Testy stativů

TESTY stativů – Jak vybrat nejlepší stativ

TOP prémium produkt v kategorii stativy 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii stativy 2023/2024

Testy stativů 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) stativů na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů stativů a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší stativy. Všechny testy a recenze stativů jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší stativ

 

Ať už jedeme na dovolenou nebo si uděláme menší rodinný výlet do ZOO nebo na hory, většina z nás si chce tyto okamžiky uchovat v paměti nebo se jimi pochlubit známým, a proto si často pořizujeme záznamy ve formě fotografií nebo videa. Určitě se vám však někdy stalo, že snímky byly rozmazané nebo byl záznam z kamery poněkud roztřesený. Na vině může být fakt, že jste nepoužili žádný stativ a aparát drželi jen tak v rukách. Aby se příště situace neopakovala, můžete se zde kouknout, jaké stativy existují a podle toho si pak nějaký vybrat.

Jak vybrat stativ?

Ještě, než si nějaký stativ pořídíte, měli byste vědět, co budete fotit nebo natáčet, protože jiné se hodí například pro pořizování snímků krajiny, makra, portrétů, jiné pak při focení v ateliéru a další třeba pro kamerové záznamy sportovních utkání. Vybírejte tedy podle těchto parametrů:

  • konstrukce – Nejčastěji používané stativy jsou tzv. tripody. Mají tři nohy, na kterých jsou speciální koncovky. Ty zajišťují stabilitu třeba i na kluzkém povrchu. Druhým typem jsou monopody. Ty mají jen jednu nohu a díky nižší hmotnosti můžete vzít klidně takový stativ s sebou na hory. Často se používají také ve fotoateliérech. Při focení na samospoušť se vám bude zase hodit nějaký ministativ. Zvláštním druhem je pak Joby GorillaPod, jehož nohy se dají ohýbat, takže jej můžete třeba zavěsit na strom nebo na zábradlí. Tyto stativy unesou i 5 kg. Pořídíte je už od cca 1 000,- Kč. Můžete si také vybrat stativ čtyřsegmentový i pětisegmentový, ovšem musíte počítat s tím, že jejich rozložení trvá déle.
  • materiál – Stativy mohou být vyrobeny například z plastu. Jsou sice lehké a levné, ale mají krátkou životnost a nejsou tak stabilní. Stativy ze dřeva jsou zase příliš těžké a titanové dost drahé. Proto jsou nejčastěji používanými materiály hliníkové slitiny nebo karbon. Stativy hliníkové jsou pevné, stabilní a cenově dostupné. Ty nejlevnější koupíte už od 500,- Kč. Karbonové jsou oproti nim lehčí, odolnější, ale jejich cena je výrazně vyšší. Pokud však budete fotit často, tato investice se vám rozhodně vyplatí.
  • stativová hlava – Pohodlnější, lehčí a snadnější na ovládání je kulová hlava, oproti tomu třícestná umožňuje výrazně přesnější nastavení fotoaparátu. Je však těžší a rozměrnější. Pro natáčení videa vám zase poslouží video hlava. Každá kvalitní stativová hlava by měla mít vodováhu možnost překlopení do polohy při focení na výšku.
  • hmotnost – Čím těžší stativ si pořídíte, tím bude stabilnější, což je důležité při pořizování snímků, například, když fouká silný vítr. Ovšem příliš těžký se zase dost pronese, takže nebude vhodný pro ty, kteří kupříkladu plánují náročnější túru do hor.
  • výška – Vybírejte stativy podle maximální nastavitelné výšky. Kompaktní stativy jsou vysoké asi 130 cm. Protože jsou lehčí, můžete je vzít třeba na delší horskou túru, ale při focení se budete muset trošku přikrčit a za chvíli vás mohou bolet záda. Ideální jsou stativy ve výšce očí. Výška takového stativu je 160 – 180 cm. Záleží ovšem také na výšce fotografa. Pokud budete fotit makro, bude se vám zase hodit nějaký malý stativ, který lze rozložit u země.
  • nosnost – Tato veličina udává, jakou maximální váhu stativ unese. Je velice důležité stativ nepřetěžovat, aby nedošlo k jeho poškození.

Na co si dát ještě při výběru pozor?

Nezapomeňte se informovat o dostupnosti náhradních dílů. Někdy se totiž může stát, že dojde k poškození či ztrátě nějaké části a pokud by výrobce nenabízel prodej jednotlivých náhradních dílů, museli byste koupit celý nový stativ.

Kromě pořízení stativu byste měli zvážit dokoupení různého příslušenství. Některé jsou dokonce součástí balení. Jedná se například o obaly a tašky na ochranu stativu a jeho přenášení, dále pak vodováhy, které usnadňují rovné postavení stativu nebo vhodná zakončení nohou jako jsou třeba hroty.

Rada na závěr: Stativ vybírejte opravdu pečlivě, protože správně zvolený, kvalitní vám vydrží i na celý život.

Podívejte se na nejširší nabídku TOP stativů na jedné z největších online nákupních galerií v Evropě s dodávkou do ČR

  

Nejprodávanější levné stativy 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné stativy 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy stativů 2023/2024:

Hodnocení a testy stativů je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – stativ je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších stativů dle německého Testberichte.de

 

Testy stativů 2024 – vítěz testu nejlepší stativ

 

 1. Peak Design Travel – 1,56kg, více…  hodnocení 1,1
 2. Manfrotto Befree GT XPRO – 2kg, více…  hodnocení 1,3
 3. Rollei C5i – 1,62kg, více…  hodnocení 1,3
 4. Rollei C6i – 1,63kg, více…  hodnocení 1,5
 5. JOBY GorillaPod 500 Action – 0,08kg  hodnocení 1,7

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu stativů

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto stativy

Nejprodávanější levné stativy (budget)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Hama STAR 61 Hama STAR 61 215 1,6
2. ISO 6067 ISO 6067 191 1,6
3. UgreenLP113 UgreenLP113 199 2,0
Nejprodávanější standardní stativy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Hama Star 63 Hama Star 63 688 1,6
2. Joby GripTight ONE GorillaPod Stand Joby GripTight ONE GorillaPod Stand 692 1,0
3. Vanguard stativ tripod Vesta 203AP Vanguard stativ tripod Vesta 203AP 990 1,6
Nejprodávanější TOP stativy (premium)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. DJI RS 3 Combo CP.RN.00000217.01 DJI RS 3 Combo CP.RN.00000217.01 15 690 1,0
2. DJI RS 3 Pro Combo CP.RN.00000218.01 DJI RS 3 Pro Combo CP.RN.00000218.01 23 990 1,0
3. DJI RS 3 CP.RN.00000216.01 DJI RS 3 CP.RN.00000216.01 11 990 1,5

Zobrazte si další nejprodávanější stativy

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU stativů + NEJPRODÁVANĚJŠÍ stativ ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu stativů (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší stativy v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Peak Design Travel Rollei Compact Traveler Star S1
Testy stativů – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené stativy 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy stativů 2023/2024


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

5/5 - (10 votes)