Testy tlakoměrů

TESTY tlakoměrů – Jak vybrat nejlepší tlakoměr

TOP prémium produkt v kategorii tlakoměry 2022/2023
TOP prémium produkt v kategorii tlakoměry 2022/2023

Testy tlakoměrů 2023 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) tlakoměrů na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů tlakoměrů a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší tlakoměry. Všechny testy a recenze tlakoměrů jsou aktuální 2023.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší tlakoměr

 

V každé době platí, že péče o vlastní zdraví a zdraví svých blízkých by měla být na prvním místě v našem životě. Je toho mnoho, co můžeme pro své zdraví udělat a je spousta možností, čím můžeme svému zdraví ublížit. Jedním ze základů péče o zdraví je určitě pravidelné měření tlaku, a pokud nemáte žádné zdravotní potíže, je na místě nechat si změřit tlak alespoň při pravidelných preventivních prohlídkách. Jestliže ale máte tzv. „syndrom bílého pláště“, a váš jinak dobrý tlak při vstupu do ordinace vykazuje vysoké hodnoty, je na místě pořídit si tlakoměr na domácí použití a pravidelným měřením si tlak kontrolovat v klidném domácím prostředí.

 

Jak můžeme měřit tlak?

Měření tlaku zvládne i většina „chytrých hodinek“ nebo fitness náramků, ale toto měření je pouze orientační a nepříliš přesné. Tento způsob měření tlaku oceníte hlavně na cestách nebo při sportování. Pro pravidelné domácí přesné měření tlaku bude určitě vhodnější pořízení klasického digitálního tlakoměru.

Před jeho zakoupením byste si měli zvážit, kdo všechno ve vašem okolí bude tlakoměr využívat a podle toho vybrat délku manžety. Buď budete vybírat z klasických velikostí a můžete jich mít podle potřeby ve více rozměrech, anebo si pořídíte univerzální manžetu s rozměry od 22 do 42 cm, která dobře poslouží k měření tlaku dětem i dospělým.

Druhy a typy tlakoměrů

Na trhu je i „inteligentní manžeta“, která je v měření přesnější, pokryje větší část paže a změříte s ní tlak téměř v kterékoliv pozici. Jestliže chcete mít jistotu, že tlakoměr používáte správně, pořiďte si tlakoměr s Intelli manžetou, která umí vyhodnotit její chybné umístění.

Dražší typy tlakoměrů dokážou kromě základního měření tlaku pomocí aplikace přenést tato data do počítače nebo telefonu, takže je pak možné další vyhodnocení těchto dat. Některé tlakoměry mají také zabudovanou interní paměť, která je schopná zaznamenat a uložit výsledky měření tlaku u více osob.

Nově vyvinutým druhem tlakoměru je AFib tlakoměr, který dokáže rozeznat atriální fibrilace srdečních síní, a je tak schopný upozornit na případné cévní komplikace vyvolané sraženinou krve, a předejít tak např. mozkové mrtvici.

 

Jaký vybrat kvalitní tlakoměr?

Při výběru a nákupu tlakoměru je dobré se zaměřit na několik bodů, které vám výběr usnadní:

  • Protože při osobním měření tlaku budete mít k ovládání k dispozici pouze jednu ruku, vyzkoušejte si, jak snadné ovládání tlačítek jednou rukou tlakoměr umožňuje.

  • Digitální displej by měl být přehledný, dost velký a hlavně dobře čitelný.

  • Tlakoměr je věc, kterou nekupujete na pár měsíců, ale na několik let. Prodloužená záruka, možnost zakoupení náhradních dílů a spolehlivý servis patří mezi důležité parametry při jeho výběru.

Stejně jako u většiny věcí, které nakupujete, vás určitě bude zajímat cena tlakoměru. Na trhu se objevují různé typy od různých výrobců, ale u tlakoměru se nedoporučuje příliš šetřit, protože zde platí, že čím je levnější, tím méně přesné bude měření a také bude mít mnohem kratší životnost. Nejlevnější a nejjednodušší tlakoměry pro domácí použití se dají koupit za cenu okolo jednoho tisíce korun, lepší a vybavenější stojí kolem 2.000,- Kč. Důležité je, abyste v popisu přístroje našli zmínku o tom, že byl klinicky ověřený či testovaný.

O čem vypovídají naměřené hodnoty?

– Normální tlak je okolo 120/80 mm Hg

– Vysoký tlak (naměřený minimálně 2x za sebou) je vyšší než 140/90 mm Hg

– Nízký tlak je při dlouhodobě naměřené hodnotě pod 100/60 mm Hg

Za zmínku stojí i to, že pokud si nechcete informace o hodnotách tlaku zaznamenávat doma v tužce, na internetu najdete místo, kam si tyto informace můžete ukládat, následně je vyhodnotit a poté případně zkonzultovat se svým lékařem.

  

Nejprodávanější levné tlakoměry 2022/2023[/caption]
Nejprodávanější levné tlakoměry 2022/2023

Pro snadnější výběr použijte testy tlakoměrů 2022/2023:

Hodnocení a testy tlakoměrů je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – tlakoměr je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších tlakoměrů dle německého Testberichte.de

 

Testy tlakoměrů 2023 – vítěz testu nejlepší tlakoměr

 

 1.  Omron M2 – na paži, 30 měření, více…    hodnocení 1,3
 2.  Beurer BM 57 – na paži, 60 měření, více…   hodnocení 1,4
 3.  OMRON Evolv HEM 7600T – na paži, 100 měření, více…  hodnocení 1,6
 4.  Sanitas SBC 53 – na zápěstí, 60 měření, více…  hodnocení 1,6
 5.  Omron RS2 – na zápěstí, 30 měření, více…  hodnocení 2,2

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu tlakoměrů

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto tlakoměry

Nejprodávanější levné tlakoměry (budget)
TOP Název Obrázek Umístění Paměť Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Sencor SBP 690 Sencor SBP 690 na paži 60 499 1,6 Více
2 Sencor SBD 1470 Sencor SBD 1470 na zápěstí 60 240 1,6 Více
3 Sencor SBP 6800WH Sencor SBP 6800WH na paži 60 439 1,4 Více
Nejprodávanější standardní tlakoměry
TOP Název Obrázek Umístění Paměť Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Omron M3 Comfort Omron M3 Comfort na paži 60 1 288 1,2 Více
2 Omron M3 + adaptér Omron M3 + adaptér na paži 120 1 445 1,3 Více
3 Omron M3 Comfort + adaptér Omron M3 Comfort + adaptér na paži 60 1 475 1,1 Více
Nejprodávanější TOP tlakoměry premium
TOP Název Obrázek Umístění Paměť Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Veroval EKG Veroval EKG na paži 2 744 1,7 Více
2 Omron M7 Intelli IT AFib + adaptér Omron M7 Intelli IT AFib + adaptér na paži 200 2 169 1,1 Více
3 Omron Complete Omron Complete na paži 90 4 106 1 Více

Zobrazte si další nejprodávanější tlakoměry

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU tlakoměrů + NEJPRODÁVANĚJŠÍ tlakoměr ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu tlakoměrů (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2022 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší tlakoměry v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Omron M2 Omron M6 Comfort AFib
Testy tlakoměrů – vítěz testu 2022/2023
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené tlakoměry 2022/2023
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy tlakoměrů 2022/2023


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

4.7/5 - (36 votes)