Testy rotopedů

TESTY rotopedů – Jak vybrat nejlepší rotoped

TOP prémium produkt v kategorii rotopedy 2020/2021
TOP prémium produkt v kategorii rotopedy 2020/2021

Testy rotopedů 2021 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) rotopedů na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů rotopedů a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší rotopedy. Všechny testy a recenze rotopedů jsou aktuální 2021.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší rotoped

 

Potřebujete shodit nějaké to kilo a zároveň posílit svaly, zejména spodní poloviny vašeho těla? Perfektní je na to jízda na kole. Jenže ne vždy je právě pro tento sport ideální počasí. Vhodnou alternativou je jízda na rotopedu. Díky němu budete moci utužovat své zdraví v každém ročním období prakticky kdykoliv. Nemusíte proto hned chvátat do posilovny, tento stroj nezabere až tolik místa, takže si ho klidně můžete pořídit domů. S jeho výběrem vám zde rádi pomůžeme.

Podle čeho vybrat ten správný rotoped

Před zakoupením tohoto stroje je potřeba si uvědomit, kdo jej bude používat. Jiný se totiž hodí pro aktivního mladého sportovce, jiný například k rehabilitaci staršího člověka. Je tedy důležité znát základní parametry:

  • Nosnost rotopedu – Maximální nosnost musí být samozřejmě vyšší, než vaše hmotnost. Vždy vybírejte podle toho, jak masivní je rám a jaké materiály jsou na tento stroj použity.
  • Velikost rámu – Tento parametr udává vzdálenost mezi sedlem a řídítkama, takže je důležité znát výšku cvičence. Levnější modely jsou určeny pro osoby do 165 cm, protože řídítka jsou příliš nízko. Pokud jste vyšší, zaměřte se na rotopedy vyšších tříd.
  • Výška řídítek – Velmi důležité je sedět na rotopedu s rovnými zády. Pokud jsou řídítka nízko, budete sedět předkloněni dopředu, budou vás tak bolet záda a ruce. Pro efektivní cvičení je rovněž nezbytné správné nastavení polohy a úhlu řídítek.
  • Sedlo – Nejen výška řídítek, ale i možnost nastavení výšky sedla rotopedu je nezbytným kritériem. Pro pohodlné cvičení je také důležitý tvar sedla a použitý materiál. Obecně se doporučují sedla gelová a anatomicky tvarovaná.
  • Šlapací střed – Tento díl rotopedu ovlivňuje nejen jeho životnost, ale i tichý chod. Levnější stroje mají jen obyčejný miskový, který je nutné často seřídit, dochází brzy i ke zvýšení hlučnosti rotopedu. Dražší stroje mají střed ložiskový s klikami na čtyřhran, je tichý a neopotřebuje se tak rychle jako střed miskový.
  • Brzdný systém – Pro běžné používání doma vyberte rotoped s magnetickou brzdou. Je tichá a má vesměs neomezenou životnost. Pokud bude tento stroj sloužit například pro terapeutické účely, je lepší ten s indukční brzdou. Nevýhodou je však dost nákladná oprava.
  • Hmotnost setrvačníku a převod – Tady platí, že čím těžší zátěž budete při šlapání užívat, tím těžší musí být setrvačník. Například pro šlapání s minimální zátěží vám postačí rotoped s hmotností setrvačníku od 3 do 5 kg, pro sportovce, kteří využijí těžší zátěž, se doporučuje zvolit setrvačník okolo 10 kg.
  • Displej a funkce – Dnes už je součástí každého rotopedu malý počítač, kde můžete zjistit, jaká je vaše rychlost nebo kolik kilometrů jste už najeli. Některé modely jsou vybaveny také snímčem pro měření tepové frekvence. Dokonce můžete rotoped spárovat třeba s tabletem a stáhnout si aplikaci jako je Google Maps, vytvořit si vlastní trať a nasimulovat tak například jízdu horskou krajinou.

