Testy granulí pro kočky

Testy granulí pro kočky – Jak vybrat nejlepší krmivo pro kočky

Testy granulí pro kočky – vítěz testu - nejlepší 2021
Testy granulí pro kočky – vítěz testu

Testy granulí pro kočky 2021 – Jestliže máte doma kočičího mazlíčka a chcete pro něj to nejlepší, jistě víte, že k základní péči o jeho zdravotní stav patří kvalitní krmivo. Nejjednodušší a nejtrvanlivější formou kočičí stravy jsou určitě granule pro kočky.  Není snadné vybrat ty správné, které vaší kočce budou vyhovovat a určitě je na místě zjistit si, z čeho se vlastně granule pro kočky vyrábějí.

Z čeho se vyrábí granule pro kočky?

Základem při výrobě granulí je masová a kostní moučka nebo čerstvé maso. U kvalitních granulí tyto suroviny tvoří okolo 80 % jejich obsahu a samozřejmostí by mělo být hlavně kvalitní maso, které zajistí kočce kvalitní výživu i dobré trávení. Granule by neměly obsahovat žádné odpadní suroviny, kuřecí nebo jakýkoliv živočišný odpad, který by mohl způsobit vaší kočce alergii. V nabídce jsou dokonce kočičí granule obsahující maso z volných chovů. Biotin obsažený v masu je základem krásné lesklé srsti kočky, takže čím víc kvalitního masa granule obsahují, tím bude hustší srst.

Mimo tuto základní složku je při výrobě nezbytné pojivo neboli plnidlo, které má za úkol držet tvar granulí. Jako hypoalergenní plnidlo se nejčastěji používá rýže, amarant nebo brambory. Kromě těchto vhodných surovin může tvořit součást levnějších a méně kvalitních granulí také kukuřičná mouka nebo kukuřičný škrob, které mohou být zdrojem alergie u vaší kočky. Jakékoliv plnidlo by mělo být zastoupeno v granulích pouze nezbytně nutným množstvím.

Součástí kvalitních krmiv pro kočky mohou být i brusinky a borůvky pro dobrou funkci močových cest vašeho mazlíčka, stejně tak to mohou být i bylinky, které napomáhají dobrému trávení.

Granule podle věku kočky:

Obsah granulí se liší také podle věku kočky, protože v každém jejím životním období potřebuje jiné výživné látky. Proto se na trhu setkáte s granulemi rozdělenými podle toho, jak je kočka stará.

– Granule pro koťata najdete pod označením Kitten. Tyto granule jsou drobné a koťata je snadno pokoušou. Mají také vyšší obsah tuků a doplňkových vitamínů, a jsou vhodné jak pro koťata, tak i pro březí kočky. Aktivní koťata můžete těmito granulemi krmit až do 1 roku jejich věku.

– Z granulí pro koťata pak plynule přejdete na granule pro dospělé kočky zvané Adult, které mají nižší obsah tuku, a tak předcházejí tomu, aby se z vaší krásné kočky nestala lenivá a málo pohyblivá kulička.

– Pro starší kočky, kterým začnou vypadávat zuby, jsou určené granule Senior. Granule mají jiný tvar, obvykle kroužek, který se kočkám snadněji kouše, a bývají obohacené vitamíny a minerály, které prodlužují vitalitu vaší kočky.

– U některých značek se setkáte s univerzálním granulovaným krmivem bez ohledu na stáří kočky. Ty v divoké přírodě také nijak nerozlišují obsah vitamínů v úlovku a koťata se krmí zároveň s matkou, takže určitě neuděláte žádnou chybu, když zvolíte ke krmení kočky kvalitní univerzální granule.

Granule pro kastrované kočky:

Samotnou kapitolou jsou granule pro kočky po kastraci. Po tomto zákroku je kočka náchylnější na problémy s močovými cestami a ledvinami. Obvykle je to proto, že obilné pojidlo má nevhodné pH nebo tím, že kočka málo pije. Nikde ale není zaručeno, že krmením kočky těmito granulemi předejdete všem těmto problémům, protože řada granulí s označením Sterilised či Castrate obsahují velké množství obilovin, které se mohou na vzniku problému podílet.

Pokud chováte šlechtěnou perskou, mývalí nebo britskou kočku, která je favoritem na výstavách, chcete jí dopřát to nejlepší. I pro tyto chovatele a jejich kočky mají výrobci celou škálu těch nejlepších granulí, třebaže se složením téměř neliší od těch klasických pro běžné kočky bez průkazu původu a hlavním rozdílem je rozdíl v pořizovací ceně granulí.

Nejprodávanější a nejlépe hodnocené granule pro kočky 2021
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené granule pro kočky

Ceny za běžné granule se pohybují okolo 30,- až 40,- Kč za kilogram, speciální granule pořídíte zhruba za dvojnásobek. Čím větší balení koupíte, tím bude cena za 1 kg nižší.

Pro snadnější výběr použijte testy granulí pro kočky 2020/2021:

Testy granulí pro kočky a hodnocení je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, které granule pro kočky jsou vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších granulí pro kočky dle německého Testberichte.de

Testy granulí pro kočky 2020/2021 – vítěz testu nejlepší kočičí krmivo

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si více informa o granulích pro kočky z testu

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro německý trh.

V ČR je aktuálně nejprodávanější (nejlepší) toto krmivo pro kočky

Nejprodávanější levné krmivo pro kočky (budget)
TOP Název Obrázek Hmotnost Druh Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Carnilove cat pouch 12 x 85 g Carnilove cat pouch 12 x 85 g 1,177 kg 209 1,4 Více
2 BEZO-PET gel 120 g BEZO-PET gel 120 g 0,13 kg 399 1,3 Více
3 Felix Fantastic s hovězím kuřetem lososem tuňákem v želé 44 x 85 g Felix Fantastic s hovězím kuřetem lososem tuňákem v želé 44 x 85 g 3,74 kg kousky v želé 329 1,2 Více
Nejprodávanější standardní krmivo pro kočky
TOP Název Obrázek Hmotnost Druh Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Whiskas granule s kuřecím pro dospělé kočky 14kg Whiskas granule s kuřecím pro dospělé kočky 14kg 14 kg granule 536 1,3 Více
2 Whiskas Sterile granule s kuřecím pro kastrované kočky 14 kg Whiskas Sterile granule s kuřecím pro kastrované kočky 14 kg 14 kg granule 559 1,3 Více
3 Whiskas granule s kuřecím pro koťata 14kg Whiskas granule s kuřecím pro koťata 14kg 14 kg granule 559 1,4 Více
Nejprodávanější TOP krmivo pro kočky premium
TOP Název Obrázek Hmotnost Druh Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Royal Canin Sterilised 10 kg Royal Canin Sterilised 10 kg 10 kg granule 1 248 1,2 Více
2 Royal Canin Veterinary Health Nutrition Cat Urinary S/O 7 kg Royal Canin Veterinary Health Nutrition Cat Urinary S/O 7 kg 7 kg granule 1 268 1,1 Více
3 Virbac Pronefra pro kočky a psy 180 ml Virbac Pronefra pro kočky a psy 180 ml 835 1,1 Více

Zobrazte si další nejprodávanější granule pro kočky

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

Nebo si nechte zkontrolovat zcela zdarma pojistné smlouvy, ušetřete a vyberte si tu nejlepší – kontrola smluv ZDARMA

Testy granulí pro kočky 2020/2021

4.9/5 - (7 votes)