Testy polštářů

Testy polštářů – Jak vybrat nejlepší polštář

Testy polštářů – vítěz testu 2021 - nejlepší polštáře
Testy polštářů – vítěz testu

Testy polštářů 2021 – Spánek je důležitou částí našeho každodenního života, a třebaže se to nezdá, prospíme v průměru celých 24 let našeho života. Dobré spaní a regeneraci po celodenní práci vám zajistí nejen dobrá matrace, ale také kvalitní polštář. Podle čeho si ale máte vybrat ten správný, když každý výrobce hlásá, že jejich polštáře jsou nejlepší?

Jak vybrat kvalitní polštář?

Nejdůležitější při výběru je hlavně vaše poloha při spaní, od které se odvíjí potřebná výška, tvar a velikost polštáře, podle případných zdravotních problémů také jeho výplň. Dobře zvolený polštář vám zajistí správnou polohu šíje a hlavy při spaní. Naopak při nesprávně zvoleném polštáři si můžete spíše uškodit a ráno vstáváte s bolestí hlavy nebo celé noci prochrápete.

– Pokud patříte k nadpoloviční většině lidí, kteří spávají na boku, bude pro vás ideální pevný a tvrdý polštář, který zafixuje polohu hlavy a šíje zhruba 10 cm nad matrací, ramena by neměla být na polštáři, ale měla by se opírat o matraci. Při spaní v této poloze byste měli volit polštář z paměťové pěny nebo latexový či pěnový. Tyto druhy výplní jsou kvalitnější a tvarově trvanlivější než výplň péřová nebo polyesterová.

– Při spaní na břiše vám bude vyhovovat nízký měkký poddajný péřový či pěnový polštář, a v žádném případě se nedoporučují vysoké pevné polštáře, které by dostaly vaši páteř do nepřirozené polohy. Můžete si vybrat i speciálně tvarovaný polštář pro spaní na břiše, který udrží hlavu, a tím i celou páteř v optimální poloze.

– Jestliže spíte na zádech, měli byste používat polštář středně tvrdý a také středně nízký. Pro výplň se doporučuje peří, paměťová nebo latexová pěna. Polohu na zádech často doprovází chrápání, a s ním spojené krátké přerušování dechu zvané apnoe. V tomto případě byste měli mít při spaní hlavu a šíji výše, takže přijde vhod vyšší polštář nebo více polštářů, případně zvýšená celá horní část těla.

– V nabídce jsou i kombinované polštáře, které jsou uprostřed nízké, vhodné pro spaní na zádech, a po bocích vyšší, určené pro spaní na boku. Jejich výplň tvoří směs materiálů a jsou vhodnou alternativou pro ty, kteří během spaní polohy střídají.

Podle výplně polštáře budete volit z těchto nejběžněji používaných materiálů:

Péřová výplň je stále dobrou alternativou a není třeba ji zavrhovat, jestliže nejste právě alergičtí na peří či spíše na roztoče, kteří se v tomto materiálu vyskytují. Nevýhodou je obtížnější čištění této výplně.

Vlněná výplň je příjemná, poddajná a dobře absorbuje vlhkost. Má vysokou hřejivost, oceníte její samočistící i termoregulační vlastnosti.

Polyesterové mikrovlákno tvoří náplň měkkých pohodlných polštářů a jeho výhodou je i možnost praní v pračce.

Paměťová nebo latexová pěna vyplňuje většinu anatomicky tvarovaných polštářů, které jsou pevnější a určené pro spaní na zádech či na boku. Jejich plusem je přizpůsobivost k teplotě a tvaru těla. Existuje i bio paměťová pěna s obsahem přírodních olejů, která je vhodná pro alergiky.

Polštář s gelovou výplní se může zařadit mezi velmi dobré ortopedické pomůcky. Gelové prvky jsou zde zkombinované s paměťovou pěnou, výborně regulují teplotu a díky gelu se tlak hlavy a šíje rovnoměrně rozkládá.

