Testy mikrofonů

TESTY mikrofonů – Jak vybrat nejlepší mikrofon

TOP prémium produkt v kategorii mikrofony 2020/2021
TOP prémium produkt v kategorii mikrofony 2020/2021

Testy mikrofonů 2021 – přečtěte si přehledné rady a prozkoumejte žebříček těch nejlépe hodnocených (nejlepších) mikrofonů na ČR trhu vč. testovaných produktů (podle německého Testberichte.de) v zahraničí.

Přesvědčte se kdo je vítěz testů mikrofonů a projděte si hodnocení, jaké dostaly nejlepší mikrofony. Všechny testy a recenze mikrofonů jsou aktuální 2021.

 

Tohle byste měli zohlednit při výběru:

 

JAK vybrat nejlepší mikrofon

 

Chcete si pořídit mikrofon a nevíte, jaký? Při jeho výběru je nutné nejdříve vědět, k jakému účelu mikrofon potřebujete, a podle toho zvolit takový, který pro vás bude nejvhodnější.

Mikrofony podle jejich použití či umístění

  • Ruční mikrofon používají zpěváci, komentátoři, moderátoři apod. Jeho výhodou je, že umožňuje pohyb a můžete s ním přecházet z jednoho místa na druhé. Jeho součástí bývá vyšší stojánek, na který si mikrofon můžete odložit. Některé typy jsou vybaveny kabelem.

  • Stolní mikrofon je vhodný k počítači, ale můžete jej využít i na řečnických pultech. Má své pevné umístění a nelze se s ním pohybovat.

  • Mikrofon na klopu vás neomezí v pohybu, je nenápadný a velmi malý. Připevňuje se na oděv, takže máte volné ruce. Používá se při různých televizních debatách, soutěžích nebo zábavných pořadech. Součástí některých typů bývá přívodní kabel.

  • Další kategorií jsou speciální mikrofony, mezi které patří např. mikrofony karaoke, které díky zabudovanému zvukovému reproduktoru umí vylepšit zpěv. Mikrofony k mobilům mohou být přenosné nebo se dají postavit na stůl, kde je místo pro tablet nebo telefon. Herní mikrofony jsou vlastně vylepšené stolní mikrofony k PC, ale mají mnohem více funkcí. Můžete využít jejich různá rozhraní k připojení sluchátek nebo dalšího příslušenství a nastavíte si i jejich směrovost.

Technické parametry mikrofonů

Mikrofon slouží k přeměně akustického (zvukového) signálu na signál elektrický. Jedním z technických parametrů je způsob snímání zvuku. Nejčastěji používané principy ke snímání jsou dynamické nebo kondenzátorové. Nejstarším způsobem snímání zvuku je uhlíkový mikrofon, který se stále ještě používá např. v mobilech. Dokáže zpracovat záznam hlasu, horší výsledek je při záznamu hudby.

Dynamický mikrofon je založený na bázi magnetu s malou cívkou a je velmi často používaný. Má jednoduchou konstrukci, dlouhou životnost a důležitá je i jeho odolnost před mechanickým poškozením. Využívá se obvykle pro nahrávání zblízka a při snímání „naživo“, při on-line komunikaci, při videozáznamu ve venkovním prostředí nebo při hudebním vystoupení. Poradí si i ve velmi hlučném prostředí, ale nedokáže snímat větší množství detailů.

Kondenzátorový mikrofon využívá ke snímání zvuku speciální kondenzátorovou desku. Skvěle zpracuje větší množství detailů a také zvuk z větší vzdálenosti, hůř snímá velmi hlasitý zvuk a jeho součástí proto bývá vnitřní zesilovač. Využívá se při snímání zpěvu a zvuku hudebních nástrojů ve studiích.

Žádný mikrofon se neobejde bez zdroje energie, a protože je více možností způsobu zapojení mikrofonu, je vhodné si při jeho nákupu zjistit, jestli balení obsahuje všechny potřebné kabely, případně si je rovnou dokoupit.

Zvláštní skupinou jsou bezdrátové mikrofony, které mají vlastní bateriový zdroj na dobíjení. Obvykle mají dostatečný dosah pro běžné použití a nijak vás nebudou omezovat v pohybu. Na této bázi jsou založené třeba mikrofony bluetooth.

Cenové rozpětí mikrofonů

Modely mikrofonů do 700,- Kč jsou vhodné pro běžné laické použití k počítačům a videozáznamům.

Mikrofony v ceně od 700,- do 1.500,- Kč jsou technicky lepší, dají se lépe nasměrovat, a tím zamezit snímání nežádoucích okolních zvuků, jsou odolnější, mají delší životnost. Tuto techniku využijete při amatérském natáčení.

