Test, recenze IPL epilátor Concept IL5020 Perfect Skin PRO anti age

Test, recenze IPL epilátor Concept IL5020 Perfect Skin PRO anti age

Test, recenze IPL epilátor Concept IL5020 Perfect Skin PRO anti age - 2023
Test, recenze IPL epilátor Concept IL5020 Perfect Skin PRO anti age

Do rukou se nám dostal k otestování IPL epilátor Concept IL5020 Perfect Skin PRO anti age

Nejprve se podíváme, co je obsahem základního balení a jaké jsou parametry IPL epilátoru Concept IL5020 Perfect Skin PRO anti age udávané výrobcem. Následně si tento IPL epilátor otestujeme a pokusíme se zjistit jeho zásadní přednosti ale také nedostatky.

Obsah balení IPL epilátor Concept IL5020 Perfect Skin PRO anti age

 • – tělo bezdrátového epilátoru
 • – nástavec s lampou na epilaci (3,6cm2)
 • – nástavec s lampou na akné
 • – nástavec s lampou na omlazení pleti
 • – nástavec na zklidnění pokožky
 • – pomocný magnetický nástavec na obličej (1,4cm2)
 • – pomocný magnetický nástavec na intimní partie (2cm2)
 • – nabíjecí adaptér (délka kabelu cca 1,8m)
 • – uživatelská příručka a list se záručními podmínkami (CZ, SK, PL, HU, LV, EN, DE, FR, IT, ES, RO)

Základní parametry IPL epilátor Concept IL5020 Perfect Skin PRO anti age

 • Výrobce: Jindřich Valenta – Concept
 • Rozměr balení: 230 x 200 x 150 mm
 • Napětí vstup: 100-240 V
 • Napětí výstup: 12 V
 • Příkon: 36 W
 • Hmotnost balení kpl.: 1760g
 • Hmotnost samotného IPL: 340g
 • Životnost lamp: 3 x 500 000 impulzů
 • Intenzita světelného impulzu: max. 4,4 J/cm²
 • Energie optického záření: 4,7-15,6 J
 • Vlnová délka: epilace: 530-1200 nm, omlazení pleti: 600-1200 nm, akné: 490-1200 nm
 • LED displej
 • Mobilní aplikace Concept IPL pro plánování ošetření
 • Baterie: Li-Ion
 • Doba nabíjení dle výrobce: 60 min.
 • Jazyky návodu k obsluze: čeština, slovenština, polština, maďarština, litevština, angličtina, němčina, francouzština, italština, španělština, rumunština

Podrobný návod najdete také na webu výrobce. (https://www.my-concept.cz/img.asp?attid=16068031).


Videorecenze IPL epilátor Concept IL5020 Perfect Skin PRO anti age
Videorecenze IPL epilátor Concept IL5020 Perfect Skin PRO anti age

Test, recenze IPL epilátor Concept IL5020 Perfect Skin PRO anti age – realita, přednosti a nedostatky.

IPL epilátor Concept IL5020 Perfect Skin PRO anti age
IPL epilátor Concept IL5020 Perfect Skin PRO anti age

Tento 340 g vážící epilátor má velmi hladký plastový povrch a jeho rukojeť i přes jeho hladkost sedí v ruce dobře.

V horní části najdete tlačítko zapnutí a vypnutí, kterým zároveň měníte i intenzitu záblesků. Také zde najdete indikátor připravenosti epilátoru a LED displej.

Na přední straně epilátoru je umístěno tlačítko pro uvolnění impulzu a také plochu pro výměnné nástavce. Dále jsou z přední a zadní strany umístěny otvory pro chlazení epilátoru.

Zespodu epilátoru je již pouze vstup pro nabíjecí adaptér.

Epilátor můžete používat buď s připojeným síťovým adaptérem a nebo zcela bez něj. Doba nabití od úplného vybití je cca 60 minut.

Epilátor od Conceptu při výměně hlavního nástavce umožňuje v zásadě použití čtyřmi hlavními způsoby a to: epilování s nástavcem 3,6 cm2, odstraňování akné, omlazování pleti a zklidňování pokožky. U prvních třech způsobu jde navíc využít pomocné magnetické nástavce o ploše 2 cm2 a 1,4 cm2 pro redukci velikosti ošetřované plochy a lepší přístupnost. Všechny se jednoduše nacvakávají na tělo epilátoru

Před epilací by měla být pokožka důkladně oholená a zbavená případných nečistot, krémů a make-upu. Samozřejmostí je, že epilátor nikdy nepoužíváte na dětskou pokožku a určitě jej např. u mužské populace nezkoušejte používat k odstranění vousů.

