Test, recenze dětská chůvička TrueLife NannyTone VM3

Test, recenze dětská chůvička TrueLife NannyTone VM3

Test, recenze dětská chůvička TrueLife NannyTone VM3 - 2023
Test, recenze dětská chůvička TrueLife NannyTone VM3

V sortimentu dětských chůviček se nám do rukou dostala novinka roku 2023 a my jsme tímto získali možnost otestovat velmi zajímavou chůvičku TrueLife NannyTone VM3.

Nejprve se podíváme na obsah balení a na nejdůležitější parametry chůvičky TrueLife NannyTone VM3. Poté si produkt představíme, otestujeme a pokusíme upozornit na to nejdůležitější. Na závěr zhodnotíme předností a případné nedostatky této dětské chůvičky.

Obsahem balení dětské chůvičky TrueLife NannyTone VM3:

 • – dětská jednotka
 • rodičovská jednotka
 • – nabíjecí adaptér
 • – 2ks nabíjecích kabelů USB-C (1,5m)
 • – návod a list s bezpečnostními zásadami

Základní parametry dětské chůvičky TrueLife NannyTone VM3

 • Výrobce: elem6 s.r.o.
 • Displej: LCD
 • Rozměry rodičovské základny : 70 × 44 × 97 mm , hmotnost – 99g
 • Rozměry dětské základny : 78 × 145 × 104 mm , hmotnost – 99g
 • Frekvence kanálů : 2400 MHz ~ 2480 MHz
 • Počet ukolébavek : 8
 • Baterie: Lithium-ion 750 mAh rodičovská jednotka, Lithium-ion 1200 mAh dětská jednotka
 • Výdrž baterie dle výrobce : až 7 h rodičovská jednotka, až 10 h dětská jednotka
 • Dobíjení baterie dle výrobce : 3 ~ 4 h rodičovská jednotka, 6 ~ 7 h dětská jednotka
 • Jazyky manuálu: angličtina, němčina, čeština, slovenština, polština, maďarština, slovinština, chorvatština.

Podrobný návod z webu podpory výrobce https://eshop.truelife.eu/cs/index.php?controller=attachment&id_attachment=222


Videorecenze dětská chůvička TrueLife NannyTone VM3 - 2023
Videorecenze dětská chůvička TrueLife NannyTone VM3

 

Test, recenze dětská chůvička TrueLife NannyTone VM3 – Jaká je realita?:

Test, recenze dětská chůvička TrueLife NannyTone VM3 - 2023
Test, recenze dětská chůvička TrueLife NannyTone VM3 – 2023

Dětská jednotka má po svém obvodu umístěnou noční lampičku. Z přední strany se nachází světelná LED dioda, která podle daného stavu, který je popsán v návodu, svítí zeleně, červeně nebo oranžově. Pod Led diodou je umístěn mikrofon. Nahoře na zadní straně jednotky najdete tlačítko pro aktivaci a deaktivaci jednotky a noční lampičky. Toto tlačítko také umožňuje vyhledání rodičovské jednotky. Pod tlačítkem je umístěn reproduktor a USB-C vstup určený k nabíjení. Posledním tlačítkem na dětské jednotce je tlačítko ke zvýšení či snížení citlivosti jednotky na hluk.

Rodičovská jednotka obsahuje na horní straně indikátor hluku. Pod indikátorem najdete reproduktor a pod ním světelnou diodu, která podle daného stavu, který je popsán v návodu, buď bliká nebo svítí zeleně, červeně nebo oranžově.

Pod světelnou diodou se nachází poměrně velký LED displej o kterém si řekneme později a pod displejem objevíte mikrofon.

Na zadní straně rodičovské jednotky využijete praktický držák s krytem výměnné baterie. Pod držákem je USB-C vstup určený k nabíjení jednotky.

Po boku jednotky je umístěno 6 ovládacích tlačítek, a to tlačítko pro zesílení hlasitosti a aktivaci či deaktivaci vibrací. Tlačítko pro zapnutí nebo vypnutí jednotky či režimu VOX. Tlačítko pro zeslabení hlasitosti či aktivaci nebo deaktivaci teplotního alarmu.

Tlačítko pro přenos hlasového signálu do dětské jednotky. Tlačítko pro práci s ukolébavkami či přepnutí teplotní jednotky ve °C nebo °F. A posledním tlačítkem aktivujete nebo deaktivujete noční lampičku na dětské jednotce.

Na LED displeji se vám může zobrazit stav nabití baterie dětské a rodičovské jednotky, aktivace lampičky, ukolébavek, které malé dítě příjemně ukonejší, vibrace, intenzita hlasitosti a signálu, hodnota teploty a také signál.

Dětská chůvička TrueLife NannyTone VM3 - testovaný dosah
Dětská chůvička TrueLife NannyTone VM3 – testovaný dosah

Jedním z hlavních přínosů chůvičky NannyTone VM3 je její opravdu dlouhý dosah signálu jednotek. Námi otestovaným maximem s drobnými výpadky signálu bylo 700 metrů ve volném terénu a 260 metrů v zastavěné oblasti, což je v obou případech mírně méně než udává výrobce. Samozřejmě se dosah může lišit v závislosti na materiálu a četnosti překážek, ale v jakémkoli bytě nebo RD určitě nebudete mít s dosahem signálu problém.

Další velkou výhodou je dobíjení pomocí přibalených USB-C kabelů s délkou 1,5 metru, které umožňují dobíjení jednotek i z powerbanky a podobných zdrojů. Testovaná doba nabíjení rodičovské jednotky přibalenou nabíječou byla cca 3,5 hodiny a dětské jednotky necelých 6 hodin. Což je v obou případech téměř totožné s údaji které udává výrobce.

