Testy sporáků, varných desek a trub

Testy sporáků, varných desek a trub 2016/2017 (vítěz hodnocení) – Jak vybrat nejlepší ?

Testy sporáků, varných desek a trub - vítěz sporáků 2016/2017

Testy sporáků, varných desek a trub – vítěz hodnocení

Testy sporáků, varných desek a trub 2016/2017 – Sporák je asi nejdůležitějším spotřebičem v celé kuchyni a jedná se kombinaci varné desky a trouby. Jeho základní rozdělení je dle použitého zdroje energie a to na elektrický, plynový nebo kombinovaný, který je pravděpodobně nejpoužívanější variantou. Jeho členění dle umístění je na volně stojící sporák (varná deska + trouba), který je opět nejpoužívanější variantou nebo ve variantě sestavy, která je vestavena do kuchyňské linky a to jako samostatná varná deska a samostatná trouba.

Výběr sporáku dle druhu energie vychází z možnosti, jakou energii můžeme v dané domácnosti využívat. A to buď plyn (zemní plyn nebo propan butan), elektřinu (většina sporáků vyžaduje připojení 400 V). Nejlepší variantou zůstává kombinace plynu i elektřiny.

Elektrické sporáky (varné desky) – zpravidla u nich máme na výběr ze tří varných desek (litinové, sklokeramické a indukční).

Litinové plotny – jsou relativně levné a odolné, nevýhodou však je jejich nehospodárnost a využitelnost energie, která je max.60%.

Sklokeramické desky – jsou daleko efektivnější (využitelnost energie je standardně 70%) a jejich nahřátí je provedeno do 15 sekund. Pro efektivnější provoz je výhodné použít vícezónové plotýnky se zónami pro superrychlé nahřátí (Sprint start, Quick systém, Hilight zóna) a tzv. varným infračerveným senzorem. Nevýhodou však je okamžité připékání jídla, které přeteče z hrnce.

Hodnocení varných desek - nejlepší varné desky

Hodnocení varných desek – vítěz

Indukční desky – vzhledově vychází ze sklokeramických desek, avšak princip ohřevu je zde úplně jiný. K ohřevu zde dochází přímo uvnitř hrnce a to na dotykových plochách mezi deskou a hrncem. Díky tomuto způsobu je ohřev nejefektivnější. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a nutnost používat vhodné nádobí pro tento ohřev.

Plynové sporáky (hořáky) – jsou prozatím nejoblíbenějším typem varných ploten. Jejich výhodou je výborná regulace výkonu (neplatí pro plynové trouby), nízké provozní náklady a rychlost ohřevu. Lze zde použít klasický zemní plyn nebo v případě výměny plynových trysek i propan-butan.

Trouby – jejich základní rozdělení je na elektrické a plynové.

Elektrické trouby – jsou nejpoužívanějším druhem. Jejich výhodou je skvělá regulovatelnost ohřevu (50-260°C) a v případě použití horko-vzduchu i dokonalá rovnoměrnost prohřátí. Nevýhodou je nutnost připojení na 400 V.

Plynové trouby – v dnešních domácnostech jsou již málo používané z důvodu špatné regulace a nerovnoměrného ohřevu.

Kombinované sporáky – jsou nejvíce vyhledávanou variantou a to z důvodu použití plynových hořáků a elektrické trouby. Výsledkem spojení těchto variant dostaneme efektivní, výkonný a komfortní spotřebič. U obou variant bychom se měli také zaměřit na funkce a doplňky (velikost trouby, dětská pojistka, osvětlení vnitřního prostoru trouby, předehřívání, rozmrazování, grilování, pečení, různé stupně a druhy čištění trouby, v případě plynové trouby i elektrické zapalování a kontrola plamene).

Neméně důležitou věcí při výběru sporáku je jeho energetická náročnost, která je označena na štítku písmeny A až G (G – je nejvíce energeticky náročný spotřebič).

Testy sporáků, varných desek a trub - vítěz trub

Hodnocení trub – vítěz

Pro výběr sporáku je také nutné rozhodnutí, zda požadujeme volně stojící sporák (šířky 50cm, 55 cm nebo 60cm), který je levnější a jednoduchý na montáž nebo vestavný sporák, který je absolutně variabilní. Vestavná varianta nám umožňuje neomezené kombinace v uspořádání kuchyně. Pokud připočteme tzv. polyvalentní varnou desku a troubu (obě zařízení mohou být umístěny v jiné části kuchyně, ale ovládání je společné na jednom spotřebiči) dosáhne uspořádání a využitelnost v kuchyni dokonalosti.

Pro lepší výběr použijte hodnocení sporáků (trouby a varné desky) 2016/2017:

Hodnocení a testy sporáků, varných desek a trub je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Testy sporáků, varných desek a trub – vítěz hodnocení nejlepší sporák, indukční a plynová deska, vestavná trouba

Testy sporáků, varných desek a trub – Hledáte, který kombinovaný sporák, trouba nebo varná deska je vítězem hodnocení zákazníků. Přečtěte si hodnocení nejlepších kombinovaných sporáků, varných desek a trub dle zákazníků a německého Testberichte.de

Kombinované sporáky

Zobrazit další informace o sporácích z testu

Varné desky

Zobrazit další informace o varných deskách z testu

Zobrazit další informace o troubách z testu

Zdroj: Testberichte.de

Některé z produktů jsou novinkami nebo určené pro německý trh.

V České republice jsou aktuálně nejoblíbenější (nejlépe hodnoceny) tyto sporáky, trouby a varné desky:

Nejlepší kombinované sporáky 2016/2017

Zobrazit kompletní nabídku nejprodávanějších sporáků

Nejlepší varné desky 2016/2017 – indukční a plynové

Zobrazit kompletní nabídku nejprodávanějších varných desek

Nejlepší vestavné trouby 2016/2017

Zobrazit kompletní nabídku nejprodávanějších trub

Přejeme Vám, ať si v hodnocení a testech kombinovaných sporáků, varných desek nebo trub vyberete ten pravý spotřebič, který Vám bude dokonale vyhovovat.

Testy sporáků, varných desek a trub 2017, Testy sporáků, varných desek a trub 2016, Testy sporáků, varných desek a trub