Testy tlakoměrů

TESTY tlakoměrů – Jak vybrat nejlepší tlakoměr

TOP prémium produkt v kategorii tlakoměry 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii tlakoměry 2023/2024

Testy tlakoměrů 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) tlakoměrů na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů tlakoměrů a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší tlakoměry. Všechny testy a recenze tlakoměrů jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší tlakoměr

 

V každé době platí, že péče o vlastní zdraví a zdraví svých blízkých by měla být na prvním místě v našem životě. Je toho mnoho, co můžeme pro své zdraví udělat a je spousta možností, čím můžeme svému zdraví ublížit. Jedním ze základů péče o zdraví je určitě pravidelné měření tlaku, a pokud nemáte žádné zdravotní potíže, je na místě nechat si změřit tlak alespoň při pravidelných preventivních prohlídkách. Jestliže ale máte tzv. „syndrom bílého pláště“, a váš jinak dobrý tlak při vstupu do ordinace vykazuje vysoké hodnoty, je na místě pořídit si tlakoměr na domácí použití a pravidelným měřením si tlak kontrolovat v klidném domácím prostředí.

 

Jak můžeme měřit tlak?

Měření tlaku zvládne i většina „chytrých hodinek“ nebo fitness náramků, ale toto měření je pouze orientační a nepříliš přesné. Tento způsob měření tlaku oceníte hlavně na cestách nebo při sportování. Pro pravidelné domácí přesné měření tlaku bude určitě vhodnější pořízení klasického digitálního tlakoměru.

Před jeho zakoupením byste si měli zvážit, kdo všechno ve vašem okolí bude tlakoměr využívat a podle toho vybrat délku manžety. Buď budete vybírat z klasických velikostí a můžete jich mít podle potřeby ve více rozměrech, anebo si pořídíte univerzální manžetu s rozměry od 22 do 42 cm, která dobře poslouží k měření tlaku dětem i dospělým.

Druhy a typy tlakoměrů

Na trhu je i „inteligentní manžeta“, která je v měření přesnější, pokryje větší část paže a změříte s ní tlak téměř v kterékoliv pozici. Jestliže chcete mít jistotu, že tlakoměr používáte správně, pořiďte si tlakoměr s Intelli manžetou, která umí vyhodnotit její chybné umístění.

Dražší typy tlakoměrů dokážou kromě základního měření tlaku pomocí aplikace přenést tato data do počítače nebo telefonu, takže je pak možné další vyhodnocení těchto dat. Některé tlakoměry mají také zabudovanou interní paměť, která je schopná zaznamenat a uložit výsledky měření tlaku u více osob.

Nově vyvinutým druhem tlakoměru je AFib tlakoměr, který dokáže rozeznat atriální fibrilace srdečních síní, a je tak schopný upozornit na případné cévní komplikace vyvolané sraženinou krve, a předejít tak např. mozkové mrtvici.

 

Jaký vybrat kvalitní tlakoměr?

Při výběru a nákupu tlakoměru je dobré se zaměřit na několik bodů, které vám výběr usnadní:

  • Protože při osobním měření tlaku budete mít k ovládání k dispozici pouze jednu ruku, vyzkoušejte si, jak snadné ovládání tlačítek jednou rukou tlakoměr umožňuje.

  • Digitální displej by měl být přehledný, dost velký a hlavně dobře čitelný.

  • Tlakoměr je věc, kterou nekupujete na pár měsíců, ale na několik let. Prodloužená záruka, možnost zakoupení náhradních dílů a spolehlivý servis patří mezi důležité parametry při jeho výběru.

Stejně jako u většiny věcí, které nakupujete, vás určitě bude zajímat cena tlakoměru. Na trhu se objevují různé typy od různých výrobců, ale u tlakoměru se nedoporučuje příliš šetřit, protože zde platí, že čím je levnější, tím méně přesné bude měření a také bude mít mnohem kratší životnost. Nejlevnější a nejjednodušší tlakoměry pro domácí použití se dají koupit za cenu okolo jednoho tisíce korun, lepší a vybavenější stojí kolem 2.000,- Kč. Důležité je, abyste v popisu přístroje našli zmínku o tom, že byl klinicky ověřený či testovaný.

O čem vypovídají naměřené hodnoty?

– Normální tlak je okolo 120/80 mm Hg

– Vysoký tlak (naměřený minimálně 2x za sebou) je vyšší než 140/90 mm Hg

– Nízký tlak je při dlouhodobě naměřené hodnotě pod 100/60 mm Hg

Za zmínku stojí i to, že pokud si nechcete informace o hodnotách tlaku zaznamenávat doma v tužce, na internetu najdete místo, kam si tyto informace můžete ukládat, následně je vyhodnotit a poté případně zkonzultovat se svým lékařem.

  

Nejprodávanější levné tlakoměry 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné tlakoměry 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy tlakoměrů 2023/2024:

Hodnocení a testy tlakoměrů je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – tlakoměr je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších tlakoměrů dle německého Testberichte.de

 

Testy tlakoměrů 2024 – vítěz testu nejlepší tlakoměr

 

 1.  Omron M2 – na paži, 30 měření, více…   hodnocení 1,3
 2.  Beurer BM 54 – na paži, 60 měření, více…  hodnocení 1,4
 3.  OMRON Evolv HEM 7600T – na paži, 100 měření, více…  hodnocení 1,6
 4.  Beurer BM 51 – na zápěstí, 120 měření, více…  hodnocení 1,6
 5.  Omron RS2 – na zápěstí, 30 měření, více…  hodnocení 2,2

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu tlakoměrů

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto tlakoměry

Nejprodávanější levné tlakoměry (budget)
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Sencor SBP 690 Sencor SBP 690 529 1,6
2. Sencor SBD 1470 Sencor SBD 1470 277 1,6
3. Sencor SBP 1100WH Sencor SBP 1100WH 475 1,1
Nejprodávanější standardní tlakoměry
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Omron M3 Comfort Omron M3 Comfort 1 429 1,3
2. Omron M3 + adaptér Omron M3 + adaptér 1 445 1,3
3. Omron M3 Comfort + adaptér Omron M3 Comfort + adaptér 1 526 1,1
Nejprodávanější TOP tlakoměry (premium)
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Veroval EKG Veroval EKG 2 799 1,7
2. Omron Complete Omron Complete 3 999 1,7
3. Omron Evolv Omron Evolv 3 780 1,1

Zobrazte si další nejprodávanější tlakoměry

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU tlakoměrů + NEJPRODÁVANĚJŠÍ tlakoměr ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu tlakoměrů (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší tlakoměry v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Omron M2 Omron M3 Comfort
Testy tlakoměrů – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené tlakoměry 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy tlakoměrů 2023/2024


    

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

4.7/5 - (37 votes)