Testy kávy

Testy kávy 2021 – Jak vybrat nejlepší zrnkovou, mletou, instantní a kávu z kapslí

Testy kávy - vítěz testu 2020/2021
Testy kávy – vítěz testu

Testy kávy 2020/2021 – Víte jak navodit tu správnou pohodu a odpočinek? Co takto výborný dezert a k němu tu nejlepší kávu jakou si umíte jen představit. Ale jaká by to měla být? No přeci ta, která vám nejvíce chutná a máte u ní jistotu, že se jedná o kvalitní druh kávy. My se vám s tímto výběrem pokusíme pomoci a poskytneme vám informace na co se při výběru zaměřit.

Druhy káv – (Arabica, Robusta, Bezkofeinová káva, Cibetka, Zelená káva)

– Arabica – jedná se o nejoblíbenější typ kávy, která má jemnou, ale velmi intenzivní chuť. Je vnímána jako nejkvalitnější druh kávy a proto také patří mezi ty nejdražší. Pěstována je v oblastech střední Ameriky a Afriky.

– Robusta – je méně známější a používanějším druhem kávy a to zejména pro svoji velmi výraznou hořkou chuť. Má velký obsah kofeinu a její pěstování je mnohem jednodušší než u Arabici. Z těchto důvodů je také významně levnější. Při výrobě káv je robusta přimíchávána k arabice, ale arabica je téměř vždy hlavní složkou vyráběné kávy.

– Bezkofeinová káva – vždy se jedná o kávu, která je klasická (tedy Arabica, Robusta, ..), a kofein je z této kávy různými procesy odstraňován (chemickými, vodními, či jinými procesy). Veškeré kávové boby totiž vždy obsahují poměrně velké množství kofeinu.

– Cibetková káva – je velmi vzácný a také velmi drahý druh kávy, který se vyrábí z trusu zvířat (Cibetka palmová). Chuť této kávy je opravdu intenzivní a aromatická. V ČR se stímto druhem kávy setkáte jen výjimečně a za originál si opravdu připlatíte.

– Zelená káva – jedná se o nepražený druh kávy, který je výrazně zdravější než klasická pražená káva. Je vhodná i při hubnutí, jelikož brání vstřebávání cukru a má celkově pozitivní vliv na metabolismus.

Formy káv – (Zrnková, Mletá, Instatntní, Kapsle nebo-li E.S.E.pody)

– Zrnková – jedná se o upražená zrnka kávy, které je nutné před přípravou umlít. Výhodou je jejich čerstvost, vůně, aroma a možnost zvolit si libovolnou hrubost umletí. Nevýhodou je nutnost použití mlýnků nebo automatických kávovarů.

– Mletá – v tomto případě se jedná již o připravenou směs umleté kávy. Výhodou je rychlost přípravy, výraznější chuť než u instantní kávy a také nepotřebu mlýnku. Nevýhodou je „slabší“ chuť než u zrnkové kávy a kratší čerstvost.

– Instantní – vyrábí se speciálními procesy převážně z hrubě mleté kávy. Výhodou je rychlá a snadná příprava při kterém nepotřebujeme žádné složité zařízení (pouze zalijete horkou vodou). Nevýhodou však je její méně výrazná chuť a aroma oproti mleté a zrnkové kávě (v některých případech se aroma musí kávě zpětně dodat uměle – chemickými procesy).

– Kapsle (E.S.E.pody) – jedná se o přesně porcovanou umletou kávu, která je uzavřená ve speciálních kapslích. Jejich výhodou je rychlá příprava, velmi dlouhá doba skladovatelnosti a také výrazné aroma. Nevýhodou je vyšší cena v přepočtu na jednu porci kávy a také nutnost pořízení speciálního kávovaru na kapsle.

Nejlepší kávové kapsle 2020/2021
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené kávové kapsle

Způsob přípravy – má zásadní vliv na konečný výsledek (hlavně chuť) připravované kávy. Můžete si vybrat mezi:

– kávovary automatické (výhodou je plně automatická, jednoduchá a dokonalá příprava a to nejen kávy, nevýhodou je vyšší pořizovací cena).

