Testy šamponů na normální vlasy

Testy šamponů na normální vlasy – Jak vybrat nejlepší šampon na normální vlasy

Testy šamponů na normální vlasy – vítěz testu - nejlepší 2021

Testy šamponů na normální vlasy – vítěz testu

Testy šamponů na normální vlasy 2021 – Péče o vlasy stejně jako péče o pleť patří nejen k základům hygieny, ale je i něčím navíc. Upravené vlasy a ošetřená pleť vám dodají pocit sebejistoty a zvednou vám sebevědomí. K pravidelné péči o vlasy patří neodmyslitelně kvalitní šampon a kondicionér. Samotných šamponů je na trhu velké množství, a není snadné se v nich vyznat. Existují šampony proti lupům, na barvené vlasy, na mastné vlasy, na suché vlasy či na vlasy jemné. Pokud se vás netýká žádný z těchto aspektů a máte vlasy v naprostém pořádku, měli byste vybírat z nabídky šamponů na normální vlasy.

Jak pečovat o vlasy?

I normální zdravé vlasy potřebují občas nějakou podporu ve formě vitamínů nebo rostlinných výtažků. Je to už docela dávno, kdy byly na trhu k dispozici převážně šampony s výtažky z kopřiv nebo břízy. Dnešní doba přináší spoustu druhů a je jen na vás, který si vyberete, ale v každém případě je dobré přečíst si na etiketě, co šampon obsahuje.

Jak vybrat šampon na normální vlasy?

Kvalitní šampon by neměl vysušovat vlasy ani vlasovou pokožku, ale dodat jim dostatečnou hydrataci a výživu. Protože šampony obsahují různé složky, podívejte se na to, co která dokáže, a podle toho, co vaše vlasy právě potřebují, si vyberte to nejlepší:

– Skvalen čili tuk, který je součástí naší pokožky, ale s přicházejícím věkem se jeho množství snižuje. Šampon obohacený o tento segment vlasy zpevňuje, posiluje a hydratuje. Původně se získával hlavně ze žraločích jater, dnes jsou zdrojem tohoto tuku výtažky z olivového oleje, rýžových otrub, pšeničných klíčků nebo cukrové třtiny.

– Arganový olej s obsahem vitamínu E a provitamínu B5 dodává vlasům hydrataci a dokáže obnovit a udržovat strukturu vlasů v optimální rovině.

– Výtažky z kopřivy jsou bohaté na vitamíny, minerály a aminokyseliny, udržují pokožku hlavy v perfektní kondici, mají výborné účinky na všechny typy vlasů, zamezí tvorbě lupů i rozštěpení konečků vlasů.

– Extrakt z citrónů vlasy dokonale vyživí a uzavře, a tak jim dodá lesk a svěžest.

– Vázané silikony „opraví“ vlasy v místě, kde jsou poškozené, tím, že je dočasně vyplní a zabrání tak jejich ulomení v oslabeném místě.

– Aloe Vera, jitrocelový nebo chmelový extrakt stejně jako výtažky z pelargonie vlasy posilují, žloutek vyživuje a dodá jim lesk, a mléko i med vlasy hydratují.

Co by dobrý šampon neměl obsahovat?

Volné neboli nevázané silikony, které se při každém mytí šamponem s jejich obsahem trvale napojují na vlasy po celé jejich délce, postupně se na ně vrství, a vlasy tak hermeticky uzavírají. Původní skvělý efekt a pocit dokonalých lesklých vlasů vystřídá po čase zklamání, protože postupně vlasy ochabují, elektrizují, a přes vrstvu silikonu se k nim barva při barvení nemá šanci dostat, takže po nich doslova sklouzne. Tato vrstva silikonu se z vlasů velmi těžko odstraňuje, a ve většině případů je to „běh na dlouhou trať“.

Sulfáty obsažené v šamponu vám sice zajistí dokonalé umytí vlasů s maximální pěnou, ale nečekejte od nich žádný příznivý účinek na vlasech, protože vyšší obsah sulfátů může vlasy i vlasovou pokožku vysušit.

Paraben kosmetickým výrobkům sice zaručí dlouhou trvanlivost, ale pro vaše zdraví je spíše mínusem. Parabenů, které se používají, je více druhů a některé z nich už výrobci nesmějí v kosmetice používat. Mohou vám vyvolat minimálně alergickou reakci anebo závažnější zdravotní potíže.

Pár rad závěrem:

Takže při výběru šamponu volte raději verzi bez silikonů, sulfátů a parabenů. V kvalitních šamponech tyto chemické látky nahrazují přírodní složky, které jsou pro vaše vlasy i pokožku mnohem šetrnější.

Nejprodávanější a nejlépe hodnocené šampony na normální vlasy 2021

Nejprodávanější a nejlépe hodnocené šampony na normální vlasy

Cena šamponů na normální vlasy s obsahem 200 až 400 ml se pohybuje od cca 60,- Kč a výše, většina těchto přípravků je i v litrovém balení, které je obvykle cenově výhodnější.

Pro snadnější výběr použijte testy šamponů na normální vlasy 2020/2021:

Testy šamponů na normální vlasy a hodnocení je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, které šampony na normální vlasy jsou vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších šamponů na normální vlasy dle německého Testberichte.de

Testy šamponů na normální vlasy 2020/2021 – vítěz testu nejlepších šamponů na normální vlasy

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si více informací o šamponech na normální vlasy z testu

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro německý trh.

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto šampony na normální vlasy

Nejprodávanější levné šampony na normální vlasy (budget)
TOP Název Obrázek Objem Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 tianDe Univerzální šampon Ovocná pochoutka 250 g tianDe Univerzální šampon Ovocná pochoutka 250 g 68 1,3 Více
2 Syoss Men Power & Strenght šampon 500 ml Syoss Men Power & Strenght šampon 500 ml 500 ml 49 1,4 Více
3 Garnier Fructis Antidandruff Shampoo 2in1 250 ml Garnier Fructis Antidandruff Shampoo 2in1 250 ml 250 ml 48 1,5 Více
Nejprodávanější standardní šampony na normální vlasy
TOP Název Obrázek Objem Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Revalid Shampoo Revitalizující 250 ml Revalid Shampoo Revitalizující 250 ml 250 ml 158 1,4 Více
2 Urtekram šampon Rhassoul 250 ml Urtekram šampon Rhassoul 250 ml 250 ml 154 1,4 Více
3 Wella Care Oil Reflections Luminous Reveal Shampoo 250 ml Wella Care Oil Reflections Luminous Reveal Shampoo 250 ml 250 ml 141 1,2 Více
Nejprodávanější TOP šampony na normální vlasy premium
TOP Název Obrázek Objem Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Kérastase Chronologiste Bain Régénérant Revitalizující anti-aging šamponová lázeň pro zralou vlasovou pokožku a vlasy 250 ml Kérastase Chronologiste Bain Régénérant Revitalizující anti-aging šamponová lázeň pro zralou vlasovou pokožku a vlasy 250 ml 250 ml 489 1 Více
2 Redken Acidic Bonding Concentrate posilující šampon 300 ml Redken Acidic Bonding Concentrate posilující šampon 300 ml 300 ml 435 0 Více
3 L'Oréal Metal Detox šampon 300 ml L'Oréal Metal Detox šampon 300 ml 300 ml 460 0 Více

Zobrazte si další nejprodávanější šampony na normální vlasy

Porovnavač zcela zdarma.

Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

Nebo si nechte zkontrolovat zcela zdarma pojistné smlouvy, ušetřete a vyberte si tu nejlepší – kontrola smluv ZDARMA

Testy šamponů na normální vlasy 2020/2021