Testy polštářů

TESTY polštářů – Jak vybrat nejlepší polštář

TOP prémium produkt v kategorii polštáře 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii polštáře 2023/2024

Testy polštářů 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) polštářů na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů polštářů a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší polštáře. Všechny testy a recenze polštářů jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší polštář

 

Spánek je důležitou částí našeho každodenního života, a třebaže se to nezdá, prospíme v průměru celých 24 let našeho života. Dobré spaní a regeneraci po celodenní práci vám zajistí nejen dobrá matrace, ale také kvalitní polštář. Podle čeho si ale máte vybrat ten správný, když každý výrobce hlásá, že jejich polštáře jsou nejlepší?

 

Jak vybrat kvalitní polštář?

Nejdůležitější při výběru je hlavně vaše poloha při spaní, od které se odvíjí potřebná výška, tvar a velikost polštáře, podle případných zdravotních problémů také jeho výplň. Dobře zvolený polštář vám zajistí správnou polohu šíje a hlavy při spaní. Naopak při nesprávně zvoleném polštáři si můžete spíše uškodit a ráno vstáváte s bolestí hlavy nebo celé noci prochrápete.

– Pokud patříte k nadpoloviční většině lidí, kteří spávají na boku, bude pro vás ideální pevný a tvrdý polštář, který zafixuje polohu hlavy a šíje zhruba 10 cm nad matrací, ramena by neměla být na polštáři, ale měla by se opírat o matraci. Při spaní v této poloze byste měli volit polštář z paměťové pěny nebo latexový či pěnový. Tyto druhy výplní jsou kvalitnější a tvarově trvanlivější než výplň péřová nebo polyesterová.

– Při spaní na břiše vám bude vyhovovat nízký měkký poddajný péřový či pěnový polštář, a v žádném případě se nedoporučují vysoké pevné polštáře, které by dostaly vaši páteř do nepřirozené polohy. Můžete si vybrat i speciálně tvarovaný polštář pro spaní na břiše, který udrží hlavu, a tím i celou páteř v optimální poloze.

– Jestliže spíte na zádech, měli byste používat polštář středně tvrdý a také středně nízký. Pro výplň se doporučuje peří, paměťová nebo latexová pěna. Polohu na zádech často doprovází chrápání, a s ním spojené krátké přerušování dechu zvané apnoe. V tomto případě byste měli mít při spaní hlavu a šíji výše, takže přijde vhod vyšší polštář nebo více polštářů, případně zvýšená celá horní část těla.

– V nabídce jsou i kombinované polštáře, které jsou uprostřed nízké, vhodné pro spaní na zádech, a po bocích vyšší, určené pro spaní na boku. Jejich výplň tvoří směs materiálů a jsou vhodnou alternativou pro ty, kteří během spaní polohy střídají.

 

Podle výplně polštáře budete volit z těchto nejběžněji používaných materiálů:

Péřová výplň je stále dobrou alternativou a není třeba ji zavrhovat, jestliže nejste právě alergičtí na peří či spíše na roztoče, kteří se v tomto materiálu vyskytují. Nevýhodou je obtížnější čištění této výplně.

Vlněná výplň je příjemná, poddajná a dobře absorbuje vlhkost. Má vysokou hřejivost, oceníte její samočistící i termoregulační vlastnosti.

Polyesterové mikrovlákno tvoří náplň měkkých pohodlných polštářů a jeho výhodou je i možnost praní v pračce.

Paměťová nebo latexová pěna vyplňuje většinu anatomicky tvarovaných polštářů, které jsou pevnější a určené pro spaní na zádech či na boku. Jejich plusem je přizpůsobivost k teplotě a tvaru těla. Existuje i bio paměťová pěna s obsahem přírodních olejů, která je vhodná pro alergiky.

Polštář s gelovou výplní se může zařadit mezi velmi dobré ortopedické pomůcky. Gelové prvky jsou zde zkombinované s paměťovou pěnou, výborně regulují teplotu a díky gelu se tlak hlavy a šíje rovnoměrně rozkládá.