– kávovary pákové (výhodou je dokonalá chuť připravované kávy, nevýhodou pracné čištění veškerých částí kávovaru).

– kávovary kapslové (výhodou je velmi jednoduchá příprava téměř jakéhokoli druhu kávy, nevýhodou pak poměrně vysoká cena jednotlivých kapslí).

– překapávače (výhodou je nižší pořizovací cena a větší množství připravené kávy, nevýhodou nižší kvalita kávy a nutnost pečlivého čištění filtru).

– moka konvičky (výhodou je pořizovací cena konvičky, nevýhodou pak nutnost dbát zvýšenou opatrnost proti „přepálení“ konvičky)

– french press (výhodou je cena, praktičnost konvice a také rychlost a množství připravované kávy, nevýhodou pak nutnost dávkování vhodně hrubě namleté kávy)

– aeropress (výhodou je jednoduchost přípravy, nevýhodou pořizování nových filtrů)

– vacuum pot (jedná se o zdlouhavou přípravu kávy pro opravdové nadšence)

– klasika („ruční přelití“ mleté nebo instantní kávy horkou vodou) 🙂

Kvalita u zrnkové kávy – všeobecně jsou nejkvalitnější zrna vždy z prvního sezóního sběru, s nižším obsahem kofeinu a s příslušnou certifikací. Koncoví zákazník by si na první pohled měl všimnout dokonalé celistvosti a velikosti zrn, bez jakýchkoli příměsí, správné barvy (bez známek nedopražení či přepražení) a hlavně dokonalé a výrazné vůně.

Čerstvost – tato informace je u kávy zásadní, ale s jistotou velmi těžko zjistitelná. Zákazník se zabalené kávy může orientovat pouze podle data spotřeby. Pokud se bavíme o čerstvosti, kterou si zákazník může na zrnech ověřit, pak se zaměřte na kávu se zrny s výrazným, silným a příjemným aroma a také zrna, které nevykazují stopy mastnoty.

Země původu – káva se pěstuje v ideálních oblastech téměř po celém světě (více jak v 60 zemích). Mezi největší producenty kávy však jednoznačně patří Brazílie. Dalšími významnými producenty kávy je Vietnam, Indonésie, Kolumbie, Indie, Etiopie, Peru, Guatemala , Mexiko a Honduras. První tři země však pokrývají více jak ½ veškeré produkce kávy na světě.

Nejlepší zrnkové kávy 2020/2021
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené kávy

Cena – jelikož né každému z nás chutná stejný druh kávy, neplatí zde, že čím dražší tím lepší. Cenově lze kávu orientačně rozdělit do tři skupin (do 200kč/100g, kolem 600kč/100g, nad 1000kč/100g).

1. Nejlevnějším druhem kávy je jednoznačně Robusta a směs Robusty a méně kvalitního druhu Arabica.

2. Do druhé kategorie spadá kvalitní Arabica, bezkofeinová a zelená káva.

3. V poslední kategorii narazíme na nejexkluzivnější druh 100% Arabici s certifikací a také originální cibetkovou kávu.

Samostatnou kategorií jsou kapslové kávy, kdy se cena jedné kapsle (tedy jedné porce kávy) pohybuje v rozmezí 5-15kč.

Pro snadnější výběr použijte testy kávy 2020/2021

Testy kávy 2021 – vítěz testu

Hledáte, která káva je vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších káv dle německého Roastmarket.de (známka hodnocení dle odborných zahraničních testů).

Zdroj: Roastmarket.de

Zobrazte si další informace o čerstvé kávě z testů

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro zahraniční trh.

V České republice jsou aktuálně nejprodávanější (nejlépe hodnocené) tyto kávy a kávové kapsle

(známka hodnocení dle zákazníků, kteří si produkt již zakoupili).

