Testy šamponů na normální vlasy

TESTY šamponů na normální vlasy – Jak vybrat nejlepší šampon na normální vlasy

TOP prémium produkt v kategorii šampony na normální vlasy 2022/2023
TOP prémium produkt v kategorii šampony na normální vlasy 2022/2023

Testy šamponů na normální vlasy 2023 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) šamponů na normální vlasy na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů šamponů na normální vlasy a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší šampony na normální vlasy. Všechny testy a recenze šamponů na normální vlasy jsou aktuální 2023.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší šampon na normální vlasy

 

Péče o vlasy stejně jako péče o pleť patří nejen k základům hygieny, ale je i něčím navíc. Upravené vlasy a ošetřená pleť vám dodají pocit sebejistoty a zvednou vám sebevědomí. K pravidelné péči o vlasy patří neodmyslitelně kvalitní šampon a kondicionér. Samotných šamponů je na trhu velké množství, a není snadné se v nich vyznat. Existují šampony proti lupům, na barvené vlasy, na mastné vlasy, na suché vlasy či na vlasy jemné. Pokud se vás netýká žádný z těchto aspektů a máte vlasy v naprostém pořádku, měli byste vybírat z nabídky šamponů na normální vlasy.

 

Jak pečovat o vlasy?

I normální zdravé vlasy potřebují občas nějakou podporu ve formě vitamínů nebo rostlinných výtažků. Je to už docela dávno, kdy byly na trhu k dispozici převážně šampony s výtažky z kopřiv nebo břízy. Dnešní doba přináší spoustu druhů a je jen na vás, který si vyberete, ale v každém případě je dobré přečíst si na etiketě, co šampon obsahuje.

 

Jaký vybrat šampon na normální vlasy?

Kvalitní šampon by neměl vysušovat vlasy ani vlasovou pokožku, ale dodat jim dostatečnou hydrataci a výživu. Protože šampony obsahují různé složky, podívejte se na to, co která dokáže, a podle toho, co vaše vlasy právě potřebují, si vyberte to nejlepší:

– Skvalen čili tuk, který je součástí naší pokožky, ale s přicházejícím věkem se jeho množství snižuje. Šampon obohacený o tento segment vlasy zpevňuje, posiluje a hydratuje. Původně se získával hlavně ze žraločích jater, dnes jsou zdrojem tohoto tuku výtažky z olivového oleje, rýžových otrub, pšeničných klíčků nebo cukrové třtiny.

– Arganový olej s obsahem vitamínu E a provitamínu B5 dodává vlasům hydrataci a dokáže obnovit a udržovat strukturu vlasů v optimální rovině.

– Výtažky z kopřivy jsou bohaté na vitamíny, minerály a aminokyseliny, udržují pokožku hlavy v perfektní kondici, mají výborné účinky na všechny typy vlasů, zamezí tvorbě lupů i rozštěpení konečků vlasů.

– Extrakt z citrónů vlasy dokonale vyživí a uzavře, a tak jim dodá lesk a svěžest.

– Vázané silikony „opraví“ vlasy v místě, kde jsou poškozené, tím, že je dočasně vyplní a zabrání tak jejich ulomení v oslabeném místě.

– Aloe Vera, jitrocelový nebo chmelový extrakt stejně jako výtažky z pelargonie vlasy posilují, žloutek vyživuje a dodá jim lesk, a mléko i med vlasy hydratují.

Co by dobrý šampon neměl obsahovat?

Volné neboli nevázané silikony, které se při každém mytí šamponem s jejich obsahem trvale napojují na vlasy po celé jejich délce, postupně se na ně vrství, a vlasy tak hermeticky uzavírají. Původní skvělý efekt a pocit dokonalých lesklých vlasů vystřídá po čase zklamání, protože postupně vlasy ochabují, elektrizují, a přes vrstvu silikonu se k nim barva při barvení nemá šanci dostat, takže po nich doslova sklouzne. Tato vrstva silikonu se z vlasů velmi těžko odstraňuje, a ve většině případů je to „běh na dlouhou trať“.

Sulfáty obsažené v šamponu vám sice zajistí dokonalé umytí vlasů s maximální pěnou, ale nečekejte od nich žádný příznivý účinek na vlasech, protože vyšší obsah sulfátů může vlasy i vlasovou pokožku vysušit.

Paraben kosmetickým výrobkům sice zaručí dlouhou trvanlivost, ale pro vaše zdraví je spíše mínusem. Parabenů, které se používají, je více druhů a některé z nich už výrobci nesmějí v kosmetice používat. Mohou vám vyvolat minimálně alergickou reakci anebo závažnější zdravotní potíže.

