Testy vysavačů

Testy vysavačů 2018 – Jak vybrat nejlepší TOP vysavač

Testy vysavačů - vítěz testu 2018

Testy vysavačů – vítěz testu

Testy vysavačů 2017/2018 – Pokud se rozhodnete pro koupi vysavače, musíte si stanovit parametry, které by měl vysavač splňovat, jelikož výběr je na našem trhu opravdu rozmanitý. Máme zde několik základních parametrů, podle kterých vysavače rozdělujeme:

– robotické vysavače, ruční vysavače, tyčové vysavače, multifunkční vysavače.

– vysavače sáčkové a bezsáčkové.

– vysavače klasické (suché vysávání) nebo vodní (mokré vysávání)

– další parametry jednotlivých vysavačů, jako je jejich sací výkon, hlučnost, objem prachového sáčku (případně sběrné nádoby), velikost a kvalita filtrace, délka el.kabelu, a v neposlední řadě hmotnost daného vysavače.

Podrobnější specifikace a rozdělení vysavačů:

Robotické vysavače – ty si otestujeme a probereme příště, jelikož je tento typ dosti specifický.

Ruční vysavače – jsou převážně malé, určené k vysávání malých ploch a drobných nečistot. Jsou vybaveny akumulátorem, který umožňuje vysávání mimo dosah el.připojení (neomezuje Vás kabel).

Tyčové vysavače – jsou větší než ruční vysavače a jsou vhodné pro vysávání většího rozsahu nečistot než malé ruční vysavače. Také obsahují akumulátor, který umožňuje volný pohyb bez el připojení (některé typy dokáží vysávat na jedno nabití i přes 45min.). Oproti malým ručním vysavačům mají vyšší výkon, vyšší hmotnost a samozřejmě i vyšší cenu.

Multifunkční vysavače – jsou určeny pro nejtěžší vysávání i ve venkovních prostorách a to i jak na suché tak i na mokré vysávání.

Sáčkové vysavače – jsou asi nejvíce používané a také nejvíce oblíbené vysavače v našich domácnostech. Do vysavače se používá vyměnitelný sáček (papírový nebo látkový), který se po naplnění musí vyměnit za nový.

Bezsáčkové vysavače – jsou místo sáčku vybaveny nádobou, kterou po ukončení jednoduše vysypete a případně omyjete. Nejnovějším typem bezsáčkových vysavačů jsou takzvané cyklonové vysavače. Ty využívají cyklonového efektu, kdy jsou nečistoty odděleny při vysokých rychlostech vzduchu. Bezsáčkové vysavače jsou nákladnější svou pořizovací cennou. Cena za náhradní sáčky u sáčkových vysavačů je kompenzována cenou za filtry u bezsáčkových vysavačů (filtry rozebereme v další části článku).

Suché a mokrá vysávání – jedná se převážně o multifunkční vysavače, které umožňují jak klasické suché vysávání, tak dokonalejší vysávání (čištění) skrze vodní filtr. Tyto vysavače umožňují mokré čištění čalounění a koberců s přímím vstřikováním čistícího prostředku.

Sací výkon – se pohybuje od 150W do 500W (není stejný jako příkon vysavače, který se pohybuje až do 2000W). Jeho výběr se odvíjí od vlastností vysávané plochy (na hladké povrchy je zapotřebí nižší výkon, na koberce je nutný výkon vyšší). Velikost sacího výkonu by se měla dát elektronicky regulovat.

Hlučnost – vysavač je spotřebič, který se používá v domácnostech dle potřeby a zpravidla jednou týdně. Z tohoto důvodu se hlučnost u těchto spotřebičů zpravidla moc neřeší, i když u nejmodernějších vysavačů se jejich hlučnost pohybuje od 65 dB.

Objem prachového sáčku (případně sběrné nádoby) – se odvíjí od typu a velikosti použitého vysavače.

