Testy šamponů na barvené vlasy

TESTY šamponů na barvené vlasy – Jak vybrat nejlepší šampon na barvené vlasy

TOP prémium produkt v kategorii šampony na barvené vlasy 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii šampony na barvené vlasy 2023/2024

Testy šamponů na barvené vlasy 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) šamponů na barvené vlasy na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů šamponů na barvené vlasy a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší šampony na barvené vlasy. Všechny testy a recenze šamponů na barvené vlasy jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší šampon na barvené vlasy

 

Ať už si barvíte vlasy doma nebo chodíte ke kadeřníkovi, vždy to stojí něco času, práce a peněz, a proto se snažíte získanou barvu udržet co nejdéle. K péči o barvené vlasy jsou určené přípravky, které by měly nejen zachovat barvu, ale také regenerovat vlasy i vlasovou pokožku. Základ těchto přípravků tvoří šampony a kondicionéry či balzámy na barvené vlasy.

 

Podle čeho vybírat šampony na barvené vlasy?

Než si začnete vybírat z nabízené široké škály přípravků, měli byste vědět, že je dobré používat vždy barvy a pečující přípravky stejné značky, protože vám to zaručí největší stálost barvy a zajistí dobrý výsledek při příštím barvení vlasů. I tady ale platí, že ne všechny barvy na vlasy a přípravky na prodloužení jejich účinku vám budou vyhovovat, a pokud najdete ty přípravky, které vám „sedí“ a nezpůsobují žádné problémy – svědění nebo lupy, máte vyhráno.

A ještě drobné upozornění, které vám pomůže těmto nepříjemnostem předejít: pokud se barvíte doma, nezapomeňte si udělat test citlivosti – nanést trošku barvící směsi na předloktí (nejlépe večer), a pokud pokožka nijak nezareaguje, barvu můžete bez obav použít. Jestliže chodíte ke kadeřníkovi, měl by tento test při první návštěvě provést on sám.

Co všechno mohou obsahovat šampony na barvené vlasy?

– Sulfáty, které jsou vlastně pěniče a umožňují vám dokonalé mytí vlasů. Díky nim se vlasy i pokožka hlavy zbaví přebytečného mazu, všech nečistot i zbytků přípravků pro styling. Ve složení uvedeném na výrobku je najdete je pod zkratkou SLES (sodium laureth sulfate) nebo SLS (sodium lauryl sulfate). Podle výsledků odborných testů je SLES k vlasům více šetrný než SLS.

– Mnohem šetrnější k vlasům jsou šampony bez obsahu sulfátů, které i přesto dokážou dokonale očistit jak vlasy, tak i vlasovou pokožku. V bezsulfátových šamponech jsou obsažené například ovocné cukry a kokosový olej – tzv. složka Coco-Glucoside, která má čistící účinek a zároveň vlasy regeneruje.

Polyethylenglykol najdete ve složení pod názvem PEG, což jsou sloučeniny navzájem spojených polymerů. Většina šamponů by se bez této složky neobešla, ale v šamponech a dalších kosmetických přípravcích se používají pouze ty druhy PEG, které jsou pro lidské zdraví neškodné a nezávadné. Např. PEG 40 (hydrogenated castor oil) vznikl z ricinového oleje a funguje jako aktivátor pro tyto další přidané výživné a regenerační látky:

· Aloe Vera – hydratuje a regeneruje suché vlasy, zklidňuje pokožku hlavy a vlasy získávají zdravý a lesklý vzhled.

· Tekutý keratin (hydrolyzed keratin) vyplňuje a hydratuje poškozené vlasy, dokáže je zpevnit a uhladit, protože je jejich přirozenou základní stavební složkou. Podobné účinky má i kyselina hyaluronová.

· Arganový olej obsahuje kromě jiných složek vitamín E, který zklidní a hydratuje pokožku hlavy. Obvykle se používá v kombinaci s dalšími druhy olejových extraktů a v šamponu tvoří regenerační a ochrannou složku vhodnou pro poškozené vlasy.

· Proteiny z hedvábí skvěle regenerují suché vlasy, kterým dodávají nejen hydrataci, lesk a také hebkost. Především však hustotu, pevnost a vitalitu.

