Test, recenze nůžky na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1

Test, recenze nůžky na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1

Test, recenze nůžky na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1- 2023
Test, recenze nůžky na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1

K otestování jsme nově získali akumulátorové nůžky na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1. Tento produkt je k zakoupení výhradně v obchodech lidl-shop.cz

Nejprve se podíváme, co je obsahem základního balení a jaké jsou parametry nůžek na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1 udávané výrobcem. Následně si tyto akumulátorové nůžky otestujeme a pokusíme se zjistit její přednosti ale také možné nedostatky.

Obsah balení nůžek na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1:

 • – akumulátorové tělo nůžek bez baterie
 • – nástavec na trávu vč.ochranného krytu
 • – nástavec na křoví vč.ochranného krytu
 • – úložný kufřík
 • návod k osluze ( DE, GB, FR, BE, NL, PL, CZ, SK, DK, ES, IT, HU, SI, HR, RO, GR)

Základní parametry nůžek na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1

 • Výrobce: KOMPERNASS HANDELS GMBH, NĚMECKO
 • Hmotnost: kpl.: 1,726kg
 • Napětí: 20 V
 • Jmenovitý otáčky: 1200 min-1.
 • Šířka řezu nůžek na trávu: 120 mm
 • Délka řezu nůžek na keře: 180 mm

Jazyky návodu k obsluze: němčina, angličtina, francouzština, holandština, polština, čeština, slovenština, dánština, španělština, italština, maďarština, chorvatština, rumunština, řečtina


Videorecenze nůžky na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1
Videorecenze nůžky na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1

Test, recenze nůžky na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1 – realita, přednosti a nedostatky.

Nůžky na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1
Nůžky na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1

Nůžky jsou umístěny v klasickém kufříku, na který jsme od Parksaidu zvyklí, kde materiál odpovídá ceně. Ukáže asi jen čas kolik toho kufřík opravdu vydrží.

Co se nám opravdu na kufru od Parksidu líbí je možnost uschování návodu v horní části kufru. Prostě když návod potřebujete, tak ho rychle najdete a né, že se vám někde povaluje. Samotný návod je dobře zpracovaný a oceňujeme také snadnou dohledatelnost nákresů vždy na první a poslední straně v záložkách návodu.

Kufřík disponuje ještě jednou promyšlenou věcí, vložíte do  něj nejen Aku nůžky s nasazeným např. 4Ah akumulátorem a nabíječku, ale také náhradní 2Ah akumulátor. Tyto si však musíte dokoupit. V našem případě se také nejednalo o set s akumulátorem a nabíječkou. Pokud si pořídíte náhradní 4Ah akumulátor dostanete sice delší výdrž, ovšem za cenu vyšší hmotnosti celého setu a při práci je vyšší hmotnost baterie opravdu znát. Aku nůžky mají spolu s 2Ah baterií s označením PAP 20 B1 poměrně slušnou výdrž.

Parkside X 20 V Team
Parkside X 20 V Team

Akumulátory jsou také kompatibilní s veškerým nářadím série „PARKSIDE X 20 V Team“ a doba nabíjení od úplného vybití dosahuje v případě použité nabíječky s označením PLG 20 C3 cca 30 minut. Stav míry nabití signalizuje kontrolka na boku akumulátoru, kdy se vám po jejím zmáčknutí zobrazí červená, oranžová nebo zelená barva.

Aku nůžky na trávník společně s jedním nástavcem bez baterie váží přibližně 1,3 kg. V případě použití s 2Ah akumulátorem počítejte s dalšími 440g.

Celková ergonomie a ovladatelnost je v pořádku a také potěší jednoduchý a rychlý systém upínání výměnných nástavců. Šířka řezu nůžek na trávu je 120 mm. Délka řezu nůžek na keře je 180 mm. Nástavec na keře zvládne průměr větvičky až 8mm.

Pro spuštění musíte aktivovat jednoduchou bezpečnostní jednoduchou pojistku, která zabraňuje snadnému spuštění. Po uvolnění této pojistky však motor vč. příslušných nástavců vykonává ještě několik vteřin pohyb, což nemusí být zcela bezpečné.

Kvalita řezu i střihu je u obou nástavců velmi slušná. Je však nutné udržovat nástavce čisté, ostré a ideálně naolejované. Nástavec na trávu je nutné používat opravdu jen na trávu. Vyvarujte se stříhání větších průměrů a také případného kontaktu s ocelovými dráty plotu, kameny a jinými nevhodnými překážkami. Nože by to mohlo nenávratně poškodit. Pokud by se tak stalo a oprava by již nedávala smysl, je možné jednotlivé nástavce samostatně doobjednat jako příslušenství.

Test, recenze nůžky na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1 - řez do 8mm
Test, recenze nůžky na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1 – řez do 8mm

Důležité je také připomenout, že Parkside na své nářadí poskytuje nadstandardní záruku 3 roky a tím se určitě nemůže pochlubit každý výrobce.

Značka Parkside je mnohými uživateli milována, ale také značným počtem lidí neuznávána.

Všeobecně je vnímána jako hobby nářadí, které je prostě levné. V případě těchto nůžek na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1, však musíme uznat, že kvalita v poměru k ceně je prostě dobrá a my jejich nákup můžeme doporučit.

Nejdůležitější postřehy z testu (recenze) nůžky na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1.

 • + poměr cena/výkon
 • + nadstandardní záruka 3 roky
 • + při použití s 2Ah baterií je hmotnost ideální a se slušnou výdrží
 • + poměrně kvalitní zpracování a dobrá ovladatelnost
 • + jednoduchý a rychlý systém upínání výměnných nástavců
 • + nástavec na keře zvládne průměr větvičky až 8mm
 • + akumulátory kompatibilní s nářadím série „PARKSIDE X 20 V Team“
 • + praktické umístění návodu v kufříku (nikde se vám neválí a nepoletuje)
 • + / kvalita řezu i střihu je u obou nástavců slušná. Nutnost udržovat nástavce čisté, ostré a ideálně naolejované . Nástavec na trávu je nutné používat opravdu jen na menší průřez trávy a pozor na kontakt s ocelovými dráty, kameny a jinými nevhodnými překážkami (hrozí poničení nožů).
 • +/ jednoduchá bezpečnostní pojistka pro aktivaci, avšak motor vč. příslušných nástavců vykonává ještě několik vteřin pohyb řezu (střihu), což nemusí být zcela bezpečné.
 • +/ při použití s 4Ah baterií je výdrž opravdu dlouhá, avšak větší hmotnost není praktická (raději doporučujeme dokoupit 2ks menších 2Ah akumulátorů)
 • +/ kufřík v ceně vč.možnosti uložení dvou baterií a jedné nabíječky do kufru. Materiál kufru by mohl být kvalitnější (při této ceně však lepší asi ani nelze očekávat)

Test, recenze nůžky na trávník a živý plot PARKSIDE PAGS 20-Li A1 – 2023