Testy turistických a trekingových bot

TESTY turistických a trekingových bot – Jak vybrat nejlepší turistickou a trekingovou botu

TOP prémium produkt v kategorii turistické a trekingové boty 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii turistické a trekingové boty 2023/2024

Testy turistických a trekingových bot 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) turistických a trekingových bot na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů turistických a trekingových bot a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší turistické a trekingové boty. Všechny testy a recenze turistických a trekingových bot jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší turistickou a trekingovou botu

 

Chystáte se užít si s kamarády prodloužený víkend na horské chatě nebo jste se rozhodli zdolat nejvyšší vrchol Jeseníků? Ať tak či onak, rozhodně byste neměli podcenit oblečení a především také vhodnou obuv. Zkušení turisté už vědí, že počasí v horách bývá proměnlivé a terén není zrovna dobrý pro chůzi v obyčejných plátěných teniskách. Odpověď na to, jak vybrat ty správné boty, naleznete v tomto článku.

Podle čeho vybírat trekingové a turistické boty?

Zvolení té správné obuvi je velice důležité z hlediska pohodlí a funkčnosti. Záleží také na tom, jestli se chystáte jen na menší výlet nebo na horskou túru, jestli půjdete v létě nebo v zimě. Podle toho jsou zařazeny boty do těchto kategorií:

  • A – Výborná obuv na letní dovolenou, kdy plánujete prohlídku různých památek nebo kratší procházky přírodou. Jsou nízké a mají měkkou podrážku.
  • A/B – Tyhle boty využijete v chladnějším období, pokud plánujete například jednodenní výlet na Lysou. Jsou velmi pohodlné a protože jsou vyšší, chrání perfektně kotník.
  • B – Tenhle typ trekových bot je ideální na celodenní pěší túru s batohem na zádech. Jsou vyšší, mají tvrdší podrážku a vyztuženou patu.
  • B/C – Pro náročnější výšlap do vyšších nadmořských výšek s těžším batohem se vám budou hodit tyto vysoké pohorky. Většinou bývají celokožené, mají pevnou patu a chráněnou špičku.
  • C – Do této kategorie patří mohutné pohorky, ve kterých můžete chodit v náročném kamenitém terénu, ve skalách nebo ve sněhu. Jsou vyráběny z plastu či kůže, bývají zateplené, mají vyztuženou patu i špičku.
  • D – Tento poslední typ je určen výhradně pro horolezce. Jsou to opravdu mohutné boty s velice tvrdou podrážkou, která je dokonce zpevněna kovovou výztuží. Vyrobeny jsou buď z odolného plastu nebo z kůže. Na špičce a patě jsou drážky pro upnutí maček při lezení na skalách či ledovcích.

Jak vybrat správnou velikost

Když už víme, jakou obuv budeme potřebovat, podívejme se, jak takové boty vyzkoušet, aby netlačily nebo nebyly naopak moc volné. Stačí dodržet několik pravidel:

  • Nejlépe vyzkoušíte boty odpoledne nebo večer, protože nohy máte za celý den většinou trochu oteklé, takže je to vlastně taková simulace menší túry.
  • Určitě si nejdříve vyzkoušejte svoji velikost, kterou běžně kupujete. Vždycky zkoušejte v ponožkách, které budete při nošení této obuvi používat, protože pokud se rozhodnete absolvovat výlet v zimních měsících, budete nosit určitě hrubší ponožky.
  • Především dejte pozor na to, ať máte dost místa jak na délku, tak na šířku. Posuňte nejdříve nohu úplně dopředu ke špičce. Vzadu musí být mezera 0,5 – 1 cm. Pak se zkuste projít, abyste zjistili, že vám boty zcela „padnou“. V některých prodejnách mají dokonce plošinu, kde můžete nasimulovat chůzi do kopce a z kopce.

Jaké jsou ceny těchto bot?