Pár rad závěrem:

Takže při výběru šamponu volte raději verzi bez silikonů, sulfátů a parabenů. V kvalitních šamponech tyto chemické látky nahrazují přírodní složky, které jsou pro vaše vlasy i pokožku mnohem šetrnější.

Cena šamponů na normální vlasy s obsahem 200 až 400 ml se pohybuje od cca 60,- Kč a výše, většina těchto přípravků je i v litrovém balení, které je obvykle cenově výhodnější.

  

Nejprodávanější levné šampony na normální vlasy 2022/2023[/caption]
Nejprodávanější levné šampony na normální vlasy 2022/2023

Pro snadnější výběr použijte testy šamponů na normální vlasy 2022/2023:

Hodnocení a testy šamponů na normální vlasy je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – šampon na normální vlasy je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších šamponů na normální vlasy dle německého Testberichte.de

 

Testy šamponů na normální vlasy 2023 – vítěz testu nejlepší šampon na normální vlasy

 

 1.  Wella Invigo Color Brilliance – 250ml, více…  hodnocení 1,3
 2.  L’Oréal Elséve Fibralogy – 250ml, více…  hodnocení 1,5
 3.  Weleda Millet Nourishing – 190ml, více…  hodnocení 1,7
 4.  Nivea Classic Mild – 250ml  hodnocení 2,3

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu šamponů na normální vlasy

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto šampony na normální vlasy

Nejprodávanější levné šampony na normální vlasy (budget)
TOP Název Obrázek Objem Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Magistra 5.5 tuhý šampon 100 g Magistra 5.5 tuhý šampon 100 g 64 1,3 Více
2 Batiste Dry Shampoo Cool & Crisp Fresh 200 ml Batiste Dry Shampoo Cool & Crisp Fresh 200 ml 200 74 1,1 Více
3 Batiste Dry Shampoo Fruity & Cheeky Cherry suchý šampon na vlasy 200 ml Batiste Dry Shampoo Fruity & Cheeky Cherry suchý šampon na vlasy 200 ml 200 74 1,2 Více
Nejprodávanější standardní šampony na normální vlasy
TOP Název Obrázek Objem Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Angry Beards 69-in-1 Shampoo na vlasy 300 ml Angry Beards 69-in-1 Shampoo na vlasy 300 ml 300 259 1,2 Více
2 Head & Shoulders Classic Clean šampon proti lupům 900 ml Head & Shoulders Classic Clean šampon proti lupům 900 ml 900 249 1,1 Více
3 Head & Shoulders šampon Proti lupům Citrus Fresh 900 ml Head & Shoulders šampon Proti lupům Citrus Fresh 900 ml 900 249 1 Více
Nejprodávanější TOP šampony na normální vlasy premium
TOP Název Obrázek Objem Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Redken Acidic Bonding Concentrate posilující šampon 300 ml Redken Acidic Bonding Concentrate posilující šampon 300 ml 300 425 1 Více
2 Kérastase Chronologiste Bain Régénérant Revitalizující anti-aging šamponová lázeň pro zralou vlasovou pokožku a vlasy 250 ml Kérastase Chronologiste Bain Régénérant Revitalizující anti-aging šamponová lázeň pro zralou vlasovou pokožku a vlasy 250 ml 250 550 1,3 Více
3 DS Laboratories Revita Shampoo proti vypadávání vlasů 205 ml DS Laboratories Revita Shampoo proti vypadávání vlasů 205 ml 205 475 1,6 Více

Zobrazte si další nejprodávanější šampony na normální vlasy

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU šamponů na normální vlasy + NEJPRODÁVANĚJŠÍ šampon na normální vlasy ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu šamponů na normální vlasy (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2022 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší šampony na normální vlasy v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Wella Invigo Color Brilliance Angry Beards 69-in-1 Shampoo na vlasy 300 ml
Testy šamponů na normální vlasy – vítěz testu 2022/2023
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené šampony na normální vlasy 2022/2023
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy šamponů na normální vlasy 2022/2023


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

Ano, půjčka 5x oceněná indexem odpovědného úvěrování EXISTUJE

Dostali jste se do úzkých? Potřebujete rychle vyřešit nečekaný problém a nedostává se vám peněz? Spoléháte raději na lidi než na banky? Pak je tady pro vás správné řešení, KDE si půjčit

 

4.9/5 - (13 votes)