Test, recenze robotický vysavač s mopem Concept VR3520

Test, recenze robotický vysavač s mopem Concept VR3520

Test, recenze robotický vysavač s mopem Concept VR3520
Test, recenze robotický vysavač s mopem Concept VR3520

K otestování nám byla zapůjčena horká novinka roku 2022 a to robotický vysavač s mopem 3 v1 Laser UVC Concept VR3520 Real Force

Před samotným otestováním se podíváme, co je obsahem základního balení a také jaké jsou parametry robotického vysavače Concept VR3520 udávané výrobcem. Poté si tento robotický vysavač otestujeme a zaměříme se na jeho přednosti a případné nedostatky.

Obsah balení robotického vysavače Concept VR3520

 • – tělo robotického vysavače
 • – dálkový ovladač bez 2 ks mikrotužkových baterií
 • – dokovací stanici
 • – kabel napájení pro připojení dokovací stanice
 • – 3 ks Hepa filtrů vč.pěnových filtrů
 • – 6 ks prachových sáčků do dokovací stanice
 • – 6 ks bočních kartáčů
 • – univerzální Carpet kartáč
 • – kartáč HardFloor na tvrdé podlahy
 • – PET kartáč
 • – kryt kartáče
 • – modul pro vytírání vč.čistící textilie
 • – náhradní čistící textilii
 • – zásobník 2 v 1
 • – čistící kartáček
 • podrobná uživatelská příručka

Základní parametry robotického vysavače Concept VR3520

 • Výrobce: Jindřich Valenta – Concept
 • Rozměr balení 415 x 425 x 425 mm
 • Příkon: 50 W
 • Hmotnost: kpl.: 3,1kg
 • Výška těla robota: 10cm
 • Objem nádobky na mopování: 200 ml
 • Objem nádobky na prach: 300 ml
 • Doba nabíjení: 4 – 5 hod. (dle výrobce)
 • Doba provozu: až 250 min (dle výrobce)
 • Hlučnost: 70 dB
 • Baterie: Li-Ion, 5200mAh
 • Jazyky návodu k obsluze: čeština, slovenština, polština, maďarština, litevština, angličtina, němčina, francouzština, italština, španělština, rumunština

 


Videorecenze - robotický vysavač s mopem Concept VR3520 3v1
Videorecenze – robotický vysavač s mopem Concept VR3520

Test, recenze robotický vysavač s mopem Concept VR3520 – realita, přednosti a nedostatky.

 

Robotický vysavač s mopem 3 v 1 Concept VR3520 - UVC
Robotický vysavač s mopem 3 v 1 Concept VR3520 – UVC

Na první pohled zaujme robotický vysavač velmi povedeným čistým designem, a to vč.dokovací stanice, a také poměrně kvalitním zpracováním.

Concept se drží moderního trendu, kdy vysavač 3v1 disponuje nejen funkcí vysávání a mopování ale také sterilizací pomocí UVC lampy.

Samotné ovládání je jednoduché a může být prováděno vesměs třemi způsoby:

Prvním – na samotném vysavači, ten je ale určen v podstatě jen pro základní úkony jako je zapnutí nebo vypnutí vysavače, spuštění nebo zastavení úklidu případně zahájení či pozastavení dobíjení nebo aktivaci lokálního úklidu.

Druhý způsob zahrnuje využití dálkového ovladače, který vám již umožní využít pokročilé funkce v daleko větší míře než při ovládání na samotném těle vysavače.

Třetím, a za nás nejlepším způsobem ovládání, je pomoci mobilní aplikace Concept Home, kterou si jednoduše stáhnete z Google Play nebo App Store přímo do vašeho telefonu.

Zařízení podporuje pouze Wi-Fi síť 2,4 GHz, což je škoda. Síť 5,0 GHz by si tento výborný robotický vysavač určitě zasloužil, protože možnost ovládání v aplikaci je prostě skvělá, přehledná a intuitivní. Aplikace vás bude jednoduše bavit a dovolí vám využít funkce vysavače na 100% i do takových detailů, jako je např. nastavení průtoku vody při mopování, což třeba dálkovým ovladačem nastavit nemůžete.

Robotický vysavač s mopem Concept VR3520 - mobilní aplikace
Robotický vysavač s mopem Concept VR3520 – mobilní aplikace

S mobilní aplikací je také spojená chytrá funkce Roomplan 3.0, která vám velmi usnadní orientaci díky automatickému rozdělení zmapovaného prostoru a následnou praci v něm. Praktická je možnost zmapovat úklid až pro 5 pater a v každém nastavit až 15 oblastí pro zónový uklid.

