Testy robotických vysavačů

Testy robotických vysavačů 2019/2020 – Jak vybrat robotický vysavač ?

Testy robotických vysavačů - vítěz testu 2019/2020

Testy robotických vysavačů – vítěz testu

Testy robotických vysavačů 2019/2020 – Asi jen málokterý člen domácnosti má rád úklid a to hlavně vysávání. Existuje zde však jedna možnost, která vám ušetří čas i energii a vy nebudete muset provádět tu každodenní rutinu. Odpověď je jednoduchá – pořiďte si robotický vysavač. Doba, kdy je robotický vysavač variantou jen pro vyvolené, je dávno pryč. Dnes si robotický vysavač z důvodu nižší ceny a vyšší dostupnosti může dovolit téměř každý.

Než si robotický vysavač pořídíte, je nutné se seznámit s možnostmi, které trh nabízí a zda vám daný typ robotického vysavače vyhovuje. Nejdůležitějšími parametry pro výběr robotického vysavače jsou: – typ uklízeného povrchu, funkce, filtrace, údržba, výdrž a cena robotického vysavače.

Typ uklízeného povrchu – je pro výběr vysavače jedna z nedůležitějších věcí. Dnes se vyrábějí robotické vysavače, které zvládnou téměř jakýkoli povrch (dřevěné podlahy, dlažby, linolea, laminátové podlahy a koberce). Pořizovat si dražší robotický vysavač s antistatickým mopem je na vysávání koberců zbytečné, protože ho při vysávání koberců nevyužijete. Robotické vysavače nejsou primárně určeny na koberce s opravdu dlouhým vlasem.

Funkce robotického vysavače – zde je výběr opravdu rozmanitý. Jedná se například o funkce založené na senzorech a virtuálních senzorových stěnách (proti pádu ze schodů, proti narážení do překážek, detekování skvrn a jejich následné důkladnější vyčištění, ..). Další důležitou funkcí je antistatický mop, který využijete zejména u hladkých povrchů, jako je dřevěná nebo laminátová podlaha. Antistatický mop je v dnešní době nejvyhledávanější a nejoblíbenější funkcí robotického vysavače na našem trhu. V případě použití robotického vysavače na koberce budete potřebovat pro důkladné vyčištění různé druhy a typy kartáčů. Do v dnešní době velmi oblíbených funkcí patří tzv. dezinfekce podlah pomocí UV-C lamp, které dokáže odstranit až 99,5% bakterií a larev. Za zmínku stojí také možnost mokrého vysávání a různé druhy časových programů (např. s odloženým startem).

Filtrace – je u robotických vysavačů složena z několika systémových druhů. Jedná se zejména o klasickou filtraci z mikrovláken nebo o síťový filtr. Velmi oblíbeným filtračním systémem je tzv. HEPA filtr, který má vysokou účinnost filtrace. Novinkou v dnešní době je filtrace s aktivním uhlím, která je ještě účinnější než HEPA filtr a to hlavně díky filtraci nejjemnějšího prachu (menší než 0,3mikronu). Jako doplňkem filtrace může být i postříbření, kterým dosáhnete antibakteriálních účinků.

Údržba robotického vysavače – i když se jedná o přístroj, který provádí čištění téměř automatický, bude nutné pravidelně provádět čištění sběrného koše a kontrolu a čištění kartáčů robotického vysavače. Při pravidelné kontrole vám robotický vysavač vydrží opravdu dlouho. Jelikož se jedná o poměrně drahý spotřebič, je dobré poohlédnout se po možnosti servisu.

Nejlepší robotické vysavače 2019/2020

Nejprodávanější a nejlépe hodnocené robotické vysavače

Výdrž a cena robotického vysavače –  cena robotického vysavače je přímo úměrná variabilitě a množství funkcí. Můžete si pořídit vysavač již od 2000kč, který zvládne základní funkce, ale také si můžete koupit robotický vysavač za 20000kč, který vám nabídne tolik funkcí, že je téměř nevyužijete. Výdrž (doba provozu) robotického vysavače se odvíjí od velikosti (kapacity) baterie. Standardně se pohybuje od 50 minut do 4 hodiny (800-3000mAh).

Nezapomeňte na nejlevnější příslušenství pro robotické vysavče.

Pro snadnější výběr použijte testy robotických vysavačů 2019-2020:

Podívejte se na nejširší nabídku TOP robotických vysavačů na nejoblíbenějším zahraničním eshopu českých zákazníků.

Testy robotických vysavačů – vítěz testu nejlepší robotický vysavač

Hledáte, který robotický vysavač je vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších robotických vysavačů dle německého Testberichte.de a rakouského Preisvergleich.at (známka hodnocení dle odborných zahraničních testů).