Turistické sandály nebo lehkou nízkou obuv ze základních materiálů koupíte do 1 000,- Kč. Pokud jste se rozhodli pro kotníkové turistické boty nebo pohorky, zde se ceny pohybují okolo 3 000,- Kč. Pro ty, kteří se chtějí věnovat náročným až extrémním horským výstupům, jsou k dostání boty té nejlepší kvality a podle toho tomu také logicky odpovídá cena. Pořízení těchto bot vás vyjde třeba i na 10 000,- Kč a více. Nezapomeňte, že vždycky je lepší vybírat obuv podle kvality, abyste tak předešli zbytečným nepříjemnostem.

Jak se nejlépe starat o turistické a trekingové boty?

Velice důležitá je správná údržba obuvi. Po každém použití boty nejdříve důkladně umyjte a vysušte a poté použijte vhodnou impregnaci. Na každý materiál se hodí něco jiného. Na kůži se používá vosk, na semiš je k dostání impregnace na vodní bázi, na syntetiku je zase ideální impregnace ve spreji. Kromě tohoto základního ošetření byste měli dále zkontrolovat, v jakém stavu je podrážka, jestli není už třeba vzorek sešlapaný, zda se boty někde nerozlepují a nezapomeňte se také kouknout na opotřebení vnitřní vložky.

Podívejte se na nejširší nabídku TOP turistických a trekových bot na jedné z největších online nákupních galerií v Evropě s dodávkou do ČR

  

Nejprodávanější levné turistické a trekingové boty 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné turistické a trekingové boty 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy turistických a trekingových bot 2023/2024:

Hodnocení a testy turistických a trekingových bot je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – turistická a trekingová bota je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších turistických a trekingových bot dle německého Testberichte.de

 

Testy turistických a trekingových bot 2024 – vítěz testu nejlepší turistická a trekingová bota

 

 1. Hanwag Banks II GTX – 1190g  hodnocení 1,4
 2. Adidas terrex free hiker gore-tex  hodnocení 1,4
 3. Jack wolfskin vojo 3 wt texapore mid – 520g  hodnocení 1,7
 4. Adidas terrex ax3 beta – 354 g  hodnocení 1,7
 5. Keen TARGHEE III WP – 520g, více…  hodnocení 2,3

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu turistických a trekingových bot

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto turistické a trekingové boty

Nejprodávanější levné turistická obuv (budget)
TOP Název Obrázek Období Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 adidas Performance Eastrail 2 S24010 černé adidas Performance Eastrail 2 S24010 černé letní 800 1 499 1,2 Více
2 Columbia Crestwood Waterproof Columbia Crestwood Waterproof letní 720 1 488 1,3 Více
3 adidas Terrex AX3 BETA CW G26523 adidas Terrex AX3 BETA CW G26523 letní 354 1 599 1,5 Více
Nejprodávanější standardní turistická obuv
TOP Název Obrázek Období Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Salomon Shelter CS WP black Ebony black Salomon Shelter CS WP black Ebony black zimní 610 2 460 1,1 Více
2 Columbia Fairbanks Omni Heat pánská zimní obuv černé Columbia Fairbanks Omni Heat pánská zimní obuv černé zimní 444 2 449 1 Více
3 Salomon Pánské zimní Outsnap CSWP L40922000 Černá Salomon Pánské zimní Outsnap CSWP L40922000 Černá zimní 658 2 499 1,1 Více
Nejprodávanější TOP turistická obuv premium
TOP Název Obrázek Období Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Lowa Renegade gtx Mid deep black Lowa Renegade gtx Mid deep black celoroční 1087 4 350 1,1 Více
2 Garmont Nebraska Gtx dk.brown Garmont Nebraska Gtx dk.brown celoroční 680 3 690 1,6 Více
3 La Sportiva TX5 Gtx Carbon/Yellow La Sportiva TX5 Gtx Carbon/Yellow celoroční 1050 4 199 1 Více

Zobrazte si další nejprodávanější turistické a trekingové boty

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU turistických a trekingových bot + NEJPRODÁVANĚJŠÍ turistická a trekingová bota ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu turistických a trekingových bot (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší turistické a trekingové boty v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Hanwag Banks II GTX Salomon Shelter CS WP black Ebony black
Testy turistických a trekingových bot – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené turistické a trekingové boty 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy turistických a trekingových bot 2023/2024


    

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

 

...

 

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

5/5 - (10 votes)