Piktogramy sice ukazují stav nabití baterií velmi orientačně, ale výdrž jednotek na jedno nabití je velice dobrá . Obzvlášť při aktivaci praktické funkce VOX, kdy chůvička nepřenáší signál trvale, ale až po aktivaci jednotky hlasem nebo třeba pláčem. Rodičovská jednotka má kapacitu 750 mAh a v testu dosahovala i úctyhodných 19 hodin provozu, zatímco dětská jednotka s kapacitou 1200 mAh vydržela v provozu až 13 hodin. Obzvlášť u rodičovské jednotky byla tedy výdrž o 12 hodin vyšší než udává výrobce, a to si určitě zaslouží pochvalu. Samozřejmě zde velmi záleží na četnosti a způsobu využívání jednotek, tedy jak často bude chůvička muset snímat pláč, jak často budete využívat ukolébavky, komunikovat přes jednotky a podobně.

Plusem je možnost snadné výměny integrovaných nabíjecích baterií. Tato funkce rozhodně není na trhu běžným standardem a umožní vám výrazně prodloužit životnost chůvičky.

Test, recenze dětská chůvička TrueLife NannyTone VM3 - noční lampička
Test, recenze dětská chůvička TrueLife NannyTone VM3 – noční lampička

Integrované světlo ve formě utlumené noční lampičky je velmi oceňovanou záležitostí a je rozhodně šetrnější a praktičtější než používat světlo třeba na mobilním telefonu 🙂

Funkce detekce ztráty signálu je pro rodiče velmi uklidňující a pomáhá předejít obavám z nebezpečných situací, kdy je signál přerušen.

Co určitě využijete, je možnost monitorovat teplotu v místnosti kde spí vaše zlatíčko a nastavit si teplotní alarm. Mějte ale na paměti, že monitorovaná teplota je spíš orientační. Chůvička je velmi snadno ovladatelná a její možnost vyhledání ztracené rodičovské jednotky rozhodně nejdenou oceníte.

Samotné spárování jednotek je velmi jednoduché, včetně možnosti přidat další (druhou) rodičovskou jednotku.

Obousměrný audio přenos chůvičky, který umožňuje rodičům komunikovat s dítětem i na dálku pracuje bez problémů. Navíc lze nastavit hlasitost přenosu zvuku od 1 do 10, a pokud je hlasitost nastavena na 0, automaticky se aktivují vibrace. Praktický držák rodičovské jednotky umožňuje snadné přenášení, například za opaskem, což zvyšuje pohodlí při používání chůvičky.

Truelife NannyTone VM3 obsahuje 8 přednastavených ukolébavek s možností upravit jejich hlasitost, nicméně někteří rodiče nebo děti by mohli uvítat větší výběr melodií. Jde však spíš o subjektivní názor a nijak neovlivňuje funkčnost chůvičky.

Drobnou výhradou může být pouze bílo-zelené provedení jednotek jelikož více barevných variant by nebylo na škodu.

Celkově se tato chůvička s malými rozměry a nízkou hmotností jednotek velmi povedla a její poměr cena/výkon vás určitě potěší. Nabízí pestrou škálu užitečných a rodiči prověřených funkcí bez zbytečností, což ji činí ideální volbou pro ty, kteří hledají spolehlivou chůvičku za rozumnou cenu.

Nejdůležitější postřehy z testu dětské chůvičky NannyTone VM3:

 • + poměr cena / výkon
 • + opravdu dlouhý dosah jednotek (700m ve volném terénu a až 260m v zastavěné oblasti (zde velmi záleží na četnosti a materiálu překážek, ale v jakémkoli bytě nebo RD určitě nebudete mít problém)
 • + dobíjení pomocí přibalených USB-C kabelů se slušnou délkou 1,5m (jednoduše můžete dobíjet z powerbanky obě jednotky – doba nabíjení rodičovské jednotky reálně cca 3,5h a dětské jednotky cca 6 h )
 • + slušná výdrž jednotek na jedno nabití (v testu 19 h rodičovská jednotka – kapacita 750mAh , v testu až 12 h dětská jednotka – kapacita 1200 mAh)
 • + možnost snadné výměny integrovaných nabíjecích baterií (není běžným standardem)
 • + funkce VOX, která prodlouží výdrž baterie jednotky
 • + interované světlo ve formě utlumené noční lampičky (opravdu praktická záležitost)
 • + detekce ztráty signálu
 • + celkově poměrně kvalitní zpracování, malé rozměry a nízká hmotnost jednotek
 • + monitoruje teplotu v místnosti s možností nastavení teplotního alarmu (monitorovaná teplota není zcela přesná, ale pouze orientační)
 • + jednoduché ovládání vč.podrobného návodu
 • + přehledný LCD displej
 • + jednoduché vyhledání a spárování jednotek vč.možnosti využít další (druhé) rodičovské jednotky
 • + obousměrný audio přenos s možností nastavení hlasitosti 1 až 10 (při nastavení 0 se automaticky aktivují vibrace)
 • + praktický držák rodičovské jednotky (např.za opasek)
 • + ukolébavky – 8 přednastavených ukolébavek u kterých můžete upravovat hlasitost. Uvítali bychom však i jiné melodie (je to ale čistě subjektivní názor)
 • jednotky pouze v bílo-zeleném provedení (více barevných variant chůvičky by se hodilo)

Zajímáte se o hodnocení nejlepších dětských chůviček u nás i na zahraničních trzích? Tak to určitě navštivte naše testy dětských chůviček, kde najdete přehledně srovnané produkty od těch nejlepších, které nesmí uniknout vaší pozornosti!

Test, recenze dětská chůvička TrueLife NannyTone VM3 – 2023