Testy granulí pro kočky

TESTY granulí pro kočky – Jak vybrat nejlepší granule pro kočky

TOP prémium produkt v kategorii granule pro kočky 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii granule pro kočky 2023/2024

Testy granulí pro kočky 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) granulí pro kočky na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů granulí pro kočky a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší granule pro kočky. Všechny testy a recenze granulí pro kočky jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší granule pro kočky

 

Jestliže máte doma kočičího mazlíčka a chcete pro něj to nejlepší, jistě víte, že k základní péči o jeho zdravotní stav patří kvalitní krmivo. Nejjednodušší a nejtrvanlivější formou kočičí stravy jsou určitě granule pro kočky. Není snadné vybrat ty správné, které vaší kočce budou vyhovovat a určitě je na místě zjistit si, z čeho se vlastně granule pro kočky vyrábějí.

 

Z čeho se vyrábí granule pro kočky?

Základem při výrobě granulí je masová a kostní moučka nebo čerstvé maso. U kvalitních granulí tyto suroviny tvoří okolo 80 % jejich obsahu a samozřejmostí by mělo být hlavně kvalitní maso, které zajistí kočce kvalitní výživu i dobré trávení. Granule by neměly obsahovat žádné odpadní suroviny, kuřecí nebo jakýkoliv živočišný odpad, který by mohl způsobit vaší kočce alergii. V nabídce jsou dokonce kočičí granule obsahující maso z volných chovů. Biotin obsažený v masu je základem krásné lesklé srsti kočky, takže čím víc kvalitního masa granule obsahují, tím bude hustší srst.

Mimo tuto základní složku je při výrobě nezbytné pojivo neboli plnidlo, které má za úkol držet tvar granulí. Jako hypoalergenní plnidlo se nejčastěji používá rýže, amarant nebo brambory. Kromě těchto vhodných surovin může tvořit součást levnějších a méně kvalitních granulí také kukuřičná mouka nebo kukuřičný škrob, které mohou být zdrojem alergie u vaší kočky. Jakékoliv plnidlo by mělo být zastoupeno v granulích pouze nezbytně nutným množstvím.

Součástí kvalitních krmiv pro kočky mohou být i brusinky a borůvky pro dobrou funkci močových cest vašeho mazlíčka, stejně tak to mohou být i bylinky, které napomáhají dobrému trávení.

 

Granule podle věku kočky:

Obsah granulí se liší také podle věku kočky, protože v každém jejím životním období potřebuje jiné výživné látky. Proto se na trhu setkáte s granulemi rozdělenými podle toho, jak je kočka stará.

– Granule pro koťata najdete pod označením Kitten. Tyto granule jsou drobné a koťata je snadno pokoušou. Mají také vyšší obsah tuků a doplňkových vitamínů, a jsou vhodné jak pro koťata, tak i pro březí kočky. Aktivní koťata můžete těmito granulemi krmit až do 1 roku jejich věku.

– Z granulí pro koťata pak plynule přejdete na granule pro dospělé kočky zvané Adult, které mají nižší obsah tuku, a tak předcházejí tomu, aby se z vaší krásné kočky nestala lenivá a málo pohyblivá kulička.

– Pro starší kočky, kterým začnou vypadávat zuby, jsou určené granule Senior. Granule mají jiný tvar, obvykle kroužek, který se kočkám snadněji kouše, a bývají obohacené vitamíny a minerály, které prodlužují vitalitu vaší kočky.

– U některých značek se setkáte s univerzálním granulovaným krmivem bez ohledu na stáří kočky. Ty v divoké přírodě také nijak nerozlišují obsah vitamínů v úlovku a koťata se krmí zároveň s matkou, takže určitě neuděláte žádnou chybu, když zvolíte ke krmení kočky kvalitní univerzální granule.

