Testy vinoték

TESTY vinoték – Jak vybrat nejlepší vinotéku

TOP prémium produkt v kategorii vinotéky 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii vinotéky 2023/2024

Testy vinoték 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) vinoték na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů vinoték a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší vinotéky. Všechny testy a recenze vinoték jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší vinotéku

 

Domácí vinotéka je ideálním místem pro dokonalé uložení a uchování lahví s vínem. Na rozdíl od klasické ledničky, ve které víno po čase „zestárne“, vám vinotéka zaručí, že si víno po dlouhou dobu zachová své vlastnosti a kvalitu.

Na našem trhu jsou vám k dispozici různé druhy domácích vinoték, které se od sebe liší nejen velikostí, vzhledem, kapacitou a způsobem ovládání, ale i mnoha dalšími funkcemi a rozdílnými parametry a v neposlední řadě také cenou.

 

Kritéria pro výběr vinotéky

Výchozím aspektem při výběru vinotéky podle vašich požadavků budou určitě vhodné rozměry a od nich se odvíjející počet lahví, které do nich můžete uložit nebo postavit. Pro domácí skladování vína je většina vinoték navržena na 6 nebo 12 lahví, ale najít můžete i vinotéky s kapacitou uložení až 200 lahví vína najednou.

Důležitý je také teplotní rozsah a výhodné jsou i oddělené teplotní zóny pro různé druhy vín s volitelnou teplotou od 4 do 18 °C. Odborníci vinaři doporučují pro skladování červeného nebo bílého vína odlišné teploty. Pro uchování klasického vína je pak vhodná jiná teplota než pro uchování šumivých vín a sektů. Volíme tedy mezi jednozónovou vinotékou, kde si pro celý prostor vybereme jednotnou teplotu nebo vícezónovou vinotékou – obvykle dvouzónovou – kde si v každé zóně můžeme nastavit jinou teplotou podle druhu uložených vín.

 

Při výběru je dobré vědět, že vinotéky mají různý způsob ovládání a další funkce.

– Jednou z nejdůležitějších funkcí je regulace teploty a způsob jejího ovládání pomocí termostatu či dotykového displeje včetně zobrazení vnitřní teploty a celkového fungování spotřebiče. Můžete si zvolit také výběr automatické teploty.

– Důležité je zajištění cirkulace vzduchu, které vám zaručí správnou vlhkost vzduchu, protože vína je ideální skladovat ve vlhkosti vzduchu okolo 75 %.

– Jednotlivé typy vinoték nabízejí různé druhy osvětlení, dětskou pojistku nebo antibakteriální ochranu, která prodlouží dobu spotřeby vína, protože jej chrání před různými nevhodnými bakteriemi. Další funkcí navíc je schopnost samoodmražování, UV filtr na prosklených dvířkách nebo výsuvné poličky pro snadnější manipulaci s lahvemi vína.

 

Co budete u vinoték porovnávat:

Při nákupu nezapomeňte porovnat cenu, funkce i energetickou třídu vinotéky. Protože spotřeba energie u těchto elektrospotřebičů, které jsou neustále v provozu, není malá, je nutné přihlédnout i k označení energetické náročnosti, která je označena písmeny v rozmezí A+ až F. Nejmenší spotřebu elektrické energie mají vinotéky s označením A+.

Podle způsobu chlazení dělíme vinotéky na termočlánkové, u kterých je výhodou nízká hlučnost, bez vibrací, nevýhodou je vyšší spotřeba elektřiny a nestabilní chlazení, nebo kompresorové, které mají nízkou spotřebu elektřiny, stabilní chlazení, ale mají vyšší hlučnost, takže i zde budete vybírat podle svých vlastních požadavků a nároků to, co vám více vyhovuje.

V neposlední řadě jednotlivé druhy vinoték odlišuje design i to, zda je volně stojící nebo vestavná. Trh nabízí spoustu provedení, a vy byste měli zvážit, jestli vinotéku umístíte v kuchyňské lince, kde by měla mít stejnou barvu a vzhled jako ostatní elektrospotřebiče, nebo bude volně stát jako součást jiného obytného prostoru a zvolíte moderní design či klasické provedení v imitaci dřeva.

Při volbě umístění vinotéky nezapomeňte na to, že stejně jako lednička má vinotéka určitou hlučnost, která se u různých výrobků liší a která by vám mohla v nočních hodinách vadit.

  

Nejprodávanější levné vinotéky 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné vinotéky 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy vinoték 2023/2024:

Hodnocení a testy vinoték je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – vinotéka je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších vinoték dle německého Testberichte.de

 

Testy vinoték 2024 – vítěz testu nejlepší vinotéka

 

 1.  Haier WS171GA – 171 lahví, 92kg, více…  hodnocení 1,4
 2.  Klarstein Vinamour 54D – 54 lahví, více…  hodnocení 1,9
 3.  Severin KS 9894 – 33 lahví, 95L, více…  hodnocení 2,0
 4.  CASO WineComfort 24 – 24 lahví, 35kg  hodnocení 2,1
 5.  Severin KS 9889 – 15 lahví, 46L  hodnocení 2,4

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu vinoték

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto vinotéky

Nejprodávanější levné vinotéky (budget)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Concept VTE3012 Concept VTE3012 4 289 1,0
2. Guzzanti GZ 0824 Guzzanti GZ 0824 3 999 1,0
3. Klarstein Barolo 12 Uno Klarstein Barolo 12 Uno 4 103 1,0
Nejprodávanější standardní vinotéky
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Lord E1 Lord E1 8 629 3,5
2. Candy CCVB 15/1 Candy CCVB 15/1 8 869 1,5
3. Philco PW 24 KF Philco PW 24 KF 5 990 1,5
Nejprodávanější TOP vinotéky (premium)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Haier HWS188GAE Haier HWS188GAE 26 490 1,0
2. Haier HWS236GDGU1 Haier HWS236GDGU1 55 990 1,5
3. Climadiff Avintage AVU18CDZA Climadiff Avintage AVU18CDZA 26 990 1,0

Zobrazte si další nejprodávanější vinotéky

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU vinoték + NEJPRODÁVANĚJŠÍ vinotéka ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu vinoték (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší vinotéky v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Haier WS171GA Philco PW 20 KF
Testy vinoték – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené vinotéky 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy vinoték 2023/2024


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

4.9/5 - (16 votes)