Testy myček nádobí

Testy myček 2016/2017 – Jak vybrat myčku nádobí?

Testy myček nádobí - vítěz testu 2015/2016

Testy myček nádobí – vítěz testu 2015 / 2016

Testy myček nádobí 2016 / 2017 – Myčka nádobí je asi nejvíce milovaným spotřebičem v domácnosti, jelikož provádí práci (myje nádobí), která je v českých domácnostech asi nejvíce nenáviděna. Otázka tedy není, zda si myčku nádobí pořizovat nebo nepořizovat, ale jaké parametry by měla mít. Tyto parametry jsou závislé na vašich potřebách a požadavcích, které od myčky nádobí očekáváte. Pokusíme se vám uvést ty nejdůležitější parametry, podle kterých byste se měli při výběru myček nádobí rozhodovat. Tyto základní parametry myček nádobí jsou: velikost myčky, vestavná nebo volně stojící, hlučnost a energetická náročnost, množství programů a uspořádání uvnitř myčky nádobí (praktičnost).

Velikost myček nádobí

Zde bychom se měli rozhodovat dle tří základních možností: – 1.Šířka (obvykle 45-60cm) a výška (obvykle 85cm, ale u některých modelů i 45cm), – 2.Na kolik sad nádobí budeme myčku potřebovat (obvykle 8-15 sad nádobí). Toto je závislé převážně na velikosti (počtu členů) rodiny, – 3.Jak často jste zvyklí nádobí umývat.

Vestavná nebo volně stojící myčka nádobí

Tady jsou parametry jasně dány. Pokud potřebujeme myčku nádobí vestavit (zakomponovat) do kuchyňské linky je jasnou volbou vestavná verze. V případě, že vám nevadí volně stojící myčka, kterou můžete osadit kamkoli v kuchyni, je toto rozhodnutí více než jasné. V obou případech nezapomeňte na nachystané rozvody vody, kanalizace (se zápachovou uzávěrkou) a el.energie s příslušným jištěním.

Hlučnost a energická náročnost myčky nádobí

Hlučnost dnešních myček nádobí je standardně pod 50dB. Jsou však modely, které mají hlučnost již po 40dB (což je již velice komfortní záležitost). Energetická náročnost by se zde dala posuzovat dle spotřeby el.energie a spotřeby pitné vody. Téměř všechny myčky jsou ve spotřebě el.energie již v kategorii A (A+,A++ nebo A+++, což je nejúspornější varianta). To, že myčka nádobí dokáže oproti klasickému mytí nádobí ušetřit až 80% vody je již prokázanou skutečností. Standardně se spotřeba vody při mytí nádobí v myčce pohybuje od 8l do 15l dle typu a výrobce. Jen pro zajímavost při mytí nádobí ve dřezu spotřebujete min.3x více vody (při mytí pod tekoucí vodou z baterie je spotřeba vody ještě větší).

Nejlepší myčky nádobí 2016/2017

Nejoblíbenější myčky nádobí

Množství a typy programů myčky nádobí

Dnešní myčky nádobí nabízí velké množství programů, které vám usnadní život. Některé programy mají téměř všechny myčky nádobí společné, jako např: předmytí a mytí, eco program (nejúspornější program pro úsporu vody), intenzivní program (pro velmi špinavé nádobí s teplotou vody až 70°C), auto program nebo rychlí program (pro méně špinavé nádobí). Další programy jsou však již rozdílné a to dle výrobců myček nádobí. Mají za úkol ochránit myčku jak zevnitř, tak zvenku (Aquastop, Aquasafe, Aquaalerm, atd.). Tou nejdůležitější věcí však zůstávají programy na ušetření vašeho času a vašich peněz (Fuzzy Logic, Odložené mytí, Šestý smysl, Noční program, Automatic, atd..)

Pro dokonalejší a snadnější výběr použijte testy myček nádobí i s vítězem testu myček nádobí 2016/2017:

Testy a hodnocení myček nádobí je pravidelně aktualizováno a doplňováno.Mytí nádobí a úklid

Informace o dalších potřebách pro myčky nádobí ………

Testy myček nádobí – vítěz testu vestavných myček 45 a 60 cm

Pokud hledáte, která myčka nádobí je vítězem testů. Přečtěte si hodnocení nejlepších myček nádobí dle německého Testberichte.de

  • Bosch SMI 59M35 – šířka 60cm, sad 14, 46dB, A++                   hodnocení 1,6
  • Siemens SN 64M080 – šířka 60cm, sad 14, 46dB, A++              hodnocení 2,0
  • Miele G 4800 Sci – šířka 45cm, sad 9, 45dB, A++                        hodnocení 2,3
  • AEG Favorit 78600VI1P – šířka 60cm, sad 13, 43dB, A++           hodnocení 2,5
  • Indesit DIFP 28T9 A – šířka 60cm, sad 14, 42dB, A++                 hodnocení 2,6
  • AEG Favorit 55400VI0P – šířka 45cm, sad 9, 49dB, A                  hodnocení 3,1

Zobrazit další informace o myčkách nádobí z testů

Zdroj: Testberichte.de

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro německý trh.

V ČR jsou aktuálně nejoblíbenější (nejlepší) tyto myčky nádobí:

Zobrazit kompletní nabídku nejprodávanějších myček nádobí

Doufáme, že si v testech myček nádobí vyberete tu pravou pro váš domov.

Testy myček nádobí vestavěných 2017, Testy myček nádobí 2016