Testy praček

Testy praček 2018 – jak vybrat nejlepší pračku?

Testy praček - vítěz testu 2018

Testy praček – vítěz testu

Testy praček 2017/2018 a jejich snadný a jednoduchý výběr:

Pro výběr pračky je nutné, abyste věděli, kde bude pračka umístěná a co od pračky očekáváte.

Základní rozdělení praček je:

– dle velikosti, dle typu plnění, dle základních a rozšířených funkcí, a to co zajímá všechny uživatele a to ceny.

Výběr praček dle velikosti a typu plnění vychází z požadavku na umístění a prostor vašeho bydlení. Pračku, kterou umístíte do malé koupelny, bude mít pravděpodobně šířku do 40cm a bude s horním plněním. Pračku, kterou umístíte do velké koupelny bez nároku na prostor, bude mít šířku standartní (do 60cm) a bude s předním plněním. Pračky s předním plněním jsou celkem tiché, s výbornou stabilitou, a s možností změnit si jakým směrem se budou dvířka otevírat (samozřejmě záleží na typu pračky a výrobci). Při výběru pračky, je nutné zvážit variantu, že do budoucna plánujete pračku v koupelně přestěhovat např. do kuchyně, případně prádelny. Při umístění pračky do kuchyně je nejlepší variantou vestavěná pračka. Nezapomeňte také na to, zda neuvažujete o koupi sušičky, která funkce pračky doplňuje a má minimálně stejné rozměry jako pračka.

Výběr praček dle funkcí je ještě specifičtější než při výběru velikosti a typu plnění.

– je nutné si rozmyslet, jak často a pro kolik lidí bude pračka prát? Pokud budete prát pro dvě osoby, tak Vám stačí pračka s hmotností prádla do 5kg. Pokud budete prát pro celou rodinu s malými dětmi, bude Vám vyhovovat pračka s hmotností prádla nad 7kg.

– nejdůležitějším faktorem je spotřeba vody a elektrické energie. Uvědomme si, že v klasické domácnosti je průměrná roční spotřeba elektrické energie při praní několik set kWh a průměrná roční spotřeba vody několik tisíc litrů. Je nutné vybírat pračky s označením min. A a A+ (nejlépe však A++ a A+++) a dále spotřebou vody max.40l na jeden cyklus praní. Při dnešních cenách za el. energii a vodné nám tyto hodnoty zvyšují návratnost nové pračky oproti starším typům praček.

– dalšími důležitými faktory jsou: otáčky odstředění pro nižší vlhkost praného prádla (minimálně 1000 otáček/min), automatické sprchování prádla pro dobré promáčení praného prádla, dětská pojistka proti otevření plnění pračky, kontrola nevyváženosti bubnu pračky při praní z důvodu snížení hluku a otřesu pračky, hladina hluku (liší se při praní a při odstřeďování)

Nejlépe hodnocené pračky - nejlepší pračky 2018

Nejlépe hodnocené pračky

Z těchto důvodu je nutné, abyste vybírali tzv. inteligentní pračky (s množstevní automatikou a úspornými programy)
Pokud však nevyžadujete rozšířené funkce, není vhodné z důvodu ceny vybírat dražší (luxusnější) modely praček. Pozor však na kvalitu, která není vždy podmíněna cenou a možnost servisu Vámi vybrané pračky. Ideální kombinací pro výběr pračky je sledovat jejich cenu, recenze a testy, které najdete i na těchto stránkách.

Tip – Příslušenství do pračky.

Přejeme bezproblémový výběr pračky pro Váš domov a spokojenost j jejím užíváním.

Pro lepší orientaci využijte testy praček 2017 – 2018:

Hodnocení a testy praček je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Testy praček – vítěz testu nejlepších praček na trhu (porovnání a hodnocení)

Hledáte, která pračka je vítězem testu. Uvádíme hodnocení nejlepších praček dle německého Testberichte.de a rakouského Preisvergleich.at

Nejlepší pračky podle německého Testberichte.de

 • Samsung WD80K6410QW – přední, 8kg, A+++, 1400 ot/min, max.74dB       hodnocení – 1,2
 • Bosch WVG 30442 – přední, 7kg, A, 1500 ot/min, max.74dB                           hodnocení – 1,5
 • Siemens WM 14W540 – přední, 9kg, A+++, 1400 ot/min, max.72dB               hodnocení – 1,6
 • Bosch WAW 28560 – přední, 9kg, A+++, 1400 ot/min., max 72dB                    hodnocení – 1,6
 • Beko WMY 81443 STB1 – přední, 8kg, A+++, 1400 ot/min, max.77dB             hodnocení – 1,8

Zdroj: Testberichte.de

Nejlepší pračky podle rakouského Preisvergleich.at

Testy praček - nejlepší pračky 2017/2018

Testy praček – Bosch

Zdroj: Preisvergleich.at

Zobrazte si další informace o pračkách z testu

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určené jen pro německý trh.

