Testy motocyklových helem

TESTY motocyklových helem – Jak vybrat nejlepší motocyklovou helmu

TOP prémium produkt v kategorii motocyklové helmy 2022/2023
TOP prémium produkt v kategorii motocyklové helmy 2022/2023

Testy motocyklových helem 2023 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) motocyklových helem na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů motocyklových helem a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší motocyklové helmy. Všechny testy a recenze motocyklových helem jsou aktuální 2023.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší motocyklovou helmu

 

Právě jste si splnili životní sen a koupili si úžasný motocykl? Určitě už se tedy těšíte na první vyjížďku, abyste zjistili, co tento ďábelský stroj dokáže a zároveň se mohli pokochat krásami okolní krajiny. Nezapomeňte však na svou bezpečnost a kromě vhodného oblečení si každopádně pořiďte kvalitní motocyklovou helmu, aby například hned vaše první jízda nebyla zároveň i tou poslední. Zde jsme pro vás připravili několik důležitých rad a tipů, na co se při výběru té nejlepší zaměřit.

 

Jak vybrat motocyklovou helmu?

Ještě před samotným pořízením je důležité si uvědomit, že právě helma chrání nejdůležitější část těla, takže je opravdu nezbytné koupit takovou, která pro vás bude tzv. „ušitá na míru.“ Pojďme se tedy podívat na to, čím se při výběru řídit:

Asi nejdůležitější je výběr správné velikosti motocyklové helmy, protože když vám nebude dobře sedět, nejen, že vás neochrání, ale bude vás například tlačit nebo naopak spadávat do čela a jízdu si moc neužijete. K tomu, abyste zvolili přesnou velikost, potřebujete znát obvod hlavy, a to v místě těsně nad obočím a nad ušima. Nejlepší je si helmu nejdříve vyzkoušet a pak vybírat třeba podle barvy.

Dalším rozhodujícím kritériem je určitě typ motocyklové helmy. Záleží totiž na tom, jakou motorku vlastníte. Vybírat můžete z následujících:

  • Otevřená helma – Ta je určena pro majitelé chopperů nebo menších skútrů, kteří si chtějí jízdu na těchto pomalejších strojích více vychutnat. Jejich výhodou je nižší hmotnost, pohodlí a cena, ovšem z hlediska bezpečnosti nepatří právě k těm nejlepším, protože nemají bradovou část a nechrání tak váš obličej při případném pádu.
  • Helma uzavřená nebo-li integrální – Ideální pro motocykl s vyšší rychlostí. Jedná se o přilbu, která zajišťuje maximální ochranu hlavy, kdy na rozdíl od těch otevřených chrání také obličej, bradu i čelist. Takže je velice bezpečná.
  • Helma vyklápěcí – Perfektní pro ty, kteří mají v plánu procestovat na motorce třeba půl Evropy. Její obrovskou výhodou je, že ji nemusíte při každém zastavení sundávat z hlavy. Jde vlastně o kombinaci helmy otevřené a uzavřené, protože díky výklopné bradové části se i pohodlněji nasazuje, stejně jako u té otevřené a zároveň chrání bradovou část jako helma integrální.
  • Motokrosová helma – Hodí se výhradně pro sportovní použití, a to buď na motokrosovou motorku nebo čtyřkolku. Jsou lehké, nemají žádné plexi, takže je nutné dokoupit si offroad brýle. Její přední část, která kryje bradu, je zesílená proti nárazům. Všechny mají velký kšilt, který chrání závodníka před sluncem nebo před odlétávajícími kamínky.
  • Enduro helma – Je kombinací motokrosové a uzavřené přilby a používá se především pro dálkové ježdění na cestovních endurech, ale také může sloužit jako helma sportovní.

Z čeho jsou vyrobeny motocyklové helmy?

Neméně důležitý je rovněž materiál, ze kterého je motocyklová helma vyrobena.

