Testy robotických vysavačů

Testy robotických vysavačů 2016/2017 – Jak vybrat robotický vysavač ?

Testy robotických vysavačů - vítěz testu 2016/2017

Testy robotických vysavačů – vítěz testu

Testy robotických vysavačů 2016/2017 – Asi jen málokterý člen domácnosti má rád úklid a to hlavně vysávání. Existuje zde však jedna možnost, která vám ušetří čas i energii a vy nebudete muset provádět tu každodenní rutinu. Odpověď je jednoduchá – pořiďte si robotický vysavač. Doba, kdy je robotický vysavač variantou jen pro vyvolené, je dávno pryč. Dnes si robotický vysavač z důvodu nižší ceny a vyšší dostupnosti může dovolit téměř každý.

Než si robotický vysavač pořídíte, je nutné se seznámit s možnostmi, které trh nabízí a zda vám daný typ robotického vysavače vyhovuje. Nejdůležitějšími parametry pro výběr robotického vysavače jsou: – typ uklízeného povrchu, funkce, filtrace, údržba, výdrž a cena robotického vysavače.

Typ uklízeného povrchu – je pro výběr vysavače jedna z nedůležitějších věcí. Dnes se vyrábějí robotické vysavače, které zvládnou téměř jakýkoli povrch (dřevěné podlahy, dlažby, linolea, laminátové podlahy a koberce). Pořizovat si dražší robotický vysavač s antistatickým mopem je na vysávání koberců zbytečné, protože ho při vysávání koberců nevyužijete. Robotické vysavače nejsou primárně určeny na koberce s opravdu dlouhým vlasem.

Funkce robotického vysavače – zde je výběr opravdu rozmanitý. Jedná se například o funkce založené na senzorech a virtuálních senzorových stěnách (proti pádu ze schodů, proti narážení do překážek, detekování skvrn a jejich následné důkladnější vyčištění, ..). Další důležitou funkcí je antistatický mop, který využijete zejména u hladkých povrchů, jako je dřevěná nebo laminátová podlaha. Antistatický mop je v dnešní době nejvyhledávanější a nejoblíbenější funkcí robotického vysavače na našem trhu. V případě použití robotického vysavače na koberce budete potřebovat pro důkladné vyčištění různé druhy a typy kartáčů. Do v dnešní době velmi oblíbených funkcí patří tzv. dezinfekce podlah pomocí UV-C lamp, které dokáže odstranit až 99,5% bakterií a larev. Za zmínku stojí také možnost mokrého vysávání a různé druhy časových programů (např. s odloženým startem).

Filtrace – je u robotických vysavačů složena z několika systémových druhů. Jedná se zejména o klasickou filtraci z mikrovláken nebo o síťový filtr. Velmi oblíbeným filtračním systémem je tzv. HEPA filtr, který má vysokou účinnost filtrace. Novinkou v dnešní době je filtrace s aktivním uhlím, která je ještě účinnější než HEPA filtr a to hlavně díky filtraci nejjemnějšího prachu (menší než 0,3mikronu). Jako doplňkem filtrace může být i postříbření, kterým dosáhnete antibakteriálních účinků.

Údržba robotického vysavače – i když se jedná o přístroj, který provádí čištění téměř automatický, bude nutné pravidelně provádět čištění sběrného koše a kontrolu a čištění kartáčů robotického vysavače. Při pravidelné kontrole vám robotický vysavač vydrží opravdu dlouho. Jelikož se jedná o poměrně drahý spotřebič, je dobré poohlédnout se po možnosti servisu.

Nejlepšírobotické vysavače 2017/2018

Nejoblíbenější robotické vysavače v ČR

Výdrž a ceny robotického vysavače –  cena robotického vysavače je přímo úměrná variabilitě a množství funkcí. Můžete si pořídit vysavač již od 2000kč, který zvládne základní funkce, ale také si můžete koupit robotický vysavač za 20000kč, který vám nabídne tolik funkcí, že je téměř nevyužijete. Výdrž (doba provozu) robotického vysavače se odvíjí od velikosti (kapacity) baterie. Standardně se pohybuje od 50 minut do 4 hodiny (800-3000mAh).

Pro snadnější výběr použijte testy robotických vysavačů 2016/2017:

Testy robotických vysavačů – vítěz testu nejlepší robotický vysavač

Hledáte, který robotický vysavač je vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších robotických vysavačů dle německého Testberichte.de

Zobrazit další informace o robotických vysavačích z testu

Zdroj: Testberichte.de

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro německý trh.

Nejlepší robotické vysavače v ČR – u nás jsou aktuálně nejprodávanější tyto robot vysavače:

Nejlevnější běžně používaný robotický vysavač na českém trhu

TIP – Nejpoužívanější robotický mop

Zobrazit kompletní nabídku nejprodávanějších robotických vysavačů

Testy robotických vysavačů 2016/2017, Testy robotických vysavačů 2015