Testy elektrokoloběžek

TESTY elektrokoloběžek – Jak vybrat nejlepší elektrokoloběžku

TOP prémium produkt v kategorii elektrokoloběžky 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii elektrokoloběžky 2023/2024

Testy elektrokoloběžek 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) elektrokoloběžek na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů elektrokoloběžek a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší elektrokoloběžky. Všechny testy a recenze elektrokoloběžek jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší elektrokoloběžku

 

Už princezna Koloběžka první si uměla jízdu na koloběžce užít. A co by teprve řekla na moderní elektrokoloběžky, které jsou žhavým trendem posledních let!

Pokud i vy zvažujete pořízení elektrokoloběžky, máme pro vás cenné rady a informace, díky kterým zjistíte, jak si vybrat elektrokoloběžku na míru vašim představám.

 

Proč si pořídit elektrokoloběžku?

Koloběžky už dávno nejsou pouze dětskou záležitostí. A to zejména ty s motorem. Elektrokoloběžka je do jisté míry módní záležitostí, kterou musíte mít.

Spolehlivě vás ale poměrně rychle dopraví do práce nebo na nákup, vybírat ale můžete také terénní koloběžky, které dají nový ráz vašim výletům. Na rozdíl od kola elektrokoloběžku snadno sbalíte do kufru auta a ani v bytě vám nezabere mnoho místa.

 

Typy elektrokoloběžek

Městské elektrokoloběžky jsou malé, lehké a skladné. Menší kolečka vás spolehlivě provezou městem a jsou určena pro pohyb po rovném a pevném terénu.

Běžně s nimi dosáhnete rychlosti okolo 25 – 30 km/hod. a snadno je během pár minut složíte pro přenášení nebo naložení do auta.

Dojezdová kapacita městských elektrokoloběžek se liší v závislosti na kapacitě a velikosti baterie, průměrně s nimi ale na jedno nabití zvládnete 15 – 30 km.

Terénní elektrokoloběžky mívají větší kola, masivnější konstrukci a celkově působí větším a bytelnějším dojmem. Zvládnou i nerovný terén, jsou tak ideální pro výlety za přírodou.

Kola se neliší pouze velikostí, ale také typem. Oproti klasickým polyuretanovým kolům běžných elektrokoloběžek mají kola nafukovací a často také odpružená.

Zdoláte s nimi i kopce a terén, jsou rychlejší a mají delší dojezd, většinou 40 – 60 km. Samozřejmě ale musíte počítat také s vyšší pořizovací cenou.

 

Jak vybrat elektrokoloběžku

Pokud už máte jasno, zda sáhnout po elektrokoloběžce do města nebo do terénu, je potřeba se podívat i na další parametry, které by měly při výběru hrát prim. Jsou to především …

1. Výkon elektrokoloběžky – do města postačí méně výkonná, do terénu budete potřebovat silnější.

Koloběžky s nejnižším výkonem se pohybují na hranici 200 W a jedná se spíše o dětské elektrokoloběžky.

Pro dospělé je potřeba vybírat do města výkon okolo 400 W.

Pro terénní elektrokoloběžky ideálně výkon v rozmezí 600 – 1000 W nebo ještě silnější.

2. Maximální rychlost elektrokoloběžky se odvíjí zejména od výkonu. Samozřejmě ji ovlivňují také hmotnost uživatele a náročnost terénu, běžné městské elektrokoloběžky ale zvládnou 20 – 30 km/hod, výkonné terénní koloběžky jedou i 50 km/hod.

Určitě ale zpočátku nedoporučujeme volit nejrychlejší elektrokoloběžky, pro děti a začátečníky bohatě postačí i 20 km/hod.

3. Kapacita baterie je udávaná v Ah a udává maximální dojezd na jedno nabití. U elektrokoloběžek rozlišujeme 2 typy baterií – lithiové a olověné, které už ale postupně z nabídky mizí. Lithiové baterie jsou totiž lehčí a mají větší kapacitu i delší životnost.

