový obsah tuků by u šedesáti gramové tyčinky neměl přesáhnout 10 g.

 

Co dále najdeme v energetických tyčinkách?

Seznámili jste se se základními stavebními prvky energetických tyčinek. Ty navíc mohou obsahovat sušené ovoce jako přírodní zdroj vlákniny, které tyčinkám dodává typickou příchuť. Vyberete si ze široké škály druhů, tyčinky mohou obsahovat sušená jablka, borůvky, jahody, hrušky či maliny apod.

Některé tyčinky jsou obohacené vitamíny, minerály a dalšími stopovými prvky, které sice nemají žádnou energetickou hodnotu, ale mají velký význam pro lidské tělo.

Energetická tyčinka by měla být jen občasným řešením, a neměla by vám nahrazovat klasické jídlo. Je ideálním řešením doplnění proteinů a bílkovin po sportování, můžete ji využít jako občasnou rychlou svačinku, ale odborníci na zdravé stravování doporučují jako týdenní dávku maximálně čtyři tyčinky. Energetický příjem získaný jedné tyčinky by měl být maximálně 240 kcal, to znamená 1000 kJ.

  

Nejprodávanější levné energetické tyčinky 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné energetické tyčinky 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy energetických tyčinek 2023/2024:

Hodnocení a testy energetických tyčinek je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – energetická tyčinka je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších energetických tyčinek dle německého Testberichte.de

 

Testy energetických tyčinek 2024 – vítěz testu nejlepší energetická tyčinka

 

 1.  Oat King Energy bar – 95g, více…  hodnocení 1,4
 2.  Weider High Protein Low Carb – 50g, více…  hodnocení 1,8
 3.  Powerbar Energize Original – 55g  hodnocení 1,9
 4.  HIGH5 Energy Bar – 55g  hodnocení 2,3
 5.  Power System Protein Bar – 35g  hodnocení 2,3

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu energetických tyčinek

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto energetické tyčinky

Nejprodávanější levné energetické tyčinky (budget)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Grizly RAW Bar 55 g Grizly RAW Bar 55 g 15 1,6
2. NUTREND De Nuts 35 g NUTREND De Nuts 35 g 5 1,4
3. NUTREND Just fruit 30 g NUTREND Just fruit 30 g 14 1,5
Nejprodávanější standardní energetické tyčinky
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Penco Sport Jelly bar 30 g Penco Sport Jelly bar 30 g 22 1,3
2. TOMM´S Flapjack 100 g TOMM´S Flapjack 100 g 24 1,1
3. Josef´s snacks Ovocná tyčinka 45 g Josef´s snacks Ovocná tyčinka 45 g 22 1,1
Nejprodávanější TOP energetické tyčinky (premium)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Mr. FlapJack 120 g Mr. FlapJack 120 g 30 1,6
2. SiS GO Energy Bar 40 g SiS GO Energy Bar 40 g 37 1,5
3. Bombus Raw Energy 3 x 50 g Bombus Raw Energy 3 x 50 g 55 1,2

Zobrazte si další nejprodávanější energetické tyčinky

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU energetických tyčinek + NEJPRODÁVANĚJŠÍ energetická tyčinka ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu energetických tyčinek (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší energetické tyčinky v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Oat King Energy bar Grizly RAW Bar 55 g
Testy energetických tyčinek – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené energetické tyčinky 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 

 

Testy-spotrebicu.cz – testy energetických tyčinek 2023/2024


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

5/5 - (4 votes)