 

Velikost a tvar polštáře:

Běžně se prodávají polštáře s rozměry 70 x 90 cm, pro spaní na boku jsou vhodné i jejich menší varianty o rozměrech 40 x 60 cm nebo 50 x 70 cm. Většina polštářů má obdélníkový tvar, ale setkáte se i s tvarem čtverce.

Samotnou kapitolu tvoří anatomické polštáře z pevnějších materiálů, které by měly poskytnout šíji a hlavě oporu, zamezit tlaku a poskytnout zádům co nejvyšší pohodlí.

I ten nejlépe udržovaný polštář má určitou životnost a měli byste vědět, že odborníci doporučují jeho výměnu po 2 letech každodenního používání. Po této době polštář ztrácí na kvalitě, nedrží správný tvar a jeho delším používáním si můžete přivodit nepříjemné zdravotní problémy.

  

Nejprodávanější levné polštáře 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné polštáře 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy polštářů 2023/2024:

Hodnocení a testy polštářů je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – polštář je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších polštářů dle německého Testberichte.de

 

Testy polštářů 2024 – vítěz testu nejlepší polštář

 

 1.  Mediflow Vodní polštář – 3 vrstvy  hodnocení 1,4
 2.  Tempur original – 2 vrstvy  hodnocení 1,5
 3.  Sleepling Komfort 100l – 2 vrstvy  hodnocení 1,5
 4.  THERALINE my7 – 2 vrstvy  hodnocení 1,5
 5.  Blumtal – 2 vrstvy  hodnocení 1,6

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Pro jednoduchý výběr přinášíme TOP 7 obchodů s největším výběrem polštářů a doplňků za nejlepší ceny:

  • 4home.cz – universální obchod, mimo jiné i s povlečením, přikrývkami a polštáři
  • DecoDoma.cz – obchod který se specializuje na útulný domov vč.polštářů
  • Dekorhome.cz – kompletní dodávky pro interiér domu vč.ložního prádla
  • Dormeo.cz – online obchod se zaměřením na matrace, polštáře a zdraví spánek
  • I-LIVING.cz – e-shop s bydlením vč.polštářů za nejlepší ceny
  • Inpostele.cz – široká nabídka postelí, matrací, polštářů, roštů a dalšího
  • Scanquilt.cz – obchod se kvalitními lůžkovinami

Zobrazte si více informací o produktech z testu polštářů

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto polštáře

Nejprodávanější levné polštáře (budget)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. 4Home polštář Trevlig 40x40 4Home polštář Trevlig 40x40 89 1,6
2. XPOSE Prošívaný polštář 40x40 XPOSE Prošívaný polštář 40x40 90 1,3
3. Mediashop Dreamolino Leg Pillow 25x25x15 Mediashop Dreamolino Leg Pillow 25x25x15 151 1,4
Nejprodávanější standardní polštáře
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. 4Home Relaxační polštář Náhradní manžel Trevlig Dakimakura 50x150 4Home Relaxační polštář Náhradní manžel Trevlig Dakimakura 50x150 449 1,4
2. 4Home Klínový podhlavník Relax 50x80 4Home Klínový podhlavník Relax 50x80 499 1,3
3. MKLuzkoviny.cz Prošívaný polštář zip 70x90 MKLuzkoviny.cz Prošívaný polštář zip 70x90 479 1,3
Nejprodávanější TOP polštáře (premium)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Polštáře a peřiny Péřový polštář CLASSIC 70x90 Polštáře a peřiny Péřový polštář CLASSIC 70x90 1 199 1,3
2. LINDART anatomický polštář DREAM VISCO 50x70 /ZIP + LINDART anatomický polštář DREAM VISCO 50x70 /ZIP + 1 385 1,2
3. Dream-Cloud Premium anatomický polštář z BIO paměťové pěny proti spánkovému apnoe a chrápání L 62x34x13/8 Dream-Cloud Premium anatomický polštář z BIO paměťové pěny proti spánkovému apnoe a chrápání L 62x34x13/8 2 490 1,0

Zobrazte si další nejprodávanější polštáře

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU polštářů + NEJPRODÁVANĚJŠÍ polštář ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu polštářů (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší polštáře v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Mediflow Vodní polštář Brotex polštář Luxus Plus zip 70×90
Testy polštářů – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené polštáře 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy polštářů 2023/2024


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

4.9/5 - (14 votes)