Epilátor IPL také není vhodné používat tam kde máte přirozeně tmavou pokožku, tetování, pihy, mateřská znaménka, vyrážku, ekzém, citlivější pokožku a nebo po opalování. Jeho účinnost je výrazně snížena pokud máte bílé, šedé a nebo světlé chloupky.

IPL epilátor Concept IL5020 - vhodnost použití
IPL epilátor Concept IL5020 – vhodnost použití

Pravidlem je, že nikdy neošetřujeme stejnou plochu častěji než po 2 týdnech.

Pomocí tlačítka volíte intenzitu ošetření v rozmezí 1 až 5 a závisí na typu vaší pokožky tedy tzv. fototypu I až VI. Epilátor není vhodný pro pokožku s fototypem VI, tedy pokožku typu afroamerická. Čím světlejší pokožku máte tím vyšší hodnotu můžete nastavit a naopak. V případě prvního ošetření ale u všech fototypů, tedy i u alabastrově bledé pokožky, nepoužívejte vyšší hodnotu nastavení než 3. Teprve tehdy, pokud bude vše bez problémů, můžete u následujících ošetření u světlejší pokožky použít nastavení s hodnotou 4 nebo 5.

Na výběr máte také ze dvou druhů režimů ošetření – Precision a nebo Gliss .

Režim Precision je vnímán jako přesný režim vhodný pro ošetření nejcitlivějších partií, kdy jednotlivé impulzy vysíláte krátkým stisknutím tlačítka pro uvolnění impulsu.

Režim Gliss je zcela automatický a je vhodnější pro uživatele, kteří již mají s používáním přístroje nějakou zkušenost. Ovládací tlačítko stačí držet stisknuté po celou dobu a epilátor pouze posouvat po pokožce. Přístroj bude pravidelné impulzy vysílat zcela sám.

Epilátor má také funkci automatického vypnutí po 5 minutách nečinnosti a nebo také bezpečnostní senzor např. pro ochranu zraku. Ať byste se snažili sebevíc, k vyslání impulzu nedojde, pokud není nástavec plně přiložen celým obvodem k ošetřované ploše.

Doba ošetření se samozřejmě mění v závislosti na velikosti ošetřované plochy a zručnosti uživatele. Standardně lze uvést, že epilace jedné nohy při režimu Gliss zabere 15-20 minut. V případě ošetření podpaží v režimu Precision počítejte s dobou pod dvě minuty.

Při plném nabití baterie dosáhnete při intenzitě ošetření 1 přibližně 1350 impulzů, při úrovni 2 – 1000 impulzů, při úrovni 3 – 700 impulzů, při úrovni 4 – 550 impulzů a při úrovni 5 asi 500 impulzů.

Životnost jedné lampy dosahuje cca 500 000 impulzů a pro představu 100 000 záblesků vydrží podle odborníků na 5 let při ošetřování celého těla a na 12 let pokud budete epilovat pouze nohy, třísla a podpaží.

Epilace pomocí epilátoru IPL opravdu funguje, jen musíte počítat s tím, že výsledku nedosáhnete po prvním použití. Především proto, že všechny chloupky nikdy nejsou současně ve stejné růstové fázi a IPL dokáže ovlivnit pouze ty aktivně rostoucí.

Test, recenze IPL epilátor Concept IL5020 - nástavec na epilaci
Test, recenze IPL epilátor Concept IL5020 – nástavec na epilaci

Standardně se první pozitivní výsledky dostaví skokově po prvních čtyřech ošetření, kdy je mezi každým ošetřením nutný rozestup přibližně 2 týdny. Z těchto důvodů začnete vnímat příjemnou změnu asi po 2 měsících používání. Opravdu výrazného až kompletního úbytku chloupků dosáhnete přibližně po 8 ošetřeních, tedy 4 měsících užívání. Ti se světlejší pletí a tmavšími chloupky dosahují výsledků nejrychleji. V této fázi je již výsledek dlouhodobý a pokožku ošetřujete až v okamžiku, kdy si všimnete opětovného růstu chloupků. Běžně se jedná o dobu 4-6 měsíců a pro udržení hladké pokožky na dalšího půl roku stačí 1-2 ošetření.

Pro jednodušší orientaci a plánování epilace je možné používat praktickou mobilní aplikaci Concept IPL.

Při ošetřování oblasti bikin nebo obličeje budete nejspíš potřebovat zmenšit velikost ošetřované plochy kvůli citlivosti nebo lepší dostupnosti, a tady je ideální použít pomocné magnetické nástavce, které redukují ošetřovanou plochu na 2 cm2 respektive 1,4 cm2.

