Testy autochladniček

Testy autochladniček 2018 – Jak vybrat nejlepší ledničku do auta

Testy autochladniček – vítěz testu 2017/2018

Testy autochladniček – vítěz testu

Testy autochladniček 2018/2017 – Chystáte se cestovat vozidlem a potřebujete si na tuto cestu uchovat vaše potraviny v perfektním stavu. Pořiďte si tu nejlepší autochladničku na trhu a využijte k výběru testy autochladniček a seznam nejprodávanějších chladniček do auta u nás.

Autochladničky dle typu: – v zásadě máte na výběr ze čtyř druhů (pasivní, absorpční, termoelektrické a kompresorové)

– pasivní – jedná se o malý chladící box, který nepotřebuje žádný přísun elektrické energie. Princip je takový, že např. Ve svém mrazáku nachladíte náplň, kterou poté vložíte do chladícího boxu. Tyto pasivní chladící boxy jsou vhodné pouze na uchovávání potravin po kratší dobu (kratší vzdálenost).

– absorpční – tento typ chladniček také nepotřebuje žádný přísun elektrické energie, jen je zapotřebí tento box dobře odvětrat, jelikož využívá kapalného nebo plynného média, které se odpařuje. Tento absorpční box je hojně využíván např.u karavanů.

– termoelektrické – patří mezi nejoblíbenější typ autochladniček na trhu, který potřebuje k provozu el. energii z vozidla (12/24V) případně ze sítě (230V). Tento typ chladniček má ale i jednu velmi využívanou funkci a to je i následný ohřev. Některé typy termoelektrických autochladniček dokáží vyvinout teplotu v boxu až nad 60°C. Z tohoto důvodu jsou hojně využívány i pro cestování do severských zemí.

– kompresorové – jedná se o chladničky, které mají nejlepší chladící schopnost (dokonce až -18°C). Jsou závislé na el.energii, ale převážně obsahují baterii, která dokáže udržet chladící schopnost až 20hodin. Patří ovšem mezi nejtěžší a nejdražší typ autochladniček.

Objem, hmotnost a velikost autochladniček:

– objem a velikost – tento parametr bychom měli zohlednit v závislosti na našich potřebách (pro kolik osob bude autochladnička sloužit a na jakou vzdálenost). Na výběr máte z velikosti od cca 8L přes standardních 25L, až po úctyhodných 80L.

– hmotnost – nejlehčím typem jsou samozřejmě chladící tašky a pasivní chladící boxy. Poměrně lehké (v závislosti na velikosti) jsou i termoelektrické autochladničky (cca 2-10kg). Nejtěžším typem jsou pak velké kompresorové autochladníčky a to s hmotností i 20kg.

Typ napájení a délka kabelu chladniček do auta:

– typ napájení – na trhu se setkáte s autochladničkami s napájením 12V, 24V, 230V a jejich kombinacemi. Záleží pouze na možnostech vašeho vozidla. Jak jsme již uvedli pasivní a absorpční chladící boxy el.energii nepotřebují

– délka kabelu – standardně jsou vybaveny kabelem 2-3m. V případě, že je kabel nedostatečný, je možné pořídit kompatibilní prodloužení.

Nejoblíbenější autochladničky 2017/2018

Nejoblíbenější autochladničky v ČR

Příslušenství a cena:

– příslušenství – zde záleží na možnostech konkrétního výrobku. Běžně jsou k dostání drátěné koše, upevňovací sady, prodlužovací kabel k napájení a ochranné obaly.

– cena – nejlevnější variantou jsou chladící tašky (cca 500kč), následované pasivními chladícími boxy (1000-2000kč) a jednoduššími termoelektrickými autochladničkami (1800-5000kč). Nejdražší variantou jsou kompresorové chladničky, ale také absorpční chladící boxy.

– bezpečnostní prvky – jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvku u kompresorových a termoelektrických chladniček jsou pojistky proti zkratu a systém proti vybití autobaterie.

Pro snadnější výběr použijte testy autoledniček (chladících boxů do auta)

Testy autochladniček – vítěz testu

Hledáte, která autolednička je vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších autochladniček dle německého Testberichte.de a rakouského Preisvergleich.at

Nejlepší autochladničky dle Testberichte.de

  • Severin KB 2922 – napájení 230 i 12V, objem -20L, 5kg                      hodnocení – 1,9
  • Campingaz Powerbox Plus – napájení 12V(230) objem -24L, 3,7kg  hodnocení – 2,2
  • Waeco CoolFreeze CDF-18 – napájení 12 (24)V, objem -18L, 11,5kg hodnocení – 2,3
  • Clatronic KB 3537 – napájení 12 i 230V, objem -25L                            hodnocení – 3,3

Zdroj: Testberichte.de

Nejlepší autochladničky dle Preisvergleich.at 

  • MobiCool U26 – napájení 230 i 12V, objem -25L, 3,7kg                       hodnocení – 1,7
  • Tristar KB-7230 – napájení 230 i 12V, objem -30L, 3,7kg                     hodnocení – 2,1
  • Tristar KB-7532 – napájení 230 i 12V, objem -30L, 4,6kg                     hodnocení – 2,2
Testy autochladniček – Nejlepší ledničky do auta 2018

Autochladnička – MobiCool

Zdroj: Preisvergleich.at

Zobrazte si další informace o autochladničkách z testu

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro zahraniční trh.

V České republice jsou aktuálně nejoblíbenější (nejlépe hodnoceni) tyto autoledničky:

Zobrazte si kompletní nabídku nejprodávanějších autoledniček

Testy autochladniček 2018/2017

Testy autochladniček
4.9 (98.18%) 22 hlasů

Shrnutí:
Aktualizováno:
Testy autochladniček