Testy šamponů na poškozené vlasy

TESTY šamponů na poškozené vlasy – Jak vybrat nejlepší šampon na poškozené vlasy

TOP prémium produkt v kategorii šampony na poškozené vlasy 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii šampony na poškozené vlasy 2023/2024

Testy šamponů na poškozené vlasy 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) šamponů na poškozené vlasy na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů šamponů na poškozené vlasy a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší šampony na poškozené vlasy. Všechny testy a recenze šamponů na poškozené vlasy jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší šampon na poškozené vlasy

 

Snem snad každé ženy jsou dokonalé vlasy plné zářivého lesku a vitality. Ne vždy je cesta k dosažení perfektního výsledku snadná. Stav vlasů ovlivňuje spousta faktorů a na jejich poškození se může podílet sluneční záření, nečistoty v ovzduší, chlór v bazénu nebo sůl v mořské vodě, chemické látky v barvách na vlasy a melírech, ale také stres a způsob životosprávy. Pokud právě zápolíte s problémem poškozených vlasů, které jsou od pohledu nezdravé, suché, bez lesku a bez života, je třeba se poohlédnout po kvalitních přípravcích na jejich regeneraci.

 

Jak pečovat o poškozené vlasy?

Základem péče o poškozené vlasy by měl být kvalitní šampon a v návaznosti na jeho použití kondicionér, balzám nebo maska na poškozené vlasy, které by měly regenerovat nejen vlasy, ale šetrně pečovat i o vlasovou pokožku. Protože není snadné si ze všech těchto přípravků vybrat ten správný, který právě vašim vlasům bude vyhovovat, je na místě si připomenout, které látky by mohly mít na narušené vlasy výborný účinek, ale také to, co do správné péče nepatří.

– Arganový olej má vysoké regenerační schopnosti díky obsahu mastných kyselin omega 3 a 6.

– Hydrolyzovaný mořský kolagen stejně jako keratin doplňuje chybějící složku ve vlasech, a dodává jim tak přirozenou pružnost a pevnost.

– Vitamín E funguje jako antioxidant chránící vlasy před působením volných (kyslíkových) radikálů, které v nadměrném množství mohou přispět k poškození vlasové struktury.

– Ovocné výtažky tvoří součást mnoha šamponů. Používají se extrakty, např. citrónový, kávový, jojobový či avokádový, a všechny mají za úkol celkovou regeneraci vlasů. Chce to jen vyzkoušet, který druh bude pro vaše vlasy nejlepší.

– Výtažky z yuccy s vysokým obsahem přírodních saponinů vlasům dodávají lesk a hebkost, a také usnadňují jejich rozčesávání.

– Aminosilan dokáže vlasy posílit do hloubky a zpevnit jejich strukturu.

– Kationické polymery účinkují jen na povrchu vlasu, dodávají jim lesk, hebkost, uhlazení a pružnost.

– Nanosomy jsou novější variantou lipozomů, které dokážou dopravit výživné látky až k vlasovým kořínkům.

– Panthenol neboli provitamín B₅ s regeneračními a hydratačními schopnostmi vlasy posiluje a vyživuje a přispívá k rychlému obnovení jejich vyvážené struktury.

– Pšeničné proteiny dodávají vlasům hydrataci a výživu.

Složek příznivě působících na poškozené vlasy je samozřejmě mnohem více, najdete mezi nimi kyselinu hyaluronovou, bílkoviny z perel nebo širokou škálou minerálů i vitamínů. Všechny tyto látky jsou přínosem pro vlasy i vlasovou pokožku.

Jakým složkám se při výběru vyvarovat?

Šampony mohou obsahovat i složky, které vašim vlasům neprospějí a mohou je spíše poškodit. Nejčastěji používané jsou:

– Sulfáty, které najdete na etiketě pod zkratkou SLS a SLES. Tyto složky šampon sice krásně napění, ale vlasy vysušují a narušují. V šamponech je mohou nahradit přírodními výtažky z mydlice lékařské, které zajistí napěnění šamponu a vlasům neškodí.