Kolik stojí pořízení rotopedu?

Ty nejlevnější koupíte už za cenu kolem 3 000,- Kč, ovšem nejsou zdaleka tak kvalitní. Pro náročné sportovce jsou k dostání rotopedy vysoce kvalitní se všemi možnými funkcemi, jejich cena se tak může vyšplhat hodně přes 20 000,- Kč. Záleží tedy pouze na vás, kolik chcete do tohoto stroje investovat.

Na co si dát ještě pozor při výběru rotopedu?

Jestliže nechcete rotoped nechávat po cvičení na jednom místě a potřebujete ho někam uklidit, vyberte si takový, který je vybaven transportními kolečky.

Pozor na pozáruční servis! Může se vám totiž stát, že si příslušný model pořídíte u nespecializovaného prodejce a v případě reklamace budete muset rotoped sami rozebrat a zaslat prodávajícímu. Je tedy lepší ho koupit u osvědčené specializované firmy, která v případě poruchy zajistí opravu přímo u vás doma nebo na vlastní náklady stroj nechá odvézt na opravu a opět vám ho přiveze zpátky.

  

Nejprodávanější levné rotopedy 2020/2021[/caption]
Nejprodávanější levné rotopedy 2020/2021

Pro snadnější výběr použijte testy rotopedů 2020/2021:

Hodnocení a testy rotopedů je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – rotoped je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších rotopedů dle německého Testberichte.de

 

Testy rotopedů 2021 – vítěz testu nejlepší rotoped

 

 1.  HAMMER Cardio XT6 BT – 35kg, více…  hodnocení 1,8
 2.  Klarfit Mobi FX 250 – 18kg, více…  hodnocení 2,1
 3.  HAMMER Cardio Motion BT – 37kg  hodnocení 2,1
 4.  Capital Sports Azura M1 – 16kg  hodnocení 2,4
 5.  Darwin Fitness HT 40 – 7kg  hodnocení 2,5

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

Zobrazte si více informací o produktech z testu rotopedů

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto rotopedy

Nejprodávanější levné rotopedy (budget)
TOP Název Obrázek Nosnost Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 inSPORTline Raryo inSPORTline Raryo 100 kg 819 1,6 Více
2 Master R01 Master R01 80 kg 2,3 kg 799 2,4 Více
3 Malatec 9642 Malatec 9642 739 2 Více
Nejprodávanější standardní rotopedy
TOP Název Obrázek Nosnost Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 inSPORTline Xbike inSPORTline Xbike 100 kg 14,5 kg 4 190 1,5 Více
2 inSPORTline Xbike Light inSPORTline Xbike Light 100 kg 9,7 kg 2 990 2,4 Více
3 TUNTURI CARDIO FIT M35 TUNTURI CARDIO FIT M35 100 kg 7 kg 3 150 1,3 Více
Nejprodávanější TOP rotopedy premium
TOP Název Obrázek Nosnost Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 HouseFit TIRO 70 HouseFit TIRO 70 150 kg 33 kg 9 990 1,4 Více
2 HouseFit TIRO 100 iTrain HouseFit TIRO 100 iTrain 150 kg 48 kg 12 990 1,3 Více
3 inSPORTline inCondi UB60i inSPORTline inCondi UB60i 150 kg 38,2 kg 15 690 1,3 Více

Zobrazte si další nejprodávanější rotopedy

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU rotopedů + NEJPRODÁVANĚJŠÍ rotoped ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu rotopedů (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2021 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší rotopedy v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
HAMMER Cardio XT6 BT Capital Sports Azura M1
Testy rotopedů – vítěz testu 2020/2021
Nejprodávanějí a nejlépe hodnocené rotopedy 2020/2021
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 

Testy-spotrebicu.cz – testy rotopedů 2020/2021


 

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

Nebo si nechte zkontrolovat zcela zdarma pojistné smlouvy, ušetřete a vyberte si tu nejlepší – kontrola smluv ZDARMA