V cenové kategorii od 1.500,- Kč do 3.000,- Kč najdou potřebné mikrofony zapálení amatéři i profesionálové, kteří ocení vysokou kvalitu zvuku bez nepříjemných okolních šumů.

V cenách nad 3.000,- Kč jsou nejdokonalejší mikrofony s dokonalým přenosem zvuků a spoustou nadstandardních funkcí.

  

Nejprodávanější levné mikrofony 2020/2021[/caption]
Nejprodávanější levné mikrofony 2020/2021

Pro snadnější výběr použijte testy mikrofonů 2020/2021:

Hodnocení a testy mikrofonů je pravidelně aktualizováno a doplňováno.

Hledáte, který produkt – mikrofon je vítězem testu? Začněte tím, že si projdete hodnocení nejlepších mikrofonů dle německého Testberichte.de

 

Testy mikrofonů 2021 – vítěz testu nejlepší mikrofon

 

 1.  AKG C314 – 200Ohm, 0,3kg, více…  hodnocení 1,0
 2.  RODE SmartLav+ – 3Ohm, 0,006kg, více…  hodnocení 1,1
 3.  SHURE MOTIV MV88 – 0,045kg, více…  hodnocení 1,2
 4.  Sennheiser MKE 440 – 0,165kg, více…  hodnocení 1,3
 5.  Rode NT-USB – 0,52kg, více…  hodnocení 1,5
 6.  AKG D7 – 600Ohm, 0,34kg, více…  hodnocení 1,8

Zdroj: Testberichte.de | Pořadí zahrnuje produkty výborně dostupné i na českém trhu. Některé z produktů patří mezi novinky a některé mohou být primárně určeny pro německý trh.

 

Zobrazte si více informací o produktech z testu mikrofonů

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto mikrofony

Nejprodávanější levné mikrofony (budget)
TOP Název Obrázek Typ snímání Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Tracer TRAMIC46163 Tracer TRAMIC46163 kondenzátorové 1396 g 779 2,1 Více
2 Behringer XM 8500 Behringer XM 8500 dynamické 500 g 430 1,6 Více
3 APT AG100B APT AG100B dynamické 399 1,3 Více
Nejprodávanější standardní mikrofony
TOP Název Obrázek Typ snímání Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Rode NT-USB Mini Rode NT-USB Mini kondenzátorové 585 g 2 390 1,6 Více
2 Sennheiser E835 Sennheiser E835 dynamické 330 g 2 090 1,5 Více
3 sE Electronics V7 sE Electronics V7 dynamické 269 g 2 240 1,1 Více
Nejprodávanější TOP mikrofony premium
TOP Název Obrázek Typ snímání Hmotnost Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1 Rode NT-USB Rode NT-USB kondenzátorové 520 g 3 690 1,3 Více
2 Rode NT1-A Rode NT1-A kondenzátorové 326 g 4 190 1,2 Více
3 AKG WMS 40 MINI2 VOCAL SET DUAL AKG WMS 40 MINI2 VOCAL SET DUAL 3 390 1,9 Více

Zobrazte si další nejprodávanější mikrofony

 

REKAPITULACE:

VÍTĚZ TESTU mikrofonů + NEJPRODÁVANĚJŠÍ mikrofon ( kat. střed)

Shrnutí: tady vidítě kdo je vítěz testu mikrofonů (výborně dostupných také na českém trhu) podle německého testu v roce 2021 + aktuálně nejprodávaněší kousek ve střední cenové relaci sledující nejlepší mikrofony v ČR. Touto volbou rozhodně nesáhnete vedle a můžete si být jistí, že vám produkty budou spolehlivě sloužit, anižbyste zbytečně přepláceli.

 

VÍTĚZ TESTU NEJPRODÁVANĚJŠÍ V ČR
AKG C314 Rode NT-USB Mini
Testy mikrofonů – vítěz testu 2020/2021
Nejprodávanější a nejlépe hodnocené mikrofony 2020/2021
1. MÍSTO 1. MÍSTO

 
 

Testy-spotrebicu.cz – testy mikrofonů 2020/2021


 

Porovnavač zcela zdarma.
Porovnavač zcela zdarma.

Taky máte pocit, že za vše platíte zbytečně moc?

Chceme ať to máte levnější, proto jen pro vás, pro uživatele našeho webu, přinášíme rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek:

Nebo si nechte zkontrolovat zcela zdarma pojistné smlouvy, ušetřete a vyberte si tu nejlepší – kontrola smluv ZDARMA

4.8/5 - (6 votes)