Nejlepší robotické vysavače dle německého Testberichte.de

Zdroj: Testberichte.de

Nejlepší robotické vysavače dle rakouského Preisvergleich.at

  • Dirt Devil M 612 – nádoba 0,27L, provoz 90min.                                               hodnocení – 1,4
  • iRobot Roomba 866 – nádoba 0,7L, provoz 180min                                         hodnocení – 1,6
  • iRobot Roomba 980 – nádoba 0,6L                                                                      hodnocení – 1,8
  • Ecovacs D SLIM2 – nádoba 0,32L                                                                         hodnocení – 2,2

Zdroj: Preisvergleich.at

Víte, že Češi nejvíce věří těmto robotickým vysavačům z testů?

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro zahraniční trh.

Nejlepší robotické vysavače v ČR – u nás jsou aktuálně nejprodávanější tyto robot vysavače:

(známka hodnocení dle zákazníků, kteří si produkt již zakoupili).

Nejprodávanější levné robotické vysavače (budget)
TOP Název Obrázek Hlučnost [dB] Virtuální zábrana Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Sencor SVC 7020 Sencor SVC 7020 55 ne 1 499 1,8 Více
2 Evolveo RoboTrex H6 Evolveo RoboTrex H6 62 ne 3 990 1,3 Více
3 Vileda VR 102 Vileda VR 102 3 642 1,9 Více
Nejprodávanější standardní robotické vysavače
TOP Název Obrázek Hlučnost [dB] Virtuální zábrana Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Xiaomi Roborock S5 Xiaomi Roborock S5 67 ano 9 250 1,2 Více
2 Sencor SRV 6250BK Sencor SRV 6250BK 60 ano 6 650 1 Více
3 Symbo xBot 5 PRO Symbo xBot 5 PRO 60 6 843 1,4 Více
Nejprodávanější TOP robotické vysavače premium
TOP Název Obrázek Hlučnost [dB] Virtuální zábrana Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 iRobot Roomba 980 iRobot Roomba 980 60 ano 13 499 1,4 Více
2 iRobot Roomba i7 iRobot Roomba i7 58 ano 16 878 1 Více
3 Makita DRC 200 Z Makita DRC 200 Z ano 20 889 0 Více

TIP – nejlevnější běžně používaný robotický vysavač českém na trhu

Zajímá Vás kompletní nabídka nejprodávanějších robotických vysavačů?

Na závěr několik poznatků a rad k výběru robotického vysavače

Robotický vysavač jako náhrada za klasický vysavač?

– bohužel, robotické vysavače nejsou dosud plnohodnotnou náhradou za klasické vysavače. Robotické vysavače jsou vhodné pro každodenní čištění povrchů a to převážně tvrdých podlah. Koberce s dlouhým vlasem jim způsobují určité potíže. Velký (klasický) vysavač doporučujeme použít nejpozději do dvou týdnů (záleží samozřejmě na stupni znečištění)

Správná funkce robotického vysavače?

s orientací pomáhá robotickému vysavači několik senzorů (snímač pod vysavačem znemožňuje pád ze schodů, snímač s infračerveným nebo ultrazvukovým zobrazením detekuje překážky. U předmětů ze skla je preferováno ultrazvuk. Nejpropracovanější robotické vysavače (např. Roomba 980 nebo Miele Scout) umožňují vytvořit mapu pro pohyb ve vašem bytu nebo domu. Některé pro orientaci využívají laser s rozdělením prostoru na jednotlivé postupně uklízené místa. Levnější robotické vysavače (DirtDevil Spider) pracují náhodně. Test robotiky (Stiftung Warentest) dokázal, že převážná část robotických vysavačů vyčistí prostor jako celek a to bez vynechání důležitých oblastí.

Na co důležitého se u robotického vysavače zaměřit?

programy čištění: v základu můžete použít u robotického vysavač samostatně sací funkci nebo funkce stírání, případně jejich kombinaci. U rozsáhlejších ploch určitě využijete program pro jednotlivé části prostoru, jelikož ne každá část místnosti vyžaduje stejnou potřebu údržby (frekventovaná místa, rohy prostoru, koberec, prostor za sedací soupravou).

plochý tvar, objem kontejneru a hmotnost: u velmi nízkého nábytku je jeho plochý a nízký tvar absolutní nutností (robotické vysavače jsou však svoji min. výškou limitováni a to převážně kvůli nádržce na vodu). U robo vysavačů nehledejte velké zásobníky na nečistoty (důležité je praktické otevírání a čištění). V případě použití vysavače na kobercích preferujte robotické vysavače s nižší hmotností.

– ,,dálkové“ ovládání a časovač: některé robotické vysavače disponují klasickým dálkovým ovládáním případně podporou Wi-Fi kdy je ovládání robotického vysavače prováděno pomocí příslušné aplikace. Na trhu se již objevují zařízení, která umožňují ovládat vysavač pouhým hlasem. Velmi praktickou a využívanou funkcí, kterou je naštěstí vybavena převážná část robotických vysavačů, je časovač.

Testy robotických vysavačů 2019/2020, Testy robotických vysavačů 2018, Testy robotických vysavačů 2017