Testy pleťových krémů

Testy pleťových krémů – Jak vybrat nejlepší denní a noční krém

Testy pleťových krémů – vítěz testu - nejlepší 2021
Testy pleťových krémů – vítěz testu

Testy pleťových krémů 2021 – Stále máte pocit, že pro svou pleť neděláte všechno a že byste péči chtěla zdokonalit? Základem každodenní péče o pleť je nejen kvalitní čistící pleťová voda, která pokožku zbaví všech nečistot, ale hlavně pleťový krém, který je nutné každodenně a pravidelně aplikovat.

Vhodný krém byste měly vždy vybírat podle typu vaší pleti a také zohlednit váš věk.

4 základní typy pokožky:

Suchá pleť vyžaduje výživnější a mastnější krémy, a protože bývá citlivější na některé chemické složky, je vhodné vybírat z krémů na přírodní bázi, které neobsahují parfémované složky.

Smíšená pleť je v určitých partiích obličeje suchá a jinde zase mastná, takže potřebujete krém, který se tomu dokáže přizpůsobit. Měl by omezit nadbytečnou tvorbu mazu, a zároveň pleti poskytnout dostatečný přísun výživných látek a vyšší hydrataci.

– Pro ošetření mastné pleti použijte lehčí krémy nebo pleťové gely, které mastnou pokožku příliš nezatíží a neucpou póry.

Normální pleť potřebuje hlavně hydrataci, výživné látky a také složky, které zpomalí tvorbu vrásek. Ani u tohoto typu pleti neplatí, že můžete použít jakýkoliv krém.

Výběr pleťového krému podle věku:

S přibývajícími léty pleť vyžaduje stále vyšší přísun výživných složek.

– Ve věku do 30 let byste měla dodávat pokožce hlavně hydrataci.

– V rozmezí od 30 do 40 let je vhodné používat krémy s vyšším obsahem živin a se složkami, které zpomalí tvorbu vrásek (krémy anti-age).

– Krémy určené pro ošetření pleti ve věku od 40 do 50 let opět obsahují mnoho živin, antioxidantů, vitamínů a látek zpomalujících stárnutí pleti, ale i kyselinu hyaluronovou pro dostatečnou hydrataci a podporu elasticity.

– Pleťové krémy pro pleť nad 50 let kromě výše uvedených látek obsahují kolagen nebo látky, které podporují jeho tvorbu.

Denní a noční krémy:

V nabídce je široká škála pleťových krémů různých značek. Existují univerzální krémy, které můžete používat k ošetření pleti na den i noc, ale odborníci se shodují na tom, že ideální je mít na den krém denní a na noc krém noční. Každý tento krém totiž funguje jinak.

Denní krém má za úkol dodat pleti potřebnou hydrataci a ochranu před vnějšími škodlivými vlivy. Obvykle má lehkou strukturu a dokáže se velmi rychle vsáknout do pokožky. Základ kvalitního denního krému tvoří výživné a hydratační částice, bývá obohacený antioxidanty a vitamíny, většina z nich obsahuje i ochranný UV filtr, který pokožku chrání před slunečními paprsky. Nedoporučuje se používat stále stejný denní krém, ale je na místě používat v zimním období krémy hustější, hutnější a v letním období aplikovat lehčí krémy.

Noční krém je určený k regeneraci pokožky, má jí dodat vlhkost a patřičně ji vyživit. Stejně jako u denního krému antioxidanty obsažené v nočním krému zmírní stárnutí pleti, jiné látky zase pokožku zklidní, další ji vyživí a zregenerují. Výživných složek bývá v nočním krému mnohem více než v denním.

Není vhodné zaměňovat používání obou krémů. V případě aplikace denního krému na noc některé jeho složky, např. UV filtr, v noci pokožku zbytečně zatěžují. Stejně tak není dobré použití nočního krému na den, protože jeho hutnější složení může vytvořit na pokožce mastná místa.

Denní nebo noční krém aplikujte na pokožku pouze v tenčí vrstvě. Nezanesete tak jednotlivé póry pokožky a umožníte tak pleti dostatečné okysličení.

Je vhodné používat denní i noční krém stejné řady, protože jednotlivé složky na sebe perfektně navazují a vzájemně se doplňují.

Nejprodávanější a nejlépe hodnocené pleťové krémy 2021
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené pleťové krémy

Typy krémů podle označení

– Pro zralou pleť a proti jejímu stárnutí jsou určeny krémy AA

– Pro hydrataci suché a normální pleti jsou k dispozici krémy BB

– Pro zakrytí drobných nesrovnalostí nebo pigmentových skvrn jsou vhodné krémy CC

– Pro mastnou pleť a její regeneraci doporučují výrobci krémy DD

– Pro komplexní péči o pleť a určitý nadstandard výrobci nabízejí krémy EE

Pro snadnější výběr použijte testy pleťových krémů 2020/2021:

Testy pleťových krémů a hodnocení je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, které pleťové krémy jsou vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších pleťových krémů dle německého Testberichte.de

Testy pleťových krémů 2020/2021 – vítěz testu nejlepších denních a nočních krémů

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si více informa o pleťových krémech z testu

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro německý trh.

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto pleťové krémy

Nejprodávanější levné pleťové krémy (budget)
TOP Název Obrázek Typ Objem Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Nivea Men krém 150 ml Nivea Men krém 150 ml denní 150 73 1,2 Více
2 Nivea Creme Soft 300 ml Nivea Creme Soft 300 ml denní 300 79 1,1 Více
3 Nivea Creme 400 ml Nivea Creme 400 ml denní 400 101 1,4 Více
Nejprodávanější standardní pleťové krémy
TOP Název Obrázek Typ Objem Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 CeraVe hydratační krém 177 ml CeraVe hydratační krém 177 ml 177 190 1,6 Více
2 tianDe vysoce účinný hydratační krém na obličej 50 g tianDe vysoce účinný hydratační krém na obličej 50 g denní 200 1,2 Více
3 Uriage Pruriced gel 100 ml Uriage Pruriced gel 100 ml denní 100 237 1,1 Více
Nejprodávanější TOP pleťové krémy premium
TOP Název Obrázek Typ Objem Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Bioderma Hydrabio Perfecteur Smoothing Moisturising care SPF 30 40 ml Bioderma Hydrabio Perfecteur Smoothing Moisturising care SPF 30 40 ml 40 359 1,3 Více
2 tianDe Snail Secret vícefunkční krém na obličej s mucinem hlemýžďů 5 x 10 ml tianDe Snail Secret vícefunkční krém na obličej s mucinem hlemýžďů 5 x 10 ml denní 10 526 1,1 Více
3 Lobey Noční vyhlazující krém 50 ml Lobey Noční vyhlazující krém 50 ml noční 50 799 1,1 Více

Zobrazte si další nejprodávanější pleťové krémy

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

Nebo si nechte zkontrolovat zcela zdarma pojistné smlouvy, ušetřete a vyberte si tu nejlepší – kontrola smluv ZDARMA

Testy pleťových krémů 2020/2021

4.8/5 - (6 votes)