Nejlépe hodnocené Kávy

Nejprodávanější levné kávy (budget)
TOP Název Obrázek Druh Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Lavazza Qualitá Oro zrnková Káva 1 kg Lavazza Qualitá Oro zrnková Káva 1 kg 100% Arabika 1000 g 277 1,3 Více
2 Lavazza Top Class zrnková Káva 1 kg Lavazza Top Class zrnková Káva 1 kg směs Arabiky a Robusty 1000 g 315 1,3 Více
3 Segafredo Intermezzo zrnková Káva 1 kg Segafredo Intermezzo zrnková Káva 1 kg směs Arabiky a Robusty 1000 g 141 1,6 Více
Nejprodávanější standardní kávy
TOP Název Obrázek Druh Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Lavazza Qualita Rossa zrnková 1000 g Lavazza Qualita Rossa zrnková 1000 g směs Arabiky a Robusty 1000 g 228 1,4 Více
2 Lavazza Crema e Aroma zrnková Káva 1 kg Lavazza Crema e Aroma zrnková Káva 1 kg směs Arabiky a Robusty 1000 g 227 1,3 Více
3 Vergnano Espresso Bar zrnková Káva 1 kg Vergnano Espresso Bar zrnková Káva 1 kg směs Arabiky a Robusty 1000 g 235 1,3 Více
Nejprodávanější TOP kávy premium
TOP Název Obrázek Druh Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Lavazza Super Crema zrnková Káva 1 kg Lavazza Super Crema zrnková Káva 1 kg směs Arabiky a Robusty 1000 g 288 1,4 Více
2 DeLonghi Kimbo Espresso 100% Arabica zrnková káva 1 kg DeLonghi Kimbo Espresso 100% Arabica zrnková káva 1 kg 100% Arabika 1000 g 420 1,3 Více
3 Pellini Top 100% Arabica zrnková Káva 1 kg Pellini Top 100% Arabica zrnková Káva 1 kg 100% Arabika 1000 g 435 1,1 Více

Zobrazte si kompletní nabídku nejprodávanější čerstvé kávy na našem trhu

Nejlépe hodnocené Kávové kapsle

Nejprodávanější levné kávové kapsle (budget)
TOP Název Obrázek Počet kapslí Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Tchibo Cafissimo Caffé Crema rich aroma 10 ks Tchibo Cafissimo Caffé Crema rich aroma 10 ks 10 59 1,2 Více
2 Tchibo Cafissimo Espresso Elegant 10 ks Tchibo Cafissimo Espresso Elegant 10 ks 10 59 1,2 Více
3 Tchibo Cafissimo Espresso Intense Aroma pražená mletá káva 10 ks Tchibo Cafissimo Espresso Intense Aroma pražená mletá káva 10 ks 10 59 1,2 Více
Nejprodávanější standardní kávové kapsle
TOP Název Obrázek Počet kapslí Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Nescafé Dolce Gusto Latte Macchiato kávové kapsle 16 ks Nescafé Dolce Gusto Latte Macchiato kávové kapsle 16 ks 16 100 1,4 Více
2 Nescafé Dolce Gusto Cortado kávové kapsle 16 ks Nescafé Dolce Gusto Cortado kávové kapsle 16 ks 16 100 1,4 Více
3 Nescafé Dolce Gusto Flat White kávové kapsle 16 ks Nescafé Dolce Gusto Flat White kávové kapsle 16 ks 16 100 1,3 Více
Nejprodávanější TOP kávové kapsle premium
TOP Název Obrázek Počet kapslí Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Lavazza Blue Espresso Intenso 100 ks Lavazza Blue Espresso Intenso 100 ks 100 494 1,2 Více
2 Nescafé Dolce Gusto Latte Macchiato Unsweetened kávové kapsle 16 ks Nescafé Dolce Gusto Latte Macchiato Unsweetened kávové kapsle 16 ks 16 232 1,2 Více
3 Nescafé Dolce Gusto Cappuccino kávové kapsle 48 ks Nescafé Dolce Gusto Cappuccino kávové kapsle 48 ks 48 119 1,1 Více

Zobrazte si kompletní nabídku nejprodávanější čerstvé kávy na našem trhu

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

Nebo si nechte zkontrolovat zcela zdarma pojistné smlouvy, ušetřete a vyberte si tu nejlepší – kontrola smluv ZDARMA

 

Testy kávy 2020/2021

4.8/5 - (13 votes)