Testy domácích pekáren

Testy domácích pekáren 2018 – Vítěz testu – Jak vybrat domácí pekárnu ?

Testy domácích pekáren - vítěz testu 2017/2018

Testy domácích pekáren – vítěz testu

Testy domácích pekáren 2017 / 2018 – Domácí automatické pekárny zažívají v posledních letech neskutečný rozmach a stávají se velice oblíbeným domácím spotřebičem. Proč tomu tak je? Asi proto, že mít doma čerstvě upečený chléb, který není ze zmraženého polotovaru láka doopravdy každého. Dalšími plus pro domácí pekárnu je to, že nemusíme každý den běhat do obchodu pro tzv. čerstvé pečivo a při přepočtu na finance vychází chléb připravovaný v domácí pekárně levněji, než chléb kupovaný v obchodě (zde je možné, že při nákupu dražší směsi pro přípravu chleba, Vám bude chléb z obchodu vycházet o něco levněji).

Příprava křupavého chleba v domácí pekárně je velice jednoduché a máte dvě možnosti, jakou přípravu si zvolíte. Ta jednodušší je, že si zakoupíte již hotovou směs mouky, droždí a dalších ingrediencí, tu vsypete do nádobky domácí pekárny, přidáte potřebné množství vody dle návodu a zapnete daný program na domácí pekárně. Druhou možností je, že směs pro výrobu chleba si vyrobíte a další postup s přípravou již opakujete. Výhodou domácí přípravy směsi je, že máte neomezené možnosti variant druhů chleba a vyrobená směs bude levnější než kupovaná.

Při výběru domácí pekárny jsou nejdůležitější parametry: maximální velikost (hmotnost) připravovaného chleba, druhy a počet programů pekárny, hmotnost a spotřeba elektrické energie domácí pekárny.

Velikost (hmotnost) připravovaného chleba – na trhu jsou běžně dostupné pekárny, které umí připravit chléb o hmotnosti od 0,5kg (500g) do 1,8kg (1800g) a tato hmotnost je závislá na velikosti formy. Při rozhodování jakou velikost zvolit bychom měli vycházet z parametru, pro kolik lidí budeme chléb připravovat.

Počet a druh programů – zde není důležité, aby domácí pekárna měla spoustu ovládacích tlačítek (běžně 4 až 8), ale aby měla rozmanité druhy programů, a to nejen pro přípravu chleba, ale pro přípravu různých druhů těst (např. na buchty a pizzu), jogurtů a dokonce i marmelád. Asi nejoblíbenější funkcí domácích pekáren je tzv. noční pečení, kdy ráno vstanete a na snídani máte připravený ještě teplý a křupavý chléb. Ne všechny domácí pekárny jsou však pro noční pečení vhodné a to z důvodu hluku (jsou to zejména levné domácí pekárny s dvěma hnětači).

Nejlepší domácí pekárny 2018

Nejoblíbenější domácí pekárny v ČR

Hmotnost a spotřeba elektrické energie – I když se jedná o celkem malý spotřebič, pohybuje se hmotnost domácích pekáren od 5kg do 10kg (zde bychom měly zvážit, zda bude pekárna připravena k použití na jednom místě bez nutnosti každodenního přenášení). Spotřeba elektrické energie není závislá jen na výkonu pekárny, ale je ovlivněna i druhem přípravy v domácí pekárně. Průměrná spotřeba elektrické energie na přípravu a upečení jednoho chleba je 0,3 kWh až 0,4 kWh.

Rada na závěr: Domácí pekárny s jedním hnětačem jsou praktičtější z důvodu zapékání jen jednoho hnětače do korpusu chleba, ale méně praktické pro častější přípravu různých druhů těst.

Pro snadný výběr použijte testy domácích pekáren 2017 / 2018.

Testy a hodnocení domácích pekáren je pravidelně aktualizováno a doplňováno.Odměrky, váhy a teploměry

Informace o dalších potřebách pro domácí pekárny ………

Testy domácích pekáren 2017/2018 – vítěz testu nejlepší domácí pekárna chleba

Pokud hledáte, která domácí pekárna je vítězem testů. Přečtěte si hodnocení nejlepších domácích pekáren dle německého Testberichte.de a rakouského Preisvergleich.at

Nejlepší domácí pekárny dle německého Testberichte.de

  • Morphy Richards 48319 – nádoba 0,9kg, 19 programů, 600W           hodnocení – 1,4
  • Kenwood BM 450 – nádoba 1kg, 15 programů, 9,5kg, 780W              hodnocení – 1,5
  • Panasonic SD 2511 – nádoba 1kg, 17 programů, 7kg, 550W              hodnocení – 1,5
  • Kenwood BM 350 – nádoba 1kg, 14 programů, 7,8kg, 645W             hodnocení – 1,8
  • Domo B 3990 – nádoba 1,4kg, 12 programů, 9kg, 800W                     hodnocení – 1,9

Zdroj: Testberichte.de

Nejlepší domácí pekárny dle rakouského Preisvergleich.at

Testy domácích pekáren - nejlepší pekárny 2018

Testy domácích pekáren

Zdroj: Preisvergleich.at

Zobrazit další informace o domácích pekárnách z testu

Některé z produktů jsou novinkami nebo určené pro německý trh.

V ČR jsou aktuálně nejoblíbenější (nejlepší) tyto domácí pekárny chleba:

Zobrazit kompletní nabídku nejprodávanějších domácích pekáren

Doufáme, že si v testech domácích pekáren vyberete kvalitního pomocníka.

Testy domácích pekáren 2018, Testy domácích pekáren 2017

Shrnutí:
Aktualizováno:
Testy domácích pekáren
Testy domácích pekáren
5 (100%) 3 hlasů