Testy tabletů

Testy tabletů 2018 – Jak vybrat nejlepší tablet (hodnocení tabletů) ?   

Testy tabletů - vítěz testu - nejlepší tablety 2017/2018

Testy tabletů – vítěz testu

Testy tabletů 2017/2018 – Tablet je zařízení, které patří mezi nejoblíbenější vůbec. Umožňuje to, co nám u chytrých telefonů a notebooků vadí. Chytrý telefon je příliš drobný s malým displejem a notebook příliš těžký a velký. Jejich ovládání je dotykové podobně jako u chytrých telefonů, ovšem velikost displeje a systémový komfort toto zařízení posouvá úplně do jiné roviny.

První důležitou věcí pro výběr tabletu, by mělo být rozdělení dle toho, k čemu nám bude tablet sloužit. Buď pro dospělé (cestování, práce, internet) nebo pro děti (hry a výuka ve škole).

Pro využití tabletu při práci s internetem a při cestování je vhodné, aby tablety obsahovaly a umožňovali: – Wi-fi modul a SIM slot pro připojení internetu, kvalitní baterie a ochranné pouzdro pro výdrž tabletu, nabíječka pro notebook do automobilu, připojení Bluetooth pro přenos dat, USB porty pro připojení dalších externích zařízení, strany displeje s ideálním poměrem 4:3

Pro využití tabletu pro děti (na hry a do školy) je vhodné, aby tablety obsahovaly a umožňovali: – Wi-fi modul a SIM slot pro připojení internetu na využívání různých studijních aplikací (hlavně výuka cizích jazyků), USB porty a HDMI sloty pro připojení potřebných zařízení, ochranné pouzdro pro výdrž tabletu (hlavně při užívání tabletu mladšími dětmi), při hraní her je nutno sledovat výkonost procesoru, velikost a kapacita paměti, podporu 3D.

Další důležitou věcí při výběru tabletu jsou jejich jednotlivé parametry a to:

Displej – začíná na velikosti displeje chytrých telefonů 5“ (palců), přes klasickou velikost displeje 7“, 9“ a 10,1“ (palců) a končící na velikostí notebooků až 13,3“ (palců). Rozlišení displejů se standardně pohybuje od 800 x 480 bodů až po 2560 x 1600 bodů.

Paměť a procesor – jsou pro výkonost tabletu zcela zásadní. Paměť je dvojí (RAM a interní). Kapacita paměti RAM se pohybuje do 4GB. Kapacita interní paměti se pohybuje od 4GB až do prozatím výjimečných 128GB. Ty nejlepší procesory co v tabletech najdete, mají frekvenci až 2300 MHz a jedná se až o čtyřjádrové procesory. U paměti a procesoru jednoznačně platí, že čím více, tím dražší. Levné tablety budou sice pro klasické aplikace dostačující, složitější aplikace však budou zvládat pro nedostačující procesor a paměť jen obtížně.

Baterie – je parametr, která byste neměli podceňovat. Kapacita baterie se pohybuje od 3000 mAh do 9500 mAh. Pokud plánujete tablet využívat častěji, doporučujeme kapacitu baterie min. 4900 mAh. Jejich výdrž by se měla při běžném provozování pohybovat okolo 10 hodin.

Operační systémy a aplikace – u téměř všech tabletů naleznete jeden ze tří nejvíce používaných operačních systému na světě. Jedná se o Apple iOS, který je výhradně používán u výrobků Apple. Dále operační systém Google Android, který využívá např. Samsung. Posledním operačním systémem je MS Windows, který užívají značky HP, Acer, Dell a Fujitsu. V závislosti na použitém operačním systému získáte i příslušné programové aplikace, které jsou již obsaženy v základní zakoupené verzi tabletu. Pokud však tablet nějakou aplikaci neobsahuje, je velice jednoduché si příslušnou aplikaci dodatečně stáhnout.

Nejoblíbenější a nejlepší tablety 2018

Nejoblíbenější tablety

Příslušenství – závisí jen na uživateli, pro jaké se rozhodne (nabíječky do auta, externí klávesnice, ochranné kryty, speciální dotykové pero a spoustu dalších doplňků).

Pro lepší výběr použijte testy tabletů 2017/2018:

Testy tabletů jsou pravidelně doplňovány a aktualizovány.

Testy tabletů 2017/2018 – vítěz testu nejlepších tabletů (hodnocení)

Hledáte, který tablet je vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších tabletů dle německého Testberichte.de a rakouského Preisvergleich.at

Nejlepší tablety podle německého Testberichte.de

Zdroj: Testberichte.de

Nejlepší tablety podle rakouského Preisvergleich.at

Testy tabletů - nejlepší tablety 2018

Testy tabletů – Apple iPad

Zdroj: Preisvergleich.at

Zobrazit další informace o tabletech z testu

Některé z produktů patří mezi novinky a některé jsou určené pro zahraniční trh – testy tabletů.

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší hodnocení) tyto tablety:

Zobrazit kompletní nabídku nejprodávanějších tabletů

Nepodceňujte nákup tabletu v kvalitním e-shopu. Kdykoli se Vám může stát, že i v testech sebeúspěšnější spotřebič bude nutné reklamovat – testy tabletů.

Testy tabletů 2018, Testy tabletů 2017

Shrnutí:
Aktualizováno:
Testy tabletů
Testy tabletů
Dejte článku 5 hvězdiček