Testy praček

Testy praček 2016/2017 – jak vybrat nejlepší pračku?

Testy praček - vítěz testu 2016/2017

Testy praček – vítěz testu

Testy praček 2016/2017 a jejich výběr:

Pro výběr pračky je nutné, abyste věděli, kde bude pračka umístěná a co od pračky očekáváte.

Základní rozdělení praček je:

– dle velikosti, dle typu plnění, dle základních a rozšířených funkcí, a to co zajímá všechny uživatele a to ceny.

Výběr praček dle velikosti a typu plnění vychází z požadavku na umístění a prostor vašeho bydlení. Pračku, kterou umístíte do malé koupelny, bude mít pravděpodobně šířku do 40cm a bude s horním plněním. Pračku, kterou umístíte do velké koupelny bez nároku na prostor, bude mít šířku standartní (do 60cm) a bude s předním plněním. Pračky s předním plněním jsou celkem tiché, s výbornou stabilitou, a s možností změnit si jakým směrem se budou dvířka otevírat (samozřejmě záleží na typu pračky a výrobci). Při výběru pračky, je nutné zvážit variantu, že do budoucna plánujete pračku v koupelně přestěhovat např. do kuchyně, případně prádelny. Při umístění pračky do kuchyně je nejlepší variantou vestavěná pračka. Nezapomeňte také na to, zda neuvažujete o koupi sušičky, která funkce pračky doplňuje a má minimálně stejné rozměry jako pračka.

Výběr praček dle funkcí je ještě specifičtější než při výběru velikosti a typu plnění.

– je nutné si rozmyslet, jak často a pro kolik lidí bude pračka prát? Pokud budete prát pro dvě osoby, tak Vám stačí pračka s hmotností prádla do 5kg. Pokud budete prát pro celou rodinu s malými dětmi, bude Vám vyhovovat pračka s hmotností prádla nad 7kg.

– nejdůležitějším faktorem je spotřeba vody a elektrické energie. Uvědomme si, že v klasické domácnosti je průměrná roční spotřeba elektrické energie při praní několik set kWh a průměrná roční spotřeba vody několik tisíc litrů. Je nutné vybírat pračky s označením min. A a A+ (nejlépe však A++ a A+++) a dále spotřebou vody max.40l na jeden cyklus praní. Při dnešních cenách za el. energii a vodné nám tyto hodnoty zvyšují návratnost nové pračky oproti starším typům praček.

– dalšími důležitými faktory jsou: otáčky odstředění pro nižší vlhkost praného prádla (minimálně 1000 otáček/min), automatické sprchování prádla pro dobré promáčení praného prádla, dětská pojistka proti otevření plnění pračky, kontrola nevyváženosti bubnu pračky při praní z důvodu snížení hluku a otřesu pračky, hladina hluku (liší se při praní a při odstřeďování)

Nejlepší pračky 2016/2017

Testy praček – Nejoblíbenější pračky v ČR

Z těchto důvodu je nutné, abyste vybírali tzv. inteligentní pračky (s množstevní automatikou a úspornými programy)
Pokud však nevyžadujete rozšířené funkce, není vhodné z důvodu ceny vybírat dražší (luxusnější) modely praček. Pozor však na kvalitu, která není vždy podmíněna cenou a možnost servisu Vámi vybrané pračky. Ideální kombinací pro výběr pračky je sledovat jejich cenu, recenze a testy, které najdete i na těchto stránkách.

Tip – Příslušenství do pračky.

Přejeme bezproblémový výběr pračky pro Váš domov a spokojenost j jejím užíváním.

Pro lepší orientaci využijte testy praček 2016/2017:

Hodnocení a testy praček je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Testy praček – vítěz testu nejlepších praček na trhu (porovnání a hodnocení)

Hledáte, která pračka je vítězem testu. Uvádíme hodnocení nejlepších praček dle německého Testberichte.de

 • Samsung WW80K6414QW – přední, 8kg, A+++, 1400 ot/min, 74dB       hodnocení – 1,2
 • AEG Lavamat 99695HWD – přední, 9kg, A, 1600 ot/min, max.66dB       hodnocení – 1,4
 • AEG Lavamat 87695NWD – přední, 9kg, A, 1600 ot/min, 61dB                hodnocení – 1,5
 • Bosch WVH 30542 – přední, 7kg, A+, 1500 ot/min, 74dB                          hodnocení – 1,6
 • Siemens WM 14W540 – přední, 9kg, A+++, 1400 ot/min, max.72dB       hodnocení – 1,6
 • Beko WMY 81443 STB1 – přední, 8kg, A+++, 1400 ot/min, max.77dB    hodnocení – 1,9

Zobrazte si další informace o pračkách z testu

Zdroj: Testberichte.de

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určené jen pro německý trh.

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší hodnocení) tyto pračky:

Zobrazte si kompletní nabídku nejprodávanějších praček

Energetický štítek – testy praček

Energetický štítek - vítěz testu praček

Energetický štítek – pračka Samsung WW80K6414QW

Zde naleznete v kostce ty nejdůležitější informace o energetickém štítku pro výběr pračky.

 1. energetická třída pračky – označena písmeny od nejlepší účinnosti A+++, A++, A+, přes standardní A, až po nejhorší B, C, D. Vyhledávejte převážně pračky s nejlepší účinností A+++. Na pračky s účinností B a horší raději zapomeňte.
 2. roční spotřeba vody – údaj, díky kterému můžete jednotlivé pračky porovnat. Tato hodnota je udávaná v litrech za „roční praní“(220 pracích cyklů za rok).
 3. roční spotřeba energie – údaj, díky kterému můžete pračky mezi sebou opět porovnávat. Hodnota je udávaná v kWh za „roční praní“(220 pracích cyklů za rok).
 4. kapacita pračky – asi nejvíce řešený údaj při výběru pračky. Jedná se o max.množství prádla v kilogramech (kg), které můžete do pračky vložit.
 5. účinnost odstřeďování – označena písmeny od nejlepší účinnosti A , přes B, C, D, E, F až po nejhorší G. Opět vybírejte pračky s účinností odstřeďování A nebo B a to i v případě, že vlastníte sušičku prádla.
 6. hlučnost pračky při praní – je udávána v dB a hodnota u standardních praček se pohybuje okolo 55-60dB.
 7. hlučnost pračky při odstřeďování – je také udávána v dB a její hodnota se u standardních praček pohybuje okolo 60-70dB. Pokud kladete zvýšený nárok na tišší pračku, měly by jste její výběr podřídit této hodnotě.
Testy praček – Nepodceňujte nákup spotřebiče v kvalitním e-shopu. Kdykoli se Vám může stát, že i v testech sebeúspěšnější spotřebič bude nutné reklamovat .

 

Testy praček 2017, Testy praček 2016

 

Napsat komentář