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší hodnocení) tyto pračky:

Zobrazte si kompletní nabídku nejprodávanějších praček

Energetický štítek – testy praček

Energetický štítek - vítěz testu praček

Energetický štítek – pračka Samsung WW80K6414QW

Zde naleznete v kostce ty nejdůležitější informace o energetickém štítku pro výběr pračky.

 1. energetická třída pračky – označena písmeny od nejlepší účinnosti A+++, A++, A+, přes standardní A, až po nejhorší B, C, D. Vyhledávejte převážně pračky s nejlepší účinností A+++. Na pračky s účinností B a horší raději zapomeňte.
 2. roční spotřeba vody – údaj, díky kterému můžete jednotlivé pračky porovnat. Tato hodnota je udávaná v litrech za „roční praní“(220 pracích cyklů za rok).
 3. roční spotřeba energie – údaj, díky kterému můžete pračky mezi sebou opět porovnávat. Hodnota je udávaná v kWh za „roční praní“(220 pracích cyklů za rok).
 4. kapacita pračky – asi nejvíce řešený údaj při výběru pračky. Jedná se o max.množství prádla v kilogramech (kg), které můžete do pračky vložit.
 5. účinnost odstřeďování – označena písmeny od nejlepší účinnosti A , přes B, C, D, E, F až po nejhorší G. Opět vybírejte pračky s účinností odstřeďování A nebo B a to i v případě, že vlastníte sušičku prádla.
 6. hlučnost pračky při praní – je udávána v dB a hodnota u standardních praček se pohybuje okolo 55-60dB.
 7. hlučnost pračky při odstřeďování – je také udávána v dB a její hodnota se u standardních praček pohybuje okolo 60-70dB. Pokud kladete zvýšený nárok na tišší pračku, měly by jste její výběr podřídit této hodnotě.
Testy praček – Nepodceňujte nákup spotřebiče v kvalitním e-shopu. Kdykoli se Vám může stát, že i v testech sebeúspěšnější spotřebič bude nutné reklamovat .

Na závěr rady a typy pro správný chod pračky

Jak moc (ne)naplnit pračku ?

V dnešní době naleznete na trhu inteligentní pračky, které provádí prací cyklus dle hmotnosti (množství prádla). Je však nutné aby jste do pračky neumisťovali příliš mnoho prádla, jelikož se může stát, že nebude dokonale vyčištěno. Z tohoto důvodu se vždy ujistěte, že špinavé prádlo je v bubnu pračky volně uloženo a i tak zůstává v prostoru bubnu volné místo alespoň na šířku vaší ruky.

Jak správně vyčistit a odvápnit pračku?

Dlouhodobým užíváním pračky se v pračce hromadí bakterie, usazeniny (převážně vápenné) z vody a pracího prostředku. Z tohoto důvodu je důležité provést vyčištní pračky a to ideálně 2x ročně. Máte možnost zakoupit si v obchodě profesionální odvápňovače, které nenarušují ostatní díly pračky (např.těsnění a hadici) nebo si z kyseliny citrónové jednoduše vyrobíte roztok (100g kyseliny citrónové rozpustěné ve 2 litrech vody), který vaší pračku vyčistí. Roztok aplikujte do pračky, zvolte program na nejvyšší teplotu u kterého můžete nastavit cca hodinovou přestávku na působení roztoku. Pozitivní výsledek je zaručen.

Pozor na čištění pračky octem (z důvodu možnosti narušení citlivých částí pračky ocet nedoporučujeme).

Testy praček 2018, Testy praček 2017, Testy praček 2016

 

Shrnutí:
Aktualizováno:
Testy praček
Testy praček
5 (100%) 1 hlasů

Napsat komentář