Testy úrazového a životního pojištění

Testy úrazového a životního pojištění – Jak vybrat nejlepší ?

Testy úrazového a životního pojištění - úrazové pojištění 2023/2024 - nejlepší
Testy úrazového a životního pojištění

Testy úrazového a životního pojištění – pokud uvažujete o výběru nejlepšího úrazového a životního pojištění v konkrétní pojišťovně, měly byste se zaměřit na několik zásadních informací. Pokusíme se vám výběr nejlepšího úrazového a životního pojištění usnadnit jednoduchým soupisem těchto informací.

Úrazové pojištění – nejčastěji se při sjednání úrazového pojištění pojistíte na rizika jako jsou trvalé následky při úrazu a to nejen invaliditu, výdaje na nezbytnou dobu léčení při úrazu, celkovou hospitalizaci v nemocničním zařízení a v tom nejhorším případě i na úmrtí, tedy smrt způsobenou následky úrazu.

V případě pojištění malého dítěte jsou pojišťovny velmi ochotné. V případě pojištění starší osoby (cca nad 70let) však ochotu pojistit tuto osobu nečekejte.

Tento druh pojištění bývá jedním z nejméně nákladným druhem pojištění a nejen z tohoto důvodu jej nelze jinak než doporučit, jelikož náklady spojené s úrazem mohou být pro někoho likvidační. Úrazové pojištění je velmi často doporučováno v rámci pojištění rodinných příslušníků, kteří jsou živiteli dané rodiny, jelikož výpadek příjmu při vážném úrazu, případně smrti je pro tuto rodinu naprosto fatální.

Pozor na výluky, tedy případy, kdy vám pojišťovna krátí plnění, případně vám neproplatí nic. Např. při úrazu který je zaviněn nadměrnou únavou, nedodržením ochranných pomůcek a výbavy a nezapomínejte také na možnost nedostat nic při úrazu, kdy jste požili alkohol nebo omamné látky.

Ukončením smlouvy úrazového pojištění určitě nečekejte, že dostanete nějaké peníze (úrazové pojištění není žádné spoření).

Testy úrazového a životního pojištění - nejlepší životní pojištění 2023/2024
Testy úrazového a životního pojištění – životní pojištění

Životní pojištění – u tohoto typu pojištění máte na výběr ze tří variant pojištění (rizikové životní pojištění, kapitáloví životní pojištění a investiční životní pojištění). U těchto typů produktů se téměř vždy vyplatí uzavřít si daný druh pojištění v co nejmladším věku.

Rizikové životní pojištění – je uzavřeno pouze na případ smrti. Můžete si však dopojistit rizika úrazu s trvalými následky (tím se stává velmi podobné jako úrazové pojištění). Jedná se o garantované pojištění kde nic nespoříte ani neinvestujete.

Kapitálové životní pojištění – zde kombinujete složku pojištění jak pro případ smrti, tak i dožití s naspořenou složkou spoření. Spořící složka je pojišťovnou investována a zhodnocována a v případě dožití konce smlouvy tohoto pojištění je vám tato kapitálová složka vyplacena.

Investiční životní pojištění – jedná se o nejrizikovější druh životního pojištění, ale také s možností nejvyššího výdělku. Pojišťovna po dohodě s klientem investuje do podílových fondů. Garance zisku však není v žádném případě zaručena a riziko bere klient sám na sebe.

Nemocenské pojištění – pro zaměstnance je povinností platit si nemocenské pojištění dána zákonem. Pro OSVČ (osoby samostatně výdělečně činné) je možnost platit si nemocenské pojištění dobrovolná.

Rada na závěr. Nejlevnější neznamená nejlepší. Sledujte výše uvedené parametry, testy a dostupné recenze příslušných druhů pojištění + doporučujeme provést kontrolu smluv s nalezením nejvýhodnějšího produktu na trhu.

TIP – Výpočet úrazového pojištění – jednoduché porovnání, kolik minimálně zaplatíte?

Přečtěte si hodnocení nejlepšího úrazového, životního a nemocenského pojištění dle německého Testberichte.de z předchozích let.

Testy úrazového a životního pojištění – nejlepší pojištění

úrazové pojištění

 • Generali ČP – SBU 15                             hodnocení – 1,0
 • Allianz – SBU PLUS OBUU                     hodnocení – 1,0
 • Axa – SBU ALVSBV                                  hodnocení – 1,1
 • Ergo – SBU Premium Q25                     hodnocení – 1,1

Zobrazte si další informace o úrazovém pojištění z testů

životní pojištění

 • Allianz – Risiko LV LOU                           hodnocení – 1,5
 • Uniqa – EURplus                                      hodnocení – 1,9
 • Generali ČP – Risk Control                     hodnocení – 2,1
 • Ergo – Risk                                                hodnocení – 2,2

Zobrazte si další informace o životním pojištění z testů

nemocenské pojištění

 • Axa – soukromé zdravotní pojištění     hodnocení – 1,1
 • DKV – soukromé zdravotní pojištění    hodnocení – 2,8
 • Allianz – soukromé pojištění                  hodnocení – 3,7

Zobrazte si další informace o nemocenském pojištění z testů

Zdroj: Testberichte.de

V české republice jsou nejoblíbenější (s nejvyšším počtem uzavřených smluv životního a úrazového pojištění) tyto pojišťovny

 1. Nejoblíbenější pojišťovny úrazového a životního pojištění 2023/2024
  Nejoblíbenější pojišťovny úrazového a životního pojištění

  Kooperativa

 2. Generali Česká pojišťovna
 3. NN
 4. Allianz
 5. ČSOB
 6. UNIQA
 7. Česká podnikatelská pojišťovna

(seřazeno sestupně od pojišťoven s nejvyšším počtem smluv)

Zdroj: Česká asociace pojišťoven

Pro rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek pojištění vyzkoušejte tento dokonalý porovnávač, který je zcela zdarma.

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnávač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 • – energií (plynu, elektřiny)
 • – hypoték, spoření a půjček
 • pojištění (havarijní, cestovní, domácnosti, nemovitosti, životní, úrazové a povinné ručení)
 • – mobilních tarifů

Použijte tento dokonalý porovnávač, je pro vás zcela zdarma.

 

Testy úrazového a životního pojištění 2023/2024

4.6/5 - (116 votes)