Dokonalou orientaci robotického vysavače zajišťuje navigace LeserTec 2.0, která podrobně naskenuje uklízený prostor, a také velké množství senzorů jako jsou senzory proti pádu, TOF senzor, LDS dálkoměr, antikolizní senzor a senzor pro radarové čidlo.

Umístění dokovací stanice je vhodné si předem dobře rozmyslet. Potřebuje volný prostor minimálně 6 cm od stěny, 0,5 m po stranách a 1,5 m před sebou. Není-li to nezbytně nutné, tak ji nepřemisťujte a ideálně s ní vůbec nehýbejte, protože ji vysavač používá jako zásadní orientační bod pro vytvořené mapy. Máte-li tedy vícepodlažní domácnost, přenášíte pouze vysavač a nepotřebujete žádnou další dokovací stanici.

V případě přemístění dokovací stanice riskujete ztrátu vygenerovaných map úklidu vč. nastavení zón a vysavač si následně musí vytvářet mapu zcela novou. Chcete-li si jinou pozici stanice jen vyzkoušet, zda vám bude lépe vyhovovat, je ideální si původní mapy před přesunem stanice uložit. Přednačtené mapy vám zkrátí dobu úklidu přibližně o ⅕, a to už za to stojí.

Samozřejmostí před úklidem je odstranění nevhodných překážek jako je pohozené oblečení nebo volné kabely. Vysavač je schopen překonat překážku o výšce úctyhodných 1,8 cm!

S nečistotami si poradí zásobník 2v1, který je tvořen nádobou na prach o objemu 300 ml a nádobou na vodu o objemu 200 ml. Po odklopení krytu zásobníku naleznete pod poměrně těžko oddělatelným sítkem Hepa filtr třídy 13 vč. pěnového filtru.

Vysavač je při vysávání důkladný a rotační kartáč odvádí dobrou práci. Koberce vždy nastavte jako zóny bez mopování.

Robotický vysavač s mopem 3 v 1 Laser UVC Concept VR3520 Real Force - sání
Robotický vysavač s mopem 3 v 1 Laser UVC Concept VR3520 – sání

S vytíracím modulem ve vysavači není podle návodu vhodné provádět nabíjení v dokovací stanici a také spouštět UVC lampu pro sterilizaci. V případě nasazeného vytíracího modulu také nedojde k vysátí nečistot do sáčku v dokovací nádobě. Vysavač se bez úpravy nastavení v aplikaci po skončení mopování sám nadokuje k nabíjení, k vysátí prachové nádoby ale dojde, až po sejmutí mopovacího nástavce. Jinak toto vyprázdnění probíhá zcela automaticky, což je opravdu praktické a pohodlné a vysoký výkon sání dokovací stanice vás rozhodně překvapí.

Co potěší, je velké množství příslušenství v základním balení a to vč. 6 ks bočních kartáčů. Kromě nich najdete v balení i 3ks hlavních kartáčů a to univerzální Carpet kartáč vhodný na všechny druhy povrchů, HardFloor kartáč na tvrdé podlahy a PET kartáč, který je ideální tam, kde jsou domácí mazlíčci nebo větší koncentrace srsti nebo vlasů.

Hardfloor kartáč k vysávání koberců nepoužívejte. K tomu je určen Carpet kartáč, se kterým je také koberec vysavačem správně automaticky detekován. Poznáte to zvýšením sacího výkonu na maximální úroveň poté, co vysavač najede na koberec.

Vysoký výkon vysavače, který lze jednoduše pomocí dálkového ovladače nebo mobilní aplikace měnit, zajišťuje baterie o velmi slušné kapacitě 5200 mAH. Podle výrobce tato kapacita zaručí provoz vysavače až na 250 minut.

Nutno podotknout, že při vysávání tvrdých podlah, kdy je výkon sání nízký a vysavač spíše zametá, jsme se k této hodnotě dostali. V případě vysávání koberců, kdy je výkon vysavače nejvyšší dokázal vysavač vysávat téměř 2 hodiny, což je velmi slušné číslo a pro přibližnou představu za tu dobu uklidil 130 m2 podlahové plochy. Tady však záleží na členitosti prostoru a výšce koberce.

Pokud poklesne energie v akumulátoru pod 15% přestane robotický vysavač uklízet a sám se vrátí k dobití akumulátoru do dokovací stanice.

Otestovaná doba plného nabíjení akumulátoru je přibližně 4,5 hodiny, což je i hodnota udávaná výrobcem.

Vysavač se pyšní velkým množství funkcí pro úklid, jako kompletní automatický úklid, lokální úklid, lokální turbo úklid a zónový úklid, kdy je možné například v mobilní aplikaci dále nastavit parametry jako úklid jednotlivých místností podle mapového podkladu, časové naplánování jednotlivých úklidů, oblasti bez vytírání, tichý režim nebo nastavení sacího výkonu a již zmiňovaného průtoku vody.