Tím nejběžnějším je polykarbonát. Výroba je rychlá, takže tyto helmy jsou levnější. Ovšem jejich odolnost není tak vysoká, tudíž se moc nehodí někde na okruh, ale spíše pro běžné ježdění. Dále jsou to helmy kompozitové. Ty jsou vyrobeny z karbonových, skelných nebo aramidových vláken a měly by být pevnější a o něco bezpečnější než ty z termoplastu. Na trhu se také můžete setkat s kombinací těchto dvou materiálu, označovaných jako helmy semikompozitní. Jde vlastně o roztavený polykarbonát zalitý do formy, která je vystlána rounem ze skelného vlákna.

Kolik bude stát pořízení nové motocyklové helmy?

U tohoto druhu zboží je to opravdu individuální. Záleží, na jakou motorku přilbu potřebujete a kolik hodláte investovat. Nejlevnější koupíte už třeba za 2 500,- Kč, ovšem musíte počítat s tím, že nebude tak kvalitní. Kolem 9 000,- Kč lze pořídit už opravdu dobrou helmu pro častější ježdění. A u přilby například na motokros, se ceny pohybují nejčastěji kolem 20 000,- Kč. Z hlediska bezpečnosti a pohodlí je opravdu lepší si připlatit.

Doporučení: Při pořizování motocyklové helmy si vždy zkontrolujte, jestli je homologovaná.

  

Nejprodávanější levné motocyklové helmy 2022/2023[/caption]
Nejprodávanější levné motocyklové helmy 2022/2023

Pro snadnější výběr použijte testy motocyklových helem 2022/2023:

Hodnocení a testy motocyklových helem je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – motocyklová helma je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších motocyklových helem dle německého Testberichte.de

 

Testy motocyklových helem 2023 – vítěz testu nejlepší motocyklová helma

 

 1.  Nolan N87 HARP – 1420g, více…  hodnocení 1,0
 2.  Simpson Venom – 1400g  hodnocení 1,0
 3.  LS2 MX470 – 1350g  hodnocení 1,0
 4.  Scorpion EXO-TECH Solid – 1450g   hodnocení 1,3
 5.  AGV K-5 S – 1430g  hodnocení 2,4

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu motocyklových helem

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto motocyklové helmy

Nejprodávanější levné motocyklové helmy (budget)
TOP Název Obrázek Typ Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Cassida Reflex Solid Cassida Reflex Solid otevřené 1260 1 189 1,4 Více
2 W-TEC YM-925 W-TEC YM-925 vyklápěcí 1650 259 1,6 Více
3 W-TEC YM-617 W-TEC YM-617 otevřené 1180 259 1,4 Více
Nejprodávanější standardní motocyklové helmy
TOP Název Obrázek Typ Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Cassida Tour 1.1 Spectre Cassida Tour 1.1 Spectre crossové 1650 3 031 1 Více
2 LS2 FF902 Scope Solid LS2 FF902 Scope Solid vyklápěcí 1650 3 090 1,3 Více
3 LS2 FF900 Valiant II Revo LS2 FF900 Valiant II Revo vyklápěcí 1700 4 499 1,1 Více
Nejprodávanější TOP motocyklové helmy premium
TOP Název Obrázek Typ Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Schuberth C3 Pro Schuberth C3 Pro vyklápěcí 1570 7 959 1,1 Více
2 Schuberth C5 Schuberth C5 vyklápěcí 11 000 0 Více
3 Shoei GT-AIR II Shoei GT-AIR II integrální 1500 10 200 1,3 Více

Zobrazte si další nejprodávanější motocyklové helmy

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU motocyklových helem + NEJPRODÁVANĚJŠÍ motocyklová helma ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu motocyklových helem (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2023 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší motocyklové helmy v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Nolan N87 HARP Cassida Oxygen Jawa OHC
Testy motocyklových helem – vítěz testu 2022/2023
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené motocyklové helmy 2022/2023
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy motocyklových helem 2022/2023


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

4.9/5 - (12 votes)