Testy výrobníků ledu

TESTY výrobníků ledu – Jak vybrat nejlepší výrobník ledu

TOP prémium produkt v kategorii výrobníky ledu 2023/2024
TOP prémium produkt v kategorii výrobníky ledu 2023/2024

Testy výrobníků ledu 2024 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) výrobníků ledu na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů výrobníků ledu a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší výrobníky ledu. Všechny testy a recenze výrobníků ledu jsou aktuální 2024.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší výrobník ledu

 

Chlazené nápoje přijdou vhod nejen v parném létě, a nedílnou součástí při jejich přípravě jsou určitě ledové kostky, které nápoje příjemně zchladí. Pro výrobu ledových kostek jsou pro vás připraveny výrobníky ledu.

Tyto elektrospotřebiče nejsou nijak nákladné ani na pořízení ani na provoz, a jejich příkon kolem 100 až 150 W zajišťuje velmi nízké provozní náklady. I u těchto přístrojů platí, že s vyšším příkonem dosáhnete rychlejší výroby ledu a zvýší se spotřeba elektrické energie.

 

Podle čeho vybírat výrobník ledu?

Nejdříve je třeba si ujasnit, jaké množství ledu budete potřebovat, a podle toho zvolit přístroj podle objemu nádoby. Pro domácí využití obvykle stačí nádoba o obsahu 2,2 l vody, která připraví během 10 minut 9 kostek ledu.

Pokud počítáte s přípravou většího množství ledu na rodinné nebo firemní akce, je lepší pořídit si výrobník ledu s větším objemem, který může být až 4,5 l. Ten je schopen dodat během jednoho dne až 15 kg ledových kostek. U těchto větších přístrojů je dobré mít možnost připojit výrobník ledu k vodovodnímu řadu, abyste mohli jednoduše kdykoliv vodu doplnit.

Užitečné funkce výroníků ledu

Většina přístrojů je vybavena přehledným LED displejem.

Vhodným ovládacím prvkem je automatické vypínání, kterým jsou vybaveny některé výrobníky ledu, po ukončení procesu celý přístroj vypne, nebo časovač, který umožní nastavení času startu.

Součástí ovládání může být i zvukový indikátor, který signalizuje ukončení procesu, nebo indikátor nádoby, který upozorní na nedostatek vody v nádobě nebo na naplnění nádoby na led.

Další důležité parametry

Pravděpodobně budete přihlížet i k velikosti přístroje. Většina výrobníků ledu na domácí použití má tvar podobný domácí pekárně a nezabere příliš místa. Výrobník ledu o větším objemu má samozřejmě i větší rozměry, a je dobré zvážit, jestli ho máte kde umístit.

Podle materiálu, ze kterého jsou tyto elektrospotřebiče vyrobeny, si můžete vybrat mezi výrobky z plastu nebo nerezu. Plastové výrobníky ledu mají nižší pořizovací cenu, koupíte je už za 3000,- Kč, jsou lehčí, mobilnější a jedinou nevýhodou je jejich kratší životnost. Méně kvalitní výrobky mohou díky roztažitelnosti vody při přeměně v led popraskat. Pokud sázíte na kvalitu a delší životnost, určitě bude vhodnější vybírat mezi dražšími spotřebiči z nerezové oceli.

Rozdíl je také mezi zásobníky na led:

Vyšší produktivitu má nesporně nádoba na led, je možné vyrobit až 14 dávek za jeden den, můžete v ní vyrábět i ledovou tříšť. Záporem je menší rychlost při výrobě ledu.

Rychleji vyrobíte led v přístroji, který je vybavený zásuvkou na led. Umožňuje brát led přímo ze zásuvky, ale vytvoří jen 8 dávek za jeden den.

Dalším aspektem pro výběr je způsob chlazení.

  • Výrobník ledu, který používá chlazení vodou, je méně hlučný, náročnost čištění je téměř nulová a teplota okolo výrobníku nemá žádný vliv na jeho funkci. Jedinou nevýhodou jsou vyšší provozní náklady.

  • Výrobník ledu, který využívá chlazení vzduchem, má nižší pořizovací cenu i náklady na provoz, ale jeho údržba je náročnější. Čištění se týká hlavně větráku, který vytváří chlad, a kondenzátor. Bez pravidelné údržby těchto částí může dojít ke znatelnému zpomalení výroby ledu. K jeho umístění je potřeba mít dostatek místa a musíte ho postavit tam, kde není v okolí horký vzduch. Je dobré vědět, že výrobník s tímto druhem chlazení je poměrně hlučnější než ten, který používá chlazení vodou.

U některých přístrojů, obvykle u těch profesionálních, určených hlavně do stravovacích provozoven a restaurací, si můžete zvolit velikost ledových kostek i jejich tvar, např. kompaktní zaoblené, kalíškové nebo zkosené hranaté, vyrobíte si šupinový led nebo ledovou tříšť. U těchto výrobníků ledu musíte počítat s vyšší pořizovací cenou kolem 10.000,- Kč a více.

  

Nejprodávanější levné výrobníky ledu 2023/2024[/caption]
Nejprodávanější levné výrobníky ledu 2023/2024

Pro snadnější výběr použijte testy výrobníků ledu 2023/2024:

Hodnocení a testy výrobníků ledu je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – výrobník ledu je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších výrobníků ledu dle německého Testberichte.de

 

Testy výrobníků ledu 2024 – vítěz testu nejlepší výrobník ledu

 

 1.  Klarstein Mr. Black Frost – 11kg, více…  hodnocení 1,3
 2.  Bomann EWB 1027– 2,2L  hodnocení 1,4
 3.  Clatronic EWB 3526– 2,2L, 10,5kg  hodnocení 2,2
 4.  Rosenstein & Söhne EWS-2300 – 1,8L  hodnocení 2,3
 5.  Princess 282969 – 3L  hodnocení 2,6

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu výrobníků ledu

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto výrobníky ledu

Nejprodávanější levné výrobníky ledu (budget)
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Klarstein TK49 ChillOut Black Klarstein TK49 ChillOut Black 2 389 1,8
2. oneConcept Icebreaker OJ6 oneConcept Icebreaker OJ6 1 399 1,9
3. Spacematic HZB 12G Spacematic HZB 12G 2 590 1,8
Nejprodávanější standardní výrobníky ledu
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Guzzanti GZ 122 Guzzanti GZ 122 3 399 1,3
2. Sencor SIM 3000BK Sencor SIM 3000BK 3 499 1,1
3. Siguro Ice Touch IM210 Siguro Ice Touch IM210 3 399 1,3
Nejprodávanější TOP výrobníky ledu (premium)
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Klarstein Ice Volcano 2G Klarstein Ice Volcano 2G 5 199 2,4
2. Klarstein Eiszeit Crush Klarstein Eiszeit Crush 7 959 1,2
3. Klarstein Clearcube Klarstein Clearcube 5 499 1,3

Zobrazte si další nejprodávanější výrobníky ledu

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU výrobníků ledu + NEJPRODÁVANĚJŠÍ výrobník ledu ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu výrobníků ledu (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2024 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší výrobníky ledu v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
Klarstein Mr. Black Frost Guzzanti GZ 122
Testy výrobníků ledu – vítěz testu 2023/2024
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené výrobníky ledu 2023/2024
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy výrobníků ledu 2023/2024


    

NOVINKA: originální videorecenze!

Už jste viděli naše nejnovější videorecenze? Podívejte se, jak si v redakčních testech vedly produkty, které hýbou trhem. Originálně, důkladně a nezávisle, to jsme my.

 

4.9/5 - (16 votes)