Testy povinného ručení, havarijního a cestovního pojištění

Testy povinného ručení, havarijního a cestovního pojištění – Jak vybrat nejlepší ?

Testy povinného ručení, havarijního a cestovního pojištění - nejlepší povinné ručení a havarijní pojištění 2020

Testy povinného ručení, havarijního a cestovního pojištění – vítěz testu

Testy povinného ručení, havarijního a cestovního pojištění 2020 – pokud uvažujete o výběru nejlepšího povinného ručení, havarijního a cestovní pojištění v konkrétní pojišťovně, měly byste se zaměřit na několik zásadních informací. Pokusíme se vám výběr nejlepšího povinného ručení, havarijního a cestovní pojištění usnadnit jednoduchým soupisem těchto informací.

Povinné ručení a havarijní pojištění – zde je nutné říct, že každá pojišťovna má odlišný způsob výpočtu celkové ceny a důraz je kladen na odlišné parametry. Výsledná cena je ovlivněna několika parametry a to hlavně věkem řidiče (čím mladší a nezkušený řidič, tím dražší konečná cena), konkrétním místem provozu vozidla (čím větší město nebo obec, tím dražší pojištění), objem motoru provozovaného vozidla (zde platí, že čím vyšší objem motoru tím vyšší je celková částka povinného ručení nebo havarijního pojištění), tovární značka a stáří vozu (zde je jasné, že čím luxusnější tovární značka a novější vůz, tím vyšší bude i konečná cena pojištění).

Dále se zaměřte na množství bonusů (např. pokud nebouráte a patříte mezi vzorné řidiče, můžete od některých pojišťoven získat bonusovou slevu v hodnotě cca 55%), možnosti různých připojištění (čelní sklo, vybavení a zavazadla, případně nejen vaše zdraví, ale i spolucestujících), limity plnění (ze zákona je minimální částka 35milionů na zdraví a 35 milionů na majetek. Zde se nebojte limit plnění navýšit např. na 50/50milionů) a v neposlední řadě i asistenční služby (nejen u nás, ale také v zahraničí vč. právního poradenství).

Testy pojištění - nejlepší cestovní pojištění 2020

Testy pojištění – cestovního pojištění

Cestovní pojištění – zde vždy udělejte první důležitou věc a to je, že si u své pojišťovny vyžádejte Evropský průkaz zdravotního pojištění. Při klasické dovolené Vám tento průkaz zajistí hrazení výloh za základní zdravotní ošetření a to vaší zdravotní pojišťovnou. Pozor však na pravidla jednotlivých států, jelikož povinné finanční příplatky se budou vztahovat stejně na vás, tak jako na obyvatele konkrétního státu.

Dále se zaměřte na limity plnění a to hlavně na léčebné výlohy, odpovědnost za vámi způsobenou škodu na majetku a zdraví, pojištění zavazadel vč. obsahu.

Čtěte důkladně smlouvy a dávejte si pozor na jednotlivé výjimky a případy, kdy zjistíte, že jste nepojistitelní (jako např. adrenalinový sportovci, těhotné matky v rizikové stupni těhotenství, adt…)

Rada na závěr. Nejlevnější neznamená nejlepší. Sledujte výše uvedené parametry, testy a dostupné recenze příslušných druhů pojištění – nejlevnější pojištění na trhu

Testy povinného ručení, havarijního a cestovní pojištění 2020 – nejlepší pojištění

povinné ručení a havarijní pojištění

Nejlevnější povinné ručení

 • Generali – motorová vozidla          hodnocení – 2,2
 • Allianz – motorová vozidla              hodnocení – 2,3
 • Uniqa – motorová vozidla               hodnocení – 2,4
 • AXA – motorová vozidla                   hodnocení – 2,8
 • Ergo – motorová vozidla                  hodnocení – 3,1
 • Wüstenrot – motorová vozidla       hodnocení – 3,2

Zobrazte si další informace o povinném ručení a havarijním pojištění z testů

cestovní pojištění

 • ERV evropská pojišťovna                 hodnocení – 1,8
 • Allianz – plná ochrana                      hodnocení – 2,2
 • AXA – individuální                              hodnocení – 2,6
 • Wüstenrot – základní                        hodnocení – 3,3

Zobrazte si další informace o cestovním pojištění z testů

V České republice jsou nejoblíbenější (s nejvyšším počtem uzavřených smluv poviného ručení, havarijního a cestovního pojištění) tyto pojišťovny

 1. Nejlepší pojišťovny poviného ručení, havarijního a cestovního pojištění 2020

  Nejoblíbenější pojišťovny poviného ručení, havarijního a cestovního pojištění

  Česká pojišťovna

 2. Kooperativa
 3. Allianz
 4. Česká podnikatelská pojišťovna
 5. ČSOB
 6. UNIQA
 7. Generali
 8. AXA
 9. Direct
 10. Slavia

(seřazeno sestupně od pojišťoven s nejvyšším počtem smluv)

Zdroj: Česká asociace pojišťoven

Pro rychlé a jednoduché porovnání různých nabídek pojištění vyzkoušejte tento dokonalý porovnavač, který je zcela zdarma.

Testy povinného ručení, havarijního a cestovní pojištění 2020, Testy povinného ručení, havarijního a cestovní pojištění 2019