Testy vrtaček

Testy vrtaček – Jak vybrat nejlepší vrtačku s příklepem i bez příklepu

Testy vrtaček – vítěz testu 2018 - nejlepší vrtačky

Testy vrtaček – vítěz testu

Testy vrtaček 2018 – Potřebujete kvalitní vrtačku s příklapem nebo bez příklepu a aku vrtačka má malý výkon a vrtací kladivo je zase zbytečně velké a těžké? Pak vám zkusíme s výběrem klasické vrtačky, která je napájena ze sítě poradit. Nejdůležitější pro výběr je zaměřit se na základní parametry a to: – možnost příklepu, příkon, hmotnost, způsob upevnění vrtáků a příslušenství, rychlost otáček, kroutící moment a samozřejmě cena.

Příklep – převážná část vrtaček na našem trhu již disponuje příklepem bez kterého se neobejdete při vrtání do zdiva a jemu podobných materiálů (beton, cihla, atd…). Pokud však uvažujete o vrtačce, která bude použita pouze na vrtání do měkkých materiálu (plasty, dřevo), případně železa, pak je pro vás vrtačka bez příklepu vhodná volba (je totiž lehčí než vrtačka s příklepem).

Příkon – pro snadnější vrtání velkých průměrů a tvrdších materiálů je větší příkon (následně výkon) naprosto nepostradatelný. Nejslabší vrtačky bez příklepu mají příkon cca 450W, ty nejsilnější s příklepem přes 1600W.

Hmotnost – nejlehčí modely o hmotnosti cca 2kg jsou nejméně výkoné. Vrtačky s největším výkonem dosahují hmotnosti i přes 10kg. Nejtěžšími vrtacími stroji jsou tzv. vrtací kladiva které mají hmotnosti až 25kg.

Způsob upevnění vrtáků a příslušenství – máte na výběr ze dvou druhu upevnění tzv. sklíčidel. Starším typem je skličidlo s ozubeným věncem dotahované pomocí ozubené kličky. Novějším typem je rychloupínací skličidlo, které jednoduše dotáhnete rukou.

Rychlost otáček – dle typu vrtačky leze na trhu pořídit jedno-rychlostní, dvou-rychlostní nebo více-rychlostní vrtačky. Záleží jen na vás, kterému typu dáte přednost a zda více-rychlostní vrtačku využijete.

Kroutící moment – je parametr přímo propojený s výkonem vrtačky. Čím vyšší kroutící moment tím snadnější možnost vrtání do tvrdých materiálů s vrtákem o větším průměru.

Nejprodávanější a nejlépe hodnocené vrtačky 2018

Nejprodávanější vrtačky

Cena – pokud vám bude stačit méně výkonná vrtačka bez příklepu, vejdete se s cenou i do 500kč. Pokud však plánujete zakoupit si nejvýkonnější vrtačku s příklepem a regulací kroutícího momentu, připravte se na cenovku převyšující i 10 000kč.

Nezapomeňte pro svou vrtačku pořídit kvalitní vrtáky

Pro snadnější výběr použijte testy vrtaček

Testy vrtaček – vítěz testu

Hledáte, která aku vrtačka je vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších vrtaček dle německého Testberichte.de

Nejlepší vrtačky dle Testberichte.de

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si další informace o vrtačkách z testu

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro zahraniční trh.

V České republice jsou aktuálně nejprodávanější a nejoblíbenější (nejlépe hodnocené) tyto vrtačky

Zobrazte si kompletní nabídku nejprodávanějších vrtaček

Testy vrtaček 2017/2018

Testy vrtaček
5 (100%) 20 hlasů

Shrnutí:
Aktualizováno:
Testy vrtaček