– Silikony vám sice vlasy na první pohled uhladí a dodají jim lesk, ale vlasy i pokožku hlavy dokonale zacelí nepropustným filtrem a zamezí tak přístupu vzduchu. Po krátké době používání šamponu s touto složkou budou vlasy matné a bez života. Pokud si barvíte vlasy, měli byste vědět, že barva silikon ve vlasech nenaruší, nedostane se dovnitř vlasu a při prvním umytí vám sklouzne z vlasů. Navíc vůbec není jednoduché tyto složky z vlasů odstranit.

– Parabeny /methyl a propyl/ jsou konzervanty, které sice prodlouží životnost šamponů, ale v žádném případě nejsou přínosem ani pro vlasy ani pro váš organizmus. Na etiketě je najdete pod zkratkou E plus 3 čísla – např. E214.

– Propylene glykol má v šamponu funkci emulgátoru, takže zajistí spojení jednotlivých složek, např. vody a oleje, ale narušuje přirozenou imunitu pokožky hlavy.

Ceny šamponů na poškozené vlasy se sice pohybují už od 50,- Kč za 250 ml, ale kvalitní šampon za takovou cenu nepořídíte. Na druhé straně ale ani cena 700,- Kč vám nezaručí, že neplatíte více za značku než za kvalitu.

  

Nejprodávanější levné šampony na poškozené vlasy 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné šampony na poškozené vlasy 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy šamponů na poškozené vlasy 2023/2024:

Hodnocení a testy šamponů na poškozené vlasy je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – šampon na poškozené vlasy je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších šamponů na poškozené vlasy dle německého Testberichte.de

 

Testy šamponů na poškozené vlasy 2024 – vítěz testu nejlepší šampon na poškozené vlasy

 

 1.  Wella SP Repair – 1000ml, více…  hodnocení 1,3
 2.  Schauma Repair – 400ml, více…  hodnocení 1,3
 3.  Redken Extreme – 300ml, více…  hodnocení 1,5
 4.  Gliss Kur Total Repair – 250ml, více…  hodnocení 1,9
 5.  Pantene Pro-V Repair & Protect – 400ml, více…   hodnocení 2,1

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu šamponů na poškozené vlasy

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto šampony na poškozené vlasy

Nejprodávanější levné šampóny na poškozené vlasy (budget)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Herbavera vlasový šampon kofeinový 550 ml Herbavera vlasový šampon kofeinový 550 ml 49 1,4
2. Ziaja šampon na vlasy s keratinem Kozí mléko 400 ml Ziaja šampon na vlasy s keratinem Kozí mléko 400 ml 54 1,2
3. Schauma Repair šampon 400 ml Schauma Repair šampon 400 ml 48 1,8
Nejprodávanější standardní šampóny na poškozené vlasy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Pleva šampon s propolisem velký 500 g Pleva šampon s propolisem velký 500 g 325 1,1
2. L'Oréal Expert Absolut Repair Gold Quinoa Shampoo 300 ml L'Oréal Expert Absolut Repair Gold Quinoa Shampoo 300 ml 289 1,3
3. Framesi Morphosis Restructure Shampoo 250 ml Framesi Morphosis Restructure Shampoo 250 ml 331 1,1
Nejprodávanější TOP šampóny na poškozené vlasy (premium)
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Olaplex 4 Bond Maintenance Shampoo 1000 ml Olaplex 4 Bond Maintenance Shampoo 1000 ml 1 291 1,0
2. VitcoHair Shampoo Anti-Aging Restructuring For Achieving 500 ml VitcoHair Shampoo Anti-Aging Restructuring For Achieving 500 ml 1 258 1,4
3. VitcoHair Shampoo 250 ml, Doporučuje Lucie Vondráčková VitcoHair Shampoo 250 ml, Doporučuje Lucie Vondráčková 729 1,6

Zobrazte si další nejprodávanější šampony na poškozené vlasy

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU šamponů na poškozené vlasy + NEJPRODÁVANĚJŠÍ šampon na poškozené vlasy ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu šamponů na poškozené vlasy (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší šampony na poškozené vlasy v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Wella SP Repair Pleva šampon s propolisem velký 500 g
Testy šamponů na poškozené vlasy – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené šampony na poškozené vlasy 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy šamponů na poškozené vlasy 2023/2024


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

4.6/5 - (14 votes)