· Je výborné, když šampon obsahuje UV filtry, které ochrání barvu i kondici vlasů před škodlivým UV zářením.

· Extrakty z obilných klíčků s obsahem vitamínů řady B mají schopnost regenerace, hydratace a obnovy poškozených a suchých vlasů. Proto jsou poddajné a také se snadno rozčesávají.

Vybírejte raději šampony bez parabenů

Šampon by měl nějakou dobu vydržet a nezkazit se. Pokud na etiketě najdete výraz „paraben“ s jakoukoliv předponou, jedná se o konzervační látku. Protože se jedná o nežádoucí chemické látky, začali výrobci tyto parabeny nahrazovat jinými konzervačními látkami. Vzhledem k tomu, že máte možnost si vybírat ze široké škály šamponů, nezapomeňte se podívat ani na tuto složku a hledejte raději šampony s označením „bez parabenů“.

Ceny těchto přípravků jsou hodně rozdílné a cca 250 ml koupíte už do 100,- Kč. Značkové jsou ve vyšší cenové relaci a mohou být k dostání i za 500,- Kč. V některých případech bohužel platíte více za značku než za kvalitní šampon.

  

Nejprodávanější levné šampony na barvené vlasy 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné šampony na barvené vlasy 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy šamponů na barvené vlasy 2023/2024:

Hodnocení a testy šamponů na barvené vlasy je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – šampon na barvené vlasy je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších šamponů na barvené vlasy dle německého Testberichte.de

 

Testy šamponů na barvené vlasy 2024 – vítěz testu nejlepší šampon na barvené vlasy

 

 1.  Wella Invigo Color Brilliance – 1000ml, více…  hodnocení 1,4
 2.  L’Oréal Expert Vitamino Color – 300ml, více…    hodnocení 1,4
 3.  Nivea Color Protect – 400ml, více…  hodnocení 2,5
 4.  Syoss Colorist – 440ml, více…  hodnocení 2,7
 5.  Garnier Fructis Color – 400ml, více…  hodnocení 3,7

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu šamponů na barvené vlasy

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto šampony na barvené vlasy

Nejprodávanější levné šampóny na barvené vlasy (budget)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Kallos Keratin Shampoo 1000 ml Kallos Keratin Shampoo 1000 ml 68 1,4
2. L'Oréal Elséve Color Vive Shampoo 400 ml L'Oréal Elséve Color Vive Shampoo 400 ml 84 1,1
3. Wella SP Color Save Shampoo 250 ml Wella SP Color Save Shampoo 250 ml 143 1,3
Nejprodávanější standardní šampóny na barvené vlasy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. L'Oréal Expert Vitamino Color Resveratrol Shampoo 300 ml L'Oréal Expert Vitamino Color Resveratrol Shampoo 300 ml 295 1,1
2. Londa Color Radiance Shampoo 1000 ml Londa Color Radiance Shampoo 1000 ml 251 1,1
3. Ducray Elution šampon 200 ml Ducray Elution šampon 200 ml 246 1,4
Nejprodávanější TOP šampóny na barvené vlasy (premium)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. K18 Peptide Prep Detox Shampoo 250 ml K18 Peptide Prep Detox Shampoo 250 ml 506 1,0
2. L'Oréal Expert Resveratrol Vitamino Color Shampoo 1500 ml L'Oréal Expert Resveratrol Vitamino Color Shampoo 1500 ml 652 1,2
3. L'Oréal Expert Metal Detox Shampoo 1500 ml L'Oréal Expert Metal Detox Shampoo 1500 ml 700 1,1

Zobrazte si další nejprodávanější šampony na barvené vlasy

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU šamponů na barvené vlasy + NEJPRODÁVANĚJŠÍ šampon na barvené vlasy ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu šamponů na barvené vlasy (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší šampony na barvené vlasy v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Wella Invigo Color Brilliance L’Oréal Expert Vitamino Color Resveratrol Shampoo 300 ml
Testy šamponů na barvené vlasy – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené šampony na barvené vlasy 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy šamponů na barvené vlasy 2023/2024


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

4.9/5 - (11 votes)