Testy kolečkových bruslí

TESTY kolečkových bruslí – Jak vybrat nejlepší kolečkové brusle

TOP prémium produkt v kategorii kolečkové brusle 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii kolečkové brusle 2023/2024

Testy kolečkových bruslí 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) kolečkových bruslí na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů kolečkových bruslí a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší kolečkové brusle. Všechny testy a recenze kolečkových bruslí jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší kolečkové brusle

 

Volný čas se dá trávit jakkoliv, v přírodě, na kole, v pohodě u televize nebo třeba na projížďce na kolečkových bruslích. Právě tento druh sportu je čím dál tím víc rozšířenější, na bruslích jezdí celé rodiny včetně malých dětí. Jestliže plánujete nákup tohoto sportovního náčiní, pak je na místě zorientovat se v široké nabídce.

 

Jak na výběr kolečkových bruslí?

Úplně základní dělení bruslí se odvíjí od toho, jestli na nich budete stát poprvé a jste tedy začátečník (nepočítáme zkušenosti se zimním bruslením na ledě). A nebo už s bruslením máte zkušenosti a chcete postoupit do dalšího levelu. U bruslí platí pravidlo, že čím větší jsou kolečka, tím rychleji budete jezdit a také lépe zvládnete jízdu na n erovném povrchu.

O kvalitě bruslí obvykle vypovídá i jejich pořizovací cena.

 

Typy a kategorie kolečkových bruslí:

  • In-line brusle pro začátečníky by měly mít velikost koleček do 80 mm. Tempo bude sice pomalejší, ale o to bude jízda začátečníků bezpečnější. Bota brusle je vyrobena z měkčího materiálu, takže je pro začátečníky pohodlnější. Tyto brusle se dají použít i na fitness bruslení.

  • Fitness brusle jsou podobné bruslím pro začátečníky, mají jen o něco pevnější botu a větší kolečka, 80 až 90 cm, takže na nich budete rychlejší. Využijete je při sportovním bruslení, rodinné výlety na bruslích, a zvýšíte si na nich kondici. Jsou nejprodávanějším typem bruslí a pořídíte je v cenových relacích od 2.000,- do 5.000,- Kč, ty nejkvalitnější i do 10.000,- Kč.

  • Když už padla zmínka o rodinných výletech na bruslích, je nasnadě, že i naše nejmenší ratolesti od určitého věku tento pohyb snadno ovládnou, a proto byste se měli poohlédnout po in-line bruslích pro děti. Konstrukčně jsou podobné jako brusle pro začátečníky nebo fitness brusle. Důležité je, že u dětských bruslí můžete nastavit velikost boty v rozmezí až čtyř velikostí, takže není nutné s růstem dětské nožky kupovat každým rokem nové brusle.

  • Pro rychlobruslaře a závodníky jsou určené brusle na rychlobruslení, které mají nízké boty a delší rám, jejich kolečka mají rozměr 100 nebo 110 mm, což zaručuje vysokou rychlost při bruslení.

  • Zvláštní kategorií jsou i brusle na bruslení agresiv, které jsou určené k bruslení ve skateparku. Mají malá kolečka s rozměry 50 až 60 mm, díky kterým jsou velmi pomalé, odolnou a těžší plastovou botu a stejně tak odolný plastový rám. Využijí je milovníci akrobacie na bruslích a mohou na nich sjíždět schody, zábradlí nebo na nich skákat.

  • Brusle freeskate in-line s tvrdšími kolečky 76 až 80 mm a pevnou botou umožňují bruslení po zadu, ve městě nebo slalom na bruslích, zvládnete s nimi různé náklony nebo rychlé otočky. Výhodou tohoto typu bruslí je, že se dají využít nejen na freestyle, ale můžete na nich provozovat i fitness bruslení, jen na nich budete o něco pomalejší.

  • Pokud vás nebaví a omezuje bruslení ve městě a na stezkách k tomu určených, máte možnost použít Nordic brusle, které jsou určené k bruslení ve volné přírodě, třeba na nezpevněných stezkách i v kopcích. Přestože mají větší nafukovací kolečka, na kvalitním asfaltu budou pomalejší. Bruslení na tomto typu bruslí vypadá jako lyžování na běžkách, protože se při něm používá stejný styl a pohyb, a dokonce při něm využijete i hole na běžky. Jsou perfektním nástrojem pro získání fyzičky, protože při tomto způsobu zapojujete do pohybu a rovnoměrně zatěžujete všechny končetiny.

Rada závěrem

Určitě není dobré vybírat brusle podle vzhledu, barvy, ani podle typu koleček nebo druhu ložisek, která se tak jako tak časem opotřebí a bude nutné je vyměnit. Dokonce může být zavádějící i dělení na pánské či dámské, protože se liší hlavně barvou, ale tvarem jsou téměř stejné, některé dámské mohou být o něco užší, ale ani toto nemusí každé ženské nožce vyhovovat.

  

Nejprodávanější levné kolečkové brusle 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné kolečkové brusle 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy kolečkových bruslí 2023/2024:

Hodnocení a testy kolečkových bruslí je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – kolečkové brusle je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších kolečkových bruslí dle německého Testberichte.de

 

Testy kolečkových bruslí 2024 – vítěz testu nejlepší kolečkové brusle

 

 1.  K2 Raider BOA – kolečka 72mm, více…  hodnocení 1,3
 2.  K2 F.I.T. 80 Pro – kolečka 80mm, více…  hodnocení 1,5
 3.  Roces Jokey 1.0 – kolečka 70mm  hodnocení 1,7
 4.  K2 Alexis 84 Boa – kolečka 84mm, více…  hodnocení 1,7
 5.  Rollerblade Macroblade 90 2020 – kolečka 90mm  hodnocení 2,4

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu kolečkových bruslí

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto kolečkové brusle

Nejprodávanější levné kolečkové brusle (budget)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. NILS NA 2150 NILS NA 2150 1 206 1,0
2. Action Doly Action Doly 990 1,1
3. Crivit Good Ride 375144 Crivit Good Ride 375144 500 1,0
Nejprodávanější standardní kolečkové brusle
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Tempish Ezza 90 Tempish Ezza 90 2 419 2,3
2. Fila Legacy Pro 100 Fila Legacy Pro 100 2 299 2,4
3. Fila Legacy Pro 100 Lady Fila Legacy Pro 100 Lady 2 349 1,6
Nejprodávanější TOP kolečkové brusle (premium)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. K2 Alexis 90 Boa K2 Alexis 90 Boa 4 100 1,0
2. K2 VO2 S 90 Boa K2 VO2 S 90 Boa 5 490 1,4
3. K2 Trio 110 K2 Trio 110 5 200 1,0

Zobrazte si další nejprodávanější kolečkové brusle

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU kolečkových bruslí + NEJPRODÁVANĚJŠÍ kolečkové brusle ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu kolečkových bruslí (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší kolečkové brusle v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
K2 Raider BOA Tempish ATATU
Testy kolečkových bruslí – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené kolečkové brusle 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy kolečkových bruslí 2023/2024


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

4.9/5 - (11 votes)