4. Velikost a typ koleček – při jízdě po rovných cestách ve městě postačí malá polyuretanová kolečka, časem ale musíte počítat s jejich opotřebením a výměnou. Při jízdě terénem jsou potřeba větší nafukovací kola, která déle vydrží, stačí je občas přifouknout.

Malá kolečka jsou sice designovým doplňkem, mají ovšem problém i s menšími nerovnostmi, nejsou příliš stabilní a občas se zaseknou. Naopak velká kola u koloběžek mohou snížit její ovladatelnost a jsou tak vhodná pro zkušenější jezdce.

5. Brzdy – u většiny koloběžek najdeme klasické mechanické kotoučové brzdy ovládané páčkou. Známe je také z jízdních kol, u koloběžek je jimi někdy vybaveno jedno, jindy obě dvě kola.

Některé levnější koloběžky s menším výkonem mohou mít také méně rozšířené elektromagnetické brzdy, ty ale nejsou tak účinné a prodlužují brzdnou dráhu.

6. Hmotnost – lehčí koloběžku určitě uvítáte ve městě (od 4 kg), terénní elektrokoloběžky zase mívají těžsí a bytelnější konstrukci (až 40 kg). 

A s tou souvisí také maximální nosnost elektrokoloběžky, která se pohybuje v rozmezí 50 – 150 kg.

7. Funkce elektrokoloběžek a doplňky mohou být dalším důležitým kritériem. Hodit se může zejména:

  • zvonek a stojánek
  • tachometr
  • osvětlení a odrazky
  • displej zobrazující alespoň stav baterie

Hodit se ale může také tempomat (jízda konstantní rychlostí prodlužuje životnost baterie) nebo možnost propojení displeje s mobilním telefonem.

  

Nejprodávanější levné elektrokoloběžky 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné elektrokoloběžky 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy elektrokoloběžek 2023/2024:

Hodnocení a testy elektrokoloběžek je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – elektrokoloběžka je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších elektrokoloběžek dle německého Testberichte.de

 

Testy elektrokoloběžek 2024 – vítěz testu nejlepší elektrokoloběžka

 

 1.  Ninebot MAX G30E II – 65km, 19kg, více…  hodnocení 1,4
 2.  Xiaomi Mi Pro 2 – 45km, 14,2kg, více…  hodnocení 1,5
 3.  Razor Power Core E-90 – 10km, 9,8kg  hodnocení 1,5
 4.  Xiaomi Mi 1S – 30km, 12,5kg, více…  hodnocení 2,4
 5.  EM2GO FW103 – 14km, 10,4kg  hodnocení 2,9

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu elektrokoloběžek

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto elektrokoloběžky

Nejprodávanější levné elektrokoloběžky (budget)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Sencor Scooter One S20 Sencor Scooter One S20 6 695 1,8
2. Bluetouch KIDS Bluetouch KIDS 2 257 2,0
3. Kugoo KIRIN M4 PRO Kugoo KIRIN M4 PRO 727 1,6
Nejprodávanější standardní elektrokoloběžky
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. MS Energy e20 MS Energy e20 11 490 2,1
2. Sencor Scooter S70 Sencor Scooter S70 11 990 2,0
3. Xiaomi 4 PRO 2nd Gen Xiaomi 4 PRO 2nd Gen 12 240 1,0
Nejprodávanější TOP elektrokoloběžky (premium)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Teverun Blade Mini Pro Teverun Blade Mini Pro 21 490 1,0
2. Mukuta 10 Plus Mukuta 10 Plus 26 999 1,3
3. Kugoo Kirin G4 Kugoo Kirin G4 21 440 1,0

Zobrazte si další nejprodávanější elektrokoloběžky

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU elektrokoloběžek + NEJPRODÁVANĚJŠÍ elektrokoloběžka ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu elektrokoloběžek (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší elektrokoloběžky v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Ninebot MAX G30E II Xiaomi Mi Pro 2
Testy elektrokoloběžek – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené elektrokoloběžky 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy elektrokoloběžek 2023/2024


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

5/5 - (4 votes)