 

Granule pro kastrované kočky:

Samotnou kapitolou jsou granule pro kočky po kastraci. Po tomto zákroku je kočka náchylnější na problémy s močovými cestami a ledvinami. Obvykle je to proto, že obilné pojidlo má nevhodné pH nebo tím, že kočka málo pije. Nikde ale není zaručeno, že krmením kočky těmito granulemi předejdete všem těmto problémům, protože řada granulí s označením Sterilised či Castrate obsahují velké množství obilovin, které se mohou na vzniku problému podílet.

Pokud chováte šlechtěnou perskou, mývalí nebo britskou kočku, která je favoritem na výstavách, chcete jí dopřát to nejlepší. I pro tyto chovatele a jejich kočky mají výrobci celou škálu těch nejlepších granulí, třebaže se složením téměř neliší od těch klasických pro běžné kočky bez průkazu původu a hlavním rozdílem je rozdíl v pořizovací ceně granulí.

Ceny za běžné granule se pohybují okolo 30,- až 40,- Kč za kilogram, speciální granule pořídíte zhruba za dvojnásobek. Čím větší balení koupíte, tím bude cena za 1 kg nižší.

  

Nejprodávanější levné granule pro kočky 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné granule pro kočky 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy granulí pro kočky 2023/2024:

Hodnocení a testy granulí pro kočky je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – granule pro kočky je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších granulí pro kočky dle německého Testberichte.de

 

Testy granulí pro kočky 2024 – vítěz testu nejlepší granule pro kočky

 

 1.  Whiskas granule s kuřecím – dospělé, 14kg, více…  hodnocení 1,4
 2.  Hill’s Science Plan Feline Adult Oral Care – dospělé, 1,5kg, více…  hodnocení 1,4
 3.  HC NEW Voralpen Rind – dospělé, 4kg  hodnocení 2,0
 4.  Royal Canin Fit 32 – dospělé, 10kg  hodnocení 2,0
 5.  Purina One Adult – 6kg  hodnocení 2,0

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu granulí pro kočky

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto granule pro kočky

Nejprodávanější levné krmivo pro kočky (budget)
TOP Název Obrázek Hmotnost Druh Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Whiskas Junior kuřecí 14 kg Whiskas Junior kuřecí 14 kg 14 220 1,4 Více
2 Royal Canin Veterinary Diet Cat Gastrointestinal 4 kg Royal Canin Veterinary Diet Cat Gastrointestinal 4 kg 4 199 1,1 Více
3 PROPESKO mix masa a ryby 48 x 100 g PROPESKO mix masa a ryby 48 x 100 g 4.8 289 1,3 Více
Nejprodávanější standardní krmivo pro kočky
TOP Název Obrázek Hmotnost Druh Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Whiskas Adult hovězí 14 kg Whiskas Adult hovězí 14 kg 14 767 1,3 Více
2 Whiskas Sterile Adult kuřecí 14 kg Whiskas Sterile Adult kuřecí 14 kg 14 748 1,3 Více
3 Brit Care Cat Grain-Free Sterilized Urinary Health 7 kg Brit Care Cat Grain-Free Sterilized Urinary Health 7 kg 7 767 1,1 Více
Nejprodávanější TOP krmivo pro kočky premium
TOP Název Obrázek Hmotnost Druh Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Royal Canin Sterilised 10 kg Royal Canin Sterilised 10 kg 10 1 438 1,2 Více
2 Royal Canin Maine Coon Adult 10 kg Royal Canin Maine Coon Adult 10 kg 10 1 758 1,2 Více
3 Royal Canin Veterinary Health Nutrition Cat Urinary S/O 7 kg Royal Canin Veterinary Health Nutrition Cat Urinary S/O 7 kg 7 1 399 1,1 Více

Zobrazte si další nejprodávanější granule pro kočky

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU granulí pro kočky + NEJPRODÁVANĚJŠÍ granule pro kočky ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu granulí pro kočky (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší granule pro kočky v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Whiskas granule s kuřecím Whiskas Adult hovězí 14 kg
Testy granulí pro kočky – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené granule pro kočky 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy granulí pro kočky 2023/2024


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

4.7/5 - (22 votes)