Testy MP3 přehrávačů

Testy MP3 přehrávačů – Jak vybrat nejlepší MP3 přehrávač

Testy MP3 přehrávačů – vítěz testu 2020/2021 - nejlepší mptrojka
Testy MP3 přehrávačů – vítěz testu

Testy MP3 přehrávačů 2021 – Pokud chcete poslouchat svou oblíbenou hudbu a nikoho tím nerušit, chcete ji poslouchat v dopravních prostředcích nebo při běhání, je na místě pořídit si MP3 přehrávač. Před jeho nákupem byste si měli ujasnit, při jakých příležitostech jej chcete využívat, protože na trhu je jich nepřeberné množství a každý typ můžete použít jinak. V nabídce jsou miniaturní typy, které se vám snadno vejdou do kapsy nebo se dají připnout na oblečení a vejde se na ně obvykle více než sto nahrávek. Hi-endové typy zase ocení ten, kdo sází na kvalitu zvuku, která je mnohem lepší než mají zvukové výstupy mobilních telefonů.

Jak vybrat MP3 přehrávač?

Při nákupu budete asi i volit mezi MP3 nebo MP4 přehrávačem. Klasický MP3 přehrávač vám poskytne kvalitní poslech hudby, obvykle je menší, zatímco MP4 přehrávač dokáže přehrát kromě hudby i video, fotografie nebo film, a proto má i větší rozměry.

Součástí většiny MP3 přehrávačů je displej. Jeho velikost se odvíjí od velikosti samotného přehrávače. Je jasné, že čím větší displej bude přehrávač mít, tím lépe jej budete ovládat. Na druhou stranu vám ale některá větší zařízení s větším displejem mohou při pohybu překážet. Větší a kvalitnější displej oceníte u MP4 přehrávače, kde je pro přehrávání obrázků důležité i jeho rozlišení, uváděné v počtu bodů a barev.

Užitečné funkce MP3 přehrávačů

Stahování hudby z počítače do přehrávače obvykle probíhá stejným způsobem jako kopírování hudby na externí disk (v příbalovém letáku je uváděno „data mass storage“).

U některých přehrávačů najdete i samostatný pomocný software podporující nahrávání, ale ten musíte před prvním kopírování nainstalovat do počítače, takže pak může nastat problém při stahování na cizím počítači, který tento software nemá.

Při pořizování si zkontrolujte i uváděnou rychlost stahování, která se udává v MB/s.

Podle způsobu ovládání si můžete vybrat mezi klasickými tlačítky nebo dotykovým displejem. Každé má své klady a zápory, protože klasická tlačítka po čase zvládnete i poslepu, kdežto dotykový displej oceníte u složitějších přehrávačů s možností více voleb.

Paměť přehrávače je udávána v megabajtech a gigabajtech.

Stejný typ paměti jako flash disky mají malé přehrávače s menší kapacitou. Jejich výhodou je nízká váha – některé váží méně než 20 g, malá velikost a docela velká odolnost. Kapacitu je u některých zařízení možné rozšířit pomocí přídavné paměťové karty.

Větší přehrávače s vyšší kapacitou jsou vybaveny miniaturním pevným diskem, takže se do nich dá stáhnout mnohem větší množství záznamů. Kapacita paměti je v tomto případě v desítkách gigabajtů, takže přehrávač zvládne i několik filmů. Nevýhodou je vyšší váha, velikost i menší odolnost např. při pádu nebo větších otřesech.

Při výběru MP3 či MP4 přehrávače se zaměřte i na to, z jakého materiálu je toto zařízení vyrobeno, protože pevný materiál vám zaručí odolnost a delší životnost přehrávače.

Podle zdroje energie jsou přehrávače opatřeny buď integrovaným akumulátorem, nebo nabíjecími bateriemi.

  • V případě integrovaného akumulátoru se jedná o pevný bateriový článek, který sice lze vyměnit, ale je to docela komplikovaná záležitost. Výhodou je jeho skladnost a nízká váha, má delší životnost než klasické baterie. Dobíjení akumulátoru je možné buď přes nabíječku, která je součástí výbavy přehrávače, nebo přes počítač pomocí USB kabelu, ideální je kombinace obou možností.

  • Nabíjecí baterie jsou oproti akumulátoru sice větší a těžší, ale jejich výměna je snadná a dostupná. Využívají se baterie na bázi lithia nebo baterie typu AA či AAA podle druhu přehrávače.

Ceny se pohybují od 600,- do 15.000,- Kč (i výše) podle vybavení daného přehrávače.

Nejprodávanější a nejlépe hodnocené MP3 přehrávače 2020/2021
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené MP3 přehrávače

K přehrávači patří samozřejmě sluchátka, jejichž kvalita je velmi důležitá a při jejich výběru je nutné dbát na udávané parametry a také na výsledky odborných testů, abyste si příliš vysokou hlasitostí, kterou přehrávač generuje, nepoškodili sluch při jejich dlouhodobém používání.

Pro snadnější výběr použijte testy MP3 přehrávačů 2020/2021:

Hodnocení a testy MP3 přehrávačů je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, které MP3 přehrávače jsou vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších MP3 přehrávačů dle německého Testberichte.de

Testy MP3 přehrávačů 2020/2021 – vítěz testu nejlepších MP3 přehrávačů

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si více informací o MP3 přehrávačích z testu

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určeny pro německý trh.

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto MP3 přehrávače

Nejprodávanější levné mp3 přehrávače (budget)
TOP Název Obrázek Interní paměť Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 ECG PMP 20 4GB ECG PMP 20 4GB 4 GB 22 g 349 2 Více
2 Hyundai MP 312 4GB Hyundai MP 312 4GB 4 GB 86 g 436 1,6 Více
3 Hyundai MP 213 Hyundai MP 213 15 g 99 1,1 Více
Nejprodávanější standardní mp3 přehrávače
TOP Název Obrázek Interní paměť Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 SanDisk Clip Sport Go 32GB SanDisk Clip Sport Go 32GB 32 GB 24 g 971 1,4 Více
2 SanDisk Clip Jam 8GB SanDisk Clip Jam 8GB 8 GB 28 g 839 1,8 Více
3 Energy Clip 8GB Energy Clip 8GB 8 GB 200 g 898 1,5 Více
Nejprodávanější TOP mp3 přehrávače premium
TOP Název Obrázek Interní paměť Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Apple iPod touch 32GB Apple iPod touch 32GB 32 GB 88 g 5 690 2,1 Více
2 Sony NW-WS623 Sony NW-WS623 4 GB 264 g 4 199 1,3 Více
3 Shanling M2X Shanling M2X 147 g 5 190 1 Více

Zobrazte si další nejprodávanější MP3 přehrávače

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

Nebo si nechte zkontrolovat zcela zdarma pojistné smlouvy, ušetřete a vyberte si tu nejlepší – kontrola smluv ZDARMA

Testy MP3 přehrávačů 2020/2021

4.9/5 - (7 votes)