Nejlepší vysavače 2018

Nejprodávanější a nejlépe hodnocené vysavače

Filtrace – bývá u vysavačů jedním z nejdůležitějších parametrů. U lepších vysavačů je použito několik stupňů filtrace s různou úpravou filtru (antibakteriální vrstva). Běžně používané vysavače mají standartní filtraci (zde platí pravidlo čím více filtrů, tím lépe). Nejdokonalejšími filtry na trhu jsou tzv. HEPA filtry a filtry S (jejich schopnost zachytit nečistoty je až 99,995 %) nebo filtry celoživotní (jejich výhoda je patrná z názvu)

Délka el.kabelu – zde platí, čím delší tím lepší. Asi každý je spokojený, když vysaje celý byt na jedno zapnutí zástrčky vysavače do zásuvky. Délka kabelu u vysavačů je až 15m.

Hmotnost vysavače – je závislá na typu vysavače. Pokud bydlíte ve více podlažním bytě, tak je asi zbytečné koupit si jen těžký multifunkční vysavač a volit raději tyčový nebo klasický podlahový vysavač.

Pro lepší výběr použijte testy vysavačů 2017-2018:

Hodnocení a testy vysavačů jsou pravidelně aktualizovány a doplňovány.Odpadkový koš CLEAN KIT 21 l, se smetáčkem, lopatkou a sáčky

Informace o dalších potřebách pro vysavače ………

Testy vysavačů – vítěz testu nejlepších vysavačů (bezsáčkových, ručních, tyčových, multifunkční)

Hledáte, který vysavač je vítězem testu. Přečtěte si hodnocení nejlepších vysavačů dle německého Testberichte.de a rakouského Preisvergleich.at

Nejlepší vysavače podle německého Testberichte.de

Zdroj: Testberichte.de

Nejlepší vysavače podle rakouského Preisvergleich.at

Testy vysavačů - 2017/2018

Testy vysavačů – HOOVER

Zdroj: Preisvergleich.at

Zobrazte si další informace o vysavačích z testu

Některé z produktů patří mezi novinky.

Nejlepší vysavače v ČR – u nás jsou aktuálně nejoblíbenější tyto vysavače (ruční, tyčové multifunkční, bezsáčková):

Zobrazit kompletní nabídku nejprodávanějších vysavačů

Energetický štítek vysavače

Prohlédněte si nejvíce řešené informace z energetickém štítku vysavače.

  1. Energetický štítek - nejlepší vysavač

    Energetický štítek – vysavač Rowenta RO 6477

    energetická třída vysavače – jako u většiny spotřebičů je označena písmeny a to od nejlepší účinnosti A, přes standardní B, až po nejhorší C, D, E, F a G. Zaměřte se jednoznačně na vysavače s nejlepší účinností A.

  2. roční spotřeba energie vysavače – hodnota je udávaná v kWh za rok (ročně je uvažováno, že vysajete plochu cca 90m2 a to celkem 50x).
  3. kvalita filtrace vysavače – poměrně velmi řešený údaj při výběru vysavače, na který se určitě zaměřte. Tento údaj je označen písmeny od nejlepší filtrace A , přes B, C, D, E, F až po nejhorší G. U hodnoty A dosáhne vysavač přes 99,5% úspěšnosti zachycení prachu.
  4. hlučnost vysávání – je opět udávána v dB a tato hodnota se u kvalitních vysavačů pohybuje okolo 60dB.
  5. účinnost vysávání při vysávání koberců – pro uživatele asi nejdůležitější údaj, který je označena písmeny od nejlepší účinnosti A , přes B, C, D, E, F až po nejhorší G. Vybírejte vysavač, který má tuto hodnotu označenou nejhůře písmenem C.
  6. účinnost vysávání při vysávání tvrdých povrchů – jako při předchozí účinnosti je označena písmeny od nejlepší účinnosti A , přes B, C, D, E, F až po nejhorší G. Zde vybírejte vysavač, který má tuto hodnotu označenou nejhůře písmenem B.

Nepodceňujte nákup vysavače v kvalitním e-shopu. Kdykoli se Vám může stát, že i v testech sebeúspěšnější spotřebič bude nutné reklamovat.

Testy vysavačů 2017/2018, Testy vysavačů 2016, Testy vysavačů

Shrnutí:
Aktualizováno:
Testy vysavačů
Testy vysavačů
5 (100%) 1 hlasů