Velikost a tvar polštáře:

Běžně se prodávají polštáře s rozměry 70 x 90 cm, pro spaní na boku jsou vhodné i jejich menší varianty o rozměrech 40 x 60 cm nebo 50 x 70 cm. Většina polštářů má obdélníkový tvar, ale setkáte se i s tvarem čtverce.

Samotnou kapitolu tvoří anatomické polštáře z pevnějších materiálů, které by měly poskytnout šíji a hlavě oporu, zamezit tlaku a poskytnout zádům co nejvyšší pohodlí.

Nejprodávanější a nejlépe hodnocené polštáře 2021
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené polštáře

I ten nejlépe udržovaný polštář má určitou životnost a měli byste vědět, že odborníci doporučují jeho výměnu po 2 letech každodenního používání. Po této době polštář ztrácí na kvalitě, nedrží správný tvar a jeho delším používáním si můžete přivodit nepříjemné zdravotní problémy.

Pro snadnější výběr použijte testy polštářů 2020/2021:

Testy polštářů a hodnocení je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, které polštáře jsou vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších polštářů dle německého Testberichte.de

Testy polštářů 2020/2021 – vítěz testu nejlepších polštářů 

  • Mediflow Vodní polštář3 vrstvy                – hodnocení 1,4
  • Tempur original – 2 vrstvy                             – hodnocení 1,5
  • Sleepling Komfort 100l – 2 vrstvy                 – hodnocení 1,5
  • THERALINE my7 – 2 vrstvy                             – hodnocení 1,5
  • Blumtal – 2 vrstvy                                            – hodnocení 1,6

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si více informací o polštářích z testu

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro německý trh.

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto polštářů

Nejprodávanější levné polštáře (budget)
TOP Název Obrázek Rozměry Materiál výplně Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Brotex polštář Aloe Vera zip 30x40 Brotex polštář Aloe Vera zip 30x40 40 x 30 duté vlákno 216 1 Více
2 Romeo Šíjový polštář MEMORY BAMBOO 32x30 Romeo Šíjový polštář MEMORY BAMBOO 32x30 32 x 30 paměťová pěna 199 1,4 Více
3 Tropico polštář Aloe Vera 70x90 Tropico polštář Aloe Vera 70x90 70 x 90 156 1,3 Více
Nejprodávanější standardní polštáře
TOP Název Obrázek Rozměry Materiál výplně Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Romeo Anatomický polštář MEMORY BAMBOO 48x30 Romeo Anatomický polštář MEMORY BAMBOO 48x30 48 x 30 paměťová pěna 499 1,5 Více
2 Brotex polštář Klasik 900g zip kuličky standard 70x90 Brotex polštář Klasik 900g zip kuličky standard 70x90 70 x 90 polyesterové 500 1,1 Více
3 Romeo Polštář neprofilovaný MEMORY BAMBOO 60x40 Romeo Polštář neprofilovaný MEMORY BAMBOO 60x40 40 x 60 paměťová pěna 499 1,1 Více
Nejprodávanější TOP polštáře premium
TOP Název Obrázek Rozměry Materiál výplně Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Brotex polštář Luxus Plus 70x90 Brotex polštář Luxus Plus 70x90 70 x 90 duté vlákno 670 1,2 Více
2 Brotex polštář Alaska Luxus 900g 2xzip kuličky Unico 70x90 Brotex polštář Alaska Luxus 900g 2xzip kuličky Unico 70x90 70 x 90 duté vlákno 767 1,1 Více
3 Romeo Ergonomický polštář mezi kolena MEMORY BAMBOO sada 2 ks 25x25x15 Romeo Ergonomický polštář mezi kolena MEMORY BAMBOO sada 2 ks 25x25x15 698 0 Více

Zobrazte si další nejprodávanější polštáře

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

Nebo si nechte zkontrolovat zcela zdarma pojistné smlouvy, ušetřete a vyberte si tu nejlepší – kontrola smluv ZDARMA

Testy polštářů 2020/2021

4.9/5 - (7 votes)