Pokud budete vysavač používat téměř každý den je vhodné provést každý den také  jeho kontrolu a údržbu. Primárně jde o kontrolu a očištění všech kartáčů, nádobky na prach vč.filtrů, senzorů nebo také vytíracího modulu s textilií, kterou lze jednoduše sejmout a vyprat v pračce. U dokovací stanice je vhodné překontrolovat stav prachového sáčku, čistotu nabíjecích kontaktů nebo čistotu hrubého filtru. Na plný prachový sáček vás vysavač sám upozorní.

Všechny tyto postupy jsou dokonale popsány v obsáhlé uživatelské příručce, kde jsou efektivně vyřešeny i běžné provozní problémy.

Příjemná je možnost komunikace vysavače v 7 jazycích vč.češtiny a možnost změny hlasitosti této komunikace.

Robotický vysavač s mopem Concept VR3520 - 2022
Robotický vysavač s mopem Concept VR3520

Celkově musíme uznat, že vysavač v testu prováděl úklid téměř dokonale a jeho orientace v prostoru byla prostě ohromující. Správná orientace je klíčová pro efektivní úklid s nízkou spotřebou energie a také pro minimalizaci škod na nábytku nebo rozích stěn. Díky své výšce pouhých 10 cm vysavač Concept VR 3520 doslova vysmejčí mnoho těžko dostupných prostor a naopak díky propracovaným kolečkům překoná nejden práh nebo nerovnost. Nastavitelné sání vám umožní zefektivnit úklid také u podlahy s menšími drážkami a je obzvlášť příjemné, když vás po návratu z práce nebo výletu čeká perfektně uklizená domácnost. Mobilní aplikace bavila a nabízela široké možnosti pro práci s robotickým vysavačem, od nastavení rychlého denního zónového vysátí drobků pod stolem po snídani, přes pravidelný důkladný úklid, po vytření podlah a UV dezinfekci. Za pár minut péče získáte pomocníka, který za vás denně odpracuje hodiny tvrdé práce.

S přihlédnutím ke skvělému poměru cena/výkon, při ceně necelých 15 000,- Kč, nelze jinak než nákup tohoto robotického vysavače s mopem 3 v1 Concept VR3520 jednoznačně doporučit.

Podrobný návod najdete také na webu výrobce. (https://www.my-concept.cz/img.asp?attid=15236796)

Nejdůležitější postřehy z testu (recenze) tyčového a ručního akumulátorového vysavače Concept VP6200

 • + poměr cena / výkon
 • + velké množství funkcí pro úklid
 • + baterie zabezpečuje velmi slušný výkon po dlouhou dobu
 • + výkon sání dokovací stanice vás mile překvapí
 • + velmi pěkný design vysavače a hlavně dokovací stanice
 • + poměrně kvalitní zpracování jednotlivých dílů
 • + jednoduché a praktické ovládání a to jak s dálkovým ovladačem tak hlavně mobilní aplikací
 • + velké množství bezpečnostních a pohybových senzorů
 • + navigace LaserTec 2.0 pro scan a vytvoření mapy pro úklid
 • + mobilní aplikace Concept Home se opravdu povedla a to vč.funkce Roomplan 3.0
 • + možnost úklidu až 5 pater dle jednotlivých map + až 15 oblastí pro zónový uklid
 • + vysává dobře jak tvrdé povrchy tak koberce
 • + multifunkčnost 3v1 (možnost vysávání, UVC sterilizace a nebo mopování)
 • + překoná překážky až do výšky 1,8cm
 • + UVC lampa pro sterilizaci
 • + Hepa filtr 13
 • + 3 stupně sacího výkonu
 • + možnost nastavení průtoku vody pro mopování (pouze v mobilní aplikaci)
 • + univerzální Carpet kartáč, HardFloor kartáč na tvrdé podlahy a PET kartáč
 • + velké množství příslušenství v ceně (3 ks Hepa filtrů vč.pěnových filtrů, 6 ks prachových sáčků a 6 ks bočních kartáčů)
 • + uživatelská příručka je velmi podrobně a prakticky zpracovaná
 • podporuje pouze Wi-Fi síť 2,4GHz
 • v balení nejsou mikrotužkové baterie AAA do dálkového ovladače

Zajímáte se o hodnocení nejlepších robotických vysavačů u nás i na zahraničních trzích? Tak to určitě navštivte naše testy robotických vysavačů, kde najdete přehledně srovnané produkty od těch nejlepších, které nesmí uniknout vaší pozornosti!

Test, recenze robotický vysavač s mopem Concept VR3520 – 2022