Velkou výhodou Concept IL5020 je možnost využití epilátoru k ošetřování akné. Kůra s nástavcem na odstranění akné přinese aknózní pokožce zklidnění, urychlí vyhojení aktivních pupínků a celkově redukuje počínající záněty. Při této aplikaci je nutné, aby na jedno místo byly vyslány max. 3 impulzy (záblesky) denně, a to vždy s nastavením intenzity na 1.stupeň. I zde má lampa životnost úctyhodných 500 000 impulzů.

Při výměně nástavce epilátoru za nástavec s lampou na omlazení pleti můžete pravidelnou světelnou kúrou docílit redukce hormonálních pigmentových skvrn i drobných žilek. Pleť je po ošetření viditelně svěžejší a sjednocenější.  Na jedno místo opět vysílejte max.3 impulzy (záblesky) 1x za tři dny s nastavením intenzity maximálně na 1.stupeň. I zde počítejte s životností cca 500 000 impulzů.

Posledním nástavcem, který již však neobsahuje lampu je nástavec na zklidnění pokožky, kterým chladíte a zklidňuje vaši pokožku.

Concept se toho vůbec nebál a poslal na trh IPL, které má proti konkurenci hodně co nabídnout. Epilace IPL nebolí. Pokud byste omylem zasáhli pihu nebo tmavší místo, trochu to štípne. Mateřská znaména důsledně chraňte. Epilace opravdu funguje, jen počítejte, že především z počátku je nutné pravidelné používání. Kdo vytrvá, toho dlouhodobě hladká pokožka nemine a nutno říct, že kůže po IPL epilaci má i celkově hezčí tonus. Ideální je začít v zimě, kdy je pokožka nejsvětlejší.

Concept  IL5020 Perfect Skin PRO anti age papírově vyniká opravdu dlouhou životností lamp a vezmete-li v úvahu, že za jednu cenu dostanete lampy 3, máte opravdu výjimečný poměr cena/výkon.

IPL epilátor Concept IL5020 - kufřík
IPL epilátor Concept IL5020 – kufřík

Výdrž baterie je slušná a v testu nebyl problém zvládnout na nejvyšší výkon ošetřit obě celé nohy. Perfektní je, že přístroj můžete používat i po připojení k síti, což není pravidlem u všech výrobců. Máte tak jistotu, že neskončíte s neošetřenou částí a nemusíte čekat na dobití přístroje.

Regenerace citlivých oblastí po epilaci je s chladící hlavicí jednoznačně rychlejší, stejně tak vyhojení zanícených míst díky hlavici na péči o akné. Omlazující efekt můžete porovnat sami.

LED displej je přehledný a ovládání jednoduché a intuitivní. Designově se tento Concept povedl a i celková pevnost a zpracování dílů je dobrá. V ceně máte i stylové balení v praktickém kufříku avšak některé nástavce z něj jdou hůře vyjmout. Epilátor se při delším provozu lehce zahřívá, což je však běžné i u jiných výrobců IPL. Celkově můžeme říct, že v poměru cena výkon se jedná opravdu o výjimečný přístroj a my můžeme nákup Concept  IL5020 Perfect Skin PRO anti age jednoznačně doporučit.

Nejdůležitější postřehy z testu (recenze) IPL epilátoru Concept IL5020 Perfect Skin PRO anti age

 • + opravdu funguje (jen je nutné pravidelně používat)
 • + poměrně dlouhodobý účinek
 • + poměr cena/výkon
 • + velké množství nástavců (3x s UV lampou, 1xna zklidnění a 2x pomocné magnetické k redukci aplikované plochy)
 • + praktické 2 režimy ošetření (Gliss a Precision)
 • + nejvyšší účinnost epilace pro osoby se světlejší pokožkou a tmavějšími chloupky
 • + bezpečnostní senzor na ochranu zraku
 • + možnost použití bez kabelu
 • + slušná výdrž baterie (bez připojení k síti)
 • + dlouhá výdrž lampy až 500 000 záblesků (celkem 3 lampy x 500 000 = 1 500 000 záblesků)
 • + LED displaj
 • + povedený design
 • + poměrně kvalitní zpracování jednotlivých dílů (magnetické nástavce velmi jednoduše aplikujete)
 • + uživatelská příručka je podrobně a prakticky zpracovaná
 • +/ stylové balení v praktickém kufříku avšak některé nástavce jdou z kufříku hůře vyjmout
 • +/ jednoduché a intuitivní ovládání, avšak samotná epilace na nejvyšší intenzitu zabere poměrně dlouhou dobu
 • lehce se při delším provozu zahřívá (je však běžné u jiných typů IPL epilátorů)

Test, recenze IPL epilátor Concept IL5020 Perfect Skin PRO anti age – 2023